Reklama

Děti a punčocháče.

Emile (Út, 16. 10. 2018 - 21:10)

Já nosím běžné...už jsme mysleli, že dáš pokoj

Návštěvník (Út, 16. 10. 2018 - 10:10)

Já nosím běžné punčocháče pod kalhoty i v zimě pod kombinezou nebo-li pod oteplovackami a nikdy jsem neměl žádný problém že mám punčocháče na sobě a nikdy i doma je mám místo tepláků či jiného oblečení jiné punčocháče mám pro ven a jiné punčocháče zase na spaní místo pyžama jsou příjemné na nošení a spaní a občas dostanu i jednorázové plenky a nedělám s toho žádnou vědu že mám punčocháče a plenecky.

Tina (Po, 15. 10. 2018 - 11:10)

Keď som bol v 2. triede na...Ale ano, pár spolužaček je v zimě pod kalhoty nosilo ještě na gymplu, to jsem viděla, když jsme se převlékali na tělocviku. Ale já jsem byla jediná, která je nosila taky pod sukní. Tehdy byli pro mne tak asexuální, že jsem byla přesvědčena, že žádný kluk o mne ani nezavadí, protože jsem v těch hrozných punčocháčích.

Ten (Po, 15. 10. 2018 - 09:10)

slovák je udělanej do pančušek. A jak dělá dav, to je normální pedofil.

Viktor (Po, 15. 10. 2018 - 09:10)

Ešte v šiestej - siedmej...Neviem aký vysoký si bol v 6. - 7. triede, ale klasické bavlnené pančucháče sa ešte v 70-tých rokoch vyrábali bežne do veľkosti 160 a dali sa kúpiť aj 165 a 170 z Loany. Čo sa týka pančucháčov zo skúsenosti viem, že dievčatá sú v tolerantnejšie. Asi je to tým, že ich samy nosia, nevidia na tom nič divné. Môžem ťa ubezpečiť, že chlapci v tom veku náznaky pančucháčov identifikujú spoľahlivejšie ako dievčatá. Keď na jeseň mama rozhodla, že čas na pančušky už nastal, snažil som sa zistiť, či nie som jediný v pančuškách. Vypracoval som sa na slušného odhadcu.

Alojz (Po, 15. 10. 2018 - 08:10)

To víš že jo, vždyť ty...Keď som bol v 2. triede na strednej na lyžiarskom zájazde, spolužiačky nosili klasické pančucháče pod šponovky. Obtiahnuté šponovky nedokázali zakryť kolieska pančušiek na zadku, skôr ich zvýraznili. Čo nosili tie spolužiačky, ktoré mali otepľovacie kombinézy som si mohol iba domyslieť, ale vyprané pančucháče na šnúre balkónu svedčili o tom, že s toho nemali mindráky. Aké pančucháče nosili dievčatá do školy som nezisťoval.

Peter (Pá, 12. 10. 2018 - 12:10)

Ešte v šiestej - siedmej triede som nosil obyčajné pančucháče ale keď som z nich vyrastal, tak mi naši chceli kúpiť väčšie ale nedostali tak kúpili krepsilonové. Nerád som ich nosil a neskutočne som sa hanbil. Chlapci to pod nohavicami nevideli ale dievčatá to poz nali. Keď sa mi vyhrnula nohavica. Našťastie to prešli mlčaním.

Tina (Pá, 12. 10. 2018 - 12:10)

Nevedel som, že aj...To víš že jo, vždyť ty béžové jsme nosili ještě ve školce. A když jsem je měla na sobě v šestnácti a ostatní holky ve škole už nosili většinou jen silonky, tak je jasné že jsem se pořádně styděla.

Alojz (Pá, 12. 10. 2018 - 08:10)

No právě, u nás v škole...Nevedel som, že aj dievčatá sa hanbili za pančucháče. Myslel som si, že to berú normálne ako súčasť bežného každodenného oblečenia, ako chlapcov ponožky. Moja mama mi stále dávala pančucháče od septembra do mája a nedal si vysvetliť, že pančušky sú dievčenské oblečenie. Znesiteľné boli pančucháče pod dlhé nohavice, ale ku krátky nohaviciam to bola potupa mojej mužnosti. Najhoršie to bolo, keď na návšteve mi tety pochválili pekné oblečenie( kraťasy, biele pančušky a čierne poltopánky s prackou.

