Reklama

alkoholismus

Návštěvník (St, 6. 5. 2020 - 13:05)

Jestli je někdo alkoholik 1.-3. stupně je věc jiná. Věc je jistá, že jedním pivem denně se člověk nemusel stát alkoholik 3. stupně. Ale z 3 piv denně se již alkoholici dalších stupňů rrekrutují. Jde tedy také o bezpečnost pití. Člověk co pije jedno pivo denně a dostane se do životních problémů, udělá dobř, když okamžitě přestane pít. Nebude mít takovou potíž to udělat jako ten co pije 3 piva denně. Ten se může po rozvodu třeba nebo vyhazovu z práce či ze školy a rozchodech s partnerkou tak rozchlastat, že už mu to zůstane a skončí v kotrmelcích někde na armádě spásy. Nebyl by první ani poslední. Doba, kdy za komunismu nemohli nikoho prakticky vyhodit z práce i když každý den urazil v místní hospodě 10 kousků je opravdu pryč.

Karel (St, 6. 5. 2020 - 12:05)

Vtip je v tom, že jeden alkoholik pije 1pivo denně a jiný 7 piv najednou týdně. Výsledek je stejný, oba jsou závislí alkoholici. Ten co pije pivo denně si nezdravos alkoholu rozložil vhodně a může se stát, že je mu lépe zdravotně. Ovšem ten kdo pije zas třeba o víkendu, každý večer 3 piva a celý pracovní týden nepije, ten si zase možná odpočine na pracovní týden. Rozdíl je jen že jeden je hladinkář a druhý bindge drinker. Jižanský typ je pít průběžně denně, severský opít se v pátek.

Návštěvník (St, 6. 5. 2020 - 13:05)

Je jasné, že 1 pivo se dá pít každý den, zvláště, když člověk není anorektička a jí u toho pravidelně.
A stejně jasné je, že vypít 3 piva denně už alkoholismus je a rozvinutý. A že u toho už nezůstane, ale budou excesy, kdy to nezůstané u 3 piv. Stejně tak že když někdo pije 1 pivo denně, tak že budou excesy , ale patrně jen na dvě nebo tři.

Návštěvník (St, 6. 5. 2020 - 11:05)

Nedoporučuji žádné pití piv, pokud už musíte, tak jedině večer před spaním. Ovšem zjistíte, že ne mnoho, protože by jste musel v noci na malou.

Fanouš (Pá, 1. 5. 2020 - 08:05)

Ahoj lidi.Piju každy den pivo a to desitku uz asi cca 3 roky kdy jsem asi dvakrat vydrzel nepit maximalne 20 dnu a druhy pokus byl asi dva tydny..prvni den nepiti piva jeste tak nejak šlo,druhy den jsem měl slabost a mirny třes i v nohou a porad me natahovalo,treti den jsem se třasl zimou a zaroveñ potil pod peřinou,čtvrty, den už se stracel třes i zimnice,ale byl jsem nesvuj...atd.atd.po dvaceti dnech jsem si dal pivo znovu proste mi neco chybelo na odreagovani,NO a piju dal pivo do ted kazdy den 8 piv nekdy i 10 ale to je vyjimka,nepiju to najednou ale vychazi to tak 1 pivo na hodinku desitka pivo.Je to CHYBA vim to,nechutna mi to ale piju to jakoby ze strachu at nedostanu absťak..Jinak jim normalne piju vodu s citronem cca 3 litry denne,beru hořčik...cvičim ale to pivo mi to vsechno kazi bohuzel pro mě..Nejde s tim ted uz seknout ze dne na den,protoze už se tělo ozyva jak si dam pivo o 3 hodinky pozdeji nez normalne,NERVOZITA,POCENI ČELA, a jakoby zmatenost trochu...NO ASPON SE MI ULEVILO a budu rad za kazdou radu prosim a děkuji lidem co si to přečtou je mi 36 let.

