Reklama

Dispoziční prognostika

Najdi si (Po, 17. 9. 2018 - 11:09)

že je tam aj kus...dobrého psychologa...

Uvedomila som s (Po, 17. 9. 2018 - 09:09)

zvládne každý i bez...že je tam aj kus manipulácie. Prognostik mi rozprával príbehy ľudí,o.i.aj také,čo sa stalo tým, ktorí ho neuposlúchli a ako sa veci krásne vyriešili tým, ktorí ho "poslúchli"... No asi som potrebovala túto skúsenosť aby som si uvedomila,ze človek si musí pomôcť iba sám...

Být hlupákem (Ne, 16. 9. 2018 - 23:09)

Svojou cestou..bez toho,aby...zvládne každý i bez prognostiků. Ti se jenom přiživují na strachu lidí z vlastních rozhodnutí. Nic nesváděj na prognostiky, ti jsou živi z tvých rozpaků a tvého strachu.

Myslela som (Ne, 16. 9. 2018 - 19:09)

co umí. Samozřejmě, že...Svojou cestou..bez toho,aby ma niekto programová a hovoril,čo mám robiť...aj tak všetky odpovede a silu na vyliečenie máme vo svojom vnútri. Len mám strach,či ten prognostik mi niečo nepošramotil..čítala som tu rôzne príspevky..

Člověk dělá, (Ne, 16. 9. 2018 - 16:09)

Veď to už robím. Písala...co umí. Samozřejmě, že lze jít vlastní cestou. Ona snad ani jiná není.

Aena (Ne, 16. 9. 2018 - 15:09)

spoléhat na bandu...Veď to už robím. Písala som,že chcem ísť svojou cestou a veci riešiť po svojom.. Riadiť sa svojimi pocitmi..Len nev9em či je to ešte možné. Pripadá mi to tak, že mi "niečo " dal a keď som odmietla sa rozísť, tak mi to vzal..už tam mi začalo byť zle..a čo sa dialo potom,nechcem už na to myslieť...preto sa pýtam,či sa dá este dostať z toho a ísť si vlastnou cestou.

Tak přestaň (Ne, 16. 9. 2018 - 14:09)

Prosím vás, chodím do...spoléhat na bandu šarlatánů...

Tak přestaň (Ne, 16. 9. 2018 - 14:09)

Prosím vás, chodím do...spoléhat na bandu šarlatánů...

Aena (Ne, 16. 9. 2018 - 08:09)

To je tedy argument. Sen...Prosím vás, chodím do DIPu rok a pol a v poslednom čase a hlavne po poslednej návšteve sa cítim veľmi zle. Prognostik má nútil do rozchodu s priateľom a hneď po tom,som sa dostala do ťažkej depresie, ktorá má skoro stála život. Od vtedy sa neviem z toho vymotat. Dokonca mám pocit,ze sa kazí aj náš vzťah. Ak obaja uznané za vhodné, ze treba zo vztahu odísť, urobíme tak z vlastnej vôle a nie preto, ze nám to niekto povie. Teraz mám hrozný strach,ze ak "nevylučujem,ze sa niečo stane.. Mohol niečo preprogramovat tak, aby som robila veci, proti svojej voli?? Prosím vás, da sa z tohoto nejak vymotat? Chcem si ísť vlastnou cestou a život si riešiť po svojom..dakujem vám...ak to sem nepatrí, ospravedlňujem sa..

REakce (So, 18. 8. 2018 - 20:08)

