Reklama

Gamblerství

Smajlinek (Út, 24. 10. 2006 - 16:10)

myslíš že tě kniha vyléčí?

Návštěvník (Út, 24. 10. 2006 - 15:10)

ahoj prosimte nevis jak si tu knihu ojednam jsem taky gamblerv a chci se lecit kdyztak se ozvi diky martin 606544941

Smajlinek (So, 21. 10. 2006 - 18:10)

děkuju za odpovědi, ale spíš se bojím, že mu ta léčba nepomůže, vůbec si to nedovedu představit, s tímhle nemám zkušenosti ... je to fakt podpásovka :(

Návštěvník (So, 21. 10. 2006 - 16:10)

Ahojky, muzu poradit to, co mi poradil pan primar Nespor z psychiatricke lecebny v Bohnicich. Na strankach www.plbohnice.cz/nespor si otevri knihu Uz jsem prohral dost a precti kapitolu PRO PRIBUZNE. Je to, alespon z meho pohledu, velice prospesne....mamina

Misa (So, 21. 10. 2006 - 16:10)

Je to hrozne,ale urcite se z toho dostane a bude to vse v poradku.Taky se mi stal podobny pribeh.

Smajlinek (So, 21. 10. 2006 - 11:10)

ahojky lidičky, můj přítel je gamblér, prohrál celou výplatu a ted nemáme ani na nájem. Tolik peněz ještě neprohrál. Dlouhou dobu se držel, tak sem si myslela,že na automaty už zapomněl, ale před pár dni prohrál výplatu. takhle to dál nejde, nevím co mám dělat. můžete mi někdo poradit kam se mám obrátit, kde je nějaká léčebna nebo tak něco? jsem zoufalá a vůbec nevím jak se ted k němu mám chovat a vůbec řeším otázku, jestli s ním zůstat a zkazit si život...

mamina (Pá, 20. 10. 2006 - 19:10)

Ahojky, tak ja se pridam....muj manzel je gambler ....zacalo to pred peti lety ....pred rokem jsme kvuli nemu prisli o byt( podotykam, ze mame tri dcery), ja od nej odesla, vzala jsem deti, obleceni a sla jsem....nemusim zduraznovat, ze jsem stale za nej platila dluhy, vydelal dost, ale vse prohral, takze trpela cela rodina....po mem odchodu od nej jsem mela chvili klid ... pak prisel o praci, tak jsem ho zamestnala u sebe v restauraci .... no nic, bydlel na ubytovne a nejaky cas sekal latinu ... teda kdyz pominu, ze obcas si odnesl trzbu - kam asi ? ... no a posledni mesic uz neni na ubytovne, zjistila jsem, ze prespava v praci, a ted posledni tyden odnesl skoro vsechny trzby, vcetne vyplat zamestnancu....takze jsem ho vcera vyhodila, protoze to opravdu nema smysl ... pred chvili jsme si vymenili par SMS zprav, kde ho posilam do lecebny v Bohnicich .... jina cesta neni ... TAKZE ME SHRNUTI .... nemela jsem za nej nic platit, protoze to bylo k nicemu a mela jsem mu dat ultimatum davno - LECBA nebo NIC.... podotykam, ze UVEROVE KARTY jsou taky uzasna vec pro gamblery!!! .... ma na krku jiz nekolik zalob, dluhy ve statisicich .... A moje resume - i kdyz se vyleci, ja uz s nim nechci nic mit, protoze me veskere sily vycerpal a uz mu nemuzu verit .... Snad Ti to pomuze v Tvem rozhodovani .... (37let)

Návštěvník (Pá, 20. 10. 2006 - 03:10)

to mas sice pravdu,ze atomaty nejsou jediny zlo na svete,ale myslim si,ze o chlastu,cigaretach a drogach kazdej vi,co je to za svinstvo,ale automaty ty rostomily blikajici stroje vypadaji strasne nevinne a pritom jsou tak zakerny.a vtom je jejich sila.nevinne nalakaji a pak profituji,ze zavislosti,na kazde bedne by melo byt napsany,ze hra zpusobuje zavislost a ze ju nejde obehrat,presne jak se to pise na cigarech.tim nechci obhajovat chlast atd. kazda zavislost je spatna.

sara (Čt, 19. 10. 2006 - 23:10)

