Reklama

Moje 13letá dcera kouří

Šárka (So, 19. 3. 2011 - 23:03)

Já kouřím od 12ti, v 18ti jsem přestala, teď je mně 2O a už půl roku kouřím zase. Byla jsem s kamarádkou v hospodě, ona si zapálila, nabídla mně cígo a já hloupá si ho vzala. Teď už nevěřím tomu že někdy přestanu...

Mladá slečna (So, 19. 3. 2011 - 22:03)

Já si myslím, že na tom opravdu není nic divného. Je ve věku, kdy prostě chce experimentovat, a když to nebude nic horšího, tak by toho mohla do dvou let úplně nechat. Já osobně nechápu, jak se to mohlo stát, ale vždycky jsem toužila si zapálit, měla jsem však dostatečně silnou vůli, ale NIKDY jsem neměla cigaretu v ústech,...

Lilunka (Pá, 18. 3. 2011 - 22:03)

mě je skoro 13 a chci to taky zkusit u nás pubeťáku je to normální..!!

kiki (St, 16. 2. 2011 - 22:02)

Smůla. Ćlověk se to roky učí, aby se to celý život odnaučoval...prostě chce bejt drsná, na tom nic není.

Pavel (St, 16. 2. 2011 - 19:02)

Nic divného, normální puberťácká frajeřina. Zkusí to úplně každý. K tomu aby se člověk dokázal skutečně rozhodnout zda bude či nebude kouřit, tak musí nejprve dospět-a to není ve 13 letech. Znám to podle sebe. V 7. a 8.třídě jsme hulili s klukama v průchodu u školy jak bohatí kupci. Nikomu z nás to nechutnalo, smradu, kouře, kašlali jsme-ale připadali si strašně dospělí. Později jsem si občas zapálil taky, a protože jsem nekouřil moc, kupoval jsem si schválně ameriky. Opět z frajeřiny. A dnes-jak jsem rád že nekouřím!

..sd (St, 16. 2. 2011 - 18:02)

Co kouří, spolužákovi...:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jekyll (Po, 10. 11. 2008 - 12:11)

Ten posledni prispevek psal nekdo mym nickem.jestli jsi takovy kokot,ze se neumis podepsat sam za sebe,tak tahni do hajzlu blbecku.

Jekyll (Po, 10. 11. 2008 - 11:11)

... a jestli kouří ocasy tak je to taky dobře. Časem bude kouřit ocas i tvému manželovi a svému otci. Oba budou spokojení a holka dojde k dokonalosti.

Jekyll (Po, 10. 11. 2008 - 11:11)

Jestli ve 13 kouri jen cigara,tak to je dobre :-)

krpepa (Po, 10. 11. 2008 - 08:11)

Myslím,že ve třinácti letech to zkusí každý,i moje tři děti to zkusily,nezakazovali jsme nic,jen jsme poukázali na sešlé kuřáky v okolí a řekli,počítej,že za čas budeš takhle vypadat taky nehledě k chrchlání z chronické bronchitity,kterou dostane KAŽDÝ kuřák a uzenému smradu a k dalším nemocem,které jsou na kouření vázané.Máš to ve svých rukách,vyber si,co chceš...Vybraly si a nekouří.Ovšem návyk na nikotin je heroinového charakteru,když máš v mozku ty "správné"receptory,špatně se s tím bojuje.Když jsou v rodině nějací kuřáci,jsou tam i ty receptory,možná měly moje děti jen štěstí,že je nemají,sám jsem kouřil asi rok a pak jsem toho nechal,připadalo mi to hysterické.

. (Po, 10. 11. 2008 - 01:11)

Jasne ze je to pubertou a partou..otazkou je proc ma na to cas?Ja ve trinacti nez obehla vsechny krouzky a udelala co delat mam byla jsem rada ze jdeme s kamoskou na chvilku ven:-))

lena (Ne, 9. 11. 2008 - 09:11)

