Reklama

Existuje Bůh?

Jana (Út, 2. 4. 2019 - 07:04)

Dej debilovi prostor a zjeví se Otakar, pardon Rakato. No dělej jak myslíš...

??? (Po, 1. 4. 2019 - 12:04)

To jako myslíš, že byl jejich zaměstnanec? Když tvrdíš, že ho úkolovali (hlavně při válečných taženích).

Rakato (Po, 1. 4. 2019 - 14:04)

Neznáš bibli? Jehova uzavřel s Židy smlouvu, že je učiní velkém národem, dal jim Kanán, zbořil hradby Jericha, když ho nemohli dobýt ... A za podporu ho měli uctívat jako jediného boha. Ano, Jehova měl a má s Židy smlouvu na dobu neurčitou, a na jejím základě ho Židé úkoloval. (Ale dělali to kulturně, prosby doprovázely mastné zápalné oběti.)

1.4. (Po, 1. 4. 2019 - 09:04)

Marku ten bude ale do jobu i s těma litániema.

1.4. (Po, 1. 4. 2019 - 09:04)

Třeba jen pochybuje.

Luci píše (Po, 1. 4. 2019 - 09:04)

Nevyzývej boha , když v něho nevěříš ! //// Já se přiznám, že taky nechápu, o co Rakatovi jde. Někdy píše rozumně, ale když ho chytne rapl, je jak v transu. Píše výzvy bohovi a pobožným.... Proč? Chce je obrátit na svoji víru? To fakt vypadá na směsici víry a ateismu. Jakoby chtěl nějak čarovat se svými slovy. Nemám to rád. Mám radši, když se píšou fakta. Kritický rozbor bible ano, kritický rozbor chování pobožných ano, ale hysterie ne.

Rakato (Po, 1. 4. 2019 - 12:04)

Jako vědecko-technicky zaměřený ateista vycházím z toho, že nevíme, jak vznikl náš vesmír, resp. co bylo před velkým třeskem. Jsou o tom různé teorie, a mezi ně řadím i jednu velmi velmi nepravděpodobnou - že vesmír stvořila jakási mocná entita, řekněme že bůh. A protože můj přístup k realitě je (narozdíl od realitu ignorujících křesťanů) vědecký, zvolal jsem k tomuto bohu, aby se projevil. Ale prozatím vzpurně mlčí. Neodpoví-li ani dnes, je to důkaz, že neexistuje.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč by nevěřící nemohl vzývat boha? Vždyť staří Izraelité vyžadovali opakovaně, aby se jim bůh zjevil, a dokonce ho úkolovali (hlavně při válečných taženích). A pak, vzývání je poslední způsob, jak boha dokázat.

3.4. (St, 3. 4. 2019 - 08:04)

Jako vědecko-technicky zaměřený ateista,právě nad dokonalostí rozum zůstává stát.

1.4. (Po, 1. 4. 2019 - 18:04)

Jak Bůh mluvil s Abrahamem.Hospodin se pak Abrahamovi ukázal u háje Mamre, když seděl v poledním horku u vchodu do stanu. 2Abraham pozvedl oči a hle, stáli před ním tři muži. Jakmile je spatřil, vyběhl jim ze stanového vchodu naproti. Poklonil se až k zemi 3a řekl: „Pane můj, prokaž mi prosím laskavost a zastav se u svého služebníka! 4Když dovolíš, nechám přinést trochu vody. Umyjete si nohy a odpočinete si pod stromem. 5Přinesu kousek chleba a posilníte se, než půjdete dál. Přišli jste přece ke svému služebníkovi.“
„Udělej, jak jsi řekl,“ odpověděli.

Návštěvník (Po, 1. 4. 2019 - 12:04)

vzývání je poslední způsob, jak boha dokázat - ále co by se bůh namáhal ateista stejně řekne, že to byla náhoda.

