Reklama

Existuje Bůh?

Rakato (Čt, 11. 4. 2019 - 13:04)

Aspoň víme, že naše pohádky o trpaslících nelhaly. Dalšími trpajzlíky jsou hobiti z ostrova Flores.

sardanapal* (St, 10. 4. 2019 - 06:04)

Vždycky de o to kdo , který výzkum , zrovna platí ...

Alkohol (St, 10. 4. 2019 - 00:04)

Malé množství alkoholu zdraví prospěšné? Rozhodně ne, říkají vědci Ani umírněné pití alkoholu vás před mrtvicí neochrání, varují vědci. Jedna dvě sklenky denně zdraví rozhodně nesvědčí.
Podle nedávných údajů má alkohol ročně ve Velké Británii za následek nejméně 100 000 úmrtí. Původně se předpokládalo, že nízká konzumace alkoholu může mít naopak preventivní účinky proti mrtvici a srdečním onemocněním.
Nyní vědci uvádí, že v případě cévní mozkové příhody je i konzumace malého množství alkoholu nebezpečná.
"I když si dáte jednu, dvě sklenky denně.. před mrtvicí vás to neuchrání,“ říká Dr. Iona Millwoodová, spoluautorka studie z University of Oxford.
Studie zveřejněná v loňském roce dospěla k závěru, že neexistuje žádné mnozštví alkoholu, které by bylo zdraví prospěšné. 
Výzkumníci z Velké Británie a Číny zjistili, že třetina lidí z východní Asie má takové genetické predispozice, které ovlivňují způsob rozložení alkoholu v těle.
Konzumace se tak pro některé Asiaty stává nepříjemným zážitkem, například kvůli kožní reakci. 

Tým vědců zkoumal zdravotní, sociální a genetické údaje získané od více než půl milionu dospělých lidí v Číně mezi lety 2004 až 2017.
Hlavní úkol studie byl zaměřit se na vliv alkoholu na zdraví včetně srdečního infarktu a mrtvice.
Na první pohled se zdálo, že výsledky potvrzují blahodárný účinek alkoholu jako prevence proti mrtvici. Vypadalo to, že kozumace asi 100 g alkoholu týdně, tedy čtyři velké sklenice vína, může být zdraví prospěšná.
Poté však vědci použili genetická a geografická data. Zjistili, že každé další požití 280 g alkoholu týdně zvýšuje celkové riziko mrtvice u mužů o 38%.

"Jeden nebo dva nápoje denně zvyšují riziko mrtvice asi o 10-15%,“ uvedl profesor Sir Richard Peto, další autor studie.

Když se tým podíval na situaci u žen, které z kulturních důvodů pijí jen velmi málo, nenalezli žádnou vazbu mezi jejich genetickými předpoklady a rizikem mrtvice.
Tým vědců tak dospěl k závěru, že konzumace alkoholu a výskyt mrtvice jsou u mužů zjevně propojené.
"Jedná se o velmi působivou studii, která ukazuje, že muži, kterým geny neumožňují konzumaci alkoholu, jsou vystaveni nižšímu riziku mrtvice než ti, kterým nic nebrání alkohol požívat," řekl David Spiegelhalter z University of Cambridge.
"Vždy jsem byl přesvědčen o tom, že mírná konzumace alkoholu pomáhá předejít kardiovaskulárním onemocněním. Nyní o tom pochybuji.“ Dodal profesor. 

Rakato (St, 10. 4. 2019 - 13:04)

Vědci se už mýlili s máslem, pokrmovým tukem... Také mi nikdo nevysvětlil, proč se propaguje řepkový olej (prý je skoro jako olivový), když srny po řepce slepnou. I u žloutků vědci změnili názor, u loje, hliníkových hrnců. A tak - všeho s mírou, a budeme v poho.

