Reklama

revmatoidní artritida

Viana (So, 6. 5. 2017 - 20:05)

Zahradníku,asi máš pravdu,bylo to napsáno jako orientačně. Nerozumím tomu až tak moc,nejsem zahradník,ale jedno vím i jako laik,že vše co je podtržené a dozrává někde v klecích nebo vzduchotěsných sklepech už nemá takovou chuť jako když si např. utrhneš rajče nebo jablko na své zahrádce a vše je dozráno sluníčkem.U nás prodávají jablka takhle skladované a sám obchodník co je prodává tvrdí,že by si do něho nekousl. Je to prý minimálně šestkrát do jara postříkané aby byly krásně hladké a nescvrkly se. Já si je radši oloupu,ale stejně je to i v té dužině.Postříkané jsou banány,pomeranče,jahody a vše co se prodává.Určitě to nemůže být nějaký postřik co by až tak moc vadil,no ale stejně.Ovšem to by jsme nemohli jíst vůbec nic,to samozřejmně chápu.))

zahradník (So, 6. 5. 2017 - 17:05)

Vladimíre))
Jsem trochu... Viano ne všechno je postříkáno chemií, nebo neznamená to že pokud je posříkáno postřikem že je sklizeno a je škodlivé, tak tomu určitě není. Píšeš to velmi zjednodušeně, plno postřiků má krátkodobou účinnost, rozkládají se po dotyku s půdou, v rostlině působí určitou dobu a jsou s rostliny vyloučeny. Existuje ochranná lhůta, po použití chem. chrany se nesmí zelenina sklízet.
Dále dozrávání, jsou zralosti technologické a biolologické. Např. zimní jablka se sklidí v říjnu, uloží do skladu a jsou k jídlu až třeba v březnu. podobně to je i z jiným ovocem, jahody můžeš utrhnout s červeným líčkem a zelená část plodu dozraje doma do tří dnů. podobně to je i se zeleninou, cibule, česnek neznamená že po sklizni se mění jeho hodnota, je to všechno daleko složitější, ale napsat kvák neználkům trvá pouhou chvilku.

POZOR na podfuk (So, 6. 5. 2017 - 17:05)

POZOR NA VLADIMÍRA A JEMU PODOBNÝM. Vladimír se tady prezentuje jakože rozumí RA, kterou sám trpí? Asi je hodně nemocný..., protože ty své rady dává na všechny diskuze o nemocích. Jen malá ukázka z diskuze "sklerodermie"
5 .2.2017 09:43 - Vladimír
Pro lékaře nevyléčitelná sklerodermie je vyléčitelná úpravou výživy. Nemusíte trpět celý život zbytečně. Pro více informací volejte 608 155 338

Dala jsem si tu práci a v podstatě jsem šla na jisto. Hned v první diskuzi o nemoci jsem na něj samozřejmě narazila. Aspoň, že dáváš stejný nick, líp se to dohledává. Ale i když ho teď změníš, tvůj styl psaní každý rozezná.

NEDEJTE NA JEHO SMYŠLENÉ RADY, NA KTERÝCH CHCE POUZE VYDĚLAT!!!!

(So, 6. 5. 2017 - 17:05)

Měla byste pravdu, pokud...Jo, ještě jsem zapomněla Vladimírovi napsat, proč sem dává svůj telefon a nenapíše ty svoje léčebné metody, které zaručeně zabírají, sem na diskuzi? Ono to asi nebude zdarma, co? Zase jeden ..., co vydělává na nemocných. Hlavně mu nic neplaťte! Sám beztak ani neví, co RA je. Byl by z tebe miliardář, kdybys uměl tohle vyléčit. To bys asi rád, ale tak jedině ve snu!

(So, 6. 5. 2017 - 17:05)

Vladimíre))
Jsem trochu...Tohle je správný příspěvek. Vianko, souhlasím! Vidím to stejně.

(So, 6. 5. 2017 - 17:05)

