Reklama

Antidepresiva

Steve (Po, 25. 1. 2016 - 00:01)

Ano, mám za ssebou většinu těch věcí co píšete ... Magnetická rezonance opakovaně (3x) CT opakovaně různí doktoři ... MRI, - to je to jak pouštěj sondama různě silněj proud (jeden impuls)? Ano, na tom jsem taky byl, nakonec jsem omdlel protože ty silný pecky byly už dost nepříjemný. Krev opakovaně na vše možné i spešl na Boreliozu - nic. Skupinové Terapie na hospitalizacích (2x) ano.

Neví se co mám, nejspíš Generalizovanou. Dříve to házeli doktoři na Úzkostně-depresivní ... nově beru Pregabalin Mylan (něco jako je Lyrica) - ten zabírá celkem slušně + Tianepin.

Líba (Ne, 24. 1. 2016 - 22:01)

Steve, nabídl Vám Váš doktor kognitivně -behaviorální psychoterapii-KBT? Nebo mu jde především o předpis léků??? Z ěch má pořádný balík peněz! Snažil se za celou dobu, co se léčíte, přijít na příčinu Vašeho onemocnění a vašich potíží??? Nevím sice, s jakou diagnózou, ani jak dlouho se léčíte! Já vím, že většina psychiatrů je tzv.,,na baterky". Příčinu nehledají, zkoušejí nové a nové léky, které ani nevyléčí.Psychiatrie = věštectví.Ke správné medikací jim chybí správná diagnóza! Žádné zobrazovací metody, ani laboratorní testy v naprosté většině případů vůbec nic neodhalí! Všude jinde, v somatické medicíně, jsou zapotřebí důkazy-UTZ,CT,MRI, laboratorní hodnoty z odběrů krve,moči atd..Ještě můžete zkusit kineziologii, metoda ONE BRAIN-jednotný mozek, kognitivně-behaviorální psychoterapii, etikoterapii...Jen podotýkám, neznám Vaší přesnou diagnózu, ani léky, které berete.

Steve (Ne, 24. 1. 2016 - 21:01)

"Myslíte si, že jim jde o Vaše zdraví?"

Já myslím že jo, můj doktor je snaživej a hledá do by bylo OK. Jinak by to ani nedělal.

Líba (Ne, 24. 1. 2016 - 20:01)

Antidepresiva návyková jsou! A pořádně! Antipsychotika rovněž! Nevěřte těm doktorům,kteří Vám záměrně lžou a celému prolhanému farmaceutickému průmyslu! Myslíte si, že jim jde o Vaše zdraví?!
Ále, co Vás nemá! A to, že anxiolytika jsou silně návyková a nebezpečná, tak tomu taky vůbec nevěřte! Studovala jsem medicínu!
Vím, o čem mluvím! Např. RIVOTRIL se smí brát dlouhodobě! Je to v v letáku PCS. Ono opravdu záleží na závažnosti diagnózy. Na úzkosti, nespavost, mírné až střední deprese rozhodně nejsou namístě žádná AD, natož AP! Tyto potíže se dají zvládnout především psychoterapií,alternativní medicínou, případně i zmíněnými, vysoce účinnými anxiolytiky BZD typu!

Steve (Pá, 27. 11. 2015 - 18:11)

Steve, Quetiapin je na spaní...Nevím o tom že by se z něho nějak přibývalo na váze, na to jsou experti jiné léky. (např. Myrtazapin). Jinak říkáš časem ... časem se doufám vysadí až se spraví spaní. Je to jen na dočasné naskočení motoru a aby naskočilo spaní, pak se snižuje až se vysadí úplně. Každou chemii je dobré brát co nejkratší dobu, po té vysadit či dát na min. dávku. Nejen chemie, ale taky aby si organismus na to moc nezvykal ... právě pak ztrácí na účinku, zvyšuje se dávkování až pak nezabírá vůbec ani max možná dávka - tato cesta je špatná a cestou do pekel.

