Reklama

15 ti-létá prohlídka - před rodiči trenky nesundám

Čtenář (So, 9. 11. 2013 - 01:11)

Zase bláboly nějakého úchyla. I když prohlídka genitálu by měla být součástí vyšetření dospívajících, váše uveený článek nepsal lékař.

Hanka (St, 6. 11. 2013 - 17:11)

dobry den prosim poratte mi...Honzo a Martine! Pracuji více než 20 let jako dětské lékařka. Prohlídka v 17 letech má probíhat stejně, jako prohlídka ve 13 nebo 15 letech. U každého malého pacienta do 15 let vyžaduji přítomnost jednoho z rodičů. Od 15 let pokud mladý pacient přinese od rodičů souhlas, že může chodit k lékaři bez doprovodu, tak to toleruji. Vůbec nechápu, jak se může někdo stydět před lékařem nebo dokonce před rodičema!Každé dítě přece rodičové
viděli na Adama nebo Evu, tak proč se stydět. Ale zpět k prohlídce. V mé ordinaci vyžaduji od pacienta při preventivní prohlídce, aby se svlékl do spondího prádla. Po svlečení zdravotní sestřička u pacienta vyšetří sluh a zrak, změří krevní tlak a provede vážení a měření výšky. Po tomto vyšetření sestřičce pacient nebo zákonný zástupce (doprovod) odevzdá lahvičku s močí za účelem vyšetření. Někdy je také nutné u pacienta odebrat krev. Pak přechází pacient ke mě. Musím připomenout, že pacient vždy stojí zády k doprovodu, tak má soukromý. Vyšetření je běžné - pohled do dutiny ústní, poslech stetoskopem, vyšetření břicha pohmatem, vyšetření vzhledu kůže,vyšetření končetin. Samozřejmě do vyšetření patří také prohlídka pohlavního ústrojí, které vyšetřuji ve stoje a ještě vleže na lehátku. Vyšetření, zda jsou u chlapce sestouplá varlata a zda je volná předkožka patří do běžného vyšetření. Osobně předkožku vyšetřuji ještě v 17 letech, protože za dlouhou praxi mám zkušenost, že vždy dostanu odpovědět od každého, že tam dole je to v pořádku. Na výstupní 19 leté prohlídce jen vyšetřuji varlata. Každý lékař má takto postupovat.

Pepa (Út, 1. 10. 2013 - 14:10)

dobry den prosim poratte mi...Budeš tam celou domu nahatej a doktorka si už určitě pozvala i studentky medicíny aby tě očumovaly!

martin (Út, 1. 10. 2013 - 13:10)

dobry den prosim poratte mi co delaji 17 lete prohlidce prosim poratte budu tam nahej dekuji poratte

jan (Út, 24. 9. 2013 - 00:09)

dobry den jdu na 17 ti letou prohlidku a bojim se prosim portte co se tam deje jak probyha 17 ti leta prohlidka dekuji

Tom (Čt, 5. 9. 2013 - 15:09)

Tohle u mne nefunguje, to...v mládí jsme se hrozně styděl a to bylo vzápětí doprovázeno silnou erekcí, takže jsem nesnášel doktory a vyhýbal se společným sprchám. TeĎ mám naopak nahotu rád a nevadí mi být mezi jinými nahými třeba na nudapláži a rovněž se nemusím už bát nějaké erekce pokud nemyslím na něco neslušného

Michal (Po, 2. 9. 2013 - 20:09)

vždyť na tom nic není, tak...Tohle u mne nefunguje, to muzu myslet na co chcu a stejne hned myslim na to, ze se mi nesmi za zadnou cemu postavit a pak zacne brnet a to vim, ze mam tak pul minuty nez se mi postavi, je to hodne napinavy.

pro pravyho Ond (Po, 2. 9. 2013 - 18:09)

já mám docela rád, když...na jaky prohlidce ti to dela? ztopori se ti? :)

Ondra27 (Pravý) (Po, 2. 9. 2013 - 17:09)

já mám docela rád, když mě doktor prohmatává varlata :) je to velice příjemné od chlapa.