Jéňa (St, 10. 10. 2018 - 15:10)

Punčochy na podvazky to...Jedná se zhruba o první polovinu padesátých let. Já jsem dostal první punčocháče (obyčejné, bavlněné žebrované) na jaře 1950, někteří kluci už punčocháče nosili, jiní nosili punčochy na podvazky i později. Bylo to obvyklé klukovské oblečení do patnácti šestnácti let, byli ale i kluci starší. Pak už jsem narukoval, tak jsem to nesledoval. Třeba se někdo najde kdo nás doplní. Krepsilonové punčocháče vyráběla i Loana ale to bylo až ve druhé polovině šedesátých let.

Tina (St, 10. 10. 2018 - 12:10)

Holky v naši třídě je...No právě, u nás v škole to bylo podobně. Jenom já si pak připadala jak malá holka v těch dětských punčocháčích. Ale byla jsem zvyklá poslouchat mámu, tak jsem to nějak protrpěla.

Jirka (St, 10. 10. 2018 - 11:10)

Moje vzpomínky na...Holky v naši třídě je také nosily k sukním, ale jenom asi tak do konce ZDŠ, ale většinou krepsilónky. Potom už nosily silonkové pun čocháčky. Na střední škole už jenom někdy v zimě pod kalhoty a na lyže.

Tina (St, 10. 10. 2018 - 09:10)

Moje vzpomínky na punčocháče se vážou k těm klasickým béžovým vroubkovaným. Jako malé děti je nosili asi všichni v mém věku, kluci i holky. No moje máma mě je nutila v zimě nosit ještě i na střední škole. Pod kalhoty mi to ani tak nevadilo, ale párkrát jsem si je musela vzít taky pod sukni a to jsem se tedy před spolužáky dost styděla.

Bobík (St, 10. 10. 2018 - 07:10)

Já ještě ve třinácti a...V deváté třídě jsem dostal od tety první krepsilonové punčocháče. Byly z NDR a měly podobný vzor byly tenší a pružnější. Ty jsem nosil na střední škole . Spolužačky se začínaly předvádět v silonkách a to se mně moc líbilo. V té době byly silonky nedostatkové zboží a proto existovaly opravny punčoch kde si je mamka nechávala opravit. Občas mně poslala abych je tam zanesl nebo vyzvedl. Tak jsem se tehdy dostal k několika silonkám které jsem i vyzkoušel a byl to pro mně nevšední zážitek. Od té doby patří silonky k mému oblíbenému oblečení. Byla to úplně jiná doba než dnes kdy je na trhu velký výběr silonek a punčocháčů. Je jenom škoda že toho ženy nevyužívají a navlékají se hodně do kalhot.

Jirka (St, 10. 10. 2018 - 07:10)

Já ještě ve třinácti a...Punčochy na podvazky to nepamatuji ani já a to mi je 60. Vím, že před tím, než se do prodeje dostaly dětské punčocháče(punčochové kalhoty)nosili kluci punčochy na podvazky, ale to bylo před válkou a po valce tak do 50-tých let. Já už nosil jenom punčocháče.

Alojz (Út, 22. 1. 2019 - 09:01)

Ja si pamätám, že pančuchy na podväzky nosila moja mama, ale to boli nylonky zo švíkom vzadu. To sa vždy obzerala v zrkadle, či ich ma rovné, alebo sa ma pýtala, či ich ma rovno. Staré ženy nosili pančuchy na štrumpfpantle(guma v ozdobnej krajke). Štruktúrou boli ako detské pančušky iba im chýbala sedacia časť.

Jirka (Út, 22. 1. 2019 - 10:01)

Moje máma je nosila taky. Dokonce se bránila punčochovým kalhotám, odmítala je nosit. Punčocháče začala nosit dřív babička.

Jéňa (Út, 9. 10. 2018 - 14:10)

A do kolika let si nosil...Já ještě ve třinácti a nebyl jsem sám. Někteří kluci nosili punčochy na podvazky, záleželo na mámách.

Existuje (Út, 9. 10. 2018 - 12:10)

Byl jsem na tom stejně,...něco jako tepláky. Ty jsme běžně v r.1970 nosili na ven.

Jirka (Út, 9. 10. 2018 - 10:10)

Byl jsem na tom stejně,...A do kolika let si nosil punčocháče ke krátkym kalhotám?

Reklama

Přidat komentář