Reklama

revmatoidní artritida

A.S. (Po, 22. 10. 2018 - 19:10)

Uvědomte si, že při hladovce se pije jen voda nebo čaj.Naše tělo je asi ze 70% tvořeno vodou. Voda tedy nemůže mít žádný negativní vliv. Ředíme si tedy krev a ta nám vyplavuje to, co v těle být nemá, např. kyselinu močovou a když si necháte udělat krevní testy, ty vám to prokáží. Já jsem si testy nechal dělat před, v průběhu a po skončení. Voda vám jinak nevyplaví nic, co tělo potřebuje. Aby tělo fungovalo , musí se čistit, nejen celý život zanášet nevhodnou stravou. U nás se lidé straší půstem. Půsty prováděli představitelé všech náboženství, včetně Ježíše. Hippokrates byl velkým propagátorem půstů. Jsou to tisícileté zkušenosti lidstva. Je třeba si přečíst jak půsty provádět, knih je mnoho. Pokud se dělá chyba v ukončení, může to způsobit velké problémy jako u Pomeje. Přechod na stravu musí být jako u mimina , několik dní jen šťávičky, kašičky. Nelze se normálně najíst.

Viana (Po, 22. 10. 2018 - 18:10)

Zajímavé,ale přikláním se k názoru P.nademnou,je to rozumné co jsi napsala.Taky nemám nic proti třeba i dvoudennímu půstu aby se tělo vyčistilo,ale jako jedinou léčbou na revma ,tak to fakt nee..)))Revma se vyléčit neda,ale léčit se musí.Jinak to napáchá v organismu škody,které jsou trvalé.

P. (Po, 22. 10. 2018 - 16:10)

Olduro, precti si predchozi prispevek, neboj se a zacni se lecit :)

Alternativa uškodí (Po, 22. 10. 2018 - 15:10)

Minerály a soli jsou potřebné, elektrolytické vlastnosti by bez nich neexistovaly....můj otec vyzkoušel všechno alternativní, měl bolesti a ve 48 zemřel na totální devastaci organismu. Kortikoidů se bál. Mohl tady ještě být.

P. (Po, 22. 10. 2018 - 12:10)

A.S. To by bylo skvělé, ale takhle to opravdu nefunguje... mimochodem, jako chemik bych Ti mohla napsat, jaké reakce začnou probíhat v moči už po pár hodinách, a zápach, který je doprovází. Znám lidi, kteří na alternativní léčbu doplatili životem. neříkám, nezkusit jako doplňkovou součást léčby, ale jako jedinou cestu ne. Před nějakými 200 lety nic než ,,alternativní" léčba neexistovala a lidé umírali na dneska už běžně léčitelné nemoci - léčené tak často zatracovanou moderní medicínou. Pokud tomu věříš, je to v pořádku, pomohlo ti to, ale přestat brát léky u rev.art. může znamenat velký problém.

A.S. (Po, 22. 10. 2018 - 10:10)

před více jak 30 lety jsem měl dnu, opakované záchvaty, když jsem viděl, že poctivé braní léků nepomáhá, začal jsem provádět hladovky. Dny jsem se zbavil a mé klouby jsou v perfektním stavu, pružné, mohu naplno sportovat. Běhat skákat, dělat dřepy s činkami. Krásně uvolněná páteř, nikde žádné bolesti.Během hladovky se uvolní z těla ohromné množství kyseliny močové, vodního kamene. Při záchvatu dny jsem měl hodnoty 560 , při hladovce 820 ale absolutně mi nic nebylo. Bylo to v krvi ale odešlo to močí. Když budete postupovat jako já, můžete tuto diskusi zrušit. Pokud si moč necháte ve sklenici ustát asi 3 týdny, uvidíte co se z těla odstraňuje. Jinak vařená strava způsobuje záněty a u pečené je to ještě mnohem horší, takže by měla převažovat syrová. Doporučuji hladovku provádět hned po vánocích, začnete nový rok s vyčištěným tělem, zatímco ostatní lidé se zaflákaným cukrovím a přežíráním.

