Reklama

Gamblerství

Ahoj "Mámo".. : (Pá, 29. 12. 2006 - 21:12)

Taky mne těší. :) Jen to tady klidně okupuj..:) Já osobně, když jsem tady byl poprvé,jsem očekával, že to tady sleduje nějaký terapeut a dává rady, nebo alespoň píše své postřehy.. Na druhou stranu.. Kdo by na to měl čas? Snad jen nějaký Psycholog ve výslužbě.. A tak jsem i vděčný, že sem píšeš.. Dříve si tady psali jen lidi "postižení" stejným problémem.. A Ty jsi, aspoň jak to vidím já, zřejmě "nepostižená" a tak to můžeš vidět z úplně jiného úhlu.. Nechci to zatím příliš "rozjíždět", protože nevím, jestli s tím Lenka bude souhlasit.. Myslím s tím, co jsem navrhl. Jen snad můžu uvést (snad se na mne nebude Lenka moc zlobit - svým způsobem je to stále anonymní, přestože uvádíme svá jména), že to není rozpad jejího druhého, ale jestli správně počítám, tak čtvrtého vztahu. Myslím tím dlouhodobějšího. Pro mne je to druhý vztah.. A věř, že je to pro mne o to horší, že Lenka mi hodně pomohla a mám ji stále moc rád. Jen od jisté doby mám pocit, že se změnila. Jistě taky mou zásluhou, ale nebyl jsem jediný důvod. Ješitný jistě trochu jsem, ale to snad každý, koho znám.. Někdo více, někdo méně.. Jen mne trochu zaráží ta manipulace.. V čem ji vidíš, z toho, co jsem napsal? To s tím hledáním viny, máš pravdu.. Souhlasím s Tebou.. Myslím, že by bylo vhodnější hledat, co můžeme každý udělat pro záchranu toho vztahu.. Jenže je to těžké. Já vím (nebo spíš tuším), ale nejsem si jistý, jestli Lenka je schopna vytvořit kompromis.. Dnes jsme spolu byli a mám pocit, že snad i o to stojí - to nějak řešit. Ale je to jen pocit, protože stále slyším, jak jsem na vině já a že už se s tím nedá nic dělat, protože já jsem se rozhodl to ukončit.. To že přede mnou to ukončila Lenka nesčetněkrát a nebyl jsem na vině já a vždycky jsem to byl já, kdo to nějakým způsobem spravoval je asi vedleší.. No radši toho nechám. Slíbil jsem to nerozjíždět, ale nějak jsem se nechal unést. Omlouvám se. Jinak, pokud bychom se "neviděli", tak přeji všem hodně zdraví, štěstí (ne ve hře!!), úspěchů a pevné nervy v tom dalším roce.. A díky .. Lenko : M.T.K.

Ahoj "Mámo".. : (Pá, 29. 12. 2006 - 21:12)

Taky mne těší. :) Jen to tady klidně okupuj..:) Já osobně, když jsem tady byl poprvé,jsem očekával, že to tady sleduje nějaký terapeut a dává rady, nebo alespoň píše své postřehy.. Na druhou stranu.. Kdo by na to měl čas? Snad jen nějaký Psycholog ve výslužbě.. A tak jsem i vděčný, že sem píšeš.. Dříve si tady psali jen lidi "postižení" stejným problémem.. A Ty jsi, aspoň jak to vidím já, zřejmě "nepostižená" a tak to můžeš vidět z úplně jiného úhlu.. Nechci to zatím příliš "rozjíždět", protože nevím, jestli s tím Lenka bude souhlasit.. Myslím s tím, co jsem navrhl. Jen snad můžu uvést (snad se na mne nebude Lenka moc zlobit - svým způsobem je to stále anonymní, přestože uvádíme svá jména), že to není rozpad jejího druhého, ale jestli správně počítám, tak čtvrtého vztahu. Myslím tím dlouhodobějšího. Pro mne je to druhý vztah.. A věř, že je to pro mne o to horší, že Lenka mi hodně pomohla a mám ji stále moc rád. Jen od jisté doby mám pocit, že se změnila. Jistě taky mou zásluhou, ale nebyl jsem jediný důvod. Ješitný jistě trochu jsem, ale to snad každý, koho znám.. Někdo více, někdo méně.. Jen mne trochu zaráží ta manipulace.. V čem ji vidíš, z toho, co jsem napsal? To s tím hledáním viny, máš pravdu.. Souhlasím s Tebou.. Myslím, že by bylo vhodnější hledat, co můžeme každý udělat pro záchranu toho vztahu.. Jenže je to těžké. Já vím (nebo spíš tuším), ale nejsem si jistý, jestli Lenka je schopna vytvořit kompromis.. Dnes jsme spolu byli a mám pocit, že snad i o to stojí - to nějak řešit. Ale je to jen pocit, protože stále slyším, jak jsem na vině já a že už se s tím nedá nic dělat, protože já jsem se rozhodl to ukončit.. To že přede mnou to ukončila Lenka nesčetněkrát

máma (Pá, 29. 12. 2006 - 18:12)