Jsem na druhé straně barikády (provozuji ty proklaté automaty ) než většina z vás zde a tak se vám i ve vašich těžkých situacích dovolím oponovat . Blikající a slibující ohromnou výhru stroje ,jsou v dnešní době jedni z mnoha lákadel jak udělat sebe a své okolí nešťastné a záleží na osobnosti co u ní zvítězí .Beru to ze své smutné životní zkušenosti a veřte mi , mám jí zřejmě do konce života před sebou! Moji rodiče byly závislý na alkoholu a my se sestrou každý večer čekaly den co den až se vrátí k nám domů z hospody , kde vlastně "odevzdali" veškerý majetek po prarodičích . Máma umřela doma a to mi bylo teprve 7let a věřte že mne nikdy nenapadlo dávat sebemenší vinu té hospodě ani tomu výčepnímu co našim naléval !Doufám , že vám to nepřipadá jako obhajoba mého podnikání , ale já to beru jako boj každého jedince který i když šlápne vedle a včas si to uvědomí má víc vyhráno než ten který neví že vůbec někam šlápl ! Závěrem - dodnes si pamatuji tel. číslo té hospody na které jsme se sestrou volali , kdy už příjdou domů a už tam zcela určitě zůstane ( je mi 33 let )

Návštěvník (Čt, 19. 10. 2006 - 02:10)

To máš naprostou pravdu... Já když nehraju je to super, naškudlím nějaké peníze. Potom si dám pivko a už se vezu... Pak se z toho 3 měsíce dostávám (myslím z dluhů)

Návštěvník (Čt, 19. 10. 2006 - 01:10)

mysko,co je to obcas?5 krat tydne?petkrat mesicne?nebo petkrat rocne?a kolik prohrava?stovky tisice desetitisice?to je velkej rozdil.jestli hodi parkrat do roka par stovek,tak je to v poho,ale jestli hraje porad,dela dluhy atd.tak je tzv.zralej na lecebnu,jako vetsina z nas,co se zajimaji o tuto diskusi.u me je nejhorsi,kdyz to spojim s chlastem,to jsu shopnej prohrat balik,kdyz nechlastam,tak se jaks taks drzim.proto,je nejlepsi,nechlastat vubec a nechodit,do hospod,baru atd.jenze da se to vydrzet navzdy?ja cim dele to vydrzim,tak tim vetsi hruza pak prijde.drzim vsem palce a preju silnou vuli,at toho demona porazime

Myška (St, 18. 10. 2006 - 12:10)

Ahoj všichni.Narazila jsem náhodou na vaši diskuzi,pomozte mi!!! Mám podobný problém s manželem.Občas si zahrál,teď tvrdí,že nehraje,ale já už mu nedokážu tak důvěřovat! pokaždé,když někam jedu nebo je i jinak doma sám,tak mám hrůzu z toho,zda to zase neudělá.Jak ho mám přesvědčit o léčbě nebo to nemá cenu? Budu ráda za každou odezvu.Mám nervy nadranc!!!Iluska1"seznam.cz

Návštěvník (Ne, 15. 10. 2006 - 04:10)

Ahoj Aleši, chtěl bych se tě zeptat jestli si myslíš, že by jsi už nikdy v životě nesáhl na automaty.

ivan (So, 14. 10. 2006 - 04:10)

Zdravim Alese, vsechny divky, manzelky, zeny gambleru a vsechny autory-autorky teto diskuse.Klasika: po sametove revoluci jsem to jen tak zkusil, samozrejme poprve vyhral 24 tisic a motal jsem se v tom do letosniho leta. A jestli se budu motat dal, se uvidi, ale drzim se, nechci...Pouze ruleta celych 15 let, nektery rok 2krat rocne, jiny 18krat rocne. A kdyz nedavno k tomu nase uzasna spolecnost a stat a vlada svolila i elektronickou verzi rulety, tak jsem to samozrejme x-krat prubnul take, v nasem malem meste je jich devet, dobreee, ne??? Vim, vim, vim, nekteri ted namitate, ze me tam nikdo nenuti chodit, ale trochu jsem procestoval Zapadni Evropu a tam neexistuje takova hustota hazardu, jak v CR, takze urcity dil viny nesou i nasi politici. No ale radnicim se sypou z toho velke zisky, tak proc to rusit, ze jo, znicene rodiny, sebevrazdy atd.je druhotny problem...Jinak za tech 15 let mam slusne skore, ale ne tak drasticke, jako Ty, Alesi. Vyhral jsem pul milionu, no ale prohral milion a ctyrista tisic, tak si to odectete. Plat mam normalni. Nebyt lasky me zeny a lasky a financni pomoci mych rodicu, uz bych tu nebyl. Mam dve krasne deti.Tak jsem se timto zucastnil aktivne teto terapie v teto diskusi, drzim v tomto boji pesti sobe i Vam vsem!!! Ten, kdo to neprozil vcetne nejblizsich z rodiny, tak to nepochopi, co je to za utrpeni. Ustavni lecbu jsem neabsolvoval, vim ale, ze uspesnost je pouze 40 ti procentni, smerodatnym resume je pouze to, chce-li tu nemoc clovek porazit a hlavne to musi dokazat. Presto si vazim prace pana Nespora. Tak budte silni, bojujte s touto nemoci, ktera ma oficialni cislo diagnozy ve zdravotnictvi CR, ale souhlasim s predchazejicimi prispevky, ze v ramci prevence se toho moc nedela oproti napr.fetakum, drogam apod. Proc? Budicek! Protoze to je velmi lukrativni ty zisky do penezenek radnic a provozovatelu. Uvitam reakci a diskuzi na muj prispevek a bojujte!!!!!!!!!!!!!