Revmatiky se bohužel...Vladimíre, promiň, ale co píšeš, je nesmysl. Revmatoidní artritida tady je celou dobu života lidí i jiných živočichů. Trpí na ni i pesjci, kočky a další zvířátka. A ti se stravují přirozeně - pokud někdo domácímu mazlíčkovi necpe nesmyslně uzeniny a podobné nesmysly. RA trpěli i naši předci před tisíci lety. A tehdy nebyly ani uzeniny, ani urychlovací a zvýrazňovací soli a podobně. Matete tady lidi. Jakože jste přišel na původ RA? To jistě ne, protože na to prozatím nepřišli ani lékaři a další vědci. Člověk by se měl stravovat podle vlastních chutí. Nepočítám chuť na alkohol a na pochutiny. Každému si tělo říká, na co má chuť, protože to zrovna potřebuje. Jen se většina lidí tímto absolutně neřídí. Jedí i když nemají hlad, cpou se levnými šuntskými jídly. Nikdy nikdo nedokázal, že by stravování mělo vliv na autoimunitní onemocnění - tedy na vzniku!!!!!! Nejíst maso je člověku NEPŘIROZENÉ!!!! Jsme všežravci a to si uvědomte! Mimochodem, Vladimíre, když máš takový přehled o správném stravování vzhledem k onemocněním, tak si jistě jako rybička, viď? Já jsem jedla jenom zdravě celý život. Nepiju alkohol, nekouřím, jsem sportovec. No a jak mi vysvětlíš, že trpím již 12 let RA? Nedokáží to vysvětlit ti nejlepší z nejlepších. Pozor, máme tu Vladimíra, co je všechny předehnal! Na to si udělej patent, je to vynález tisíciletí!
Ostatním radím přestat si nechat radit na diskuzích od laiků. Když už si o své nemoci chcete něco přečíst, choďte na odborné články, tam se teprve dozvíte pravdu. Tady je to snůška většinou nesmyslů. Nechci někoho urazit. Občas se tu dá vyčíst i pravdivá informace, ale většinou ne. Na dotazy odpovídají lidé, co o tom ví méně, než dotazovatel sám....
Berte ty rady s velkým odstupem a všechno si ověřujte na pořádných webech.

(So, 6. 5. 2017 - 16:05)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat,...Metoject i mně způsobuje nevolnost. Nejvíc den po aplikaci. Je to napsáno i ve vedlejších účincích. Pícháš si chemoterapii, tělo na to reaguje jako na jed. Bohužel to zároveň i pomáhá. Co je lepší zlo, to musíš rozeznat sama. Já si Metoject píchám už 12 let (20 mg) a nijak se to nezhoršuje - myslím tu nevolnost. Párkrát jsem ho vysadila, abych se ujistila, zda zabírá a vždycky jsem se pak modlila, ať zase začne zabírat, protože se mi bez injekcí zánět o hodně zhoršil. Vydrž, pokud nemáš nárok na biologickou léčbu (mimochodem i k ní se bere minimální dávka MTX), nic jiného ti nezbývá.
Hodně sil!

Jana (So, 28. 7. 2018 - 00:07)

Dobrý den, mám čerstvě diagnostikovanou RA, zatím jsem ale neměla problém s klouby. Teď mě týden bolí rameno, ale je bez otoku a není ani bolestivé na dotek - je to možné u Ra? mám i potíže s krční páteří.

Petra (Pá, 27. 7. 2018 - 10:07)

Viono, moc dekuji za reakci. Myslela jsem, ze ze zacatku jsou bolesti jen pri pohybu...

Viana (Čt, 26. 7. 2018 - 19:07)

Petro, i v klidu.Chce to dobrou léčbu.

Petra (Čt, 26. 7. 2018 - 11:07)

zdravím všechny na této diskuzi. zatím chodím k ortopedovi, čekám na vyšetření na revmatologii. Mám problémy již delší dobu, především s klouby na prstech ruky, ale začala jsem řešit až teď. Chtěla bych se zeptat - bolely vás na začátku klouby i v klidu, nebo jen při pohybu?

zajímavé, (Po, 14. 5. 2018 - 21:05)

V červenci budeme dělat...a jak se pracuje s ohněm?můžeš to nějak upřesnit?

miluli (Po, 27. 2. 2017 - 09:02)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, je tu někdo, kdo pociťuje po injekci METOJECT PEN nevolnost (pocit na zvracení, říhání). Nejsem si totiž jistá zda za nevolností stojí léky nebo jiné onemocnění trávicího traktu. Dále beru ORENCIA, SLAZOPYRIN A MEDROL. Děkuji.

Petr (Po, 7. 5. 2018 - 23:05)

V červenci budeme dělat seminář na ohnový chikung "dech draka".Tento unikátní systém na práci s tělem,energií,a myslí,pomáhá regenerovat klouby,páteř a některé vnitřní orgány.
Nejedná se o žádné krkolomné pozice.
Systém zvládne prakticky každý.Zkušenost v chikung systémech,či podobných metodách,je výhodou.
Pracuje se i s živým ohněm,což se spojuje s vlastním chikung cvičením.Tento systém testuji od roku 2012 a výsledky jsou výborné.sám jsem díky praktikování systému nemusel na operaci kolene,kdy mi dva primáři říkali,že jiná cesta než operace není.Dnes sportuji,skáču a nemám omezení.A to mi je 50 let.Netvrdím,že je to zázračná metoda,ale pomohla mě,i jiným.Osobně mám v chikung praxi 30 let,a studoval jsem u čínského profesora.

