Reklama

Obřízka

x (Po, 23. 1. 2006 - 15:01)

Radim:ono je asi jedno kvoli comu sa mu skratila. mozno je to vyvoj, rast zaludu sposobuje stiahnutie predkozky, alebo co. Jeden nevie, preco to tak je, ale hovoril, ze ako maly ho mal uplne pokryty. S tym druhym nemam taky blizky vztah, tak sa pytat nebudem. Ale on ho ma velmi velky, tak mozno tym rastom.Inak, zenam sa pacia vtaky akekolvek, kazdy ho ma trochu ineho. A rozdielnost je na svete zaujimava. (Ved preco by ludia cestovali tak daleko, ak by to tam bolo rovnake?)

David (Po, 23. 1. 2006 - 14:01)

Zdravím, je mi 23 let a mám stejný problém jako většina z vás, nejde mi přetáhnout předkožka ani v klidu a tuplovaně při stopoření. Není ve 23 letech pozdě na obřízku a jestli někdo víte, jak to probíhá, tak něco napište, kdyžtak soukromě. Díky

Radim (Ne, 22. 1. 2006 - 07:01)

x , moc ti děkuji za příspěvek.Uklidnilo mě to.Píšeš že je to bezva věc a že ženám se to líbí.No,myslím,že ne určitě všem.Co ale třeba zrovna tobě se na tom konkrétně líbí? Zajímalo by mě,jestli se těm tvým kamarádum předkožka zkrátila postupně jako u mě a v kolika asi letech? Třeba mají ze zdravotních důvodů nějakou částečnou obřízku.Bylo by ale asi trapné se jich na to takhle přímo zeptat.

x (Pá, 20. 1. 2006 - 10:01)

no moji dvaja kamarati maju tiez kratku predkozku a obnazeny zalud. a preco by si sa hanbil, ono to vyzera trocha vyzyvavo, ale je to uplne bezna vec. zenam sa to paci, vec nech sa pozeraju. chlapi ti nemaju co riesit tvojho vtaka.

Radim (Čt, 19. 1. 2006 - 19:01)

Je mi 25let.V mém okolí vím o 2 kamarádech,kteří prodělali obřízku ze zdravotních důvodů.Já sám obřízku nemám,ale mám spíš opačný problém.Asi kolem 20-ti se mi občas stalo,že se mi předkožka sama od sebe stáhla přes žalud.Podotýkám,že ne při erekci,ale v klidu.Časem se ale asi ještě víc zkrátila.Stávalo se mi to čím dál častěji a teď,i když si ji přetáhnu zpátky,za chvíli se stejně zase stáhne dozadu.Tak už to nechávám být,žalud je zkrátka pořád obnažený i v klidu.Chtěl bych vědět,jestli je někdo na tom podobně,nebo jestli jsem takový sám.Fyzicky mi to nedělá žádné problémy a ani při sexu,protože u ztopořeného penisu je to normální a vypadá to přirozeně.S mojí současnou dívkou chodím právě necelé 3 měsíce a ještě o tom asi neví.Stydím se ale,když se mám svléknout např.ve veřejných sprchách.Mám novou práci v dost prašném prostředí,kde je nutno se pak vysprchovat.Vždycky čekám,až všichni odejdou a bojím se,že časem začnu být novým kolegům nějak divný.Nejvíc jsem se ale styděl,když jsem byl na operaci s kolenem.Umrtvili mě jen od pasu dolu,takže jsem byl celou dobu při vědomí.Sice jsem si předkožku předtím přetáhl dopředu,ta se ale samozřejmě hned vrátila.Při operaci se ze mě nějak stáhlo prostěradlo a já tam ležel hroznou dobu a všichni koukali na můj obnažený žalud.Bylo tam hodně mladých doktorek nebo sestřiček,takže jsem se za to hrozně styděl.Zajímalo by mě,jestli má někdo podobné zkušenosti a taky,co na to říkají holky,protože jinak jsem uplně normální chlap.Myslím,že před svou holkou to stejně dlouho neutajím.

