Reklama

tělocvik naboso

Blanka (Pá, 20. 4. 2007 - 18:04)

Ja cvicim jedine bosa,sice mam pak chodidla pekne spinava ale nozkam to prospiva.

PS (Pá, 30. 3. 2007 - 10:03)

Nemyslíš, že je lepší jít z šatny v trepkách naboso a trepky si vyzout až před tělocvičnou? Chodba je mnohem studenější než tělocvična.

JEREMI (Po, 26. 3. 2007 - 22:03)

JA JSEM SI ZVYKL CHODIT BOS I PODOMA A NESNÁŠÍM PAPUČE,BEZ NICH SE CHODÍ LÉPE A V LÉTĚ POKUD JE PĚKNĚ TAK CHODÍM TAKY BOS A NECHÁPU JAK MŮŽOU NĚKTEŘÍ LIDI CHODIT CELÉ DNY V UZAVŘENÝCH BOTÁCH,HLAVNĚ KDYŽ JE VENKU KOLEM 30 STUPNŮ,U SPORTOVCŮ TO SAMOZŘEJMNĚ CHÁPU ALE JAKO LETNÍ VYCHÁZKOVÁ OBUV ,TO SNAD NÉ,JE TO DNES JAKÝSI TREND ,ALE SPORTOVNÍ BOTY SE HODÍ KE SPORTOVNÍMU OBLEČENÍ A NÉ KE VŠEMU ALE SAMOZŘEJMNĚ PROTI GUSTU ŽÁDNÝ.....

MG (Út, 13. 3. 2007 - 21:03)

Chodil jsem do školy počátkem šedesátých let minulého století.
Na tělocvik byly jako dnes předepsány cvičky. Kdo si je zapomněl, musel cvičit bos. Každý to považoval za trest a pohanu a příště si dal pozor, aby cvičební obuv nezapomínal.
Učitel tělocviku byl typ "tvrdá škola": velikánský chlap, silný hlas, platná omluvenka je jen vlastní smrt.
No a jednou ho přestaly bavit věčné dohady, jestli běžné přezouvací boty jsou cvičky nebo bačkory, a zavelel: žádná cvičební obuv, všichni budou cvičit bosi a hotovo.
Všichni jsme to považovali za další buzeraci, ale nikdo se neodvážil odporovat. Musel to být legrační pohled, jak zpočátku každý opatrně našlapoval, jako by chodil po štěrku.
Časem jsme ale přišli na to, že je to vlastně mnohem lepší, příjemnější a že jsme na to cvičení nějak šikovnější.
Takže po delší době, když se to trochu usadilo a kdo chtěl, mohl mít zase cvičky, měla jen asi čtvrtina dětí. Ostatní cvičili bosi ne proto že museli, ale že CHTĚLI a SMĚLI.

Koho tohle téma zajímá, koukněte na

http://svt.pi.gin.cz/bn/

Mimo jiné je tam z pozice učitele TV k tomuhle tématu Zingyho článek (Ostatní ->) Tělesná výchova, určitě se vám bude líbit.

Dáša (Út, 13. 3. 2007 - 06:03)

Nás je taky pár co cvičíme bosy, jedna holka ze třídy se na tělák ani nepřevlíká, cvičí v tom co má zrovna na sobě, když má džíny, cvičí v džínách. Jen si v šatně zuje pantofle a ponožky a jde do tělocvičny. Učitelce to nevadí.

Nina (So, 10. 3. 2007 - 19:03)

Teď jsem v osmičce a už od druhé třídy cvičím jedině bosa. Pravda je, že po hodině mám nohy od prachu až černé, ale to se nedá nic dělat. Podobné to bývá, i když cvičíme venku. V zimě nám v tělocvičně nad podlahou děsně táhne takže je tam opravdu studená podlaha, ale já si už na cvičení naboso zvykla a nehodlám měnit. Jinak bosé kromě mě cvičí pokaždé ještě tři holky.

Zdeňka (Út, 6. 3. 2007 - 08:03)

Já taky cvičím nejraději bosa, jsem zvyklá již od dětství. Teď na střední škole cvičím bosa z celé třídy sama, špinavé nohy mi také nevadí, pouze mne zlobí jedna kamarádka, která mne lechtá na chodidla, jsem dost lechtivá, ale přesto cvičím bosa stále.

anoynym (So, 2. 2. 2019 - 11:02)

Ahoj Zdeňko , ale i ostatní co cvičíte rádi bosé ta,k mě se to líbí , kdyby jste chtěli pokecat tak mi napište na email.cz [email protected] Děkuji, budu moc rád. ♥♥♥

Pavla (Ne, 4. 3. 2007 - 17:03)

Já taky cvičím bosa a jen když je větší kosa tak si nechám ponožky.

