Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 16:05)

Např Indové jsou oproti cikánům inteligentní a slušní a často jsou i tmavší pleti než cikáni.

Steve (Út, 7. 5. 2019 - 17:05)

Cikáni ale pocházejí z Indie ... je to kmen vyvrhel kterého vyhnali z domoviny domácí.

Rakato (Út, 7. 5. 2019 - 17:05)

Cikáni v Indii patřili k té nejnižší kastě, zřejmě proto, že byli tak katastrofálně hloupí, a všichni do nich v Indii kopali. Tak odešli, ale tu hloupost si odnesli sebou sem do Evropy. Zcela zřetelně se projevuje na všem, co většina cikánů dělá, ať už je to odpor ke vzdělání, filosofie, že okrást gadža je správné, dělání dětí, které pak nejsou schopni uživit, nízká osobní hygiena apod. Přitom v ranném středověku bylo v Eurasii kočovných kmenů mnohem více, a všichni se zdárně asimilovali, viz Chazaři, Tataři, Polovci, Kumáni v Maďarsku. Jen cikán ne.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 17:05)

Posuzovat lidi podle barvy kůže je špatné. Nicméně - čím tmavší, tím hloupější. Číňané a Japonci jsou světlejší než většina Indů, a daří se jim líp, než jim. Náhoda? Už by to nějaký vědec měl konečně vysvětlit, aby se skončilo s rasismem.

Steve (Pá, 3. 5. 2019 - 14:05)

Vrána k vráně sedá ... tím to je, nikoliv barvou. Ta bílá vrána by sedala rovněž mezi ty černé.

Návštěvník (Pá, 3. 5. 2019 - 13:05)

Barvou kůže to není. Pigment je irelevantní. Odlišnosti jsou hlavně v CNS. Cikáni mají v průměru IQ kolem 80.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 14:05)

Bůh stvořil lidi bílé a černé, aby odlišil lidi hodné a zlé. Hospodin budiž pochválen! (pastor Beppo Hajn)

4.5. (So, 4. 5. 2019 - 07:05)

Aby se mu to nepletlo.

Návštěvník (Pá, 3. 5. 2019 - 07:05)

To, že ta cikáňata utekla, to nejsou jen geny. To je i vliv společnosti. Utekli za svými. Tedy museli natrefit na partu cikánů a ti je zverbovali. Na opuštěném ostrově by to neudělali. Vidím to na svém novém psovi. Má teprve 5 měsíců. Má geny k hyperaktivitě a neposlušnosti, či přesněji prosazování svého. Když jsme však sami dva v mém bytě, tak si nic nedovolí. Páč tady musí poslouchat. Když jsme venku, už ho chytají roupy. Když jsme na zahradě a přijde matka nebo brácha, nebo sousedka, nebo švagr nebo kdokoli jiný, tak začne lumpačit, předvádět se. To samé dělají děcka. Pokud si někdo vezme cikánská děcka z ústavu a chce je odcikanizovat, půjde to dobře jen tehdy, pokud na ně bude mít maximální vliv a vystříhá je kontaktu s komunitou dalších cikáňat.

Touha (Pá, 3. 5. 2019 - 06:05)

Donedávna se za nejdůležitější vliv na vývoj psychiky (charakteru atd) považovala výchova. Dnes je tomu jinak, nejdůležitější jsou geny. Dobře to ve svých knihách popisuje Tereza Boučková (Rok Kohouta). Adoptovala dvě cigáňata, vychovávala je jako svoje děti, od puberty s nimi přesto začalo peklo až odešli. Stejně tak Veronika Ž ke svým dětem adoptovala dva romské sourozence a dopadlo to stejně: krádeže v domácnosti, útěky, lhaní...taky v pubertě odešly. Takže ano výchova je velmi důležitá (vzory, napodobování, rodiče trenéři atd), ale proti genům zřejmě nic nezmůže. Uvidíme, co nám věda řekne dalšího

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 12:05)

U cikánů mohl být jejich vývoj ke kriminalitě ovlivně barvou kůže. Prostě se odlišovali, málokdo s nimi chtěl kamarádit, a tak začali provokovat nekázní a pak dětskou zločinností, a kromě toho vyhledávali sobě podobné - což byli jiní cikáni, kteří je vyškolili. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně věda dává za pravdu spíše tobě, protože kriminálníci na třináctém chromozómu mají gen zločinnosti. Blíže viz http://www.osel.cz/3979-gen-zlocinnosti-je-na-trinactem-chromozomu.html ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Možná, že za pár let se nedostaneš na kandidátku bez vyšetření, že gen zločinnosti, chorobného lhaní a psychopatie nemáš. To by hodně pročistilo naši politickou scénu.

