Reklama

Obřízka

kami (Čt, 27. 5. 2004 - 08:05)

Asi jsem to špatně napsala: souvisí to s hygienou, údajně židovky prý netrpěly rakovinou děl. čípku, protože židé jsou obřezaní. Ale dnes snad hygienická pravidla dodržuje každý. Chtěla jsem ty , kteří uvažují o zákroku bez vážných důvodů odradit. Zkušenosti mého manžela jsou takové,navíc se za to, že je obřezaný jako kluk styděl. Asi mu to vadí i dnes, podrobnosti raději nebudu popisovat.

Fedor (Čt, 27. 5. 2004 - 01:05)

Nedá mi to, abych nevstoupil do diskuse. Fimosa u malých chlapců je sice běžná, ale ne u každého sama zmizí. Dokonce si myslím, že většina chlapců s touto "drobnou kosmeticku vadou" má v dospívání ze zůžené předkožky komplex, který může dost podstatně ovlivnit jeho budoucí sexuální život. Sám sice neuznávám náboženské a různé rituální důvody podobných zákroků, ale ze zdravotních příčin bych obřízku mohl doporučit každému. Já sám obřízku mám od svých 17ti let (důvod: fimosa - viz. můj starší příspěvek) takže to mohu porovnávat. Neznám jedinou negativní věc na mužské obřízce. Nejsem sice odborník, ale to že předkožka je potřebná pro správný vývoj penisu slyším poprvé. V jakém smyslu? Můžete to nějak upřesnit? Kami, moc dobře nerozumím tomu, jakou souvislost může mít plastika děložního čípku s manželovou obřízkou.?. O podobných problémech, jako má Váš muž jsem ještě neslyšel (a věřte, že jsem toho už o obřízce přečetl dost). Přecitlivělost bych chápal snad pár týdnů po operaci, ale ne u dospělého chlapa, kterému dělali obřízku v dětství. Shrnuto a podtrženo, předkožka je to poslední na mém těle co bych nemohl postrádat. Fedor.

ema (Po, 24. 5. 2004 - 11:05)

tam je ještě další důvod - manžel si to přeje, v jeho zemi jsou obřezaní všichni (muži),a on argumentuje tím, že nezná obřezaného chlapa, který by měl problémy, zatímco spousta jeho neobřezaných spolužáků na koleji měli nejrůznější problémy s "pinďourem".

xoce (Po, 24. 5. 2004 - 11:05)

u malych chlapcov (do 3-4 rokov) je fimoza uplne bezna a nie je dovodom na obriezku - ak nie su ine komplikacie. najvhodnejsie by bolo nechat na synovi nech sa rozhodne ci chce ten zakrok podstupit. osobne si myslim, ze predkozka je potrebna pre spravny vyvoj penisu a preto je dobre podstupit obriezku az v dospelosti.

ema (Pá, 21. 5. 2004 - 18:05)

ahoj, nemáte někdo zkušenost s obřízkou malých chlapců? Mám 7 mšsíčního chlapečka, má fimózu, měl 1x zánět ledvin - prý je to možné i kvůli té fimóze, takže indikace k obřízce by tu byla. navíc manžel pochází ze země, kde je obřízka běžná a přeje si ji.

kami (Pá, 30. 4. 2004 - 16:04)

No nevím . Manžel má obřízku od asi 7-mi let, vzpomíná na to jako na velmi traumatický zážitek a dodnes tvrdí, že má problémy. Ořezali ho prý tak, že nošení prádla je nepříjemné, při sexu vyžaduje obzvlášť jemné zacházení, což je pro mě stresující záležitost neustále se hlídat a s tou čistotou taky nevím, mám za sebou plastiku děl. čípku z důvodu prekancerózy. Takže nevidím absolutně žádná pozitiva tohoto zákroku. Doufejme jenom, že pokud je to potřeba, že dnes už ho provádějí šetrněji, nejlepší je mít známého doktora - pro jistotu. Jen tak mimochodem- je možné spravit takto provedenou obřízku plastickou operací ? Raději ale neriskovat, po dalším fantastickém zákroku by už taky nemusel fungovat vůbec.

Fedor (So, 20. 3. 2004 - 15:03)

Čau všem!Jestli můžu, přidám i svůj názor. Sám jsem prodělal obřízku , když mi bylo asi 17 let (dnes je mi 35). Donutila mě k tomu fimosa - zúžení předkožky. Obřízku můžu s klidným svědomím doporučit všem váhavcům. Vím o čem mluvím, protože jsem si tenkrát vyzkoušel sex i se zúženou předkožkou. Byl to trapas a jelikož jsem si už o tom před tím něco přečetl, okamžitě jsem se rozhodl pro obřízku. Tenkrát mi ořízku dělali bez narkózy (jen to kolem dokola opíchali a mě píchli nějaký oblbovák). Dneska vím, že jsem udělal dobře. Sex nemá chybu, a co se týče hygieny, je to bezkonkurenčně lepší, než s předkožkou. Můj osmiletý syn má fimosu také (asi po mě), a od dvou let ho s tím taháme po urologiích. Dokonce byl asi ve třech letech na operaci, při které mu pod narkózou nařízli uzdičku. To je zákrok, který je celkem k ničemu, protože mu přetahovat úplně stejně nejde. Občas mu předkožka při přetahování po okraji popraská a pálí ho to. Dokonce se mu jednou při přetahování zasekla předkožka pod žaludem, a nešla mu nazpět. Žalud za cvilku zmodral a kluk řal jako tur. Hned jsme s ním letěli do nemocnice a tam mu to nějakou špachtlí přetáhli nazpátek. Nikomu bych takový horor nepřál. Asi jsme mu obřízku měli nechat udělat hned, ale říkali jsme si ať si to pak rozhodne sám. Já osobně ji všem, kdo mají podobné problémy jen doporučuji. Dokonce ji mohu doporučit i těm, co problémy nemají. Někdo píšete o snížené citlivosti - já u sebe nic takového v pětatřiceti letech nepozoruji. Zajímavě o tom píšou na http://www.mujweb.cz/www/obrizka/index.htm Doufám, že jsem tímto příspěvkem pomohl nerozhodným k rozhodnutí pro obřízku. Zdravý a plnohodnotný sex všem přeje Fedor.