Marie (Ne, 4. 3. 2007 - 10:03)

A kdo říka že né.Vždyť chození naboso venku je tak super a je to i zdravé.Nemůže být nic lepšího než chození naboso v trávě nebo po lese.Ani procházka po polní cestě bez botů není k zahození doporučuji vyskoušet.Někdo má rád to jiný ono a my tady prostě rádi chodímě bez bot a ponožek je to přece jen naše věc.Nikomu tím neubližujeme ani nikoho neomezujeme.
Já chodim i ve škole bez přezůvek a ponožek a je to pro mně super.Jen když je velká zima tak si obuju žabky ale bez ponožek.Vím že je to nezvyk vidět jak jdu po chodbě ve škole v mikyně,3/4 jeansech a mám bosé nohy,ale já říkám že mi to vyhovuje.

Návštěvník (Pá, 2. 3. 2007 - 21:03)

Když je to ve škole naboso tak strašně prýma, tak proč nechodíte naboso i venku, ve škole je podlaha přeci studenější a špinavější než venkovní chodníky.

Marie (Po, 26. 2. 2007 - 19:02)

Holky na chodím na střední 3 rokem a musím říct že už od základky cvičím taky bosa a nedělá mi to problém.Snad jen při míčových hrách musím dávat pozor ať mi někdo nepřistane na noze.Tělocvik máme vždy poslední dvě hodiny takže vždycky hopsnu do botů bosá a nohy si vydrhnu až doma.

J. (Ne, 25. 2. 2007 - 20:02)

Já chodím ve škole jen bosa v létě i teď v zimě takže i tělocvik absolvuji celý naboso.A nevidím v tom žáden problém.Špinavé nohy řeším až doma.Po vyučování hopsnu do botů a nohy si umyju až doma.

Štěpánka (So, 24. 2. 2007 - 21:02)

Ahoj, teď už chodím na vysokou, ale dokud jsem byla na gymplu, a vlastně i na základce, cvičila jsem zásadně bosa. Na základce jsem si ušmudalné nohy mohla umýt až doma, ale na gymnáziu jsme měli v šatnách na TV sprchy, takže jsem si minimálně umyla nohy, ne-li si dala normální sprchu. Iveto, ty jsi na gymnáziu nebo na základce?

Helenka (So, 24. 2. 2007 - 13:02)

Ahoj, jsem v prváku na gymnáziu. Cvičím bosa a špinavé nohy řeším tak, že si po tělocviku vezmu starší, už špinavé, ponožky a vtěch dojdu domů, kde se umyju. Moje spolužačka a kamrádka to dělá podobně, jenom když je teplo, tak jde občas bosa i domů.

ivis (So, 24. 2. 2007 - 13:02)

iveto,hlavně je to zdravé!

Návštěvník (Pá, 23. 2. 2007 - 08:02)

Iveto, tak vlastně o nic nejde.

Iveta (Čt, 22. 2. 2007 - 20:02)

Vlastně všem holkám co cvičí naboso to je pohodlnější být při TV bez bot. Tělocvikářce to nevadí, že jí do hodiny nastupujeme pokaždé bosé, a proč taky? Já si na to sice musela chvíli zvykat, ale teď jsem docela ráda, že jsem se nechala přemluvit. Navíc se nemusím nosit s dalším přezutím a jak říká moje kámoška, nikdy si ho nemůžu zapomenout. Jen ta špína a teď v zimě i trochu chladno mi trochu vadí, ale ono se to nakonec dá přežít.

Filip (St, 6. 3. 2019 - 15:03)

A jak to děláte když jdete na hřiště? To jdete bosy už na to hřiště? A nebo tam jdete v botech a zujete se až tam?

Navrzka (Čt, 22. 2. 2007 - 03:02)

Tak si vem cerny ponozky a nebude ta spina videt, nebo je strc telocvikari pod frnak at Ti je umyje! Kdo je za muj napad?

Reklama

Přidat komentář