podla vyjadrovania zrejme nie...To je tedy argument. Sen Adolfa Sohra bylo vyhrát Grenclem nebo Vinbledon. Stačí si prý upravit genetické a jiné dispozice a je vše hotové. Vítěství v kapse. Tenisti většinou na sobě dřou 20 a více let, aby něco dokázali a sen, že někdo za vás udělala vaši práci je naprostá iluze. Pokud chcete být zdraví a fit musíte především na sobě makat vy sami. A pokud se o sebe dobře staráte, tak nakonec zemřete alspoň v kondici a fit. Nemoc a stáří si ale nevybírá a iluze, že vám někdo upraví vaše genetické a jiné dispozice a budete neustále fit bez vlastního přičinění je naprostá iluze. Jato jako sen, že vyhrajete bez vlastního přičinění ten Grenclem a Vinbledon. Dokážete to pochopit. Iluze, že za vás někdo udělá veškerou vaši prací a povinnost je naprosté nepochopení a nemoc úsudku. Pokud věříte jejich úpravám jste nejspíš neinteligentní, nakonec je vyvrací i smrt Adolfa Sohra, mohli mu přece upravit genetické a jiné dispozice a mohl žít dál nebo dokonce mládnout. Nebo mohou upravit genetické a jiné dispozice, aby lidem dorostly chybějící ruce, nohy a narostli nové a zdravé orgány., Tak jako mořskému rakovi, který když si poškodí klepeto, tak si ho druhým klepetem ucvikne a naroste mu nové. Tak proč by to nešlo třeba u lidí u nefunkčních ledvin. Poškozenou by odstranili a druhá ledvina by zatím zastala všechnu potřebnou činnost a mezi tím by jim narostla nová a zdravá ledvina. Vše je přece možné, když se upravují genetické a jiné dispozice. No ne. Nebo jsem naivní nemocný idiot, tak jak tvrdíte. Nakonec mne Adolf Sohr okradl o axiony a nejen je a dipáci je zneužívají, proto mám být šťastný a přejícný v tom, aby dipáci měli své vylžené peníze. Až 10 000 Kč denně. Pro co tedy pracují, když na svých stránkách internetu lžou o svých možnostech, aby nalákali lidi a popřípadě je podvedli. Podvodníky musíme tedy milovat a odevzdávát jim veškeré své peníze, aby právě vy jste byla spokojena. Právě vy, ale nikdo jiný. Ano protože mi nezáleží na lidech proto jsem divný a nejsem v pořádku. Nakonec ať podvádějí jak chtějí, ale genetické a jiné dispozice nemění. To vy sami musíte na sobě pracovat jako tenisti, aby jste byli relativně fit a v pohodě.

Co vlastně vyčí (Po, 16. 10. 2017 - 22:10)

Neměl již nic na práci a...Stanislav Sohr umřel ve věku 75 let. Krátký text o jeho životě je třeba zde: http://www.seniortip.cz/?module=article&id_article=4453Mimo jiné je tam zmínka o infarktu pana Sohra poté, co byl v době normalizace hnán po soudech nebo o tom, že se cítil dost vyčerpáván svou desetiletou léčitelskou praxí a tak ji musel omezit. Vaše výhrady založené na tom, že pan Sohr umřel i když byl prognostik - to je jako bych se navážel do Darwina, že umřel i když věřil v evoluci (se mohl vyvinout ne? .o) ) nebo do špičkových lékařů, kteří umírají, ačkoli umí léčit (proč se tedy nevyléčili a umřeli - znamená to, že medicína je podvod?)... Pokud jste od pana Sohra čekal, že bude žít věčně a on vás svou smrtí zklamal... je třeba se smířit s tím, že lidé zatím umírají dříve nebo později bez ohledu na to, co umí nebo neumí.

Martin (So, 14. 10. 2017 - 02:10)