Igor (St, 6. 5. 2020 - 11:05)

Přejdi na Alpu jako já. Pivo je pro měkouše. Jsem bývalý voják z povolání. Již jako bažant jsem se naučil pít alpu, která byla k dostání ve vojenské kantýně a tak jsem si ji oblíbil, že na ní nedám dopustit. Navíc je cenově dostupná i dnes. Pokud se chci odreagovat a pít společensky třeba na vodáku a čundru, či na cyklotoulkách, tak piji žaludeční likér pravých sportovců. Dodá i potřebné jointy a protilátky. Jedná se o pivo, čůčo a alpa. Mezi mými přáteli je velmi oblíben. Dnes stojí litr a půl čůča v tesku Kč a je tam kvalitních % lihu. Alpa již není 70%, ale jen 60%, ale pořád je to klasika a to pivo moc nemusím, nechtěl bych se stát pivním alkoholikem.

Návštěvník (Út, 24. 12. 2019 - 11:12)

Pořádný alkoholik, zejména ten vysoce fungující, potřebuje minimálně každé dva roky pravidelnou 3 měsíční odstávku v odmašťovně, proto volme ty strany které nechtějí jako TOP09 zrušit na naší konzumaci historicky cílený systém velkých pobytových léčeben. Nějaká ambulatní docházka alkoholika za pofidérními často rychle vyštudovanými a komerčními psychiatry nemá vůbec pro alkoholiky šanci na přežití.

Návštěvník (Út, 24. 12. 2019 - 11:12)

Nechtěl jsem do toho plést politiku, ale opravdu pravice vydělává na drogách natolik a natolik je na straně náleven a průmyslu, že to je sypání písku do soukolí zdravotnictví a pokud jako TOP09 chce ty léčebny zrušit a převést vše na ambulance jak je tomu v USA, kde to nefunguje, tak mi nic jiného nezbývá. TOP09 vydělává na chlastu, drogách, prostituci a navíc neplatí daně natolik, aby mohla financovat tyto léčebny, které jsou pro motivované jedině efektivní. Je to v podstatě zločinecká strana.

Návštěvník (Čt, 19. 12. 2019 - 11:12)

Jak může někdo mít nenávist k alkoholu. Je přeci alkohol dobrý a alkohol špatný.Dobrý, je když se pije pro radost a špatný je když se pije, když se to nehodí a dělá to již člověku problémy, ale nemůže si pomoct. Každý kdo to nemá již pod kontrolou, ať se uvolní na 3 měsíce a jde se léčit, v čem je problém ? A reklama na alkohol, cenová a povšechná dostupnost, to jsou jen výmluvy. Kdo má silnou osobnost, tak udrží své pití v normě a ten kdo je slabý, tak to není problém pro společnost a ztráta, ať se klidně uchlastá a chcípne na ulici jak prašivej pes, dobře mu tak , pro smrt v bezdomovectí se již narodil, tím, že je chudý a jeho rodina chlastá.

Návštěvník (St, 6. 5. 2020 - 11:05)

I slabá droga může být silná v dostatečném množství a zejména při vynechání jakékoliv jiné produktivní činnosti. Pokud se alkohol stane hlavím koníčkem, tak je to bez ohledu na vypité množství závislost i v případě kdyby to bylo pouze jedno pivo denně. Přeci závislost je když něco děláme každý den i třeba hodinu. A jedno pivo dělá přeci opičku přesně na tu jednu hodinu, jednu hodinu je dozvuk a tělo se vzpamatovává.

Karel (St, 18. 12. 2019 - 21:12)

"Já jsem neměl velký probém s tím toužením po alkoholu, ale když už jsem se napil, tak jsem nedovedl přestat..." Petr Harazín, zpěvák a abstinent co absolvoval odvykací protialkoholní léčebu a byl závislý pouze na pivomoku.

dredd (Čt, 28. 11. 2019 - 12:11)

Moc to tady vše hrotíte..ve svých 16tech jsem přičichl k alkoholu asi jako každý..každý týden bujaré diskotéky, mejdany, kocoviny a vše co k tomu patří...po střední škole jsem si našel partnerku, party skončily, ale pití alkoholu ne :-D nyní je mi 32 let..každý den dávám cca. 3 pivka denně, jednou za týden se opiju dost, občas se zajedu vylít do vinnýho sklepu na jižní moravu :-D ..a víte co? za tu dobu jsem stihl vystudovat vysokou školu, mám práci v bance která mě suprově živí, mám skvělou mladou přítelkyni, bydlíme ve svém bytě, spolu jsme projeli obrovský kus světa..navštívíli jsme USA, Irán, Asii, projeli autem Evropu, zdolali rumunský Fagaraš, bulharské pohoří Rila, Ukrajinu, Rusko, Island, feraty v Itálii, v lednu nás čeká Reunion... každý rok jedeme 4x na dovolenou...a víte co je na tom to nejlepší? :-D že všechny tyto nápady byly vymysleny v alkoholovém opojení..za střízliva by mě nápady typu: pojedem našim 20 let starým autem na eurotrip nenapadly :-D ..na všech toulkách nás doprovázela láhev slivovice, vodky, rumu nebo místního destilátu, večer jsme se vždy trochu opili a užívali, na Ukrajině jsem byl každý den vylitej :-D tak to neberte zas tak vážně ten život :-D je třeba pít s nadhledem....smysl celého tohoto textu je ten, že i droga může být dobrý sluha..ale pánem musíte být vy 8-)

