Reklama

Jaké vitamíny v těhotenství

Vlaďka (Po, 28. 12. 2015 - 21:12)

Mě doporučil gynekolog užívat kyselinu listovou, když jsem chtěla otěhotnět i v době těhotenství. Koupila jsem si od femibion.cz, prý pomáhá proti vadám a také otěhotnět.

pižďucha (Čt, 6. 3. 2014 - 10:03)

Já brala v těhotenství Mamavit s DHA. Obsahuje to vše, co těhotná potřebuje, brala jsem ho už když jsme se začali snažit a pak při kojení, aby malý měl vše, co je třeba.
Doporučil mi to můj gynekolog a i když jsem se pak koukala na ostatní přípravky v lékárně, tak mi z toho ten Mamavit vyšel nejlíp.
Vlasy i pleť jsem měla v těhotenství snad nejlepší za celý život, akorát teda nevím, jestli to bylo Mamavitem nebo tím, že jsem čekala kluka :)

Xenie (Po, 4. 1. 2010 - 11:01)

maminy maminy......když žena...A že se nezarazíte spíše nad tím,jestli ten váš lékař je opravdu tak perfektní,jak tvrdíte. Po čtyřicítce je totiž tělo ženy už jaksi v né moc příznivém stavu pro těhotenství a že vám se narodilo zdravé mimi a nebyla jste ani u zubaře,to bych brala jako menší zázrak a né jako samozřejmost. Zvýšený přísun vitaminů v těhotenství by měl být na denním pořádku,at jste mladá,nebo starší. Pořád je lepší mít živin dostatek pro sebe i pro vyvíjejícího se prcka,než spoléhat,že mé tělo je v super stavu,když třeba rychle došlo k oplodnění a tak se nemusím vůbec do ničeho nutit. Nehledě na to,že tou zvýšenou spotřebou vitaminů se zabranuje i případně k výskytu vývojových vad dítěte, k správnému vývoji mozku a nervové struktury atd....třeba výborná je kyselina listová!

Vitamíny rovnou (St, 21. 10. 2009 - 16:10)

V Japonsku vymysleli, že si budou pouštět vitamíny přímo do krve, pomocí kapačky (!) - tj. třeba že si v poledne zajdou dát svoji dávku vitamínů proti stárnutí nebo na povzbuzení.

Pochopitelně, že je to šílenost, protože tak můžou dostat mnohem větší dávky, než je zdrávo. Ale je to tam teď velkej hit:

http://www.japanbusinesssolutions.com/cs/content/na-kafe-na-pivo-ne-dneska-na-vitam-ny

majki (Pá, 19. 6. 2009 - 17:06)

ahoj potreebuju poradit kde sezenu vitami zelezo

Eleni (Po, 8. 6. 2009 - 09:06)

Ahojky všem,jakpak se máte těhulky?Dlouho tady nikdo nenapsal...

žena (Čt, 30. 4. 2009 - 12:04)

maminy maminy......když žena otěhotní přirozenou cestou, znamená to, že je její tělo i organismus na těhotenství dobře připraven a zvládne to. Není třeba se cpát umělými preparáty, něco jiného je pojídat bio zeleninu a bio ovoce.........to vám dá mnohem víc. To co kupujete je jen byznys a zdravé matky nic takového nepotřebují. To jsem si ted nevymyslela, to jsou slova mého gynekologa, když jsem ve čtyřiceti otěhotněla a chtěla jsem aby mi poradil nějaké preparáty......tak přesně tohle mi řekl. Nebrala jsem nic, dítě bylo zdravé, normálně vyvinuté, s normální váhou, porod normální a doted jsem nebyla ani u zubaře. Takže na tom asi něco bude.

Eleni (Čt, 30. 4. 2009 - 11:04)

Ahojky holky,já jsem v9.týdnu a pojídám femibion celou tu dobu-jsou tam hlavně obsaženy ty kyselinky listové apod...ale jinak samozdřejmě není naškodu papkat nějakou tu čerstvou zeleninku.Ctěla jsem se zeptat jestli nědo nezná něco na bolestivé prsa a citlivé bradavky-coby mi pomohlo?díky za odpověď

Katka (Čt, 30. 4. 2009 - 10:04)

Ahoj jsem ve 13týdnu těhotenství.Užívám mamavit a chci se zeptat jestli by bylo vhodné ještě přidat zvlášť kyselinu listovou?díky za odpověď

Gab. (So, 10. 11. 2012 - 15:11)

Tenhle průmysl teda nepodporuju. všechno co potřebuju je v jídle, když budu jíst zdravě a nekupovat kdeco. Chutě naštěstí nemám. :-)

www.priznakyteh (Po, 3. 9. 2012 - 17:09)

Přesně tak, doporučuji navštívit lékárnu a poradit se, ne brát výrobky MLM firem

Ty jsi dealerka (Út, 28. 8. 2012 - 15:08)

Pro maminy doporučuji...a není radno ti věřit. Předražený MLM systém rozhodně není to nejlepší.