Na začátku tohoto vlákna, v roce 2007 jsem jakožto tehdejší student DIPu napsal několik příspěvků. Přidám pohled s odstupem deseti let. Studium DIPu jsem ukončil asi po třech letech. Začal jsem mít pocit, že mi už tak moc nedává, začala převažovat negativa a ztratil jsem motivaci pokračovat. DIP mne obohatil o řadu zajímavých postřehů a trochu mi pomohl ve vlastním rozvoji. Vztah hrdosti a pokory nebo SOR - stupeň organizace řízení a další podobné věci používám v přemýšlení nad realitou dosud, takže i když jsem studium přerušil, nevnímám ho jako ztracený čas. Stejně tak jsem získal řadu praktických zkušeností s telestézií, ověřil si u mně její možnosti i omezení.Klientely DIPu: psychoterapeutická sezení obohacená o magický rituál. Když nic jiného, jeho účelem je podpořit víru klienta i dispozičního prognostika v účinnost toho sezení. Víra v účinnost je velmi důležitá, protože právě víra dokáže u řady problémů zázraky. I když má DIP certifikace a zkoušky, účinnost klientel a jejich úroveň závisí na konkrétní osobě, která je provádí. Kvalitní mi vždy připadal pan Radovan Šnajdr. DIP jako cesta seberozvoje: zajímavé studium a škola, ale bez skutečné hloubky a čistoty co se týče duchovních, filosofických i vědeckých principů. Je to zajímavé propojení, pan Sohr měl několik velmi dobrých myšlenek, ale ta nauka mi místy připadala ještě neucelená, nedovařená a chyběli odborníci, kteří by ji prohloubili a pročistili - časem mi studium DIPu připadalo omezené. Pokud studovat, tak spíše jako zajímavost, rozšíření obzorů a s opatrností. Někdo se v tom možná najde, pro mne to časem nebylo to pravé. Čistější metody z mystiky, meditací a duchovna mi vyhovují víc. DIP jako magický systém: je funkční a celkem efektivní na to, že se NOETIS neprezentuje jako škola magie. DIP využívá několik efektivních pomůcek, které působí na podvědomí. Virguli, terčík, amulety, systém vzájemné podpory, společná měření... Účinnost použitých metod ve spojení s tím, že v rámci DIPu jsou žákům vlastně nastavovány hodnoty a modely chování, se kterými se jejich psychika nemusí snadno vypořádat, vnímám jako jedno z největších rizik studia DIPu. Člověk si do podvědomí zakóduje co znamenají jednotlivé hodnoty pro různé vlastnosti - jako je přizpůsobivost, stupeň organizace řízení, typy inteligence, talenty... a tyto hodnoty jsou potom magicky pravidelně upravovány - navyšovány. Je zde snaha o urychlení osobnostního vývoje studenta, ale jde z mého hlediska o trochu nepřirozený a násilný způsob. Funguje to, ale také to vytváří nápor na psychiku a může to působit nepříjemnosti.DIP společensky: zažil jsem štěpení DIPu, nesváry mezi prognostiky, určitou nevraživost mezi studenty. Na druhou stranu i kamarádské vztahy. Toto samozřejmě může být pro každého jiné a jistě se to mění i v čase. Přesto - pokud někdo hledá zkrátka příjemné místo, dobrou společnost lidí, co se zajímají o magii, esoteriku, mystiku, jasnovidectví a vlastní rozvoj, tak DIP spíše nedoporučuji. Nedělá podle mne společensky dobrotu, že žáci vystavují svolení učitelům, aby je ti magicky upravovali, což pak vede k situaci, že tak snadno nevznikají přátelské, na vzájemném respektu založené vztahy. Žák je vnímám zároveň i jako klient - pacient a navštěvuje klientely. Někomu to vyhovovat může, mne to časem připadalo jako trochu nešťastné spojení.DIP a morálka: DIP má dobrý cíl a jeho celkové působení na život studentů i klientů je snad spíše pozitivní. Přesto mi u něj chyběl větší důraz na etiku. DIPu chybí silná morální základna, na které by mohl stavět. Neopírá se o křesťanskou morálku ani budhistickou morálku, ani humanismus ani třeba etikoterapii. Snaha udělat z člověka lepšího člověka se v DIPu řeší podle mně dost mechanisticky a snad medicínsky, jenže vzhledem k tomu, že většina z působení DIPu se odehrává na poli psychiky a lidského chování, že prognostici DIPu zasahují do vztahů lidí, rodin, dělají poradenství, tak pokud si někdo morálku do DIPu nepřinese odjinud, tak DIP sám ho k ní příliš nepovede. A to je podle mne problém, protože nastavit někomu magicky vysoké hodnoty, dát mu funkční magické techniky, učit ho rozvoj jasnovidnosti a zároveň ho v první řadě nenaučit základní věci z etiky, to může snadno vést k průšvihům. A také vede, aspoň občas. Celkově si myslím, že klientely DIPu mohou být celé řadě lidí prospěšné. I studium může být obohacující a zajímavé, zejména pro ty, kdo mají trochu sklon a talent k věštění a chtějí tuto svou oblast prozkoumat. Jen je třeba opatrnost. Aspoň před těmi možná osmi lety, kdy jsem s DIPem končil, na něm bylo třeba odvést ještě hodně práce, aby se zbavil svých dětských neduhů. Jak se vyvinul od té doby netuším.