Já mám 15.let dcerou ,taky kouří, zkoušela jsem po zlým, tvrdě samý zákazy. nedávání kapesných.Takhle to jde už přes rok.Tento týden jí ,ale zase viděli ,jak drží cigáro.Bylo zase zle,zkusila jsem jí i domlouvat v klidu- vím jen , že pokud nebude chtít přestat , nic nezmůžu.Kolem ní spousta pubertáků kouří a ona i když ještě není úplně navyková , že si dá jen někdy , rozhodně neodolá , když jí tu cigaretu nabídnou.Zvláštní je , že dokáže být bez cigára i několik dní , ale příjde ke svým známým a je to tam zase.Co se týká z naší rodiny , jsem nekuřák já a má dcera , z manželovi strany jsou všichni kuřáci.Nechci se smířit ani dovolit její kouření ,ale myslím , že ta vazba tam už bude ať se budu zlobit nebo né .Mladá pani Vaše dcera dospívá a díky Vaším problémům doma ještě rychleji, tím že je do nich v tažena. To , že kouří doma , je důsledek toho být rychle dospělá

Bee (Po, 20. 10. 2008 - 09:10)

Ahoj Kristýno, píšeš, že dcera je strašně inteligentní a pomáhá ti po psychické stránce - nemyslíš spíš, že je empatická a moudrá? To s inteligencí nemá nic společného.Je také možné, že pokud ti pomáhá s psychikou, tak je také velmi citlivá.Jestli je to tak, pak se příliš nedívím, že na ní vaše rodinná situace - chápu dobře, že není příliš ideální? - doléhá a ona není schopna ji unést. To se potom citlivé dítě může něčím odreagovávat.Pokud máte s dcerou hezký vztah (z toho co píšeš, vyvozuji, že asi ano), pak bych si s ní otevřeně promluvila, o tom, jak se cítí, jestli ji něco netrápí, zamyslela bych se také nad sebou, jestli na ní těch psychických problémů nepřenáším moc.Uklizením rodinných vztahů a zlepšením atmosféry doma se vyřeší mnohé a předpokládám, že se i kouření tvé dcery.Možná zkus zjistit, jestli nebylo její kouření jen pokusem, kterým projdou skoro všichni dospívající. Prostě si to třeba chtěla jen zkusit a nepokračuje v tom, takže je zbytečné plašit.To by se myslím dalo nějak zjistit i pomocí bystrozraké sousedky (důchodkyně?), nebo jistě na něco přijdeš.To, jestli je kouření u 13-leté normální - pokud ti nevadí, že si tvoje dcera zadělává na zdravotní problémy, pak ano, kouření v tomto věku je vcelku normální asi u 50% 13-letých.Pokud ti to jedno není, pak bych to za normální nepovažovala.

Návštěvník (Po, 20. 10. 2008 - 08:10)

Co kouří, spolužákovi péro.

Kristýno, (Ne, 19. 10. 2008 - 22:10)

jdr o to co kouří!

Vojta (Ne, 19. 10. 2008 - 22:10)

pokud by tva dcera byla inteligentni tak by nekourila,to ze se nechala zlakat partou sveci o jeji slabe povaze,pokud nekdo z vas rodicu kouri,pak se nediv.normalni inteligentni dite,kteremu rodice vysvetli jiz v ranem veku ze je to spatne,kourit nezacne!

random typka (St, 2. 2. 2022 - 00:02)

Jenže musíš si taky uvědomit že záleží i na tom proč ten člověk začal kouřit,jo ok,je možný že se nechala zlákat,ale taky je možný že začala kouřit kvůli špatný psychice,jako například moje kamarádka který umřel táta.Je hezký že napíšeš že je slabá atd. a že je blbá,ale musíš si taky uvědomit že ten člověk k tomu mohl mít taky nějaký důvod.

Hynek (So, 26. 6. 2021 - 18:06)

Tak větší blbost jsem ještě neslyšel inteligente

Kristýna (Pá, 17. 10. 2008 - 12:10)

Dobrý den,mám dceru a jak už jsem napsala je ji 13 a kouří,s manželem se hodně hádáme už přes dva roky..takže se cítím dost provinile..Myslím že to začalo o velkých prázdninách s kamarádama.Ona si myslí že já to nevím že kouří,ale řekla mi to sousedka viděla ji jak kouří z okna jak jsem nebyla doma..Moje dcera je strašně inteligentní a pomáhá mi po psychické stránce..Myslíte si že je to normální že kouří??Máte dceru či syna kteří jsou téměř staří jako má dcera a kouří??Prosím pište komentáře budu ráda:)

Reklama

Přidat komentář