Reklama

Zážitky z vojny

Default User Image
Hvězda (St, 20. 3. 2024 - 21:03)

Piču,  přeci NATO bylo založeno první a rusáci přišli s waršavskou smlouvou.

David (Pá, 31. 10. 2014 - 18:10)

Nejsem...> To že se NATO snaží stále více přiblížit k ruským hranicím, není žádným tajemstvím.

A to, že některé země NATO už s Ruskem sousedí, taky ne!

David (Pá, 31. 10. 2014 - 18:10)

my jme žádnou válku...> A nikdy jsme se za žádného vítěze neprohlašovali.

To tím chceš říct, že například po II. světové válce Československo netvrdilo, že se exilová československá vláda a československé jednotky na západní a východní frontě podílely na porážce nacistického Německa, a že tudíž jednaly jako součást vítězné protifašistické koalice? A že po I. světové válce Československo nezdůrazňovalo odkaz našich legií, které bojovaly nejen v Rusku, ale například i na italské frontě, po boku armád Dohody?

Než tu budeš tvrdit, že jiní neznají dějiny a nemyslí, přečti si raději sám nějakou dětskou učebnici moderních dějin a zapoj svůj vlastní mozek :p

Leoš (Pá, 31. 10. 2014 - 16:10)

Já byl na vojně, když byl nějaký problém v Polsku....řeknu vám jak nezabiji mouchu, leželi jsi v lese při mrazu po 14 dní...už jsem byl z toho tak zoufalý, že kdyby řekli jděte a střílejte tak jsme všichni stříleli ženy i děti abychom mohli ten les opustit!!!
Je to všechno v hlavě a psychice!!!

Jarid (Pá, 31. 10. 2014 - 08:10)

> Nevyhráli jsme první... my jme žádnou válku nemohli vyhrát, protože jsme žádnou válku nevedli. Jak můžeš takovu blbost napsat, přemýšlíš vůbec?
A nikdy jsme se za žádného vítěze neprohlašovali. Nejlépe uděláš když si pořádně přečteš dějiny a zapojíš mozek. Ano záleží na úhlu pohledu, ale nezáleží na tvém úsudku. Takových plácalů je mnoho, ale chápet dobu, být objektivní to dokáže málokdo.

mamut (Pá, 31. 10. 2014 - 00:10)

Honzo nic si z toho...Nejsem "rusolízal", ale Rusové válku nikdy nevyprovokují. Zažili ji ve vlastní zemi na vlastní kůži a vědí o čem je řeč. To spíš věčná nenažranost a rozpínavost USA a jejich poskoků může k něčemu takovému vést. Masmediální příprava je už v plném proudu - stačí strašením Ruskem a jejich letectvem. Také báchorky o Ukrajině. To že se NATO snaží stále více přiblížit k ruským hranicím, není žádným tajemstvím. Po zrušení Varšavské smlouvy měl být NATO zrušen. Ale ze smlouvy z Ruskem zůstal jen cár papíru.

mamut (Pá, 31. 10. 2014 - 00:10)

jenže když čtu na doktorce...Bohužel musím souhlasit. A chtěl bych vidět ty zoufalce, kterým by se chtělo umírat za tuto "vlast". Bojeschopnost naší armády = 0.

David (Čt, 30. 10. 2014 - 20:10)

> Nevyhráli jsme první...Jo, a to samé vlastně platí i pro válku studenou. I tu jsme vlastně tak nějak "vyhráli" - jako nedobrovolní členové poraženého bloku.

David (Čt, 30. 10. 2014 - 20:10)

> Nevyhráli jsme první světovou, nevyhráli jsme druhou světovou, nevyhrajem ani třetí.

Pokud správně rozumím historii, Češi v obou předchozích velkých válkách převážně - ať již dobrovolně, nebo nuceně - podporovali válečné úsilí těch, kteří nakonec prohráli. Na samém konci každé z těchto válek, či bezprostředně po jejím skončení, se však od poražených relativně úspěšně distancovali, aby se poté prohlásili za jednoho z vedlejších vítězů.

Ty války jsme tedy tak nějak vyhráli-nevyhráli. Záleží na úhlu pohledu a na tom, co budeme chtít vyzvedávat, a co naopak zamlčovat.

Honza (Čt, 30. 10. 2014 - 10:10)

Honzo nic si z toho...Máš rechtík!

Válka samozřejmě bude.

Ale tim, že zase zavedem vojnu, válku ani nevodvrátíme, ani nevyhrajem. Nevyhráli jsme první světovou, nevyhráli jsme druhou světovou, nevyhrajem ani třetí.

Š. přídave (St, 29. 10. 2014 - 22:10)

jenže když čtu na doktorce ty příspěvky, tak nás žádný kokot kterýmu nejde přetáhnout předkožka, druhýmu stříká ocas do strany, třetí nosí bílé ponožky, čtvrtý má posrané trenýrky, pátý si honí ocas 5x denně atk bych moho pokračovat, tak s takovými voly asi armádu nepostavíme!