Martina (Pá, 27. 11. 2015 - 13:11)

tak já vysazuji tritico po...Evko,musiš to vydržet a uvidíč, že se to spraví. Je to vše v hlavě. Když nemáš stresy , tak uvidíš, že to pujde. No i když jsou zase stresy z toho, že nejde usnout. Já jsem byla na antidepresivach 4 roky.posledni dva roky tritico. Ale bylo mne pořad tak nějak divně, nebyla jsem to prostě já. Jenže vždy u mne zvítězilo aspoň se na chvili v noci prospat a přes den jsem to nějak zvládala. V 55 letech jsem šla do ID a řekla jsem si dost.Pár noci jsem nespala skoro vůbec,tak jsem si občas to tritico vzala celou tabletu,ale fakt jen občas.I když jsem doma a nevyspaná,taky mne není dobře,ale stalé doufám,že bude lip. Už tedka po pul roce mam nějaké plusy,posledni dobou spim i 3 hodiny v kuse a pak jen také odřimování. Ale aspoň mam dobrej pocit, že se necpu praškama a nejsem jak po flaámu-no i když někdy po probdělých noci se taky tak citim.Ale snad se to spravi,musime doufat-je to vše zafixované v hlavě. Tak držim pěsti

Lenka (Pá, 27. 11. 2015 - 09:11)

Trittico je snad trochu i na...Steve, Quetiapin je na spaní výborný, bohužel má DVĚ velká negativa - působí výrazné přibírání na váze a časem je třeba zvyšovat dávky, přestává působit.

(Pá, 27. 11. 2015 - 09:11)

Steve, to jsou jednorázovky. Jinak cesta do pekel. Možná vyzkouset jiný druh AD .

Steve (Pá, 27. 11. 2015 - 00:11)

Trittico je snad trochu i na ten spánek, ale není to jeho hlavní poslání ... hlavní poslání je léčit psychiku. Na problém se spánkem jako takovým jsou jiná léčiva, která řeší pouhý spánek ... né psychiku. Např. Quetiapin Mylan - nechte si ho předepsat, vyzkoušejte ho ... já po něm spal jako dudek. Sice má nějaká negativa přes den, ale spíte po něm jako pařez. Jistě se najdou i jiná podobná léčiva. (a nejsou to antidepresiva)

evka (Čt, 26. 11. 2015 - 23:11)

tak já vysazuji tritico po pul roce 2/3 jsem brávala.trochu se mne spanek upravil, tak jsem si myslela , že už s tím skončím. Doktorka mne říkala obden až vysadim po dobu 14 dni a pak na jednu třetinku opět obden. Jenže už to tak dělam tyden a jsem uplně nevyspana,spanek i po triticu je až kolem třeti hodiny do šesti.Takže totalně vyčerpaná a už vůbec nevěřim tomu,že se mne to spravi.Je mne špatně od žaludku a jsem strašně nervozni a mam šilene křeče v kotnicich-už si nevim rady

evka (Čt, 26. 11. 2015 - 23:11)

tak já vysazuji tritico po pul roce 2/3 jsem brávala.trochu se mne spanek upravil, tak jsem si myslela , že už s tím skončím. Doktorka mne říkala obden až vysadim po dobu 14 dni a pak na jednu třetinku opět obden. Jenže už to tak dělam tyden a jsem uplně nevyspana,spanek i po triticu je až kolem třeti hodiny do šesti.Takže totalně vyčerpaná a už vůbec nevěřim tomu,že se mne to spravi.Je mne špatně od žaludku a jsem strašně nervozni a mam šilene křeče v kotnicich-už si nevim rady

Laura (Čt, 26. 11. 2015 - 19:11)

Vyřadila jsem prakticky hned, pár dní jsem brala 1/3 . Nic mi to nedělalo. Ty pocity, co se tady popisují , nebudou z Trittica.

a když (Čt, 26. 11. 2015 - 19:11)

Trittico jsem brala dva roky.... jste pak po dvou letech tritico vysazovala tak jak to šlo a hlavně jak jste to vysazovala zdali mne můžete poradit.Hanka

Nechápu (Čt, 26. 11. 2015 - 18:11)

Však tady asi chcete radu .