Návštěvník (Ne, 8. 10. 2006 - 00:10)

Ahoj Katko, tak jsme na tom dost podobně. Než jsem otěhotněla, partner hrál obvykle 3x za rok, ale dokázal to pěkně roztočit. Vždy když to na něj přišlo, nechal tam kolem 200 000. Už jsem to psala dříve, poprosil a´t ho neopouštím... O tom se nemusím rozepisovat, taky jsem ho šíleně milovala. A pak jsem otěhotněla. To bylo řečí, jak bych mohl, když čekáme rodinu, jsem přece chlap a uživím Vás a tu blbost, že budu hrát už nikdy neudělám. Udělal, když jsem byla ve třetím měsíci. Bylo mu odpuštěno. Měl jít na léčení, ale překrývalo se s termínem porodu, tak z toho sešlo. Budoucnost jsem si plánovala hodně růžově, oba jsme měli vlastní byt - jeho jsme pronajímali, v mém bydleli. samozřejmě peníze z pronájmu šly na splátky, celá jeho výplata šla na splátky, žili jsme z rodičáku a jeho brigád. Teď ho asi opustit nedokážeš, ale mimčo ti dodá sílu a uvidíš vše jinýma očima. Alespoň u mě to tak fungovalo na 100%. A konec příběhu? Když bylo malému 8 měsíců, začala jsem tušit, že něco není tak jak má být. Ale už to šlo nějak mimo mě, už jsem nešťourala, po hernách už jsem ho nemohla chodit hledat a čekala, co z něj vypadne. Suma sumárum - půjčil si od lichváře (banky už mu nedaly) a zastavil byt, půjčky od Providentu a spol ani nepočítám. Teď žije u rodičů, dostává kapesné. Mě hlídají babičky a 2x týdně chodím do práce, když mu zbydou peníze, tak mi přispívá na syna. Možná píšu trochu zmateně, ale nech na sebe přepsat ten byt, ať nezůstaneš na ulici. Doufám, že máš ve své rodině silné zázemí a v případě nouze ti pomůžou. Nevím, já jsem veškerou důvěru ve vyléčení ztratila a tobě radím, ať předpokládáš, že to zase udělá a udělala případná opatření. Moc moc ti držím palce, aby už byl v pohodě, aby šel na léčení a tu závislost uhlídal.

Ales (Pá, 6. 10. 2006 - 16:10)

Ahoj slečny,paní,dámy!
Jmenuji se Ales a prošel jsem si peklem zavislosti na hracich automatech.Jsem svobodny a bez závazku.Už pět let mam dvě až tri zaměstnáni a splacím své dluhy.
Mé dluhy byly před pěti lety milion trista tisic plus minus.Dnes jsou mé dluhy něco kolem čtyřsetisic.Dohromady jsem za svou prohrávačskou karieru prohral odhadem neco kolem dvoumilionu.
Ptáte se jak jsem mohl tolik peněz prohrát?Sam nevim,ale veřte bylo to peklo.Já jsem a zustanu gembler a prohrávač.Proč?Protože jak se říka vyléčeny alkoholik je mrtvy alkoholik tak toto přesně sedi na gemblery.
Dnes toužím po rodině dětech.Snad se toho dožiju.Psal bych dal,ale musím na autobus.Vaše nazory rád uvítám na/ kucera.alda"centrum.cz

Lenka (Út, 3. 10. 2006 - 19:10)