Šoupálek (St, 29. 10. 2014 - 22:10)

Já jsem tady nedávno... Honzo nic si z toho nedělej, já mám přesně takový názor na vojnu jako ty, teké nechci aby se zavedla znova povinná služba, ale přesto asi bude muset náš národ počítat s tím že válka bude. příčinou budou rusové, ať mi rusolízalové prominou, ale je to tak. také muslimové nás budou ohrožovat, bude mela. A profi armáda nás neuchrání.

Honza (Čt, 23. 10. 2014 - 20:10)

Byla to pro mě ztráta...Já jsem tady nedávno napsal, že na vojně jsem byl.

A že vojna je čůrákovina, a že nechápu, jak muže neska po deseti letech vod chvíle, kdy se vojna zrušila, někdo uvažovat vo tom, že by se zase zavedla.

A vzápětí jsem se tady vod jednoho chytrýho dověděl, že čůrákovina je to, že jsem se narodil, a že vojna vůbec neni zbytečná.

A po něm se tady eště ňákej další divil tomu, že jsem vůbec byl na vojně, protože podle toho, co jsem napsal, soudil, že mam papíry na hlavu.

Tak doufej, že budeš mít víc štěstí než já, a že podobný věci, kerý by směřovaly na tvoji adresu, nebudeš muset číst...

Vojna byla zbyt (Út, 21. 10. 2014 - 14:10)

Byla to pro mě ztráta času!Kdyby to mělo být dneska znovu a měl bych si znovu vybrat,tak bych radši šel na civilku.Bylo to sice o půl roku delší než vojna,ale většina mých kamarádů se tam měli dobře a měli to na pohodu,na dobrých místech.Někteří na civilkách navázali dobrý kontakty a po vypršení civilky získali třeba i dobrou práci.

David (Po, 20. 10. 2014 - 18:10)

já byl na vojně 1972-75,...Tak ano - v jakékoli době, na jakémkoli místě a v jakékoli situaci se vždycky najdou jedinci, kteří jsou šikovnější, kompetentnější či obratnější než jiní, nebo mají jenom větší kliku. Takoví, kteří by si poradili vždycky se vším, však podle mě neexistují. Nikdo není dokonalý, a každý se dá zlomit, pokud je nepřízeň vnějších okolností dostatečně krutá. Ani Napoleon Bonaparte, Pablo Escobar či Al Capone neměli dlouhý život, a možná ho mít nebude třeba ani takový náš Radovan Krejčíř.

dunislav bzunda (Po, 20. 10. 2014 - 12:10)

A to se stalo v kerym... já byl na vojně 1972-75, tedy za vlády dělnické pěsti, ale ono to bylo už v té době v pohodě, bolševik si vyřizovl své věci z nepodlnejma a já, proboha mě bylo 19 let a nevěděl jsem ani co je to odmlouvat rodičům, měl jsem plnou hlavu holek, nebyl den, hodina abych nemyslel ne šouštání, navíc po mě holky jely, sami se nebízely a já se styděl jako blbec. na bráně byly pořád nějké místní štětky, navíc přijal holka ze někým a dala se oblbnout, už pro to že jsem ji propašoval do dílny, tam byl sklad , pohovka a zde sem je nechávl přespat, ve vší počestnosti. opravoval jsem lampasákům auta a když řeknu že vůbec nijak nebuzerovali, dokonce se stalo když byl poplach, tak mě na chodbě odchytil velitel a poslal mě do zašívárny. kdo byl k hovnu a nic neuměl měl vojnu těžkou, ale my ,, umělci" se měli dobře, na vojně potřebuješ tři věci: dobře se nažrat, vyspat a zamrdat si.

David (Ne, 19. 10. 2014 - 22:10)

jeden příspěvek zní...Dané video postnul na youtube majitel kanálu "Petoo29".

Obrať se na něj, třeba ti pomůže tuto nahrávku získat, nebo ji aspoň krátce opět zpřístupní i pro zemi, ve které se právě nacházíš.

Honza (Ne, 19. 10. 2014 - 19:10)

Nejde o dozorce, ale...Sorry, já jsem po vojně eště seděl, a tam zas byli dozorci, niko dozorčí. Tak se mi to plete.

Hans (Ne, 19. 10. 2014 - 19:10)

Vojna jednoznačně byla 2... Souhlas s Fery. Nic mě to nedalo.

Petr (Ne, 19. 10. 2014 - 19:10)

a nyní si budem psát...No konečně ten maminčin mazánek David snad skončil. On je typickou ukázkou toho, co je dnes z většiny chlapů. Rozmazlené slečinky.

Reklama

Přidat komentář