Druhému (Čt, 26. 11. 2015 - 18:11)

se to vždycky dobře radí.V pořádku,svůj názor jste napsala.

Druhému (Čt, 26. 11. 2015 - 18:11)

se to vždycky dobře radí.V pořádku,svůj názor jste napsala.

Lenka (Čt, 26. 11. 2015 - 14:11)

a co jako chcete za radu? Když budete odmítat léky, prostě spát nebudete, no. A všechny dny budou stát za houby. Když se tak hrozně bojíte prášků, nespěte, nic vám nebrání.Ale pak tady neskuhrejte. Triticco rozhodně nezmění osobnost, ani jiná nenávyková antidepresiva, to jsou naprosté hovadiny. Osobnost vám můžou změnit benzodiazepiny a hypnotika, pokud na nich začnete být těžce závislé. Tj. brát třeba pět Lexaurinů nebo pět Hypnogenů denně, a to roky. Může pomoct zmírnění životního tempa, víc odpočívat, najít si psychicky nenáročnou práci, neskákat kolem rozmazlené rodiny a udělat si denně dvě, tři hodinky jen pro sebe, ale to se vám asi taky špatně poslouchá, že.

Pokud (Čt, 26. 11. 2015 - 11:11)

Trittico jsem brala dva roky....jsou starosti,tak je to normální,že trpíme nespavostí,ale třeba u mě je to úplně jiné,já mám něco vsugerované a pokud vím,že že chci být druhý den ok,tak prostě tou snahou usnout nespím.Někdo jiný by řekl,proč to řeším,tak se vyspím druhý den,ale to právě není pravda.Nejhorší,že se s tím nemůžu nikomu svěřit,každý by mě považoval za blázna,přitom s depresí,úzkostí to vůbec nemá co dělat.Večer jak se snažím usnout,tak častěji koukám na budík a třeba 23 hod.a já už si říkám,že zase budu druhý den nevyspaná a tou snahou usnout,neusnu vůbec.Další dny se to opakuje,stejný kolotoč.Nejvíc mě to právě omezuje v práci,jak něco takového někomu vysvětlit,to žádný lékař ani nepochopí a vlastně se to ani jinak než antidepresívami nedá léčit.

kača (Čt, 26. 11. 2015 - 10:11)

netrpí nespavostí,tak to...Taky trpim nespavosti a je to sila...brala jsem 4 měsíce tritico a bylo mne po něm dosti špatně,bolesti svalu,kloubu-no asi jsem měla všechny nežadoucí učinky.Má obvodačka mne pořad říká,že to nemůže byt z toho a že mužu byt rada,když spim třeba pět hodin. Ale rano jsem nepoužitelna. Ano,večer usnu a stěma přestavkama spim těch pět hodin,ale kdyby nebyly ty dny tak těžke.Když jsem nyní poslední tři dny nespala moc ani s triticcem,tak jsem se rozhodla s tim přestat.Dva dny jsem si tabletu nevzala a spala jsem asi tak po čtyrech hodinách,tak jsem si říkala,že je to dobrý,ale třeti den,spánek skoro žadnej a další den tak stejně.Tak nevim co dal,zdali jsem to s tim vysazovanim nepřehnala a zdali sem to radějic neměla dělat pozvolna. Dneska uvažuji, že si 2/3 opět vemu a zkusim to obden,prosim poradte.

Laura (Čt, 26. 11. 2015 - 10:11)

Trittico jsem brala dva roky. Je na spánek výborné a taky tlumí úzkost. Přistupovala jsem k léčbě bez očekávání, pasivně, nepříjemné pocity jsem ignorovala, pomohlo to. Ono nejde jen o nespavost , vy máte něco, co vás moc trápí a sužuje. Postupně si to uvědomíte a začnete s tím něco dělat. Trittico není návykové, rozhodně nedoporučuji Stilnox nebo Neurol a pod!!

Reklama

Přidat komentář