Zvěstník (Pá, 18. 8. 2017 - 14:08)

Veškeré účinky dispoziční prognostiky jsou jen v placebu. Kdyby jim to fungovalo jinak, dokázali by podat důkazy o funkčnosti. Když přijdete na klientelu měří nějaké vaše hodnoty stav a uřknutí a kletby a to všechno jen železnou virguli. Přičemž nedokáži tou samou virguli změřit ani jméno, příjmení a datum narození vaší osoby. Nebo někoho koho jste přinesl na fotce. Vše jisti občanský průkaz. Pokud jim nedáte své iniciály, tak je sami nezměří. Přičemž používají také nocebo, pokud se jim znelíbíte, jsou schopni váz zabíjet, podle brožurek na shazování elektriky, které vynalezl zakladatel Sohr. Vždy se ale jedná o placebo a nocebo, tedy jen psychickou manipulaci. Protože pokud máte syfilis, nebo HIV nejsou schopni vám nijak pomoci, ale jen vás zneužívat jako svého peněžního příjmu. Vše co svedou je zdárně psychicky manipulovat s lidmi. Na svých stránkách píší, že mění genetické dispozice, což není dobře ani možné. Znamenalo by to že by nahradili psychickými prostředky sekvenci genu jiným genem, Což psychickými prostředky nejde. Kdyby to dokázali uměli by vás upravit tak, že by jste se zbavili viru HIV a byli zdraví. Což nedokáže ani dnešní věda, přičemž oni to dokáží psychickými prostředky, které jsou jen manipulací. Jsou to paraziti, kteří žijí na úkor druhých lidí, kteří jím odevzdávají peníze v naivní představě, že vyřeší jejich všechny problémy. Což není pravda. Ne jednomu klientovi bylo vyhrožováno, kvůli tomu, že se ohradil vůči jejich praktikám. Sám Sohr parazitoval na svých žácích, které okrádal o nápady a vydával je za své a potom je sám jako autor podepisoval naivním žákům. Přitom je ukradl. Přičemž existuje fakt, že jednu paní bolely záda a medicína si s tím nevěděla rady, protože z rengenu a jiných vyšetření, nebyly viditelné žádné změny, jako důvod, který by je opodstatňoval. Po úpravě na klientele problémy přestaly. Což lze vysvětlit tím, že nedošlo ke změně těla, protože tento problém nebyl fyzický, ale psychický a vyřešil se psychickou manipulaci. Dá se říci že paní měla histerickou reakci, která se projevovala bolesti zad. Přičemž je třeba pochopit toto. Druhá paní měla narušené vztahy v rodině a manžel ji soustavně bije. Po klientele se nic nespravilo, manžel je na ni agresivní pořád. Kdežto ona všem vykládá, že ji dipák moc pomohl a že žije dobrý život, přestože ji mlátí jako žito. Součásti psychické manipulace vzniká vedlejší efekt, kdy se klient není schopen reálně podívat ne svůj život zpětně a působí jako zmanipulovaný. A to proto, že psychicky zmanipulovaný byl. Proto také lítá mezi svými známými a hlásá prospěšnost působení klientely dipu, přestože mnohdy to tak není. Důkazem je to, že jim to virguli neměří a co potom podle měření upravují, když doopravdy nejsou schopni problém měřit. Jedná paní napsala, že nemohla otěhotnět, ale díky Matuškovi otěhotněla. Ten změřil, že její babičku znásilnil během války německý voják a zakódovalo se do rodu, že dítě je mít špatné. Což tvrdil on. Je krásné mít dítě, to nepopírám. Ale v celé její rodině se bude hlásat, že byla jejich babička znásilněna a tím ona sama způsobila kletbu na rodině. Přičemž je typické, že za vše může kletba a nikdy nic jiného. Onemocněla dcera, byla to kletba. A kdo šíří kletby, no přece lidé. Takže vaší ceru chtěl zabít devianský soused, protože se na ni zle podíval, protože mu míčem rozbila sklo na skleníku. proto také onemocněla chřipkou, a je třeba kletbu odstranit za 1 000Kč a ještě k tomu upravit vztahy se sousedem za dalších dejme tomu 1600Kč. Přičemž existují kletby na předcích, které nás ovlivňují i dnes. Proto musí klient prolézt matriky a zjistit do 50 kolena všechna jména, příjmení a data narození, aby mohli být upravení. Proč když jim to mimosmyslově virguli měří si nezjistí ty předky sami, mají prý přístup k centrální evidenci, která se jmenuje alef. Je evidentní, že se jedná o podvod, žádné genetické a jiné dispozice nemění. Jedná se jen o manipulaci s vedlejšími účinky v podobě ztráty schopnosti vnímat své problémy reálně. Což může být důvodem zázračného uzdravení, které se ale nekonalo. Protože byla oběť zmanipulovaná. Ti kteří to prohlédnou, bývají zastrašování, po případě je běžné, že je jim vyhrožováno. Tím se psychický stav dostává do měřítek, které jsou důsledkem naivity a víry v léčitele dipu. Nakonec existují i případy, kdy byla klientela vynucována, aby měl dipák práci. Jestli nevěříte vězte, že se nejedná o výmysly, běžte na návštěvu as nechte si třeba změřit jméno, příjmení a datum narození svého pradědečka. Mají na to alef centrální evidenci, prý se stači napojit.

