Reklama

Křečové žíly

Granvin (Út, 23. 6. 2009 - 02:06)

Daniela
Úprava životníhy stylu, stravy a přidání bylin.

Daniela (Po, 22. 6. 2009 - 13:06)

Dobrý den, mám křečové žíly od puberty. Byla jsem 2x na sklerotizaci a 1x proběhla operace. Nemám žádné potíže, ale nohy mě hrají všemy barvami. Jde mi jen o kosmetický efekt. Nikdy jsem na sobě neměla sukni. Prosím poradíte mi jaká léčba či zákrok by byl nejvhodnější? Děkuji

MIRKA (Čt, 18. 6. 2009 - 16:06)

Dobrý den ,paní doktorko prosim o radu dnes jsem byla u gynekologa na sonu a tam mě paní doktorka řekla že to není dobré říkala že mám v břiše křečové žíly.Ráda bych věděla jestli se musí na operaci a nebo jak se to léčí závěr doktora je D45x52mm vysoká se-i když paní je před Me,přesto echo 21mm,varixy při levé hraně.Ovaria jen s málo folikly.Č.2-volná tekutinav DC.děkuji za Váš čas a odpověd.MIRKA

Pavel (Po, 8. 6. 2009 - 22:06)

Nejsem lékař a neznám přesnou terminologii, ale existuje povrchový a hluboký žilní systém. U povrchového vznikají viditelné křečové žíly, ale protože tyto žíly odvádí malou část krve, jde o problém hlavně estetický a až pak o zdravotní. U hlubokého systému, který odvádí většinu krve, jde už o narušení funkce žil s vážnými následky - chronická žilní nedostatečnost.

Slávina (Po, 8. 6. 2009 - 21:06)

Dneska se doktor ušklíbal, když jsem řekla VNITŘNÍ křečové žíly. Ptý něco takového neexistuje. Nerozumím tomu. Vysvětlíte mi to někdo? Děkuji, Slávina.

Marta (Pá, 20. 2. 2009 - 22:02)

Dobry den, mam krecove zily od svych trinacti let a po mem tehotenstvi se mnohem zhorsily, tak zvazuji operaci.. problem je v tom, ze ziju v Anglii a v CR si neplatim pojisteni. V UK ale doktorum moc neverim, tak jsem se chtela zeptat, jestli je moznost si operaci uhradit a kolik by to stalo. Dekuju

zdenka (Ne, 15. 2. 2009 - 18:02)

Ahoj,měla bych dotaz,29.11 se mi narodil syn a třetí den jsem dostala zánět žil ten se příznivě hojil až do té doby než jsem začala nosit kompresivní punčochy od té doby mi žíla není vidět a dělají se mi v okolí takové provazce a metličky (domnívám se že mi ty punčochy tu žílu zneprůchodnily)v ůterý jsu na sono a potom na operaci prý mi budou vyndavat hlavní žílu jmenuje se VSM,hrozně se bojim vůbec nevím co to obnáší jak můžu žít bez hlavní žíly?máte s tím někdo skušenost?mam hrozný strach ze všeho

Pavel (Pá, 13. 2. 2009 - 01:02)

Operace (je jedno jakou metodou) odstraní postižené žíly, omezí zátěž žilního systému, ale nikdy nemůže zaručit, že se neobjeví nové křečové žíly. Zde záleží na příčinách vzniku křečových žil. Pokud důvody vzniku křečových žil pominuly a nebudou se opakovat, např. těhotenství, tak jsou vyhlídky dobré. Pokud je příčinou dědičná méněcennost žil, tak dojde jen k dočasnému zlepšení a potíže - křečové žíly se vrátí. Zde je na místě preventivní léčba - cvičení, životospráva, komprese, ...

Petra (St, 11. 2. 2009 - 13:02)

Dobrý den, mám křečové žíly již od svých 18 let, už jednou jsem podstoupila klasickou operaci, která se nijak nepovedla.Nyní je to 10 let od operace a já má stav křečových žil hrozný. Nyní se rozhoduji, jestli jít na klasickou operaci nebo našetřit a jít na leser. Můžete mi někdo prosím poradit. Je leaserové ošetření lepší,nebo je to jedno na jaký zákrok půjdu.