Ondra27 (Pravý) (So, 31. 8. 2013 - 18:08)

vždyť na tom nic není, tak ho na moment ukážete no :) a jestli se postaví ? doporučuji se vyhonit před návštěvou a během prohlídky myslet na nějakou 60 letou ženskou, jak je nahá. Na 100% budete v klidu :)

Jep (St, 11. 8. 2021 - 19:08)

To je skvělí nápad

marta (So, 31. 8. 2013 - 11:08)

Me to taky čeká a asi sem v...to přežiješ a jestli se ti postaví bude ráda jinak to udělá sama

patrik (Út, 27. 8. 2013 - 22:08)

Me to taky čeká a asi sem v PR
...

lukas (Ne, 25. 8. 2013 - 16:08)

U mna to bolo tak zavolala ma sestricka dal som moc odmerala mi tlak poslala ma do satne vyzliect iba do slipov alebo trenirok a do bosa vratil som sa odvazila ma odmerala isiel som k doktorke ta sa rozpravala a zrak sluch lahol som si pocuvala ma brucho a potom povedala postav sa a vyzlec si slipy ja som sa postavil a v strese nevedel co ona tie slipy vyzliect tak som to spravil nakonec pochytala este pomudrovala a isiel som do satne a domov

Ondra27 (Pravý) (St, 14. 8. 2013 - 06:08)

dobry den chtel bych se...16ti letá prohlídka není. Chodíš na prohlídky v lichých letech.

nikolas (St, 14. 8. 2013 - 00:08)

dobry den chtel bych se zeptat jak probiha 16ti leta prohlidka prosim poradte predm dekuji

martin (Po, 12. 8. 2013 - 12:08)

a už se vam u doktora postavil

Tomáš (Ne, 11. 8. 2013 - 23:08)

Čau já byl v pátek na 15ti leté. Setřička mi zkontrolovala zrak, sluch a tlak potom mě poslala k doktorovy. Ten mi řekl, abych jse vylékl do slipu potom zkontrolovat pateř a řekl at si lehnu lehátko tam me poslech potom rekl ať pokrčím nohy a prohmatal bricho pak nohy natahnou a prohmatal to ješte jednou potom mi sahnul slipy párkrát pretahl predkožku az dolu, že to pěkně bolelo něco jse mu nelíbilo tak to zkoušel asi 10X nakonec prohmatal varlata a to cele ještě jednou ve stoje.

Mirek (St, 7. 8. 2013 - 01:08)

Zda si doktor vyžádá u pacintky v 15ti letech aby si lehla nahá a sahal ji na genitálie, tak je to uchyl. Divím se dívčině, která už má návštěvu u gynekologa za sebou, že doktora na to neupozornila a neodkázala se na něj. A ještě tu píše, jak je to vlastně v pohodě.
NENÍ, HRANIČÍ TO S TRESTNÝM ČINEM DLE ZÁKONŮ ČR !!!!
Dětský doktor je širokospektrální a jistě nemá co sahat do vagíny a podobně. Od toho je gynekologie. Dokonce i na gynekologii, když je pacientka panna, tak se provádí vyšetření análním otvorem!!
Nebuďte tak naivní děcka!!!
Co se týká přetahování předkožky, tak u chlapců je to normální postup, aby nedošlo k zakrnění a pak by chlapci museli na operativní odstranění. Ale v 15ti? To už je krapet pozdě myslím si.
Každý má právo na své osobní soukromí ať je mu 10, nebo 50.
Za svůj názor se nestydím, takže můj mail je [email protected]

honzik (Út, 30. 7. 2013 - 00:07)

prosim vas o radu co delaji...ahoj jardo,
nejdřív se svlékneš do slipů, doktorka si tě poslechne, běžná prohlídka, pak si tě položí na lehátko, prohmatá břicho, pak si stoupneš, ona ti řekne, ať si sundáš slipy, prohmatá ti varlata, prohlídne penis, stáhne předkožku, zeptá se tě, jestli nemáš nějaké problémy a když bude pečlivá, řekne ti, ať se otočíš,předkloníš a roztáhneš si půlky, pak si dá na prst trochu gelu a strčí ti ho tam, aby zkontrolovala prostatu. Pak se budeš moc oblíknout a jít. Některá doktorka vyžaduje přítomnost jednoho z rodičů, jiná ne.

Reklama

Přidat komentář