Sohr chcípl. (Pá, 28. 7. 2017 - 22:07)

Neměl již nic na práci a vše již vykonal, neměl co upravit, tak se rozhodl, že chcípne. Dovršil své dílo podvodu a krádeží a lži. Situace ve světě byla klidná nikde se neválčilo. Sice tvrdil, že dobrý prognostik dokáže zničit celou galaxii, ale místo pomoci světu se rozhodl, že chcípne, již všeho prý dosáhl. Proč se neupravil a nepomáhá dnes lidem? Protože to byl zákeřný egoista? Měl již dost světa a rodina byla zajištěna na dlouho? Tak byl lidský? Lidé si nezaslouží více, je prý lepší chcípnou, tak proč se neupravil, aby žil pro lidi dál, když toho tolik svedl? nebo nesvedl a nedokázal upravit ani sebe a proto chcípl? Vždyť měl celou školu svých akademiků, kteří mu mohli pomoci! Byl to tedy egoista, nebo jim to nefunguje a proto chcípl? Nebo snad byl zabit kletbou? Že ji neodstranili? To tedy umějí mnoho? To jsou možnosti na výběr co? Není to náhodou podezřelé?

Práci Zmar! (Po, 24. 7. 2017 - 23:07)

Dan: Víš, že Sohr nakazil Sochorkovou sifilisem? Zdeněk: Nevím a co udělala?Dan: Ona tu kletbu odstranila!Zdeněk: Tak proto jí říkají řezačka? A pomohlo to?Dan: To víš že jo. Jinak by se mnou nesouložila!

Píseň Práce! (Po, 24. 7. 2017 - 23:07)

Místo nosu skobu měla jé je jé,a na nic víc nemyslela jé je jé,místo nosu zkobu měla,a na nic víc nemyslela jé je jé.Sohr není žádné snění jé je jé,on vše šmahem zdárně změní jé je jé,Sohr není žádné snění,on vše šmahem zdárně změní jé je jé.Se Sohrem určitě neprohloupí jé je jé,ostatní jsou prostě hloupí jé je jé,se Sohrem určitě neprohloupí,ostatní jsou prostě hloupí jé je jé.Úprava se nezdařila jé je jé,proto to ona jenom žila jé je jé,úprava se nezdařila,proto ona jenom žila jé je jé.Nechce platit zas a zase jé je jé,řekla, že je Sohr prase jé je jé,nechce platit zas a zase,řekla, že je Sohr prase jé je jé.Myslela, že neprohloupí jé je jé,lidé jsou dnes děsně hloupí jé je jé,myslela, že neprohloupí,lidí jsou dnes děsně hloupí jé je jé.O nos už nestará se jé je jé,a těší se světa kráse jé je jé,o nos už nestará se,a těší se světa kráse jé je jé.Provdala se, myslela, že neprovdá se jé je jé,dnes žije šťastná ve Lhase jé je jé,provdala se, myslela, že neprovdá se,dnes žije šťastná ve Lhase jé je jé.

