Reklama

Depo-Provera

Amalka (Ne, 14. 9. 2003 - 22:09)

Ja jsem tuto antikoncepci brala 4 roky, doktorka me upozornovala ze nebudu nejspis menstruovat a ze je to v poradku,je to podobny stav tehotenstvi.Na prasky jsem totiz casto zapominala a deti nechci delsi dobu, takze je to idealni antikoncepce. Prvni dny jsem mela navaly smutku a slabosti, jinak v poradku .)

Yveta (Po, 1. 9. 2003 - 13:09)

Jsem ráda, že nagativní zkučenosti s hormonální antikoncepcí Depo-Provera namám jenom já. Mám snad všechny negativní příznaky, které popisují předchvázející dámy a navíc se v noci hrozně potím, ačkoliv se normálně potím velmi málo i při sportu. Je také pravda, že jsem během těchto tří měsíců měla pochybnosti jestli nejsem těhotná protože příznaky jsem také měla. Došlo to tak daleko, že jsem se vynervovala natolik, a šla jsem si koupit těhotenský test a to dokonce dvakrát. Nyní jsem opět na cestě do lékárny pro test, neboť jsem ani po dalším měsíci nedostala menses. Ale jak jsem zjistila nejsem vyjímka. Takže se zdá, že se mám na co těšit.

Alena (Út, 26. 8. 2003 - 11:08)

Měla jsem s touto antikoncepcí také problémy. Nikdy jsem nepřibrala ať jsem snědla kdykoli cokoli. Po třech injekcích jsem přibrala 4kg, udělala si mi celulitida, kterou jsem nikdy před tím neměla. Byla jsem oteklá, vzteklá, bez života, bez nálady. Dělali se mi pupínky po celém těle. Pobolívala mne hlava i žaludek. A naprosto jsem ztratila chuť na sex.Můj gynekolog mi moc nevěří, když tvrdím, že je to všechno díky Depo-Proveře, nicméně mi hodlá udělat rozbor hormonální hladiny a štítné žlázy. Já jsem však jistá i po přečtení všech těchto názorů, že mám pravdu.Přemýšlím teď nad vnitroděložním tělískem nebo přímo sterilizací. Je mi už 37 let a mám dvě děti.

Helena (Pá, 25. 7. 2003 - 22:07)

Po porodu jsem zhubla na původní váhu, ale po injekci Depo-Provery jsem přibrala asi 3 kg. Beru ji rok a půl a stále se kil nemůžu zbavit, i když pravidelně cvičím a strava je taky v pořádku. Zhubnout mně nikdy nedělalo problémy.

Katka (Čt, 15. 5. 2003 - 16:05)

Ahoj je mě tě líto že máš takové negativní zkušenosti z HA také jsem myslela ,že HA pro mě není brala jsem nejprve Mercilon pak Triminulet,Pramino a bylo to pořád hrozné krvácení bolest hlavy zadržování vody v těle už jsem si říkala,že se na to vykašlu a nebudu brát nic ale řekla jsem si že to ještě jednou zkusím a začala jsem užívat Jeanine tři měsíce nic moc,ale pak se to najednou upravilo a ted beru Jeanine už 1,5 roku a super nemám bolesti při menzes mám lepší plet menstruaci přesně na den hlava mě nebolí a nemá na mě žádné vedlejší účinky tak to ještě nevzdávej je ted na trhu třeba nová HA Yadine ,která pomáhá ženám které trpí zadržováním vody v těle a kdo má hormonální nerovnováhu tak po ní může i zhubnout držím palce at najdeš i ty tu svou HA.

Olga (Po, 12. 5. 2003 - 13:05)

Nemenstruovat je hlavně příjemné a pro tělo určitě šetrnější.

eva (Po, 14. 4. 2003 - 22:04)

Ten tvůj hledaný Gynex najdeš na www.001shop.cz -myslím,že má upoutávku i tady někde. Jsou tam o něm všechny informace a i si ho můžeš objednat. Stojí ale skoro 4kila....