Nechci zde diskutovat s těmi,co tomu nebudou věřit.Na to čas ani chut nemám.Kdo bude mít zájem o info,nebo se i zůčastnit,at napíše na mail,a já mu napíši,případně se s ním telefonicky spojím. [email protected]

Petra P. (Ne, 6. 5. 2018 - 21:05)

Ahoj Vianko,
mám 41 let a revma mám asi 3 roky, měla jsem stavy, že jsem se nemohla zvednout ani ze záchodu, přítel mě musel oblíkat, hrozné bolesti.....teď užívám Medrol, ten mi pomáhá, ale hodně po něm otékám, tak se snažím brát minimální dávku, pak mám MTX a biologickou léčbu, kterou beru teprve druhý měsíc, zdá se mi že je to lepší, ale ještě nemůžu úplně soudit, ještě ti pak poreferuju:-)
Já tě obdivuji, že děláš dvanáctky, kdysi jsem tak taky pracovala( v obchodě) ale to už bych teď vůbec nezvládla....
A kam pojedeš do lázní? Moje teta má taky RA a říkala, že lázně jí pomáhají ze všeho nejvíce, jezdí už skoro 40 let pravidelně každý rok a vždycky je moc spokojená. Tak ti budu držet palce ať se ti tam líbí:-))) I když tvoje obavy chápu, taky moc nejsem ten typ "do světa"......
Ale určitě ti to pomůže:-) tak zatím papa a měj se moc hezky, Petra

Viana (Pá, 4. 5. 2018 - 21:05)

Ahoj Petro)))
Ano,přád pracuji v domově a to na dvanácti hodinových službách.Je to záhul.))
Petruš,tobě všechny ty léky co popisuješ nezabraly? Když nezabere MTX ,tak má člověk nárok na biologickou léčbu.Dcela mě to zajímá,napiš jak ji snášíš a co s tebou dělají.
Já jsem si zažádala o ázně,ale až v září,tak jsem zvědavá jak to budu snášet a jak mi potom bude.No snad to tam měsíc vydržím.Nejsem zvyklá na to abych byla takovou dobu na pokoji s někým cizím ,ale třeba si budeme rozumět.)))Napiš kolik je ti rokůa kdy ti to revma začalo.))
Měj se a pa Viana

Petra P. (So, 28. 4. 2018 - 20:04)

Ahoj Vianko,
ano, mám RA asi 3roky, nejdříve to začalo zčervenáním a otokem nártu, a protože jsem s tím chodila do práce a v práci stojím, byla z toho únavová zlomenina, a navíc to žádného doktora nenapadlo, pak byl nějakou dobu klid, a přidaly se další záněty, a k tomu šílená únava, no však to znáš......a to už jsem se dostala na revmatologii- obvyklá léčba - Plaquenil, Salazopyrin, MTX, Medrol, pak jsem změnila lékařku a dostala biologickou léčbu, ale zatím s ní teprve začínám, takže ještě nemůžu soudit, snad to zabere....Měla jsem dlouho nemocenskou, teď už znovu pracuji, ale musela jsem si zkrátit úvazek, ale stejně je to pro mne velmi namáhavé, a v podstatě skoro veškerou svoji energii vyčerpám v práci. S "normálníma" lidma se o tom nedá moc bavit, to nikdo nepochopí, a navíc mám pocit, že když někam přijdu, každý řeší jenom kraviny a nesmysly.....a nebo já už mám jiný úhel pohledu, nevím. A co ty, jak kloubíky? Ještě pořád pracuješ v domově? Měj se moc hezky, P.

Viana (Pá, 27. 4. 2018 - 12:04)

Ahoj Petro)))
Chci se tě zeptat jestli i ty sama jsi revmatik,nebo tě toto téma pouze zajímá.)))
Pěkně jsi napsala,že život je jako nejlepší kniha.Nevím zrovna jestli nejlepší,ale každý by tu knihu mohl vydat.)))Měj se V.

Petra P. (Čt, 26. 4. 2018 - 12:04)

Ahoj Vian,
jeee tak to jsem ráda, že se někdo ozval:-) No na druhou stranu se nelze divit, jestli chodí někam jinam, protože vždycky se najde nějaký blbec, co to všechno zkazí....škoda.....Pro mne byly velmi poučné všechny zkušenosti s užíváním léků, protože tím vším nyní procházím, medrol, MTX, biol.léčba apod., plus vývoj onemocnění v průběhu času a samozřejmě mě moc bavilo si číst vaše příběhy, život je ta nejlepší kniha......

Viana (St, 25. 4. 2018 - 13:04)

Zdravím tě Petro)))
Máš pravdu,že tatao diskuze bývala jedna z nejlepších. I já jsem sem docela často a dlouho chodila a přesnějako ty,jsem se zde spoustu naučila. Je škoda,že sem už nikdo nechodí,ale mám pocit,že si založili nějakou jinou stránku,kde je nikdo nenapadá svými urážkami.)))
Taky bz mě zajímalo jak se všichni mají a zrovna Vláďa byl suprovej kluk.))
Pokud sem někdo z naší party nakoukne,tak ho zdravím a přeji hodně pěkných dní bez bolestí...)))Viana

Reklama

Přidat komentář