Víkendový alkoholik (Pá, 15. 11. 2019 - 12:11)

PŘÍRODNÍ ANTABUS - HNOJNÍK TŘPYTIVÝ
Užívám hnojník trpytivý jako lék - místo antabusu.
Je to zdarma, k tělu údajně šetrnější a dlouhodobé užívání dokonce prý může stabilizovat krevní cukr.
Mám problém s alkoholem, na léčebnu to ještě asi (díky Bohu) není, ale problém mám.
Nasbíral jsem si hnojník třpytivý a nasušil ho v troubě horkovzdušné.
Když jdu s kamarády do baru nebo na kulečník a mám v plánu nepít, tak sním asi cca 4 plodnice pro antabusouvý efekt (takový sychr, kdyby vůle selhala).
To vědomí, co za hrůzy by se mi mohlo dít kdybych se napil (zvýšený tep, strach, kolísání tlaku, nevolnost, zarudnutí, zvracení) je pro mě dostatečně odrazující na to, abych něco chlastal nebo se o to jen pokusil. Užívám to jednou týdně v pátek, kdy mi hrozí, že se zase ožeru... a jsem spokojen.
Probudit se v sobotu ráno bez kocoviny je docela dost fajn. ;)
Hnojník třpytivý se dá snadno nají a určit, splést se nedá a když, tak maximálně s jiným příbuzným hnojníkem co coprin obsahuje také.
Jedovatý hnojník žádný není.
Pro mě skvělá volba a pro lidi, co si přiznají počínající problém s alkoholem, může být také.

Vlaďka (Čt, 10. 10. 2019 - 14:10)

No a dnes je rovnoprávnost! Takže se mohou opít i ženy. S tím nic nenaděláš. To je spravedlnost.

Návštěvník (Čt, 10. 10. 2019 - 14:10)

My jsme také konzumovali pivo, ale dokud jsme na to neměli fyzickou vyspělost, tak nám mlíčňákům ještě před pubertou nikdo ani pivo neschválil. Z mnohých se po bujaré a zvýšené konzumaci asi na dvojnásobek dneška alkoholici stali, ale většině se podařili přestat nebo to omezit zhruba na třetinu nebo polovinu té největší konzumace v mládí. Šlo o to, že tam každý o každým věděl a nikdo se nemohl jen tak poflakovat a popíjet pivo, pokud to neměl povoleno doma.

Návštěvník (Po, 7. 10. 2019 - 21:10)

V británii se již ženy vyrovnali v pití mužům. Zvláště binge drinking, tedy nárazové pití. Řada má problémy z játry již za mlada a selhávají jim játra.

Návštěvník (Čt, 10. 10. 2019 - 14:10)

Aby se baby utrhli doma a šli se vožírat po městě, to opravdu nebylo.

Lojza (Po, 7. 10. 2019 - 16:10)

Nepiju 3.den a točím neustále volantem, jsem řidič z povolání, nevíte čím to je, může to být Delirium Tremens. Lojza ze Severní moravy, poji kořalku.

Návštěvník (Po, 7. 10. 2019 - 21:10)

Já dám i petku nebo dvě braníku a k tomu falšku rumu, ale když den nepiji, tak vidím bílý myši.

Návštěvník (Po, 7. 10. 2019 - 21:10)

Kdyby byl alkohol vynalezen dnes, tak bude zakázán. Polovina ho pije na úzkost, ale jak ho vysadí, úzkost je o to větší a to jim zabraňuje přestat.

Reklama

Přidat komentář