Dobrá zpráva: pan.primář Karel Nešpor - léčba závislosti PL Bohnice, přednáší dne 12.1.2007 od 17,00 hodin v čítárně Dominikánského kláštera u sv.Jiljí, Husova 8, 110 00 Praha. Toto a spousta zajímavých odkazů je na jeho stránkách. plbohnice nešpor karel, jeho e-mail: nespor.k"seznam.cz.
Máma

máma (Pá, 29. 12. 2006 - 18:12)

Igore, ráda Tě poznávám. Zdáš se rozhodný, přemýšlíš, jsi trochu ješita, nevadí, jako každý chlap.Trochu manipuluješ. Malinko jsme se Tě dotkli, ale přežiješ to. Máš pravdu, nevím o Tobě vůbec nic, ani o Tobě a Lence. Co jste si prožili spolu, v dětství, Lenka v minulém manželství, ale víš, poznám smutnou, nešťastnou ženskou...Proto jsem reagovala. A pokud se Lence zhroutil, nebo hroutí druhý /?/ vztah,je to vždycky hodně těžký. Snad se Lenka ozve a příspěvky se tady budou řadit, jak mají...Oběma Vám přeji správné rozhodnutí a teď už asi neřešit podíl viny, stejně to nejde.Moc ráda bych tady četla i jiné názory, trochu to tady okupuji....
Taky pořád čekám na anonyma - jak to dopadlo??? Napište. Máma

máma (Pá, 29. 12. 2006 - 17:12)

Tome, je to tady celé rozházené, ale je tady moje "laická" odpověď pro Tebe. V posledních 10 příspěvcích, jestli ses tady už ptal na názor. Jinak moje stručná odpověď je, kdo pravidelně sází je závislý, je gambler, je mi to líto,ale je to tak. Psala jsem tam, zkus na tři měsíce i navždy přestat, věnovat se něčemu užitečnému, protože to je hlavně obrovská ztráta času, energie.......Zkus to najít, možná to bylo pro Tebe. Přeji lepší , pohodový Nový rok, rozum do hrsti a jít jiným směrem. Máma

Lenko i "mámo". (Čt, 28. 12. 2006 - 23:12)

Bohužel mi nejde (asi chyba na serveru) zobrazit odpověď mámy a možná i Lenky, tak můžu napsat prozatím jen následující : Ten "balvan" Ti, Lenko, nenadává. A už vůbec ne, že bys tlačila málo.. Rozhodně se necítí bez viny.. Jen nějak nemůže ustát, že jsi přesvědčená, že Ty jsi úplně bez viny a za vše můžu já.. Mám svůj díl viny na tomhle stavu věcí. To vůbec nepopírám.. Ale nesouhlasím s tím, že za vše můžu jen já. Ty sama víš moc dobře (i když to potlačuješ sama v sobě), že mé gamblerství není a nebyl náš jedinný problém. Jen si vzpomeň na témata naših rozporů a hádek. Jsem rád za to, že "máma" sem přispívá svými myšlenkami a radami. Ale bohužel nemůže posuzovat, kdo z nás dvou má pravdu a kdo ne. Neví o nás téměř nic. Já Ti, Leni, už několikrát navrhoval, abychom navštívili poradnu.Vzpomínáš? Tvá odpověď byla, že Ty to nemáš zapotřebí.. Přestože sama přiznáváš, že Tvůj bývalý partner v Tobě zanechal nesmazatelné stopy, které nemají pozitivní charakter. Ale pokud budeš souhlasit Ty i "máma" (protože z toho, co jsem už od ní četl, si myslím, že není hloupá a má už nějaké životní zkušenosti - a myslím to opravdu v kladném slova smyslu), tak to můžeme zkusit i tady - na těchto stránkách, místo poradny. Můžeme třeba založit novou místnost.. Já osobně jsem pro. Nemohu ale slíbit, že budu vždy k dispozici.. Vzhledem k povaze mé práce to snad chápeš. Ale pokud se dá ještě něco zachránit a spravit, tak já to udělám.. pokud Ty taky. Na to prostě musí být vždycky dva. A teď už se i podepíšu, abys neřekla, že jsem srab, Leni.. :) Pořád ještě Tvůj (i když si to nemyslíš) Igor

Gošín (Čt, 28. 12. 2006 - 20:12)

Že se jedná o výherní automaty není pravda, je to klamání spotřebitele, správně by se měly jmenovat proherní automaty protože prohrávajících je o dost víc než vyhrávajících.

