Reklama

Dioptrické bryle

helkama (Pá, 13. 3. 2020 - 11:03)

Ahoj. Nechceš poslat fotky tvoji h lenti na můj email? Dik

Jitka (Út, 18. 2. 2020 - 10:02)

Včera mi Pavel ukázal Vaši diskuzi a byla jsem z toho docela překvapená. O svých pocitech ti něco napíšu, Brýle nosím od základky, takže to už si člověk trošku zvykne. Na jedné straně jsem o brýlích neměla problém mluvit protože je nosím celý život a už ke mě patrří na straně druhé posměšky typu ty brejloune hnusnej, pujč mi svoje popelníky,atd. V té době jsem nosila ještě +12,5 dioptrie, které mi časem klesly na +10dioptrie. Takové brýle moc nevidím ani dnes. Lidi co mě znají si zvykli, někteří si mě v metru nenápadně prohlíží jak exota, a vztahy žádná sláva, nikoho to moc nelákalo. Až jsem poznala Pavla se můj vztah k brýlím zásadně změnil. Zpočátku jsem měla dojem strašně divnej protože se na mě poočku pořád díval. Od začátku říkal, že se mu moje brýle líbí a po čase k tomu nesměle přidal, že ho moje silně brýle vzrušují. Já se utvrdila v tom, že Pavel co mi povídal o brýlích, vlastně od mládí na brejlích ujíždí a je to pro něho fetiš. Vůbec mi to nevadilo a od té doby začala i mém brejlatém životě, asi nějaká vnitřní a zásadní změna. Moje brýle a jeho brýle bylo skoro každodenní téma, začal se mnou chodit do optiky a vybírat brýle prostě vše se točilo kolem brýlí. Obroučky jsem si vždy kupovala sama a na doporučení optika. Brýle které nosím dnes, bych si dříve nekoupila a takové obroučky které mi vybral Pavel bych zamítla, ale byla to dobrá volba a moje okolí, taky zásadní změnu poznalo, někdy i s poznámkou, že mám pěkné brýle to jsem v životě od nikoho neslyšela. Střídám teď čtvery brýle mám plastové černé, hnědožíhané, modré a takové se všemi barvami a doopravdy si jejich nošení užívám. Je pravdou, že obroučky a především skla a mými +10 byly finančně náročné. Něco se ve mně zlomilo a i já začala své brýle vnímat úplně jinak. Teď při pohledu na jeho brýle cítím také něco jiného. V ložnici jsem si poprvé nechala brýle, což jsem v životě nikdy neměla. Takže brýle nosím, že musím, není to jako u tebe, že jsi po brýlích přímo toužila, ale mám k nim teď úplně jiný vztah a mám je poprvé v životě ráda.

Helča (Út, 18. 2. 2020 - 14:02)

Jitko, díky za odpověď, čekala jsem ,že něco napíše Pavel, ale tvoje vlastní pocity jsou super. Věřím, že ty +12,5 nebyly pro tebe žádná výhra, ale obdivuji tvůj přístup. To, že jsi změnila postoj je především partnerova slabost a jeho úlet na brýlích a jsi jsi dokázala akceptovat. Musím se přiznat, že jsem tajně doufala, že potkám chlapa také se silnou vášní pro brýle, jakou mám já a tiše ti Pavla závidím. Takových moc není.

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 16:02)

To máme skoro stejný pohled na svět, bez brýlí.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 16:02)

Na to, že jsem si oči zkazila asi sama a dodnes to nikdo neví, to potom šlo samo a dnes 7,5 D a 8D + slabší cilindr a vůbec toho ani dnes nelituji.

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 15:02)

Tak to je dobrý, ani dnes to vaši nevědí jak to u tebe začalo a na kolik dioptrií to oči dotáhly dnes. Já jsem přišel s tím že špatně vidím a naši mě hned táhly na očíní a byly z toho -2,5 D, což jsem fakt nečekal. Avšak je pravdou, že přes brýle spolužačky to bylo nějak jasnější.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 15:02)

Skrytá touha byla již dříve ,ale protože jsem dobře viděla, tak mi bylo blbý si říkat o brýle. Ale vzhledem k tomu že na gymplu byl skoro každý brejlatý, což už jsem nevydržela a za svoje si pořídila brýle a doma jsem řekla , že jsme byli na prohlídce. Upřimně prvním nasení ,když mi brýle sjeli trošku z nosu byl nepopsatelný pocit. Brýle jsem hned nosila od rána do večera a naši nemohli pochopit, že jsem si tak rychle zvykla. Proč je nosím ikdyž vlastně jsem dobře viděla jsem se přiznat nemohla. Jinak já jsem o něco staší, ale pocity stále stejné.

