Reklama

Péřové bundy,kombinézy,zimní oblečení ,nabalování se

Joe (St, 19. 12. 2018 - 16:12)

když tak čtu,jak se někteří zde stydí za svoje záliby. tak zde je to, co zajímá mne:

Možná to bude někoho zajímat, možná ne, ale já si myslím, že možná ano. Lidský mozek je dosud krajinou z velké části neznámou, i když již určité představy a teorie vznikají.
Tak bych chtěl zde krátce popsat, jak to u mne vznikalo a co mne zaujalo, bylo ono původní vyznání Lenky, že jí baví a dělá jí dobře nabalování se. Já mám podobnou zálibu, navíc spojenou s trampingem a pobytem v přírodě, zejména v zimě.
Ale u mne to vzniklo asi mnohem dřív, někdy kolem mých 4 let. Dostal jsem tehdy darem od táty, vášnivého koňaře a závodníka, malou kobylku, pony, jménem Valencie. To bylo něco, co jiní kluci neměli a tak jsem byl – jak by ne předmětem zájmu a jakýmsi učitelem jízdy na koni pro mé vrstevníky.
Jezdil jsem ve městě i mimo něj skoro denně (tehdy moc aut nejezdilo a koňský povoz nebyl v ulicích žádnou raritou, takž prcek na kobylce, která cválal ulicí, ani moc zájmu nevzbudil.
Ale, jak se říká o džbánu, ucho se utrhlo a já dostal dárkem před mými 6. narozeninami pořádný zápal plic. Tehdy žádný penicilin neexistoval a tak to byla nemoc velice vážná, často smrtelná. Jaksi jsem se z toho vylízal, ale mělo to za následek velkou starost rodičů, abych náhodou nenastydl a nemoc se neopakovala.
Podzim byl tehdy sychravý, někdy i mrazivý a tak mi moje babička ušila. Na cesty mezi školou a domem z jakési houně masivní kabát s kapoucí, těžký a neforemný a byl jsem nucen, navlečený v tomto monstru , zabalený v kapuci a se šálou přes pusu a kolem obličeje v tom chodit.. Z duše jsem to nenáviděl.
Byly to výstupy až hororové, když mne rodiče nutili to monstrum nosit a já to tvrdě odmítal.
Změna přišla díky babičce, šikovné krejčové, (tehdy mne zajímala letadla i železnice), která objevila v nějaké knížce kresbu nebo fotku pilota v letecké kombinéze, tehdy se tomu říkalo overal. Nenápadně mne na to upozornila s tím, že kdybych to chtěl…. No, který kluk by nechtěl si hrát na pilota, že ano. Babička slíbila, že mi to ušije, ale pod podmínkou, že když bude zima, tak v tom budu chodit místo toho kabátu, ostatně ten mi již byl trochu malý.
Dílo se povedlo, protože babka neuměla ušít leteckou kuklu, tak mne trikem dospělých přesvědčila, že někteří piloti taky nosí kapuce a ovazují si obličeje šálou.. Když to bylo hotové, tak se mi radostí až dech zatajil a hned jsem si postavil doma letadlo – tedy dvě kuchyňské židle za sebou a napříč položené žehlicí prkno jako křídlo., Bylo to opravdu jen symbolické, táta pak nechal u truhláře vyrobit něco, co sice nelétalo, ale dal se let i pasažérem jaksi improvizovat. Jako pasažéra jsem získal kamaráda ze sousedního dmu, který zdědil ten můj hrozný kabát a tak jsme v tom zařízení na dvoře postaveném. V naši fantazii létali, zabaleni a navlečeni – já v kombinéze a kamarád v kabátě, vždy pečlivě zakuklení. S jarem nás to trochu přešlo, já se vrátil k Valencii a Vlasta se odstěhoval jinam. Ovšem my rovněž a to do Prahy, na okraj Dejvic. Kobylka šla s námi, ustájení v kasárnách vládního vojska na náměstí Republiky, já si ji vždy po škole vyzvedl a k večeru ji odvedl tátův důstojnický sluha (tehdy takový relikt rakouské C.K. armády). Já jsem čekal na zimu dost netrpělivě a ona v roce 1942 opravdu přišla, tuhá a plná sněhu- Stavěli jsme pevnosti z hromad sněhu, které se