Jirka (Čt, 19. 1. 2006 - 19:01)

Zdravím všechny. Je mi 31 let a nejspíš mám fimosu. Nejde mi přetáhnout předkožka přes žalud. Nerad bych četl poznámky typu (to sis toho všiml teprve v jednatřiceti),moje problémy začali teprve před půl rokem. Nejdřív sem si všiml že to přetahování jde nějak stuha,později už to byl problém.Taky jsem si užil bolesti když se předkožka zasekla pod žaludem už sem myslel že to sám ani nezvládnu. Od té doby přemýšlím o obřízce a múžu vám říct že stoho mám docela vítr. Musím podotknout že sem ženatý a nemám nouzi o sex takže masírování předkožky nebylo zanedbané. Rád bych se od vás doyvěděl jestli před návštěvou urologa potřebuji požehnání od obvodáka. Díky J.

mobilman (Ne, 15. 1. 2006 - 02:01)

Zdravim vsechny puritany i zastance obrizky. Chci se s Vami podelit o me skusenosti.Uz od detsvi jsem mnel problemi z pretahovanim predkozky i navzdory tomu ze mi od malicka mama predkozku pretahovala a ja si ji pretahoval poctive kazdej den vzdy kdyz jsem sel mocit. I tak se mi postupne jako asi 8-10 letymu hochovi stahla tak ze uz nesla pretahnout. Vtedy jsem podstoupil traumaticky zazitek kdy mne nasilu mama a pak tata snazili predkozku pretahnout co mi zpusobilo praskliny a hrozne bolesti. Po konzultaci z lekarem mne rodice poslali na uplnou obrizku.(tedy aspon si to myslim-protoze predkozku uz zadnou nemam,zadna obrizka napul)Tehdy jsem stoho nemel rozum. Ale muzu rict ze jsem stim velmi spokojenej.Vzdy jsem mnel komplexy jak na to zareagujou devcata, ale vsechno bylo v pohode a tem skusenejm se to naramne libilo.Hlavne ta hygiena je na tom to nejlepsi.Moje manzelka si to pochvaluje uz od chvile co se o tom dozvedela. A je fakt ze sex je perfektni a hlavne kdykoliv. Nemusime mit strach ze se tam neco dostane. Stou necitlivosti to vubec neni pravda (aspon u mne). Je pravda ze po obrizce je zalud nejakej ten patek citlivej na dotek ale to se casem spravi. A ze penis je necitlivi se mi nezda ani trochu protoze kdyz se sexu oddam a orgazmus neoddaluju tak jsem schopnej se spravit do minuty.Ted mame z manzelkou krasneho 3 mesicniho syna a taky mu nejde predkozka pretahnout ,vubec to nesilime jen trsku poumyvame co jde a hotovo. A kdyz to bude treba dat klukovi udelat tak mu to nechame. Neze by jsme byli sadisti nebo neco takovyho jak tu uz nekdo namital o strihani usi a ocasku pejsku,ale proto ze oba vime jak je to dobre a ze stim nejsou vubec zadne potize. Nebudem nechavat rozhodnuti na kluka protoze vim z vlastni skusenosti ze by si to sam udelat nedal kvuli lenosti nebo pohodlnosti. Samozrejme kdyz mu pude vse jak ma tak ho na zadnou operaci nutit nebudeme. Takze secteno a podtrzeno, ten kdo obrizku odsuzuje nevi o cem to je a takym lidem bych pral me zazitky z popraskanou predkozkou. Ty kdo to maji dobre provedenou tak si nestezuji protoze vedi jak jim to pomohlo. Samozrejme je taky dost tech kterym se obrizka nevydarila,ale to uz neni o tom ze obrizka neni dobra ale o tom ze chirurg co tento zakrok vykonaval to odflaknul.Pokud nekoho muj nazor ponizuje tak at si ho necte a preskoci dal. Ja jsem z obrizkou nadmiru spokojenej.Mejte se.

