Reklama

vaskulární demence

kuli (So, 13. 10. 2012 - 04:10)

vyhledejte demence a homocystein

Zbyněk (Pá, 24. 10. 2008 - 13:10)

Mé matce je 88. Zdravotních problémů už bylo dost, ale vždycky jsem jí říkal, že má hlavu v pořádku a to je nejdůležitější. Letos to skončilo a jde to rychle dolu. Bojím se ji dát kamkoliv mimo domov - s pocitem, že ji odkládám na umření, ale nevím, jak to zvládnem, hodně to ovlivňuje i moje zdraví. Nevím kam jít, nebo s kým se poradit, co dál. Už měla několik pádů, čekat, až se jí něco stane aby pak byla v nemocnici mi přijde dost drsný způsob řešení. Domov důchodců už asi nepřicházív úvahu, potřebuje skoro trvalou péči. Hledám nějakou poradnu či sociální péči, sám nevím, kam jít. Z.

Hanka (Ne, 27. 4. 2008 - 21:04)

Mám stejně postiženého tchána.Máme ho v péči doma.Má halucinace,je časově i prostorově dezorientován,jediné funkce co zůstali plně zachovány jsou j´´schopnost najíst se a napít.Nemoc se začala projevovat letos v lednu, diagnostikována byla v únoru a od té doby se jeho stav velmi rychle zhoršuje,začínáme uvažovat o ústavu,protože mu nemůžeme zajistit celodenní péči,která začíná být zapotřebí. Takže přeju hlavně pevné nervy(já málem skončila na psychiatrii)
projevy nemoci bývají u každého pacienta jiné .Doufám že na tom nejste ještě tak špatně.Držim palečky.

Jana (Po, 21. 1. 2008 - 16:01)

Mám zkušenost, moje osmdesátilená maminka má arteriosklerosu, tatínek zemřel v osmdesátčtyřech letech na alzheimer. Není to vůbec lehké, hlavně dostává zabrat psychika, často musím brát léky na spaní,abych se z toho nesesypala. Je nemožné nedělat si s tím hlavu.Maminka je sice již asi 6 měsíců v domově důchodců - konečně. Předtím to , ale bylo peklo. Někdy jsem si říkala,proč zrovna já musím mít takové starosti a trápení.

Lída (Pá, 26. 3. 2004 - 11:03)

Máte někdo zkušenost s diagnózou vaskulární demence? Mám takto postiženou maminku a jsem občas v koncích.Díky.

Reklama

Přidat komentář