neuklízely (nebyl benzin na auta), které jsme dovedli až na pokraj reality, s chodbami, střílnami, odkud jsme stříleli prakem po kolemjdoucích a prováděli jiná alotria. Moje pilotní kombinéza byla již v první zimě předmětem obdivu spolužáků a tak babka si zařídila malou dílničku, kde šila takové kombinézy pro další děti. Byl to celkem, jak předpokládám, dobrý kšeft. Tak vznikla uniformovaná armáda Dejvické Republiky, která vydržela až do konce války a vojsko bývalo předmětem obdivu dětí a nelibosti neustále si na nás stěžujících dospělých. Táta začátkem války zmizel do Anglie a vrátil se v hodnosti o něco vyšší, aby pak po Vítězném únoru skončil na dva roky v ubytovně oficírů, zvané „věznicí na hradě Mírou“, odkud se taní obyvatelé měli vrátit tehdy, až bude v Americe revoluce, jak jim bylo bachaři připomínáno. Kult osobnosti, Stalin, Gottwald a pod. se mnohem dříve té revoluce nedočkali….
Ovšem co bylo trvalé, byla ta dejvická armáda a tramping. To ve mně zůstalo, tedy ta druhá část, kdy jsem byl krátce po složení nováčkovského slibu u Skautů z oddílu coby rušivý element vyhozen. Nevadilo, tramping byl mnohem zajímavější. Protože za války jsme bydleli v bloku domů, kde jedna řada domů patřila Velitelství Říšské Branné Moci, tedy Wehrmachtu. V revolučním nadšení bylo vyhazováno z oken ledasco, od sádrových bust Hitlera přes náboje i pistole i občas (ne často) nějaký SS Mann, ještě živý.
Ale to jen tak na okraj, stejně je to už moc dlouhé---
No, zimy jsem procoural v kombinézách a taky jsem si našel jedno léto holku z party holek, co jezdívaly do chaty poblíž naší oblíbené hospody. Na podzim jsem si ji vzal, narodil se syn a tak trochu vznikly jiné potřeby. Ovšem , jakmile ho žena odstavila, svěřovala ho babičce a my vyráželi do divočiny. Začínala zima, my jsem bydleli u manželčiných rodičů, kteří měli starého, milého pejska Stellu a s ním jsme chodili ho večer venčit. Já jsem žene tehdy pořídil hezkou bundu s kapuci, uvnitř s umělotinou z imitace beránka a když začaly opravdová zima, vytáhl jsem moji starou trampskou kombinézu a ženu pořádně nabalil – nějak se to ve mně tak trochu probudilo. To již jsem zjistil, že jí to dělá nějak dobře a jednou mi řekla, že mi tu kombinézu závidí – to když jsme jeli vlakem na čundr a ve vlaku se netopilo. Tak jsem řekl, že by babka nám mohla něco spáchat, pokud by jí nevadilo v tom chodit. Zajásala, že prý vůbec ne. Tak do příští zimy jsme vyrazilo v nových kombinézách, manželka projevila přání, zda bych ji nemohl pomoci s oblečením a snesla hromadu svetrů, což se nedalo ani na sebe dostat. Tak jsem usoudil, že takto ne a nechal u jedné pražské firmy ušít dvě nové,peřím plněné kombinézy z pěkného materiálu, jaká v obchodech nebyl. Stálo mne to pár výplat, ale počátek byl na světě. Věděl jsem již z dřívějška, že je citlivá na vítr a na prochlazení obličeje, tak jsem již počítal s tím v návrhu. Aby jí to nebylo líto, tak jsem to tak nechal udělat i pro sebe.
Dělalo jí moc dobře, když se mohla – nebo se nechala - mnou navlékat. No a tak jsme si , možná oba, vypěstovali onu zálibu v nabalování a zakuklování a to nám vydrželo celých 50 let až do smrti ženy a mne to drží ještě dnes. Když je zima (je jí pomalu čím dál míň) tak vyrážím ven, i do ulic města a tiše se směji, když vidím polozmrzlé tvory, oblečené v poslední módě odkudsi z Afriky. Taky jsem za ta léta zjistil, že je to převážně lidem kolem zcela jedno a tak závěrem –

