Reklama

NOHA V SÁDŘE

dr. Galén (Pá, 5. 10. 2018 - 06:10)

Tak z pokusu nic nebylo...Tak to je škoda. Osobně jsem však přesvědčen, že by to stejně nemohlo mít dlouhodobější efekt, jak už jsem psal. Pokud byste měla ještě během doby, co budete mít sádru, nějaký dotaz, tak klidně sem opět napište.

Natálie (Čt, 4. 10. 2018 - 21:10)

To jste mě docela s tím...Tak z pokusu nic nebylo protože jsem přišla pozdějc a kompresor na vzduch byl vypnutý a správcová nebyla k zastižení.

Natálie (Čt, 4. 10. 2018 - 21:10)

Dobry den natalie,vy mate tu...Dobrý den,nevim co myslíte ale mám sádru s podpatkem takže s ní můžu i chodit.

Iva (Čt, 4. 10. 2018 - 19:10)

Tak chci to zkusit a...Dobry den natalie,vy mate tu sadru na chuzi?

Natálie (Čt, 4. 10. 2018 - 08:10)

To jste mě docela s tím...Tak chci to zkusit a uvidim,jen takový nápad:-)Sádru mám mít do 1.listopadu tak uvidim co to provede:-)Napíšu večer.

dr. Galén (St, 3. 10. 2018 - 20:10)

Jj,sádra je trošku jako...To jste mě docela s tím kompresorem pobavila. Už jsem tady četl hodně všelijakých nápadů, ale mohu vám sdělit, že v tomto jste tedy zcela originální. Podle mě je možné, že může proud vzduchu punčošku uvolnit. Sice je otázkou kolik místa v obvazu na patě vůbec je, ale myslím si, že stejně při návratu domů se opět přichytí. Možná by pravidelnějším zaváděním proudu vzduchu došlo k vysušení punčošky, ale vzhledem k tomu kolik týdnů máte ještě před sebou, tak bych to přirovnal skoro až k Sysifovské marnosti. Docela mě výsledek toho zítřejšího experimentu zajímá jaký to bude mít výsledek. Držím palce.

Natálie (St, 3. 10. 2018 - 20:10)

Já bych řekl, že to sice...Jj,sádra je trošku jako lesklá a hladká a může to být i tím že většinou nosím dlouhé legíny a přetahuju nohavici přes sádru docela na fest a vlastně pak mi kouká z nohavice sádra od kotníku k prstům.Punčoška je na patě pořád přilepená ale už mi to nevadí tolik jako prve,buď je to lepší nebo jsem si zvykla.Ale napadla mě dnes jedna věc jak zkusit jestli to nepovolí.Máme v klubu kde hraju volejbal kompresor na huštění míčů a je tam hadice na jejimž konci je tenká jehlice a tak jsem myslela že bych ji zkusila dát pod prsty k chodidlu a pustit tam ten vzduch.Moc místa tam není a prsty taky moc nezvednu ale zkusila bych to dát kam to půjde a pak bych tam pustila ten vzduch.Zítra se chci jít podívat na holky na trening tak bych to chtěla zkusit jestli to půjde a pomůže.Ono mě to napadlo v důsledku toho že jak je teď hodně větrno tak mi přijde že když venku nadzvednu trošku prsty,ono to ani moc nejde,tak tam cítím trošku luft.I ta noha mi smrdí myslím míň než třeba minulý týden:-)Nebo už jsem si zvykla a nepřijde mi to.JInak díky za optání a za rady:-)

dr. Galén (St, 3. 10. 2018 - 07:10)

Hm,to netuším ale ty...Já bych řekl, že to sice také může být tím, ale také tím, že postupným otěrem získává sádra patinu a časem již tolik nepráší, ale pro změnu se třepí. Ostatně to je naprostá bezvýznamnost. Co punčoška už se přilepila k celému chodidlu nebo stle jen stále na patě?

Natálie (Út, 2. 10. 2018 - 17:10)

Hm,to netuším ale ty zabělené prsty jsem měla jen asi 3-4 dny po tom co jsem tam do sádry k chodidlu vsypala ten pudr.Teď už je zabělené nemám,trošičku malíček tedy.

dr. Galén (Po, 1. 10. 2018 - 23:10)

Tak to jste mě opravdu...S těmi zabělenými prsty bych řekl, že je to spíše tím když sádrový obvaz vyschne, tak různým oděrem začíná prášit a logicky je to vidět především na prstech.

Natálie (Po, 1. 10. 2018 - 20:10)

Musím vás...Tak to jste mě opravdu "potěšil".Máte pravdu v tom že to chodidlo se mi potí fakt hodně a samozřejmě to má i za následek dost nepříjemný smrad:-(Mladší ségra už od minulého týdne radši spí s mamčou v ložnici.Vlastně mi to vadí jen při chůzi,když sedím nebo ležím tak ten pocit tolik nemám.Jak jdu tak to je znát a těžko to vytěsnit z hlavy.Proti pocení jsem po asi třech dnech zkusila zásyp ale jediný co se stalo ,že se ten zásyp začal nějak asi odpařovat a měla jsem asi 4dny vždy prsty zabělené,jako by "pocukrované" a stejně to nepomohlo.Sprej mi rozmluvila hned při sádrování sestra,že prý to vůbec nepomáhá a navíc ta noha prý smrdí ještě víc.Tak třeba se to možná odlepí a bud to v cajku:-)Nebo se mi to přilepí ještě jinde na chodidle:-(

dr. Galén (Po, 1. 10. 2018 - 13:10)

Chtěla bych se zeptat...Mám...Musím vás "potěšit" tak tento nepříjemnýá pocit přilepení vás bude provázet zbývající měsíc, který máte před sebou. Je to tím,že podkladová punčoška je natolik nasáklá vzniklým potním mazem, který už funguje jako lepidlo. Nezbývává vám nic jiného, než se pokusit to nevnímat.