Rakato (Po, 1. 4. 2019 - 14:04)

I kdyby bylo zjevení boha náhodné, byl by to začátek ateistova obrácení. Samozřejmě na nějaký holograf ateista neskočí - Bůh by musel přidat aspoň transmutaci hmoty a teleportaci. ,...........................................................................
Nicméně pochybnosti o božím příchodu nejsou na místě, i když se zjeví ne ten nečitelný křesťanský Jehova, ale umělá inteligence. A ta vám křesťanům zvedne mandle! Protože bude bytostí s duší (ateista říká - s vědomím), stvořená člověkem. A tak si křesťané budou muset zase rychle vylhat nějaké zdůvodnění, proč člověk umí to co Bůh. Jen přitom nenaštvete umělou inteligenci, protože většina scifistů říká, že bývá prchlivá a mstivá.

Návštěvník (Po, 1. 4. 2019 - 19:04)

To těžko, to by mohl říct každý, kvůli tobě se zjevovat nebude, stejně by to nemělo cenu, ostatní by řekli, že je blázen , jede v dobrým matrošu..... však to znáš.......... Na takový týpky jako seš ty se musí jinak. Pošle do Evropy muhadžehíny a oni už ti ten ateismus vyženou z hlavy.

Rakato (Po, 1. 4. 2019 - 20:04)

Dal jsem bohu čas do půlnoci, aby se zjevil. Ale možná, že máš pravdu - nejsem pro něho důležitý a nezjeví se mi. Ale mě to stačí - bůh, který nedělá dobro, je mi nanic, boha, který mě neohrožuje, mohu ignorovat, a když se ani nezjeví, tak budu mít zato, že neexistuje. Vyřízeno. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Konečně, nemáme si křesťane co vyčítat, protože tebe Jehova ignoruje také, a to dokonce přesto, že ti slibil, že přijde ještě v prvním století n.l. (Ale klidně sni dál, že máš taťku v nebi. Další taťka tě ovšem čeká v pekle, a hříchy ti neodpustí za zdrávas, jako tvůj kněz. Anebo na ďábla raději preventivně nevěříš?)

Rakato (Ne, 31. 3. 2019 - 22:03)

Vyzývám boha, nebo aspoň nějakého svatého, aby se přihlásil do diskuse a udělal přítrž řečem, že bůh neexistuje. (Jsi všemocný, takže zřídit internetové spojení do nebe bude pro tebe brnkačka. A pro moje oponenty prosím o internet do pekla, ať vědí, na co se mají připravit.)

luci (Ne, 31. 3. 2019 - 23:03)

Nevyzývej boha , když v něho nevěříš ! Nebe i peklo přece vytvořili lidé a jen oni o tomto vedou disputace . Ale jinak přece patří do říše pohádek. Dobře se to poslouchá , ale skutečnost je přece jiná. Je to ale o tom , že spousta lidí ty pohádky pro svojí životní pouť potřebuje. Je to o nabídce a poptávce a všichni kněží , nebo duchovní vůdci chceš-li se tím dobře živí , ale sami na to nebe a peklo nevěří.

* (Po, 1. 4. 2019 - 09:04)

Jak jsi přišla na takovou blbost, že kněží na nebe a peklo nevěří? Ale pokud si ty čerty představuješ jak jsou v různých pohádkách, tak na takové opravdu nevěří.

??? (Po, 1. 4. 2019 - 10:04)

A jak ty víš, že je to žena ? Vždyť píše "Nemám to rád"

Rakato (Po, 1. 4. 2019 - 00:04)

Někdo vzývá satana (Satan, komm zu mir!), a já vzývám Jehovu. Co máš proti tomu? -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Já chápu lidi, kteří nenašli jiné řešení pro svůj život, než věřit v boha. Jak píšeš - potřebují to. No a vzápětí k nim přijdou lidé se servisem - kutňáci. Naštěstí můžeš věřit ve svou přímou linku k bohu a kutňáky obejít. Proti gustu žádný dišputát. (Což mi nebrání tepat křesťanské zlořády.)

31.3. (Ne, 31. 3. 2019 - 22:03)

Stalo se něco?

Rakato (Po, 1. 4. 2019 - 00:04)

Nestalo - ani ťuk. Ale vzhledem k božské časové míře, kdy Ježíš slíbil, že přijde za života svých vrstevníků, a dva tisíce let ho nikdo neviděl, musíme být trpěliví. Nejlépe by bylo, kdyby přímo konal a zpopelnil odpadlíky. Praxi v tom má, a naštvaný na křesťany musí být nesmírně.

Reklama

Přidat komentář