jana (Út, 31. 7. 2018 - 16:07)

Pan Sohr byla stejná bestie...podla vyjadrovania zrejme nie si celkom v poriadku. Mne to pripada, ze pises o sebe.

REakce (Čt, 26. 7. 2018 - 00:07)

Po delší době opět...Pan Sohr byla stejná bestie jako Hitler ale s jinou vyšší rasou, rasou podle bestie Sohra. Když jim to zvyšování SORU tak funguje, ať pomohou všem postižením a spraví jím strukturu řízení těla, tím jím přece SOR zvýší. Za to musí ovšem platit a když se něco nepovede, může za to zase nějaká kletba od souseda.

REakce (Čt, 26. 7. 2018 - 00:07)

Po delší době opět...K čemu se tedy váže SOR k duši nebo k tělu? Jaký je vzájemný vztah? A Proč měl pan Sohr SOR draka, byl charakterní a moudrý a přitom kradl svým žákům nápady. Mě osobně ukradl axiomy, které teď nazývají axiomy dispoziční prognostiky. Přitom mi sloužily jen pro to, abych si jimi připomínal určité věci. Pan Sohr lhal tím, že je vydával za své a bylo toho více co ukradl, nakonec zde paní psala, že ji pan Sohr a Boroš zabili manžele. Jak nevím. Jak ale mohl mít SOR draka, když ponižoval lidí tím, že on byl nejlepší a ostatní byli póvl. Pan Sohr nakonec, že nižší systémy musejí podporovat ty vyší a výsledkem bylo, že kradl a šidil lidi. Kdybych měl vypsat všechny jeho podvody, bylo by to na stránky. Podvodníci přece nemohou mít výši sor než poctiví lidé, to je přece nesmysl. Nakonec SOR jako představa pana Sohra neexistuje. Všichni lidé jsou naprosto tak rozdílně talentovaní, že škatulkovat tuto talentovanost je nesmysl. Fyzik vám nakonec nezahraje Betovena a hudebník zase nepochopí vyšší principy fyziky. A kdo má potom vyšší SOR. A žádný člověk není jen dobrý je také zlý. Například miluje své rodiče, ale přitom poškozuje planetu a tím ničí budoucí podmínky pro život svých dětí. Koho potom nakonec miluje, když vlastně zabíjí. SOR slouží v podání pana Sohra jen k vymývání mozku, sám podváděl, kradl a možná zabil svého klienta, jaký potom mohl mít SOR. Svět není jenom černobíl, ale má různé odstíny šedi a pokud tvrdíte, že jste plni lásky a vyhazujete odpad do popelnic, které se vyvážejí do přírody, jste jenom pokrytecká bestie, která podvádí vše, co je svaté a to je jen pravda. Pan Sohr byl nejnusnější zrůda, kterou jsem za život potkal, přitom se chlubil, jak není čestný a láskyplný. Podváděl kde mohl a především sám sebe. Navíc zneužíval za své klienty. Nakonec jak chcete zvyšovat SOR, který je odvislý od talentu, který jste dostal do vínku. Jediné co lze zvýšít je povědomí a světě, a tím formovat svůj vlastní mozek, prostřednictvím svého myšlení. Nebo si snad myslíte, že za vás budou myslet dispoziční prognostici, a tím vám zvednou váš SOR. Nakonec lidé jsou řízení svými geny a ty spravuje DNA prostřednictvím RNA. Pokud tedy chcete změnit strukturu řízení, musíte změnit celkovou organickou strukturu těla. Do určité míry můžete změnit své návyky, ale ne DNA svého těla. Můžete jen v rámci DNA změnit to co ono DNA umožňuje. Tedy meditaci se můžete třeba zklidnit, ale tím využijete jen možnosti řízení těla prostřednictvím DNA. SOR tedy zvyšovat nelze, lze pouze zvyšovat strukturu uspořádaní v rámci umožnění, které nabízí rozšíření prostřednictvím DNA. Nakone vše je propojeno s duší, ale kdo se dokáže napojit na svou duši a přijmout z duše poznatky všech minulých životů. To umožní nakonec jenom hypnóza. Celé zvyšování SORU a hyrarchie SORU pana Sohra sloužila jenom k podřizování a ponižování. Jsou akorád někteří lidé jinak talentovaní a někteří nakonec své talenty ani neobjevily a zůstaly latentní. Nakonec hraje důležitou roli prostředí a rodina. Pokud vás od dětství budou lidé jen ponižovat a osočovat, nakonec z vás vychovají asociála nebo zločince. Pan Sohr byl nejvědčí zrůda, kterou jsem za život poznal a obchodoval s lidskou nadějí a zneužíval kde koho.