Viana (Ne, 21. 10. 2018 - 19:10)

Ahoj Onduro a ostatní))Tak co se týká prvních příznaků,tak já měla takové,že mě bolely nárty u nohou,drobné klouby a zápěstí,které bolelo třeba jen dvě hodiny a pak se to uklidnilo. Ukazovala jsem to v práci orthopedovi a on se podíval na prsty na rukách a prohlásil že je to jasné. Já tehdy měla ruce štíhlé a pěkné,takže jsem nechápala o čem mluví. Poradil mi aˇˇt si zajdu na krev na revm. artr.a tam se to v krvi ukázalo. Nohy teda nárty mě bolí stále pokud neberu medrol,což se tomu taky vyhýbám,takže spolu s rukama a ramena bolí stále. Naučila jsem se s tím žít.Bývala jsem sport. gymnastka do dvaceti let,nekouřím,nepiji alkohol ani výjimečně,snažím se jíst zdravě a stejně trpím.)))Léčím se methotrexatem a asi dvakrát jsem na měsíc jedla medrol,jinak nic.Naučila jsem se s tím žít i když je to někdy těžké. Ovšem na diskuzi lékař tvrdí,že dobře léčený pacient bolesti nemá.))Co se týče tvých výsledků krve tak tomu nerozumím,pouze vím že pozitivní není dobré.)))Měj se

Oldura (Ne, 21. 10. 2018 - 10:10)

Ahoj Vianko :-) to víš,já jsem nekuřák ,abstinent ,sportuji a jím zdravě,proto je pro mne velice těžké jíst takovou chemii,která je navíc pěkněj sajrajt....Já bych asi asi neváhal,ale ty příznaky mi nějak nesedí já nevím...Mohu se zeptat jakéí jste měli vy první příznaky nemoci?Děkuji za názory Ještě jsem stihnul ofotit druhé krevní testy,než se paní doktorka rozčílila :D tak pokud se v tom někdo vyznáte ,tak mi napište co to přesně znamená díkyRevmatologický blokRF lgM ELISA 360.000 pozitivní Meze 0.000-17.990RF lgA ELISA 45.000 pozitivní 0.000-17.990RF lgG ELISA 59.100 pozitivní 0.000-17.990Anti-CCP lgA ELISA 0.830 negativní 0.000-0.890Anti-CCP lgG ELISA 9.520 pozitivní 0.000-0.890Autoprotilátky org.nespecifickéANF (ANA) IF 1:320 pozitivníAnti-ENA ELISA 0,250 negativní

Viana (So, 20. 10. 2018 - 19:10)

Onduro zdravím tě..))Ohledně biologické léčby je hodně otazníků. Ti nade mnou mají pravdu,že jsou tam nežádoucí účinky daleko větší než tvou lékařkou zvolené léky. Taky se dává když selže předchozí léčba léky,hlavně pokud nezabírá methotrexat,nebo salazopyrin.Taky je to hodně drahá léčba,takže by ses pěkně prohnul. Myslím že je to půl milionu ročně,ale to nevím přesně, proto s tím dělá pojišťovna takové drahoty. Biologická léčba je jako poslední řešení.))V tom má doktorka pravdu,že při revm. artr. je hodně důležitá rychlá léčba nemoci,takže pokud se léčí včas nejsou nežádoucí následky tak velké. Já si myslím,že tvoje lékařka zvolila dobrou léčbu a hlavně doktor a pacient si musí důvěřovat.Pokud se na to vykašleš,možná budeš mít chvíli pokoj,ale pak to udeří v plné síle a budeš koukat.Napáchané škody na kloubech budou trvalé.)))Nechci tě strašit,ale tím vším jsem si prošla taky. Po nějaké době léčení jsem se cítila doře,tak jsem všechny prášky hodila do koše a nějaká revmatolka mi neležela ani v patě. Ovšem tak za tři měsíce to začalo a já prosila doktorku aby mi pomohla. Ona se jenom pousmála a řekla mi,že tímto si prošlo spousty revmatiků a jenom doufá,že už to neudělám.To fakt už nemám v plánu.))Já se léčím asi tak 20 let a užívala jsem od antimalárik po methotrexát ,který mám asi tak 13 let.Revma mám druhého stupně a letos poprvé jsem jela do lázní,kde jsem se cítila víc než suprově. Ovšem chce to disciplínu,věřit svému lékaři,vyhnout se stresům a umět odpočívat...)Měj se krásně a přeji ti jen pěkné bezbolestné dny a zase napiš jak bojuješ..))V.