Lucsa (So, 7. 1. 2006 - 21:01)

Dobry den!Ja mam takovy dotaz.Mam zrovna ted pritele,ktery ma obrizku a zjistila jsem ze jemu samotnemu se jeste nepodarilo ze by se sam uspokojil(krome samovolne ejakuace).Chci se zeptat jestli by jste dokazali poradit jakym zpusobem lze uspokojit kluka,ktery ma od detstvi obrizku!!!Dekuji predem!!!!Prosim sev rady poslete na :dablicek.lucik"centrum.cz

Pavel (Pá, 14. 10. 2005 - 13:10)

obrizka se dela v neztoporenem stavu. Jestli chces obrizku udelat tak se obrat na www.urologickaklinika.cz tam ti ji udelaji zdarma a dobre

Ryann (Pá, 14. 10. 2005 - 12:10)

Fašoune......tebe nenapadlo že může být obřízka i ze zdravotních důvodů???

Petr (Čt, 13. 10. 2005 - 22:10)

chci se zeptat: provádí se úplná obřízka při stopoření nebo v ochablém stavu? dík za odpověď

webmaster (Út, 2. 8. 2005 - 17:08)

Předmět: obrizka Autor: daniel Datum: 23.6. 2005 1:30:29 ahoj vsichni, mam dotaz, je normalni ze v 25ti letech potrebuju na obrizku / je to mozne v tomto veku udelat ? do nedavna bylo vsechno v poradku, postupem casu prestalo byt, a ted uz je potreba asi tento zakrok. Mam k tomu jeste dotaz, neznate nejakou dobrou nemocnici v praze kde toto resi + nemate info jestli musim byt v nemocnici nebo jestli to lze vyresit ambulantne tzn napr rano zakrok, vecer domu ? a pak jen kontroly atd.. diky moc za reply, dan Předmět: obrizka Autor: m Datum: 23.6. 2005 9:20:45 to si si vsimol az teraz (v 25??!!), ze nemozes pretiahnut predkozku? alebo v com je vec??

Mirek (Po, 11. 7. 2005 - 11:07)

Nejde o žádné přihřívání polívčičky ani o děsení maminek. Přečetl jsem dle mého zajímavou informaci a tak jsem se o ní podělil. V Německu, kde žiji je zcela běžné, že vám před každým úkonem v nemocnici dají podepsat papír, kde je úkon popsán, vysvětlen jeho význam, ale i všechna rizika a člověk se svobodně rozhodne, zda toto riziko podstoupí a lékařům podepíše, že je se vším srozuměn. Navíc zde v případě, že obřízka je prováděna z lékařských důvodů, máte určitou informaci, kterou když vezmete v potaz a budete připravena na určitě možné souvislosti s budoucí agresivitou dítěte, tak můžete včas vyhledat metody pro zmírnění nežádoucího vlivu - homeopatie, kineziologie...

dvid (Pá, 8. 7. 2005 - 19:07)

také jsem docela vážně přemýšlel o obřízce,do 18 let mi nešla při erekci přetáhnout předkožka.Tak jsem ji ale velmi často zkoušel přetahovat a problém se vyřešil sám a předkožka se roztáhla že se teď při erekci přetáhne sama.Možná jsem rád že jsem nepodstoupil obřízku protože vnitřní strana předkožky je velmi citlivá a když se při styku přetáhne až ke kořenu je pak penis citlivý po celé délce a né jen žalud což je podle mě výhoda.Také bych chtěl říct že teď beru AD léky (neurol atd.) a ty velmi otupují smysly a způsobí přesně opačný problém než je předčasná ejakuace takže si nedovedu představit mít po obřízce menší citlivost penisu než mám protože už teď mi trvá dost dlouho než přijde orgasmus (často i 1-2hodiny!!!)to človek dřív padne vysílením :-))Taky se mi nelíbí že v USA dělají obřízku u 60% dětí aniž by je zajímalo jestli to v dospělosti budou vůbec chtít mít,navíc si myslím že jim nejde tak ani o hygienu jako o náboženské ideály.

x (Pá, 8. 7. 2005 - 10:07)

mirek ma ale pravdu v tom, ze taketo praktiky maju vo zvyku nasilne kultury (zidovska, moslimska, americka, tribalna africka). spojitost tam urcite je.