Tom (Čt, 28. 12. 2006 - 20:12)

Mámo myslíš, že každý kdo pravidelně sází, je gambler?

neznamy (St, 27. 12. 2006 - 20:12)

ja si myslym ze v cechach je to hruza s gemblingem za prvi by se ne co melo uz udelat kolyk lidi uz na to doplatilo co se tice nemovytosti vyhruzkama zmizeni lidi rozpad rodiny atd.proc vlada neudela neco stim sedeji tam jen na prdely a hovejsy za na se koruny kasina prostytuce kradeze a nevyni lide jsou v riti a kasina nic nzajima chtel bych nak skusit nebo aspoin neco proto udelat muj kamarat ma problem ,pret 3 roky pracoval v jedne sazkove kancelari za barem a jako opsluha rulety za smesnou casku4200 mesicne je to dos ja myslym ze to je strasne a kdys clovek ma plati el,to,auto,no vyte jak to myslim tak stim nevydete ale abych se dostal k zaveru muj dobry pritel nikdy nehral jeste sveho bratra vyhazoval od automatu kdyz pracoval jeden den od rana 10 do 3 do noci tak se stalo to co by nikdo nikdy do nej nerek utopil vyrtualni penize mel klic skerym si tam natukal penize ale zadne neukrat a majtel teto akciopvky prijel na 2 den a zeptal seho jestly chce zavolat policii nebo podepsat smenku samozrejme ze byl tak vystraseny ze podepsal smenku samozrejme ze nic take nezaplatil a ani nechce ne ze nechce on chce ale takove hytovky ze neco na charyty a velkejm panum do kapsy on chce zaplatitjen ty naklady ane ty nesmyslne penize nevym jak uz nebo skym se poradit protoze jestly stratite nekoho na kom vam zalezi tak stracite neco co vam bude chybet prosim o pomoc...predem dekuji neznamy

máma (St, 27. 12. 2006 - 17:12)

Lenko, v klidu, máme tolik času, ty vánoce to všechno ještě víc rozbolavějí. Jen bych zacitovala L.Hay: NIKDO - žádný člověk, žádné místo a žádná věc - nad námi nemá moc. My sami jsme tím jediným, kdo v nás přemýšlí. Proto za všechno, co jsme kdy udělali, děláme nebo budeme činit v budoucnu tak je jen naše volba, naše rozhodnutí. To platí o každém člověku. A tím je dána také vina, i když, co přesně to je? Svalování viny na druhé je vlastně odmítání zodpovědnosti za naše skutky. Řekla bych, že je v tom hodně pravdy, i ta naše volba pomáhat, odpustit, nenávidět, odejít, nesouhlasit apod. tak to je zase naše volba, a za to si poneseme v budoucnu odpovědnost. Myslím jako ve vztahu ke gamblerům, kteří nám zkřížili cestu životem..... Tak Lenko, nech balvana teď plavat, udělej si nějakou radost nebo synovi a věřím, že ten příští rok už bude fajn. Máma

Lenka (St, 27. 12. 2006 - 16:12)

Dík za Tvoje slova, mámo. Máš pravdu, radost ze života se vytratila. Napíšu brzy víc, syn teď chce jít na internet, jen jsem Ti chtěla poděkovat. Brzy se ozvu. Nechci teď psát taky kvůli tomu, že můj "přítel" se stále cítí bez viny a mě to docela vytáčí. Chci psát až s chladnou hlavou, protože když valíš balvan do kopce a ten balvan Ti pak vynadá, že jsi netlačila dostatečně, tak je to k vzteku.

máma (Út, 26. 12. 2006 - 07:12)

Anonyme, jak se Ti daří? Jak vše zvládáš ? Ozvi se, čekám, možná i čekáme, co je s Tebou? Máma

máma (Út, 26. 12. 2006 - 07:12)