nebojte se, nestyďte se, nikdo se vám smát nebude, spíš vám budou závidět.

Marek (So, 15. 12. 2018 - 05:12)

Koupím hodně lesklou péřovou bundu a hodně lesklou péřovou kombinézu. Levně. Pánské, ale není podmínka, může být unisex. Na štíhlou postavu. Děkuji za nabídky :-) Prosím i s foto. Email: [email protected].

wt (Čt, 13. 12. 2018 - 07:12)

Já sice vyhledávám bundy a vesty bez kapuce a spíše mi připadá naopak - bunda, která nemá kapuci není in. Ne že by se mi kapuce nelíbila, naopak, ale v bundě s kapucí se mi špatně řídí.

joe (So, 9. 2. 2019 - 09:02)

Jen malá oprava kontaktu - to číslo 723839 208 je pro SMS, ne pro maily, promiň a ozvi se.

MMSK (Po, 3. 12. 2018 - 22:12)

http://www.duvetica.it/en/collections/fall-winter-2018-19/man
toto je nadhera a pozrite si damske

a videli ste novu kocekciu Moncler?
https://www.barneys.com/product/1-moncler-pierpaolo-piccioli-ginevra-down-quilted-puffer-jacket-505971614.html
nadhera to je

DM. (Út, 11. 12. 2018 - 17:12)

Tak jsem to pročetl, protože také rád nosím péřovky. Musí mít kapuci, bunda i vesta, je to na pohled hezčí a nemusím sebou tahat čepici. Teď je nějaké tažení proti kapucím nebo co, aspoň mě to tak připadá. Duveticu také mám, skvělý je ten zip až nahoru. Tenkou nosím skoro celý rok, v létě při chladných večerech a v dešti. Jasně, promokne, ale nemlátí do mě ty nepříjemné kapky. V zimě přes ní vezmu silnou vestu nebo silnou péřovku. Teď přemýšlím o další Duvetice nebo zkusit Moncler? To je rozhodování jakou... Taky jestli silnou, tak jestli s kožešinou na kapuci? Jaký máte názor? Je tak velký výběr, že to je děs se rozhodnout.

KM (Út, 4. 12. 2018 - 18:12)

Ty se mi nelibi, libi se mi tento styl: https://www.flickr.com/photos/135600363@N03/46162372131/in/feed

MMSK (Po, 3. 12. 2018 - 22:12)

vazeny nevite hladat, ak chcete lacnejsie tak mate tu ale ktovie aka kvalita to je https://m.aliexpress.com/item/32775951436.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32775951436&aff_trace_key=667210ccdc4646d6ab56f4a3d1489a9d-1541963159616-01187-ccfBY4yg&aff_platform=msite&m_page_id=6309amp-kkw6Q4eVWjjPPooFv3DjcA1543872968064

jednu ciernu predavaju v Banskej bystrici, rozmyslam ze kupim, okuliare na oci odpojitelne, skusal som ju a je to super, ale obycalny polyester ani leskly nie, toto vyzera lepsie na aliexprese, maju tam aj super kombinezy

joe (St, 19. 12. 2018 - 11:12)

Tenhle system jsem zkoušel před mnoha lety u kombinéz jako pro mne, tak pro moji manželku, která měla oči citlivé na vítr. Na horách obvykle zapoměla lyžařské brýle v pokoji ubytovny a pak celý den s přestávkami (když se dívala přes trochu průhledný šátek) plakala, jako by jí umřel nějaký ten příbuzný. Navíc ještě trpěla chronickými záněty lícních nervů, což si vynucovalo tehdy ještě dost nezvyklé zabalení obličeje až pod oči. Ale bylo to příjemné a tak to u nás bylo zcela běžné, dokonce i ve městech, třeba při nákupech v Praze a pod. Jen se nesmělo zapomenout se před obchodem odhalit, jednou jsem bral benzin u takové osiřelé pumpy a manželka šla zaplatit tak, jak vylezlá zakuklená z auta (to staré auto netopilo) a v obchodě způsobila mírný šok prodavačce, která myslela, že nastala její poslední hodinka. Pak se to vysvětlilo a obě ženské se dokonce spřátelily a vždy, když jsem tam bral benzin, na ten šok vzpomínaly s úsměvem.