Natálie (Po, 1. 10. 2018 - 08:10)

Chtěla bych se zeptat...Mám druhý týden nohu v sádře kvůli zlomené záprstní kůstce a od pátku mám pocit že se mi na patě zasádrované nohy přilepila ta podkladová punčoška kterou mi na bosou nohu při sádrování sestra natáhla.Nevím jestli jde o shrnutí té punčošky nebo přilepení ale mám prostě pocit že na té patě mi to vadí.Nijak to nebolí ale prostě mám nepříjemný pocit.Může to mít nějaký špatný vliv do budoucna?Nohu budu mít v sádře ještě měsíc.

Casofor (St, 26. 9. 2018 - 14:09)

Dobrý den. Mám na vás...Zajímavé problémy.

Martin (Út, 25. 9. 2018 - 21:09)

Dobrý den. Mám na vás dotaz. Jak docílit aby byl malíček na noze přeložený přes prsteníček. V normální poloze je mě to nepříjemné. Děkuji za radu

dr. Galén (Ne, 26. 8. 2018 - 13:08)

Dobrý den,
ráda bych se...Tuhle situaci vám docela nezávidím. V každém případě by obvaz měl splňovat svou funkci. To jest znehybnit končetinu a umožňovat chůzi, když ošetřující lékař uznal, že váš typ zlomeniny to umožňuje. Pokud jsem vyrozuměl, tak se na tom vašem podpatku nedá chodit, takže by měli obvaz opravit a podpatek přichytit potřebnými roličkami obinadla z matriálu, ze kterého byl obvaz vyhotoven. Nějaké uchycení leukoplastí je jen provizorium, které se dřív či později zatěžováním opět uvolní. Pokud byste nedosáhla u "vašich" zdravotníků pochopení. Tak bych zkusil se s nimi domluvit na výměně odlehčeného obvazu za klasickou sádru. Ta má přednost v tom, že se o něco lépe modeluje, ale pokud jste měla smůlu a narazila na jakési neuměteli, tak se dá předpokládat, že nenatočí ani pořádně klasiku. Na vyoseném podpatku se nedá pořádně chodit. Pokud se nedomluvíte na nějakém přijatelném řešení, tak si vynuťte konzultaci s nadřízeným vašeho ošetřujícího lékaře nebo na vedení zdravotnického zařízení či případně si podat stížnost na svoji smluvní zdravotnickou pojišťovnu, že jste nedoslata patřičné ošetření, které vám přísluší. Držím palce v dalším jednání. Už při čtení vašeho dotazu na mě šly pomalu mrákoty z přístupu tohoto zdravotnického zařízení. Případně dejte vědět, jak jste dopadla. Hlavně se nenechtě zase odbýt nebo ukonejšit nějakou další výmluvou či polovičatým řešením. Právo a pravda je jednoznačně na vaši straně. A navíc jste pacient, který si za požadované služby připlácí.

Šárka (Ne, 26. 8. 2018 - 11:08)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné reklamovat odlehčenou sádru na noze (mám odlomenou záprstní kůstku) kvůli nedostatečně přidělanému a vyosenému podpatku, který byl hned 2. den velmi uvolněný a vytočený do strany. Nedá se s tím skoro vůbec chodit. A to chodím spíše radši o berlích, protože to jinak ani moc nejde. Už jsme to doma opravovali, jak to jde, ale nic nedrží. Když jsem si s tím došla do nemocnice, tak jsem si vyslechla připomínky a ani mi doktor podpatek nesrovnal a omotal to 3x leukoplastí. Dá se s tím něco dělat? Člověk platí 850,- a stejně nemůže chodit. Děkuju za odpověď :)

Šárka (Ne, 26. 8. 2018 - 11:08)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné reklamovat odlehčenou sádru na noze (mám odlomenou 1. záprstní kůstka) kvůli nedostatečně přidělanému podpatku, který je po prvních 3 dnech velmi uvolněný a vytáčí se mi do strany

Dana (St, 22. 8. 2018 - 08:08)

Co jste dokázal Vy pane...Tady nikomu nevadí že sem píše kvůli zasádrované noze když ji má z úrazu.Tady vadí to že příznivci zasádrovaných nohou tu snad mají svou diskuzi a to je vyloženě o sádrování.Takže nechápu proč mršíte diskuzi o noze v sádře tím že vy máte úchylku na sádrování.Jděte o tom diskutovat do té určité diskuze a nebo na jinou ještě odbornější jako je třeba Sádrovna.cz.

pravil (Út, 21. 8. 2018 - 22:08)

Co jste dokázal Vy pane.....největší sádroúchyl všech sádroúchylů.Když pominu další deviaci a tou je záliba v amputacích.

Reklama

Přidat komentář