Lenko, omlouvám se, že vstupuji, možná se tady rozvine rozhovor mezi Tebou a Tvým přítelem. Ráda bych se zastala Lenky, ona ta důvěra je velmi křehká věc a získat ji zpět je velmi těžké, někdy mě to připadá až nemožné. Lidé nějak zasažení gamblerstvím nikdy už nemohou být jako dřív, vytrácí se radost ze života, na spoustu věcí se dívají úplně jinak, myslím také, co je velmi obtížné, zbavit se pocitu viny, kde se stala chyba, proč to potkalo zrovna mě, nás. Řekla bych, že bez pomoci odborníka, to snad ani nejde. A když jste mladí, tak je to asi ještě horší. Máte totiž řešit úplně jiné věci....Lenko, hodně sil, zkus jít svoji cestou alespoň chvíli sama, jestli to jde, přidej sport, koníčky nebo někomu pomáhej. To hodně pomáhá a čas sám rozhodne, zda-li k sobě patříte nebo ne....Ale se strachem, že ....doplň si tam cokoliv, se žije hodně těžce. Příjemné svátky nebo spíš hodně sil, zdraví a taky rozum do hrsti přeje Všem, co si tady čtou.Máma. Syn na Štědrný den nepřijel...

Však Ty víš, Le (Po, 25. 12. 2006 - 22:12)

To, co jsi napsala, je hezké.. Vím, že jsi přesvědčená o mé recidivě.. těžko vyvrátit.. jako spoustu jiných věcí.. Mrzí mne to, že to takhle dopadlo.. jen doufám, že si oba uvědomíme vše, co bylo špatně a něco s tím uděláme.. OBA..
Navštěvuju tyhle stránky docela pravidelně a věř, nebo ne je to dost dobrá terapie.. Vím, že tyhle Vánoce budou naše nejhorší.. Pro mne tedy jsou, protože jsem musel opustit člověka, na kterého jsem nejspíš celý život čekal a kterého miluji.. Ale takhle, jak to mezi námi fungovalo - nefungovalo, to prostě dál nešlo.. Snažil jsem se Ti to vysvětlit a jen doufám, že když ne teď, tak snad v budoucnu to pochopíš.. A jen na závěr : Veřím, že automaty jsme přemohli spolu a snad se k nim nikdy nevrátím.. Co jsi nepřemohla je minulost.. a ne jen moje.. Promiň.. Jinak to teď nejde.. MILUJI TE.. K.T.K

Návštěvník (Ne, 24. 12. 2006 - 12:12)

ahojte vsichni
krasne vanoce vsem,dnes nesmutnete,radsi se podivejte na pohadku

Lenka (Ne, 24. 12. 2006 - 00:12)

Už jsem sem dříve psala, takže jen krátce pro ty nové. Můj přítel se léčil v únoru 2003. Léčba byla úspěšná, nějakou dobu jsem mu hlídala peníze, jenže bylo mi to trapné a po čase jsem mu dala důvěru a nechala ho hospodařit s jeho penězi samotného. Bohužel jsem podcenila tu radu, že abstinující gambler má mít u sebe jen malou částku. Pak nastoupila agresivita a lhaní a přestože se mi "rozblikala kontrolka", nepřipustila jsem si, že bychom to nezvládli. Nebudu zbytečně rozepisovat to, že gambler je mistr ve svalování viny na druhé. Nicméně už jen krátce, nerozešla jsem se s ním já, rozešel se se mnou on. Je mi to líto, ale přestože mi nepřiznal, že znovu hraje, vím, že to tak je. Naše láska byla osudová, ale automaty nepřemohla. Hezké Vánoce.

Alan (Pá, 22. 12. 2006 - 23:12)

Ahojí vsem. Jsem gambler jako remen. Dva dny pred stedrým dnem a letos to bude poprvé co nedám svým rodicum dárky. Moc me to mrzí, ale prohrál jsem vse v rulete a jedine sázenky napresnoc me mohou zachránit, ale moc tomu neverím, ikdyz je to vetsí sance, nez si to hodit. myslím kulicku nebo automaty. Je mi 23 let a za 5 roku hraní jsem utopil skoro pul milionu, z toho pulka byla rodicu. Cas nejde vrátit zpátky, ale chci se uz konecne poucit z chyb které se bohuzel staly. Snad mi bude i odpusteno a nikdy se uz nevrátím do kolotoce kde nemuzete zvítezit. Drzte mi palce, prosím. Vidím kolem sebe mnoho mladých, co do toho spadávají. Já se chci od toho odprostit... ikdyz je to moc slozité. Potreboval bych si s nekým psát.. kdo má za sebou také nejaké ty hríchy a najít spolecnou cestu... Radeji si vsadím na sport, jelikoz na tom se dá alespon vyhrát, kdyz pouzíváte mozek ale hraní automatuu a zejména rulety je ztráta casu, zejména pak penez. Tak si lidi setrete zdraví a delejte veci co vás baví...
At to se mnou slehne, jestli jeste vkrocím do náké té herny...tak snad uz jen ...hezký den a nebo noc... chci s tím prestat hrozne moc!!!!!!