H.C. (Pá, 11. 4. 2003 - 11:04)

Ahoj Pavlo a Ivano,souhlasím s Pavlou, že antikoncepce je jako zbrojní průmysl, ale je to současně i zbraň, která nás postupně ničí. Ivano i ty máš pravdu, že vše souvisí s psychikou, neumíme relaxovat, mně je 46 roků, naše generace byla nastavena na jiné podmínky. Práci měli všichni a vlastně celý život byl jaksi nalajnovaný. Naše děti už spoustu věcí vnímají jinak než my. A to si myslím, že nám přináší tyto problémy. Navíc žena to má fakt v životě těžší než muž, pokud chce obstát na slušné úrovni v zaměstnání a zvládnout i rodinu. Ahojte Hana

IVANA (Čt, 10. 4. 2003 - 20:04)

Nevím na jaké záněty trpíš, ale já na kvasinkové.Jednou jsem si nechala předepsat injekce do břicha, bylo jich asi 15, ale mužu říct, že 2.roky jsem neměla zánět.

Pavla (Čt, 10. 4. 2003 - 12:04)

Nevím, jak jsi nakonec dopadla, ale já tento preparát taky využívala.Je to asi tři roky.Vybrala jsem asi 3 dávky.Začala po šestinedělí se druhým dítětem.Měla jsem stejné potíže.Byla jsem po víc jak měsíci krvácení tolik oslabená, že jsem musela na "výškrab" sliznice.Po té problémy ustaly dá se říct, že okamžitě a doktor mi na rok nedoporučil žádnou antikoncepci.To bylo vzrůšo!Jako příčinu problémů mi řekl, že jsem měla po porodu a při kojení jiné hormony než jsou u "normální"ženy.Teď mám víc jak dva roky Marvelon.Trápí mne víc jak půl roku opakující se záněty, které se snážíme s doktorem léčit.Teď jsem asi třetí měsíc po zmražení čípku, kvůli trhlině a stav je klidný. Tak nevím proč tyto záněty vznikají, jestli to nepřičíst těm "sračkám" které bereme.Ale jak to udělat, aby nám to neškodilo-zdravěji,nikdo neřekne.Antikoncepce je jako zbrojní průmysl, řekla bych, že snad ještě výhodnější, je to obchod.Čau Pavla

IVANA (St, 9. 4. 2003 - 19:04)

Hanko, operaci mi provedli před 3.roky,měla jsem potíže s polykáním a při vyšetření mi zjistili uzliny na štítné žl.Po operaci mi řekly, že 1 z uzlin byla zhoubná.Obtíže s polykáním mám dodnes a není to moc příjemné když vám v krku něco překáží.Hodně doktoru mi řeklo,že tím, že nemám menstruaci se to muselo někde vyrazit.Já si ale myslím,že je tato nemoc psychického rázu.Dále jsem byla na jodu na nukleárním oddělení a také v lázních.IVANA

H.C. (Út, 8. 4. 2003 - 10:04)

Kdy jste prodělaly operaci štítné žlázy? Ještě jsem zapomněla napsat, že v období používání D-P mi "brněla" štítná žláza (velmi intenzivně), to také s vysazením vymizelo. Myslím si, že zkušenosti s používáním jsou malé, ale pokud Vám vyhovuje, přeji jen to nejlepší. Menstruovat je fakt otrava. Zdravím všechny příznivce i odpůrce D-P Hana

IVANA (Ne, 6. 4. 2003 - 18:04)

Ahoj,uz 4.roky uzivam tuto depo-proveru a nemuzu si ji vynachvalit,prestali me bolet prsa a skoncily mi zanety,ktere jsem mela 2krat do mesice.Mesicky jsem nemela pres 2roky.Take jsem po operaci stitne zlazy a uzivam Letrox. IVANA

Hanka (St, 2. 4. 2003 - 09:04)