Hanka (Čt, 7. 7. 2005 - 20:07)

Mám dojem Mirku,že jste si spletl stránky.Tady se lidé chtějí něco dozvědět,případně uklidnit,poradit se s lidmi se stejnými,nebo podobnými zkušenostmi.Ale vy jste na nejlepší cestě je vyděsit.Myslím,že to směřujete někam úplně jinam a zdá se mi,že si tu přihříváte svou vlastní polívčičku.Pokud máte potřebu se nějak vyjádřit,stačí napsat www stránky na dané téma a člověk,který by se o toto zajímal nějak blíže,si to může sám vyhledat.A ne,aby jste tu děsil matku,která má tento problém a snaží se najít pro své dítě ten nejlepší způsob,jak to vyřešit!Tu asi momentálně nějaké statistiky ze světa moc zajímat nebudou.A tím míň, Váš vlastní pohled na svět.

Mirek (Čt, 7. 7. 2005 - 18:07)

Pro zamyšlení zkopírováno z osudu.cz:Jedním z těch nejnásilnějších úkonů, běžně provozovaných v porodnicích jak v Izraeli, tak především v USA, je obřízka, tedy chirurgická úprava penisu. Podle psychologa D. Chamberlaina je obřízka místo, kde se poprvé setkávají sex a násilí. Všeobecně se tvrdí, že provedení obřízky má minimálními důsledky. Jenže výzkum prokázal, že obřezaní chlapci ve věku 4 až 6 měsíců mají daleko výraznější reakci na běžná další vyšetření, než chlapci neobřezaní. Projevují silnější reakci na jakoukoliv bolest a pláčí daleko déle. Jak taková obřízka vypadá? Penis novorozence je velmi bolestivě potřen dezinfekčním roztokem, aby došlo k erekci, a pak je předkožka odříznuta. V USA je dodnes obřezáváno 60% novorozených chlapců! Není právě tohle také zárodkem násilí v americké (a židovské) společnosti (jejichž obrazem a odrazem je také záplava pro tuto společnost tak typických thrillerů, hororů a válečných a dobrodružných filmů, oplývajících potoky krve)?

Marcela (St, 6. 7. 2005 - 19:07)

Souhlasím,synovi ji dělali v 6 letech v narkoze.Mají nějaké lehčí narkózy pro děti.Jeden den měl nástup,naposled večeře,v noci čaj,druhý den asi půl hodiny před zákrokem injekce(na oblbnutí).Zákrok trvá asi 10-15 min.Pak musí být asi 2 hodiny bez pití(to je nejhorší ty děti udržet,aby pochopily,že nesmí pít):já měla štěstí,že můj syn spal asi 3 hodiny a pak už mohl pít.Další den jdete domů.Neměl moc velké bolesti.Musel si to ve vaně pravidelně přetahovat a já mu to hodně mastila.Asi dva,nebo tři dny měl na tom obkládek s hodně framikoinovou mastí.Pravidelně vyměňovat.

zouzef (St, 6. 7. 2005 - 15:07)

ak nie su zapaly, nechaj to tak do 6-7 rokov...

Sona (St, 6. 7. 2005 - 13:07)

Ahoj, mám doma 2,5letýho kluka, a má taky úzkou předkožku, doktor říkal, že to mám nechat být do 3let, pak by šel na urologii a tam prý rozhodnou. Taky jsem chtěla napsat, u nás na městě některé děts.doktorky to klukům přetahujou už od snad půl roku, snad i dřív, takže některé děti kamarádek to už mají, ale je to prý hrozné strhne jim to až do krve. No a můj dět.doktor s tím nic nedělá , rozhodně ne do roka, ale jak říkám, klukovi budou 3, a zatím to nechává být. Takže jak který doktor.Hlavně jsem se chtěla zeptat jak probíhá obřízka u takto malých dětí. Děkuji

Reklama

Přidat komentář