pavel (Út, 16. 3. 2004 - 23:03)

Zdravím,už nějakou dobu se potýkám s problémem, ale ještě jsem se neodvážil s tím zajít za doktorem. Na okraji žaludu se mi po celém obvodu vyskytují takové bílé pupínky. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví co to je a jestli by k odstranění pomohla obřízka, tedy jestli by mi lékařem byla doporučena. Nejsem obřezán a docela bych obřezání podstoupil.

martin (Út, 24. 2. 2004 - 13:02)

CHtěl bych se zeptat kde se tento zákrok v ČR provádí. Díky.

Dlouhan3 (St, 11. 2. 2004 - 10:02)

Nechoď, proč bys chodil? Z příspěvků je zřejmé, že obřízka se moc nedoporučuje, pokud není vyloženě potřebná ze zdravotních důvodů. Můžeš si svým tělem dělat co chceš a nemusíš dát na různá doporučení, o nichž nejsi přesvědčen, ani na lékařské doporučení, zvlášť když zdravotní důvody nemáš.

Renek (Ne, 25. 1. 2004 - 23:01)

Byl jsem na vyšetření na urologii a doktor mi řekl že bude nejlepší obřízka. Neřekl ale důvod, na vyšetření jsem byl kvůli pálení při močení. Předkožka přetáhnout jde, asi 1/3 žaludu mi kouká. Proč mám tedy jít na obřízku, nevíte někdo?

Martin (So, 30. 8. 2003 - 13:08)

Mam stejny problem, urolog mi rekl ze zalezi na tom jestli mi to pri sexu vadi nebo ne. Kdyz bys mel jine informace tak posli na hostile"volny.cz

Lenka (Ne, 22. 6. 2003 - 22:06)

Moj exprartner sice nemal obriezku, ale predkozku nemal. Mal uplne holucky zalud. Neda sa povedat, zeby v posteli vydrzal dlhsie, nez je zvykom. TerJSI PARTNER MA PREDKOZKU A JE stale vonavucky, takze je to somarina, ze predkozky smedia. Nie, ked je partner cistotny. A tento s predkozkou vydzriporiadne dlho!"!!

pavel (Po, 2. 6. 2003 - 20:06)

Nechceš si to radši rozmyslet??Po vlastní zkušenosti nedoporučuju.

Arnošt (Ne, 1. 6. 2003 - 17:06)

Potřeboval bych poradit kam v Plzni (a okolí) na obřízku.Raději soukromě.Dík. ,A,

Pepa (Ne, 15. 3. 2020 - 07:03)

FNP- Lochotín (plastická chirurgie) ;)

Návštěvník (Po, 16. 3. 2020 - 11:03)

Pepo , a nějaký zkušenosti?

pavla (Út, 20. 5. 2003 - 19:05)

Po skoro čtrnácti letech,co žiju USA a několika neobřezaných i obřezaných partnech jsem si radši našla partnera s předkožkou.On sex s obřezaným mužem kolem čtyřicítky už není moc příjemný.Asi jim tak klesne citlivost,že musí skoro na sucho a dost to bolí.Je to zkušenost i dalších žen.

Návštěvník (So, 22. 4. 2023 - 02:04)

Je mi 53 a jsem obřezán od dětství. Mohu potvrdit co píše Pavla. S přibývajícími roky citlivost penisu klesá. Udělat obřezaného chlapa po 50 je docela fuška. Možná je to tím, že mám nízkou, těsnou.
U vysoké je citlivost zachována více. I tak si obřízku chválím - dokonalá hygiena.

MAX (Ne, 7. 5. 2023 - 06:05)

Obřízka je ta nejlepší věc co mohou matky nechat provést u chlapců již v raném věku. Moji rodiče mi to neprovedli, ani předkožku neprotahovali a tak jsem trpěl až do 40 let kdy jsem podstoupil úplné odstranění předkožky, a obřízku si také chválím tak jako návštěvník v předchozím komentáři. Nejen že je lepší hygiena, je to okrasa mezi nohama při pravidelném holení, velmi výhodné je to i při sexu kdy žalud působí jako píst ve válci motoru než s předkožkou a ve stáří tak penis vypadá stále mladě, je třeba podotknou že je zapotřebí provést úplnou obřízku, která vůbec nebolí, zdravotní sestry jsou na to zvyklé - neočumují vás, tak že se chlapi vůbec nemusíte stydět ani při vizitách v nemocnici, ba ani při kontrolách u praktické lékařky, život bez předkožky je tak daleko lepší

Reklama

Přidat komentář