Návštěvník (Čt, 21. 12. 2006 - 03:12)

.

..

..

máma (St, 20. 12. 2006 - 16:12)

Ahoj Tome, myslím, že jsi gambler, jsi závislý na sázení, ať to omlouváš, jak chceš. Krásně to popisuješ, jak Tě to baví, přemýšlíš o tom, máš sázení pod kůží, víc , než si myslíš. Domnívám se, že to jakž takž držíš pod kontrolou, protože jsi inteligentní. Ale zkus přestat na dva, tři měsíce, místo toho dělej něco užitečného, čti nebo někomu pomáhej, cokoliv. Jsem přesvědčená, že to nedokážeš....Velmi by mě zajímal názor prim.Nešpora, už vidím ten jeho úsměv, ví prostě své, jak se tato závislost tiše vplíží a větu - mám to pod kontrolou asi slyšel mockrát.Bohužel nejsem odborník, ale pamatuji si ze sezení, že neexistuje bezpečné sázení, přirovnej to k alkoholikovi nebo k fetu, buď anebo. Nic mezi tím....Ještě něco mě napadlo, víš, považuji to opravdu za ztrátu času a Tvé energie, je mi líto i Tvé přítelkyně....Může se stát, že Ti to párkrát vyjde velice dobře,přijdeš si na své a ta brzda může povolit....Doufám, že se ještě někdo ozve se svým názorem. Jsem ráda, že o tom přemýšlíš, podvědomě cítíš, že jsi na hraně, že by to tak nemělo být a opravdu nemělo. Nejsem, ale objektivní, zažila jsem si moc špatného. Měj se hezky a pěkné vánoční svátky. Máma

Tom (Po, 18. 12. 2006 - 23:12)

Ahoj, chtěl bych se jen na něco zeptat. Asi to ve srovnání s ostatníma lidma, kteří mají vážný problém může znít trapně, ale i tak.. existuje něco jako bezpečné sázení? Jako že tomu člověk nepropadne? Já osobně sázím na sportovní události každý den (přes internetové sázkové kanceláře) nikdy jsem nehrál automaty, ruletu, nic, jen to sázení na sport. Nemám z toho žádné dluhy, nikomu jsem nic neukradl, měsíčně prohraju tak maximálně pět stovek, ale většinou ani to ne, víceméně jsem asi tak na nule (no, suma sumárům tak -1000) a to pravidelně, téměř každý den sázím (kromě dvou měsíců, kdy jsem se učil na státnice) a ta částka se pohybuje od řekněmě padesátky tak do těch 400 za den. Nejde mi o nějaké finanční problémy, jak píšu nějak do minusu nejdu, nějak zvlášť neriskuju, nevsadím nikdy nic na jednu kartu, ale dávám pravidelně vesměs furt to samé (no někdy to ujede a třeba když přes den prhraju, tak si ještě vsadím třeba 200 na noc na NHL a NBA a pak když si to zpětně uvědomím, mám sám ze sebe špatný pocit). Nebortí se mi tím ani vztah (i když přítelkyně říkala, že nechce abych sázel, ale já ji to vždy vysvětlil, že to mám jako koníček, ne pro peníze..což asi není úplně pravda) Jde o to, že mám brdu co se týče těch peněz, mám svůj limit, který prostě nepřekročím, měsíčně si maximálně převedu na svůj účet 500 a i kdybych prohrál hned druhý den, další peníze si připíšu až za měsíc, mám brzdu co se týče financí. Ale nedovedu si představit, že bych se sázením přestal, baví mě to. Prostě vypl, přestal sledovat výsledky, přestal studovat tabulky,nesledoval kurzy, prostě přestat sázet. Když už ne za peníze, tak si vsadím alespoň jakoby na nečisto, prostě si vyberu dva zápasy a fiktivně si na ně vsadím a pak sleduji ty výsledky.. když by to vyšlo, jsem nasraný, že jsem to nevsadil, když ne jsem rád...
Jak píšu, troufnu si tvrdit, že nejsem gambler ve smyslu, že bych byl schopný prohrát větší sumu peněz, že bych neměl takovou tu brzu, že by se mi zatemňoval mozek...ale mám pocit, teda vím, že mě to tak baví, nutí mě to prostě každý den vybrat si a tipnout nějaké zápasy a za nějaké "drobné" to vsadit...
Oproti těm opravdovým problémům tady je to asi trapné, ale i tak...co vy na to? Je mi 24, a teď studuji navazující inženýrské studoum na ekonomce.

Reklama

Přidat komentář