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 15:02)

Nemám s tím problém je mi 38 a koukám, že nošení brýlí je i pro někoho dalšího potěšením. Jen ty první brýle byly u mě o něco dříve.Jinak pocity při jejich nošení absolutně stejné jako ty a ani postupem času se nic nemění.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 14:02)

Pavle, jestli je pozitivní vztah k brýlím úchylka, tak se k ní hlásím taky. Strašně ti závidím, že se o brýlích společně můžete bavit s přítelkyní. Manžel se o brýlích nebaví a vůbec nemá zdání o mých pocitech , brýle mu nevadí a bere to tak že musí. Je ale pravdou, že mu moc sluší. To moje nošení má daleko hlubší důvody. Váš vztah k brejličkám si dovedu přestavit a byla bych ráda kdybych mohla svoji "úchylku" taky tak otevřeně probírat. Jak jsem pročítala tvoje příspěvky napadla mě otázka na tvůj věk. Vím, že je to dost osobní, ale zkusit to musím.

Mike (Po, 17. 2. 2020 - 12:02)

Koukám ja se to tu rozjelo, díky za krásný příspěvky. :-)

Pavel (Po, 17. 2. 2020 - 12:02)

Každému se líbí něco jiného u mě jsou to brýle. Je pravda že +10 které nosí přítelkyně jsou opravu popelníky a lidi na občas dost nepříjemně čumí a na nikom jsem takové plusky ani neviděl. Je pravdou, že kvůli brýlím měla u mužů dost negativní zkušenosti s udržením delšího vztahu. I na mě padla časem otázka jestli mě to nevadí. Pravdou je, že však od začátku mě ty její popelníky přitahovaly, což i ona vycítila. Opačně ani já nemám zrovna slabé brýle, takže naše pocity jsou vzájemné. Vím že situaci s naší vadou oba můžeme operačně vyřešit, ale nic takového zatím neplánujeme. Přiznávám, že na brýle máme asi oba nějakou úchylku, což mnozí asi nepochopí, brýle nás vzájemně vzrušují a určitě je nás více . Podívejte se venku, nákupním centru kolik lidí chodí v brýlích mě připadá, že stále více a stále více mladých. Na druhou stanu
naše soukromé ujetí, nikomu nemůže vadit ani obtěžovat.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 10:02)

Pročítám tady ještě po zpátku, některé příspěvky jsou zajímavé, škoda že je tady málo diskutujících.

Helča (Po, 17. 2. 2020 - 07:02)

Brýle se mi tak nějak vždy líbily. Na gymplu je nosilo asi deset holek to už jsem neodolala a pořídila jsem si také brýle a v nich 1,5 dioptrie. Nikdo se tomu nedivil a já zapadla mezi brejlovce. Jejich nošení jsem si doslova užívala.Ten pocit ,že mám něco před očima a zejména pak to že mám něco na nose a za ušima byl prostě nepopsatelný. S holkama jsme se už mohla bavit zcela zcela normálně, protože byla jsem jednou z nich co nosí brýle. Je pravda některým brýle vadily a některé je nosily docela ráda. Já je nosila pro ten můj nepopsatelný pocit a toužila chtít i více dioptrií. Začala jsem si kupovat nové brýle v nich vždy o něco vyšší dioptrie. Holky si postupně začaly všímat, že mám silnější sklíčka, ale já jsem viděla své. Před ukončením vejšky jsem se dopracovala na 5,5 dioptrií. Při hledání zaměstnání jsem poprvé přišla na oční a vyšla s předpisem na P -6,5D cyl 1,25 L-7,0D cyl 0,75 hned byly nové brýle . Kluky jsem hledala a měla taky vždy brejlatý, protože mě strašně moc přitahovali. Dnes můj manžel má taky brýle, já o dioptrii více, brýle stále miluji a o mém vztahu k brýlím nikdo v mém okolí neví.