No a ještě něco - když máte družku se stejnou chutí se nabalovat, pak není nic lepšího než se projít , nabaleni, zimním večerem a pak vlést do postele. Tak se děti dělají nejlíp a manželství je trvalé a pěkné - u nás více než 50 let! Takže - šedá je teorie, ale zelený je strom života! Nevěřte odborníkům, bývá to občas zcela jinak.
Tak jsem vymyslel pro ni na kombinéze kapuci vpředu s otvory pro oči s jakousi prohlednou folií. To by bylo dobré, ale ta folie se potila a vysrážený pot stékal na tváře, takže ani šála na obličeji, i když pod kapucí, nezabránila navlhnutí, což bylo nepříjemné. Tak jsme od toho upustili, jen kapuce se upravila na zapnutí až přes nos a používali jsme klasické lyžařské brýle, které utěsnily prostor očí a tak se brýle nepotily. Tak existovalo takové "mýdelko" proti pocení brýlových skel, ale taky to moc nepomáhalo. Brýle musely přiléhat na obličej tak, že kapuce se stáhla těsně kolem nich. To se ukázalo jako optimální. To jsme pak používali celé roky, jen nesměla být žena zapomětlivá. Mám tedy určité pochybnosti - zkoušel někdo tu bundu s těmi zorníky v kapuci při delších pobytech v mrazech?

wt (So, 1. 12. 2018 - 12:12)

Tohle jsem si vyfotil v roce 2013 v Itálii:
http://www.imagehosting.cz/?v=dsc063yey.jpg

Davy (So, 1. 12. 2018 - 17:12)

wt
já našel tyhle lesklý

http://jacketbound.com/wp-content/uploads/384500_2242194869483_820415858_n.jpg
http://jacketbound.com/wp-content/uploads/383816_264092280309095_894145824_n.jpg

Lenkanabal... (Ne, 2. 12. 2018 - 10:12)

Pěkný,moc pěkný docela uvažuji,že bych si jí také koupila.Máte někdo s touto bundou nějakou zkušenost? Nebo dá se koupit samostatně jenom tato kapuce?

Davy (So, 1. 12. 2018 - 15:12)

ty jsou hezký ;))

Lenkanabalenka (Čt, 29. 11. 2018 - 14:11)

Dneska je opravdu pěkná zima,navíc fouká vítr,který zimu ještě zvětšuje. Cestou z práce jsem potkala pár pěkně zachumlaných holek. Navečer vklouznu do kombinézy a půjdu v ní ven. Už se těším, cestou do práce i z práce jsem měla na puse velký šátek uvázaný přes péřovou bundu,vzadu pod kapucou,na hlavě teplého kulicha.Nechápu jak někdo může chodit jen tak bez čepice,asi bych umřela,nebo by mi alespoň zamrznul mozek.

mates (St, 26. 12. 2018 - 14:12)

Ahoj Lenko pošli mail, vyměníme pár fotek.

Návštěvník (Čt, 29. 11. 2018 - 15:11)

Jsi moc rozmazlená,trochu zimy by ti neuškodilo,je potřeba se trochu otužovat.Potom začnou chřipkový epidemie a budeš to mít mezi prvními.

Lukáš (Pá, 30. 11. 2018 - 16:11)

Nebo se naopak musí pořádně nabalit, aby se k ní bakterie a viry vůbec nedostaly :-)

Lenkanabalenka (Pá, 30. 11. 2018 - 18:11)

Samozřejmě se chráním před možným nachlazením a nemocemi,i když někdy se tomu nedá zabránit. Včera navečer jsme byly s kamarádkou na procházce,vzala jsem si na sebe kombinézu,kulíška a přes pusu uvázala velký šátek,který teď hodně nosím.Kámoška se také hezky nabalila,měla oteplováky a péřovou bundu s kapucí,přes pusu měla rolák. Cestou jsme potkaly pár hezky nabalených holek.

Jaryn (St, 28. 11. 2018 - 11:11)

Včera navečer jsem v Praze potkal holku,měla takovou tu bundu s kapucí,která když se zapne až nahoru má na sobě jakoby brýle a v místě pusy a uší není šusťák,ale nějaká látka. Měla červenou,kapucu měla rozepnutou,ale ze strany bylo vidět,že je to tato bunda. Kdysi tady někde byl odkaz na video této bundy,ale nemůžu ho najít. Vyprávěl jsem o tom přítelkyni,chtěl jsem jí bundu ukázat na internetu,ale nenašel jsem jí. Nevíte jaký má tuta bunda název,nebo odkaz na video? Díky.

Mirek (So, 5. 1. 2019 - 08:01)

Najdi si firmu location nebo na vyhledávači location jacket, třeba to je ono.

Reklama

Přidat komentář