Reklama

CT mozku nebo magnetická rezonance

Jarka (St, 9. 2. 2011 - 15:02)

Jsem objednaná na CT...Ahoj Pavlo,tak já byla na magnetické rezonanci minulý čtvrtek,mám silné bolesti hlavy a jakoby ochrnuté oko.Ničeho se neboj.Upozorňuji,že jsem neurotička a beru antidepresiva,takže obava tu byla.Ale zvládla jsem to v pohodě.Člověk se opravdu nesmí hýbat,trochu to hučí,ale měla jsem nějaké polštářky na uších.Ta premedikace nevadí,budeš klidnější,já jsem si ji vzala preventivně.Kontrastní látku jsem dostala,nic to se mnou nedělalo,sama bez doprovodu jsem přišla i odešla,rezonance dopadla dobře,hlava v pořádku,teď jdu v sobotu na rezonanci páteře.A jsem úplně v klidu.Spíš bych byla šťastná,kdyby se mi ulevilo od potíží.

pavla (Po, 7. 2. 2011 - 04:02)

Jsem objednaná na CT mozku,večer před zákrokem mám vzít 2tbl.Prothazinu + nějaký lék na žaludek a hodinu před vyšetřením zase 2tbl.Prothazinu.Všude se píše o premedikaci Prednisonem,tak to nechápu.Můžete mi k tomu někdo prosím něco napsat?Jsem z toho trošku nervozní.Diky.

Jana (Út, 1. 2. 2011 - 19:02)

Mám jít na magnetickou...Na MR se nikdy kontrast nepoužívá. Magnet je úplně neškodný, jediná jeho nevýhoda je hluk, ale ten ti nijak ublížit nemůže, takže žádný revers nepodepisuj a buď rád, že ti ji dr. předepsal!! Zrovna dnes jsem na MR mozku byla (už po čtvrté).

(Út, 1. 2. 2011 - 00:02)

Mám jít na magnetickou...Já jsem na kontrastní látku alergická,takže mě posílají častěji (chodím na vyšetření cca po dvou letech) na MR,kde se konrast nepoužívá.A vlastně mi ho nedávali kvůli alergii ani při posledním CT

Myska (Út, 1. 2. 2011 - 00:02)

Mám jít na magnetickou rezonanci mozku a mám z toho celkem dost vítr. Používá se vždycky kontrast? A kdyby jo, co se používá jako kontrastní látka? (Při CT je to jod, to už vím, ale při MR?) Mám pocit, že jestli to bude nějaký "eklhaft" tak snad ten reverz podepíšu.... Dík za všechny rady.

kas (Út, 23. 9. 2008 - 14:09)

Při vyšetření musíš být v klidu a nehýbat se. Jinak je to k ničemu a začíná se od znova.

Marek (Út, 23. 9. 2008 - 13:09)

Zdravím,zítra mám jít na magnetickou rezonanci mozku a jsem trochu nachlazený.CHtěl bych vědět jak dlouho toto vyšetření trvá.Někdo mi říkal,že by se u tohoto vyšetření nemělo moc hýbat,tak jsem si říkal,že případné zakašláni v průběhu vyšetření by asi nebylo to pravé.Předem děuji za odpovědi.

domča (Pá, 16. 5. 2008 - 19:05)

Magnetická rezonance je podrobnější než CT, dělává se většinou až po CT, pokud se tam něco nezdá. Byla jsem na obou, byla jsem taky s hlavou, CT pohoda, na rezonanci je to spíš záhul na psychiku-uzavřené prostory, šílený hluk za hlavou, ale dá se to přežít. Hlavně když to pomůže

Eli (Út, 13. 5. 2008 - 08:05)

CT mozku po úrazu hlavy stačí, pokud by tam byla nějaká nejasnost, pracoviště CT samo doporučí doplnění magnetickou rezonancí k upřesnění. Pokud šlo o otřes mozku s bezvědomím, provádí se však CT téměř vždycky.

Reklama

Přidat komentář