Oldura (So, 20. 10. 2018 - 11:10)

Ten ocet je výborný,ale pomohla mně konopná mast a musím říct,že 90% bolesti je pryč za 14 dní.Samozřejmě vitamín E a Selen a ,mám i kloubní výživu a tak dále.Nicméně dneska jdu do posilovny,takže to o něčem svědčí.Stejně přemýšlím o vyšetření u jiného revmatologa.No jak říkám uvidíme..:D krásný den všem

olduro (Pá, 19. 10. 2018 - 21:10)

používání jabl. octa je logické, ale lze použít i jiné účinné přírodní prostředky .napište mi na [email protected]

P. (Pá, 19. 10. 2018 - 18:10)

Olduro, taky mi obvodak rikal, ze biologicka lecba je nejucinnejsi pri lecbe r.a., ale nezadoucich ucinku ma mozna vic nez kortikoidy.

Max (Pá, 19. 10. 2018 - 16:10)

Biologická léčba nemusí být to nejlepší řešení , je to náročná léčba a nemusíte ji vůbec snášet. Možná by vám pomohly kortikoidy, zkusit jste to měl.

oldura (Pá, 19. 10. 2018 - 16:10)

Ahoj všem :-),tak jsem byl u lékařky zkonzultovat ty léky tedy a nestačil jsem se divit.Myslel jsem,že to proběhne bez problémů a pouze se zeptám na jinou možnou medikaci kromě kortikoidů a když jsem jí řekl,že jsem nezačal brát léky málem vyskočila z kůže....A že prý nemá čas na takové nesmysly a tak jí povídám "Nemáte čas na své pacienty?"Kdyby jste mi řekla o vážných vedlejších účincích nemuseli jsem tu být že?Když jsem řekl,že existuje léčba biologická a že jsem ochoten ji hradit ze svého,řekla že mi ji nikdo nedá,protože jsem nebral žádné léky zatím...Tak koukám jak puk a závěrečná zpráva?Pacient léky nezačal užívat-dnes se dostavil ke konzultaci stran medikace.Znovu tedy vysvětlena problematika,pacient zatím používá samoléčbu,tedy vše ostatní již záleží na samotném pacientovi.Zatím to funguje,pokud bude vše ok rád se podělím o zkušenosti.Mějte se všichni jak nejlépe to jde.

P. (Čt, 18. 10. 2018 - 16:10)

Dekuji vám za reakci, hned je mi líp, když to čtu. Dneska jsem po dlouhé době naspala pár hodin, i kdyz s bestivymi přestávkami, a hned je to lepší. Betko, Viano, oceňuji vá š nadhled a máte pravdu, jsou horší nemoci...Olduro taky, přeju ti, ať se doktor opravdu spletl.

Běta (Čt, 18. 10. 2018 - 13:10)

Nedramatizujte to, rozhodně se to zklidní a nemusí se už ataka opakovat. Budete pod kontrolou a je to. nejhorší jsou šarlatáni a léčitelé. Špatnou zkušenost mám s čínskou medicínou. Za ty peníze jsem mohla jet k moři, nepomohlo mi to, až léčba u klasického a dobrého revmatologa. Jo a beru AD, abych nebyla ve stresu a neměla pořád myšlenky na tu chorobu.