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 16:05)

Že je kriminalita barvou kůže je samozřejmě volovina. Vrána k vráně si sedá, rovný rovného si hledá. To přece vidíš i v běžném životě, Krakatoa. V tomto se Stívím polemikovat nebudu.

Rakato napsal: (Čt, 2. 5. 2019 - 19:05)

Rakato napsal: "Říká se, že chování člověka vyplývá hodně nejen z genetiky, ale i z výchovy. A tak mě překvapuje, že ve slušné rodině vyroste spratek, který je už v patnácti na kriminal, a v neúplné rodině s volnou výchovou vyroste slušňák." Na chování člověka má vliv naprosto všechno. Nejen geny, nejen rodiče a jejich výchova. Je tu vliv vrstevníků, spolužáků, kamarádů, dále vliv sociálních sítí, médií. A na člověka působí všechno, co jíme, pijeme, apod. Takže se pak může sejít více faktorů. Třeba když se napiješ energy drinku, dále zažiješ krizovou situaci za volantem, šéf tě vytočí v práci, přijedeš domů a slízne to chudák manželka. To je jen příklad. Zkrátka člověk je stále něčím a někým ovlivňován. Snad jen Robinson ( do té doby, než mu tam přistál Pátek, nebyl nikým a ničím ovlivňován. Jen přírodou, která ho obklopovala.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 00:05)

Dobrý přípis. Problém je, že vrána k vráně sedá a syčási na jedné hromadě se pak ve vzestupné geometrické řadě ovlivňují navzájem tak dlouho, až jsou z toho vyloupené obchody a loupežná přepadení. Asi to chce více kroužků pro děti. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Literárně je to všechno dobře zpracované, a často je to souboj dvou dětských světových názorů - Kvakin proti Timurovi, ti ze Stínadel proti ??? (nikdy jsem to nečetl, a jsem tomu rád). U malých lumpů je každá rada drahá, když to darebáctví z nich už nejde vymlátit. Co třeba - Pepane, pokud měsíc nedostanu obsílku, dám ti tisíc korun?

Rakato (Čt, 2. 5. 2019 - 14:05)

Říká se, že chování člověka vyplývá hodně nejen z genetiky, ale i z výchovy. A tak mě překvapuje, že ve slušné rodině vyroste spratek, který je už v patnácti na kriminal, a v neúplné rodině s volnou výchovou vyroste slušňák. Asi se to nesmí přehnat s láskou, hlavně tou opičí.

sardanapal* (Čt, 2. 5. 2019 - 16:05)

On spravedlivě použitý " proutek lískový" , plácnutí přes zadek , nebo zahlavec u starších taky dokáže uďelat svoje dobro ...

Rakato (Čt, 2. 5. 2019 - 18:05)

Jenže to už vyčůraní spratci na rodiče volají sociálku.

Steve (St, 1. 5. 2019 - 18:05)

Možná že jsem dle Jirky či jiných nepochopil víru ale už ani nemám zájem jí nějak jinak a nově poznávat ... pouze čerpám ze své historie a dětství. Co jsem dospěl tak jsem pochopil že ty náboženský opičky jsou stejně úplně k ničemu, jen zdržují a stejně mi to nic pro Nebe nezajistí. Radši budu žít obyčejně a slušně pozemský život cca dle křest'anského hlásání - víc nepotřebuju a víc mne nezajímá. Věčné vysedávání v kostelích a mletí růženců a dalších odrhovaček modliteb přenechám jiným - já v tom smysl nevidím. Navíc se tak ani modlit nemáme (je psáno v Bibli).

Rakato (St, 1. 5. 2019 - 21:05)

Jasně. A až budeš přestárlý, budeš chodit nejen do kostela, ale i po hřbitovech, a louskat růženec jako zkušený kutňák.

Návštěvník (Út, 30. 4. 2019 - 16:04)

Mám radši Vinnetoua než Ježíše. Vinnetou byl čestný. A nečaroval, nevěnoval se esoterice. Když někomu pomohl, tak svojí odvahou, statečností. Nehlásal žádnou ideologii. Ježíš silně za Vinnetouem pokulhává. S Vinnetouem se dá identifikovat, s Ježíšem ne. Vinnetou je skutečný chlap a hrdina.

Reklama

Přidat komentář