Martin (Čt, 19. 7. 2018 - 00:07)

Po delší době opět nakukuji. Někdo mne požádal, abych jako bývalý student vysvětlil, co je SOR. Jak to vnímá DIP nevím, je to už dlouho, co jsem ho studoval. Osobně to s odstupem vnímám takto. SOR - stupeň organizace řízení, udává jakousi velikost systému a zároveň úroveň z níž je možno v rámci systému působit. Tedy i potenciál k tomu systém nějak ovlivňovat (ne přímo schopnost ovlivňovat - kamión má potenciál přetlačit osobák, ale pokud nemá benzín, je porouchaný, nikdo ho neřídí...). Proč měli Hitler a další psa - nejnižší stupeň. Nevím, zda měli, ale ta myšlenka tuším vychází z toho, že pokud někdo svůj SOR zneužívá (k dobru nebo ke zlu, prostě nepoužívá správně), tak obvykle od systému dostane klatbu. Podobně, jako klatbu uvalovala na věřící třeba katolická církev. SOR je snížen, aby dotyčný nemohl sobě, ani ostatním tolik škodit. Jenže ta myšlenka zahrnuje i představu určitých alternativních, parazitických systémů nebo jak to říct, které těm s klatbou někdy propůjčí SOR umělý. Dotyční po tom obvykle chňapnou, jenže tím se stanou závislými na tom, co jim ten umělý SOR propůjčilo. Sami už nejsou schopni fungovat, postupně začínají sloužit, stávají se loutkami, jen aby si mohli ten umělý SOR ponechat, opájet se "svou" mocí a talenty. Tak trochu jako když někdo ztratí inspiraci a začne si ji nahrazovat drogami, na kterých se ale stane závislý a bez nich už tvořit nedokáže. Získat zpět svobodu je pro tyto lidi obvykle těžké. Je možné je sice odstřihnout od toho, co je zneužívá, ale to se musí být ochotni smířit s tím propadem k nízkému SORU a s tím, že si ho postupně, přirozeně musí opět vybudovat. Načerpat vlastní energii, vlastní inspiraci... Nahodit někomu draka je sice teoreticky možné, ale čím vyšší SOR, čím větší systém, tím víc energie spotřebovává, přitahuje pozornost, je těžší ho udržet. Takže pokud dotyčný na toho draka nemá (a to nemá skoro nikdo), tak snaha si ho nahazovat a udržet, může snadno vést ke zhroucení, nemocem... Tedy i studentům je sice SOR uměle navyšován, ale na nižší hodnoty a je sledováno, zda a jak dlouho si ho dokáží udržet. Cílem je poskytnout jim tu zkušenost, stimulaci, aby postupovali trochu rychleji. Že to považuji za problematickou metodu, jsem již psal. Pro psychiku jsou tyto techniky náročné.

Reklama

Přidat komentář