Pavel (Út, 10. 2. 2009 - 14:02)

Se sklerotizací vlastní zkušenost nemám, ale když jsem konzultoval s lékařkou možnosti léčby, tak mne upozornila na riziko vzniku modřin při sklerotizaci. Výrony se časem vstřebají, ale některé můžou zůstat na trvalo. Doporučuji se obrátit na lékaře, který výkon provedl. Ten Vás měl dopředu na toto riziko upozornit a vysvětlit taky opatření, co tím.

Jana (Út, 10. 2. 2009 - 12:02)

Dobrý den,minulý rok jsem chodila na sklerotizaci křečových žil (na jedné noze - 4x3 injekce). Žíly zmizely, jen mi kousek pod kolenem zůstala modřina a je tvrdá. Nevíte co to může být? Je to už 2 měsíce po sklerotizaci, tak se začínám obávat, že to je něco vážného :-(
Díky za odpověďi.
Jana

Pavel (Po, 9. 2. 2009 - 22:02)

Obecně by to neměl být problém, pokud na chodidlech v místě masáže nejsou postižené žíly, tak není důvod k obavě. Ovšem víc by měl vědět masér nebo ošetřující lékař.

Milena (Po, 9. 2. 2009 - 13:02)

prosím o radu, jestli je vhodné, když mám křečové žíly.provádě si reflexní terapii na nohou, na chodidlech. Děkuji moc za odpověď.

Pavel (Po, 10. 12. 2012 - 22:12)

Je mozne koupit masazni vanu,...Delší horké koupele nejsou pro křečové žíly vhodné. Rovněž masážní trysky nebudou na žíly nejlepší. Samozřejmě společná koupel je velmi pěkným zážitkem, ale neměla by být dlouhá ani příliš horká. Taky bude vhodné nedávat nohy do silného proudu.

Pavel (Po, 10. 12. 2012 - 22:12)

Dobrý den,
chtěla bych se...Pokud jsou postiženy žíly povrchového žilního systému, který odvádí pouze 10% krve, tak jsou odstraněny a krev si najde cestu jinudy. Ovšem všechny žíly odstranit nelze. Existuje několik operačních metod. Bohužel ty modernější a šetrnější pojišťovny nehradí.

ilja (Po, 10. 12. 2012 - 22:12)

Je mozne koupit masazni vanu,...no koupit si jí můžeš,ale je otázka,jestli pomohou na ty křečáky

Katka (Po, 10. 12. 2012 - 22:12)

Je mozne koupit masazni vanu, kdyz ma pritel lehke krec.zily nahore na lytku?

Adriana (Út, 3. 7. 2012 - 14:07)

Dobry den,

je mozne...Mi pomáhá Priessnitz žilní výživa a mazání. Zpevňuje žilní stěny a vůbec jsem nemusela na lékařský zákrok. Celkově mi ulevuje od bolesti a nohy mi také neotékají.

Petra (Ne, 8. 1. 2012 - 10:01)

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s léčbou varixů metodou tzv. Kompletní flebektomie,což zjednodušeně znamená preparaci celého povrchového žilního systému na dolní končetině.Je to výkon bez anestezie, pouze lokální.Není hrazen pojišťovnou, zajímal by mě názor odborníka,provádí ho pokud vím jen jedno zařízení u nás a to v Praze. Děkuji za odpověď Petra

doktor pavel (Po, 23. 5. 2011 - 15:05)

Slyšel jsem, že k prevenci i k léčbě křečových žil a hemeroidů se jako docela dobrý prostředek ukázal přírodní ženšen pravý. Dá se o tom dočíst na tomto, jinak velmi seriózním webu: http://adaptogeny.cz/zensen/ucinky/konkretni-ucinky/ucinek-zensenu-na-krecove-zily-a-hemoroidy-1361.aspx. Máte někdo zkušenosti?

Reklama

Přidat komentář