Martin (So, 6. 6. 2020 - 08:06)

Brýle opravdu hodně moc některým lidem sluší. Toho jsem si začal více všímat asi ve dvaceti a chtěl to taky zkusit. Našel jsem si holku s brýlemi, měla 2,5 dioptrie jednou mi je půjčila a já přes ně normálně všechno viděl. Koupil jsem si nové brýle s 2,5 dioptriemi a začal je normálně nosit a byl jsem rád brejlatý. Také to nikomu nepřipadlo divné a také jsem si je hodně užíval. Tato záliba v brýlích je asi divná, ale drží mě dodnes. Nové brýle kupuji často, fakt se mi pořád líbí přidal jsem si postupně 1,5 dioptrie a dnes mám 4 dioptrie. Zkoušel jsem a chtěl i víc, ale 4 jsou můj strop, pak už vidím hůř. Manželce jsem o své náklonnosti k brýlím řekl pravdu, nemá s tím problém brýle sama nosí od mládí a říká, že mi brýle sluší. Při prvním seznámen jí zaujaly moje brýle, bylo to však určitě vzájemné, také jí brýle moc slušely a stále sluší.

Helča (Čt, 11. 6. 2020 - 07:06)

Ahoj Martine,taky jsem chtěla být brejlatá, silná nepopsatelná touha nosit brýle. Na gymplu jsem si koupila své první brýle a byla jsem hrozně spokojená. Rodiče nechápali, že brýle jsem začala okamžitě a prakticky je nesundávala. Mezi brejlatejma spolužákama jsem se cítila naprosto úžasně. Později už přišly brýle na předpis, dnes mám 8 dioptrií a ta touha mít brýle mě neopustila, nosím je moc ráda. Tak chtít nosit brýle , jak píšeš je zvláštní, ale určitě se najdou ti co brýlím neodolají a nosí je, ikdyž nemusí.

Micíř (St, 17. 6. 2020 - 11:06)

Ahoj Helčo líbí se mi holky co nosí brýle,holky bez brýlí tak trochu diskriminuju:),jsem docela ujetej na brýle a na brýlatý holky rád bych se s tebou seznámil.

Helča (St, 17. 6. 2020 - 17:06)

Ahoj, je prima, že obdivuješ brýlatý holky, já taky se ráda podívám na všechny brejlatý lidi a je pravdou, že na brejlích taky ujíždím, to sis asi už přečetl. Ze seznámení určitě nic nebude jsem vdaná, manžel také nosí brýle, ale moc si s nim o brýlích nepokecám. Neberu to tady jako seznamku, ale ráda se s každým tady o brýlích pobavím.

Mike (Ne, 7. 6. 2020 - 23:06)

Ahoj, no to je krásný, přesně můj příběh :-)
Doufám, že máš na mysli minusové hodnoty čoček v brýlích?

Martin (Po, 8. 6. 2020 - 12:06)

Tak to jsem rád, že tuto zvláštní zálibu, být brejlatý sdílí i někdo jiný. Taky tvá žena nosí brýle? Ta moje má silnější než já a vypadá to strašně pěkně. Oba máme mínusové čočky

Pavel (Út, 7. 7. 2020 - 17:07)

Moje první brejličky byly v pěti letech a nevím jestli vezmete do party dnes už silného závisláka na nošení brýlí, ale plusových o kterých Mike píše že nemusí. Bohužel očí vady si nevybíráme a patřím do té menší skupiny dalekozrakých. Ve škole jsem z toho radost neměl, stejně jako všichni brejlatí jsme byli někdy trošku méně i více středem pozornosti i posměchu. Někdy koncem střední školy jsem začal více vnímat především brýlatý holky, které se mi začaly stále víc a víc líbit. Snad proto, že sám brýle mám jsem také upoutal jejich pozornost. Nevím jak u vás, ale v mém okolí je docela hodně lidí co brýle nosí. Začal jsem svoje brýle více vnímat a pořídil si několik dalších brýlí na střídání a bylo mi a stále je nošení a střídání brýlí hrozně příjemné, ačkoliv to je asi pro někoho divné. Mám P +5D cyl. 3 a L+5,5D cyl. 3,5 bez brýlí tedy vím dost špatně, ale i přes to bych brýle nejraději nesundával. Pohled z toho omezeného vidění ohraničeném mými obroučkami je prostě nádherný a zdravím všechny s brýlemi i ostatní, které to stejně časem dostihne.

Reklama

Přidat komentář