Monika (Út, 28. 8. 2012 - 15:08)

Elasti-Q Vitamins & minerals jsem užívala před těhotenstvím i v průběhu, protože mi je doporučila kamarádka. Jako jedny z mála vitaminů mají postupné uvolňování, které umožňuje přísun vitaminů po celý den.

Marcela (Pá, 20. 7. 2012 - 16:07)

Pro maminy doporučuji jedině 100% přírodní doplňky stravy Nutrilite.
Více o Nutrilite na :www.amway.cz/user/milar

Dagmar (So, 26. 5. 2007 - 21:05)

Mám dotaz,často marodím tak beru vitamíny IMMUNITY STAR,ale ten není určen pro těhotné a kojící ženy,mám v plánu jít na umělé oplodnění za 2měsíce a nevím jaké vitamíny bych měla brát aby mě to udrželo zdravou a připravenou na těhotenství.Prosím poradte mě co užívat?Děkuji

Brigita (Ne, 18. 6. 2006 - 16:06)

Nejsem zastánce chemie, a proto jediné, co jím je Algamin - přírodní tablety se železem a listovkou. K tomu obden Jodamin - taky bez chemie kvůli jodu. A to je vše. Nechám za to v lékárně 150 kč a vydrží mi to na 3 měsíce. Než nějaký Mamavit, Calibrum atd. Pak se rodí mega-děti.

Andrea (Čt, 3. 11. 2005 - 19:11)

Kláro, když víš, že ti chybí ta kyselina listová, tak ji užívej ve formě rakytníkového sirupu, viz. stránky www.zdraviastyl.net odkaz ravit. Ten rakytník se má užívat jak před těhotenstvím, tak se může i užívat právě i v době samotného těhotenství a dokonce i v době kojení. Já jsem zatím ve stádiu přípravy na těhotenství a ten raktyník užívám a k tomu se snažím mít samozřejmě pestrou stravu. Pokud to je jen trošku možné, tak se chemii vyhýbám!

Bára (Čt, 3. 11. 2005 - 15:11)

Kláro takový strach, ale zase mít nemusíš, určitě bys "miminko" přímo neohrozila, ale na škodu to určitě přímo není.Já jsem byla ze začátku tak vykulená, že než jsem se nadála, byla jsem ve 12. týdnu a teprve v pátem-šestém měsíci jsem začala vše řešit a studovat.Určitě se tolik nestresujte!!!Miminku nejvíce prospívá, když je jeho maminka v pohodě:-) Cití to samé, co my...Ale naprosto to chápu.

Lucka (Čt, 3. 11. 2005 - 14:11)

Ahoj,jsem v 13tt a od začátku se snažím jíst hodně pestře a hlavně zeleninu a ovoce dost střídám, abych měla od každého něco. S mojí gynekoložkou jsme se shodly na tom, že je to lepší než do sebe prát zbytečně "chemii". Mě zatím dle výsledků nic nechybí. Tak se zatím bez tabletek obejdu. Ale to je asi individuální. Ale když to tak vezmu, tak pár lety třeba taky tyhle vitamínky vůbec nebyly a rodily se zdravé děti. Ale přeji všem hodně zdraví a aby bylo všechno v pořádku.

Blaženka (Čt, 3. 11. 2005 - 10:11)

Zdravím Vás všechny, na své první prohlídce jsem byla když jsem byla asi 3-4 tt a doktor mi sám doporučil vitamíny Gravital. A řekl mi proč to brát. Hodně jsem si o tom pak přečetla jak moc je to důležité brát vitamíny nebo ne, ale došla jsem k závěru že nejdůležitější je první 3 měsíce a tak to budu brát jen začátkem. Taky mám strach abych něco nezanedbla. Na kontrolu jsu teď 9.11. tak se moc moc těším co mi řekne pan doktor.Přeji Všem hodně štěstí.

Reklama

Přidat komentář