Viana (St, 17. 10. 2018 - 19:10)

Onduro,super ...Určitě děláš hodně pro své zdraví.Ke všemu z tebe cítím hodně dobré nálady a energie,což je samo sebou velmi důležité. Pokračuj a pokud je ti dobře,tak já bych ty kortikoidy taky nebrala.Ovšem mluvím jen za sebe.Nejsem lékařka abych ti radila v užívání.)))Pro P.)))Byly doby a jsou i někdy teď,že jsem byla v úplně stejném psych. stavu jako ty. To je normální,ale pak jsem se tomu vždy postavila a řekla si,že zatím toto řešit nebudu,je to ztráta času a radši se budu radovat z každého dne,kdy mi je celkem dobře.Nedávno jsem četla na netu v diskuzi revm.artritídy,že pokud člověka něco bolí,tak je to důsledek špatné léčby a doktor by to měl poupravit tak,aby se člověk cítil dobře.Existuje spousta léků,biologické léčby a všeho možného čím by nám měli pomoci.Takže se fakt nestresuj...))

oldura (St, 17. 10. 2018 - 18:10)

Zdravím,rád bych se podělil o výsledky své samoléčby.Před cca 14 dny mi diagnostikovala p.doktorka revmatoidní artritidu.No dle mého názoru co už jsem psal si myslím,že ji nemám,protože příznaky vůbec neodpovídají.Nicméně klouby pravé ruky mne boleli tak,že jsem nemohl ani klasicky zaklepat na dveře to byl porod...Takže nakoupil jsem Selen a zinek,ten je velice antioxidantní a k tomu vitamin E.Ráno a večer,dále jablečný ocet ráno a večer dvě čajové lžíce octa a jednu medu.Každý večer zabalit klouby do konopné masti ,překrýt igelitem a zavázat do rána nechat.Mám samozřejmě domácí.No výsledek je zatím ten,že kortikoidy leží nerozbaleny na stole a já dnes na pěstěch udělal 10 kliků.Což je neskutečné...Možná zázrak možná se to vrátí,ale zatím budu pokračovat....

P. (St, 17. 10. 2018 - 16:10)

Ahoj vsichni. Tak jsem behem dvou dnu precetla velkou cast diskuze. Je fajn mit se s kym podelit o starosti i radosti. Uvedomila jsem si, ze bych se mela dat dohromady psychicky, velmi se bojim dusledku tehle nemoci, invalidizuje a boli, i podstatne zkracuje zivot napadanim srdce, plic apod. Byl jste nekdo na tom podobne? Jak jste se vyporadali s dg psychicky? Nic me nezajima, uzavrela jsem se do sebe, neni to dobre...nemate nejakou radu?

Viana (Út, 16. 10. 2018 - 09:10)

Pokud budeš brát methotrexát nebo salazopirin nebo něco podobného chvíli to trvá než se dostaví první účinky.Třeba i dva měsíce,ale kortikoidy zabírají okamžitě. Já beru methotrexat a k tomu jsem brala nějakou dobu Medrol a bylo mi suprově. Vůbec žádné bolesti.Říká se,že než trpět bolestma je fakt lepší užívat nějakou dobu ty kortikoidy,než se nemoc uklidní. Někdo to bere fakt leta a vůbec nic se neděje.Od toho se chodí na kontroly a bere se krev aby se zjistilo co se v člověku děje a pokud to je horší tak se to vysadí a nasadí se něco jiného.))Já jsem se vrátila teď po asi týdnu z lázní,tak taky čekám od toho zázraky,no uvidíme.)))Onduro,vůbec nemysli na nějaké vedlejší účinky,ty jsou všude i v paralenu,ale hlavně se raduj když tě nebude nic bolet a omezovat.V této nemoci hraje i velkou roli psychika. Když budeš spokojený,nebudeš myslet na to že jsi nemocný,tak se budeš cítit lépe. To uvidíš sám. Přijmi revma jako součást tvého života,že to k němu prostě patří a fakt vše ostatní nechej na lékaři.Mějte se pa Viana.)))

Reklama

Přidat komentář