Cítím to stejně. Ani nevíš holka, jak ti rozumím. Jsou to takové "Madisonské mosty". Pokud si tu knížku přečteš budeš vědět o čem mluvím. Třeba ti dá sílu pokračovat bez něj. Život nekončí a vždycky zůstává naděje. Třeba ho musíš opustit, aby našel sám sebe a vrátil se.
Určitě to všechno zvládneš. Brzy na to budete dvě a není nic krásnějšího než láska dětí. Vím co říkám, bo mám doma dva puberťáky a občas si je musím vybavit jak byli roztomilí jako malé děti abych je nezapleštila..:-)

Tak nezoufej, to co tě teď čeká s miminkem je ta nejkrásnější a nejčistší láska, kterou kdy prožiješ. Jsi silná holka, určitě to zvládneš. Žij pro svoji holčičku a čekej. Láska přijde. Třeba to bude tvůj přítel, třeba někdo jiný. Nech to na něm. To je jeho boj. Ty šetři síly pro svoji holčičku. Ona je bezbranější než on. Nic si nemusíš vyčítat.
To on s tím musí začít bojovat. To není návod, jak se s ním rozejít, jen - nebuď v první linii. Opatruj sebe i Terinku.

Katka (Po, 2. 10. 2006 - 20:10)

Dekuji moc... Vse co pises je naprosta pravda, vsechno si to uvedomuji, ale nejak se nedokazi zbavit toho pocitu, ze mu neco upiram, ze je vlastne on ten chudak.. Ja vim, ze je to hloupost, ale proste to tak, sem tam, citim.. Nikdy uz to nemuze byt jako driv a to je mi moc lito.. V skrytu duse citim, ze od nej stejne jednoho dne budu muset odejit... Budu ho milovat dal, ale nebudu s nim.. Nechci, aby mala trpela tim, co je jeji tata zac.. Vzdycky jsem si rikala, ze bych nikdy nebyla s chlapem, co pije, hraje, nebo tyra svou partnerku.. Hlavne jsem si nikdy nepripustila, ze by se mi to mohlo stat.. A kdyz to prislo, zjistila jsem, ze jsem jako ty ostatni zensky.. Ty zbabely ufnukany holky, co nedokazou najit silu na to, aby rekly dost a odesly... Nemela jsem silu ho opustit.. Nemam ji ani ted, ale jak den ode dne citim, jak Terinka uvnitr roste, jak se hybe.. Dostavam sileny vztek a hromadi se ve me ta jistota a sia, ktera mi jednoho dne umozni to vsechno skoncit.. Pokud se tedy nezmeni.. Doufam, ze nebudu mit duvod to udelat.. Doufam, ze to vsechny zvladneme.. Ze si konecne uvedomime, jak moc jsme dulezite sami pro sebe.. Pro sve deti a rodiny.. Mame predsi na to zit lip a hlavne si to vsechny zaslouzime.. Opatruj se Leni a diky moc.. (o

Lenka (Po, 2. 10. 2006 - 16:10)

Sakra proč si připadáme mizerně když nemůžeme dát svým chlapům (kteří by se měli umět postarat o rodinu) na svačinu?????!!!!Tak by to přece nemělo být. Jemu je líto že ty - v sedmém měsíci taky nemáš "co jíst"? Obrazně řečeno bych do toho shrnula všechno čím musíš strádat ty i tvoje miminko. Určitě je to nedostatek peněz, péče, pohody, /prohrál postýlku a kočárek/ to je šílenost. Měla bys být v klidu, jíst vitamíny a nechat si hladit bříško od milujícího muže. Jak se zbavit toho prokletí "být spasitelka". Je to snad o tom, že naše sebevědomí je tak nízké, že máme pocit, že nás někdo bude milovat jen když ho spasíme??? Nemilujem snad dostatečně samy sebe?
Tohle všechno se mi honí hlavou. Moc dobře rozumím tomu tvému "Chci, aby to bylo jako dřív." Taky to moc chci. Budu na tebe myslet. Drž se mamino.

Katka (Po, 2. 10. 2006 - 11:10)

Leni dekuji moc... Co se tyce toho leceni, tak to je ma podminka, rekla jsem mu, ze jestli se lecit nepujde, tak to dal nema smysl.. Zatim nikde nebyl, protoze doktor co se touto problematikou u nas zabyva, ma dovolenou.. Overila jsem si to.. Kazdopadne je take otazka, zda mu doktor pomuze.. Dnes je prvni den, co sel do prace, tak cekam doma a pripadam si dost mizerne, kdyz jsem mu nemohla dat ani na svacinu.. Doufam, ze v praci vydrzi, doufam, ze uz nikdy nebude hrat.. Chci byt s nim.. Chci, aby to bylo jako driv..

Reklama

Přidat komentář