Rakato (Út, 9. 4. 2019 - 22:04)

„We probably don't live in a simulation.“ (Max Tegmark)

Chvalme Pána (Út, 9. 4. 2019 - 09:04)

Tak když je to tak, tak seberu křesťanům jejich majetek. Stejně Pán brzy přinde. Jo a Ježíš mi říkal, že mají zbytečně dvě ledviny. Každý by mohl darovat jednu ledvinu potřebným.

Rakato (Út, 9. 4. 2019 - 14:04)

Křesťané mají zbytečné ledviny? Předně tak uvažoval ten albánský řeznický debílek z Kosova. A nebral křesťanům jen ledviny, ale všechny orgány, na které měl objednávku. Vykuchal zajaté srbské křesťanské vojáky úplně.

9.4. (Út, 9. 4. 2019 - 14:04)

Běž si dát pauzu taky.

Rakato (Út, 9. 4. 2019 - 16:04)

Takže jako kosovského Albánce a obdivovatele Hashima Thaçiho jsem tě naštval zmínkou o kosovské řezničině? Přečti si o tom více zde: https://zahranicni.ihned.cz/c1-48674060-novy-kosovsky-premier-obchodoval-s-organy-zajatcu-proveri-ho-rada-evropy

sardanapal* (Út, 9. 4. 2019 - 17:04)

Víme hovno , jestli Juncker nepropíjí už třetí játra ...

Steve (Čt, 11. 4. 2019 - 16:04)

Belgickej Juncker je hroznej pičus až to bolí ... nechápu že už ho dávno defenestračně nevyhodili z okna ven. To je bohužel důkaz toho, jak je EU v prdeli když si ho hájí. Německá Merklice to je taky No Comment, zřejmě jim skopčákům nestačily 2 sv. války - hluší, slepí, mimo realitu. :-( Tahají si tam válečný a zaostalý Islám! Jediné útěchou je toho, že to jsou vesměs zaostalí tupci a hlupci ... takže válku prohrají - množstevní síla arabsko-afrických hlupáků nepomůže.

sardanapal* (Čt, 11. 4. 2019 - 19:04)

Jo Steve , máš recht , akorát varuj !!!

Rakato (Čt, 11. 4. 2019 - 18:04)

Fanatici, ozbrojení německými zbraněmi? Ti mají vítězství v kapse (jen co se demokraticky dostanou k moci, tak jako Hitler a Gottwald). Při jejich porodnosti to nebude dlouho trvat.

Rakato (Út, 9. 4. 2019 - 19:04)

Ha ha. Nedivil bych se. (Ale i od tohoto aparátčíka bychom se mohli učit - je tak přítulný, že je zadobře s každým důležitým.)

sardanapal* (Út, 9. 4. 2019 - 17:04)

Jinak na tohle sem fakt zvědavej , jestli i zločiny Muslimů v tomhle konfliktu , někdy dojdou do Haagu , nebo jiné prdele ( ta prdel je proto , jak se se spravedlností jedná ) , tzv. Práva ...

sardanapal* (Út, 9. 4. 2019 - 17:04)

Datumice , to nejspíš myslela jinak ...

buch něni (Út, 9. 4. 2019 - 09:04)

No spíše křesťan ať se stane cokoli, řekne, že to je tak správně. Zkrátka otrok svého náboženského bludu.

no toto (Út, 9. 4. 2019 - 09:04)

Wow, Ježíš z bible uzdravoval a soudobý Ježíš řeže prsty. Mega změna. Ježíš z bible by ti prsty přičaroval. Soudobý Ježíš ti je ufikne.

To nic není (Út, 9. 4. 2019 - 09:04)

To nic není. Mně bůh miluje ještě více. Mám vypíchlé levé oko a na cirkulárce jsem si uřezal pravou nohu. Sláva Ježíši!

Blázen napsal (Út, 9. 4. 2019 - 09:04)

Já už nemám půldruha roku prsty na levé ruce a jsem si jist, že ten úraz byla Boží vůle. Byl to projev jeho lásky ke mně.

Reklama

Přidat komentář