Ahoj, d.p. užívám už 4 rokem, jsem po operaci štítné žlázy, užívám též Letrox. Žádné problémy nemám, naopak před d.p. jsem měla anti. tělísko u něhož jsem měla pomalu každý týden záněty, stále jsem lítala po gyn. Teď jsem v pohodě. Určitě budu pokračovat.Je mi 35 let, mám dvě děti, což je u mě výhoda, že už neplánuji rodinu.Ahoj Hanka

H.C. (Čt, 13. 3. 2003 - 16:03)

Používala jsem Depo-Proveru dva roky, protože mi ji lékař doporučil proti silnému krvácení. Pozvolna jsem přibrala 8 kg, což byl ten nejmenší problém. Stoupl mi tlak, dostavily se pocity úzkosti, absolutní sexuální nechuť, žlučníkové záchvaty,bolesti lýtek,... rok a půl jsem bez injekce, psychické stavy, žlučníkové záchvaty a bolesti lýtek se zlepšily, kila zůstala, cyklus se vrátil pravidelný. Doporučuji NEBRAT!!! Uměle vyvolaný přechod.

Pavla (Ne, 12. 1. 2003 - 14:01)

Po celé roky jsem ji v lékárně nikdy nehradila,ale na konci roku 2002 jsem už něco doplácela,protože DP byla v balení ve formě inj.stříkačky,a která umí si ji může aplikovat sama.Jinak jsem s ní spokojená,nedám na ni dopustit.Ale asi je všechno individuální.

Pavla (Ne, 12. 1. 2003 - 13:01)

Já užívám Depo proveru ctvrtým rokem,absolutně bez problémů,nevadí mi ani,že nemám druhým rokem menstruaci.Možná nemám tolik chuť na sex a přibrala jsem 3kg,ale to může souviset i s věkem.

Návštěvník (So, 9. 11. 2002 - 17:11)

Proboha neberte to!!!!Rozhodla jsem se varovat vsechny pred timto svinstvem!Zacala jsem to brat asi pred rokem-vysledek:pater v hajzlu. Tezko uverit ze? Po druhe injekci se problemy obevily a tezko rict kdy zkonci.Jestli vubec nekdy.Kdyz jsem si dala souvislosti dohromady a promluvila s maserkou,ktera zna mnoho zen s ruznymi problemy po uzivani depo-provery,bylo mi to jasne.Jak uz se v jinych prizpevcich muzete docist,nejsem jedina kdo doplatil na pohodlnost.Neni to nahoda, verte mi.Oficialne nikde nic nenajdete, ale mela by to byt otazka casu. Melo by se stim neco udelat!

Návštěvník (Ne, 3. 11. 2002 - 23:11)

Ahoj Veroniko,uzivam Depo-Proveru uz dva roky a jsem s ni naprosto spokojena. Lekar mi ji doporucil po porodu meho syna, nejen proto, ze jsem s ni mohla kojit, ale i pro jeji pohodlne uzivani. Nemam zadne problemy, vubec nemenstruuji, na vaze jsem vubec nepribrala... (naopak, myslim, ze jsem stihlejsi nez pred ditetem..), citim se zdrava a v pohode.Markéta

Návštěvník (Pá, 1. 11. 2002 - 21:11)

Po narození dítěte jsem se radila se svým gynekologem o vhodné antikoncepci. Vzhledem k tomu, že jsem měla v plánu kojit a dosud kojím, naordinoval mi Depo-Proveru. Asi 10 dní po aplikaci injekce (120 Kč) se dostavilo slabé špinění, které snad po 12 dnech přešlo. Horší vliv to bohužel mělo na mojí psychiku, měla jsem dojem, že se mi prudce mění nálady. To jsem možná čekala v šestinedělí, ale te??d ne, tak mne to rozladilo, ale říkala jsem si, že je to náhoda. Náhoda to nebyla, po dalších třech měsících se to opakovalo, přidalo se vypadávání vlasů. Po třetí jsem už do toho nešla. Prostě jsme zvolili s manželem jiný druh antokoncepce. Zatím jsem nemenstruovala a tak se někdy sama ptám, zda je to tím, že ještě 2 - 4 denně kojím, nebo je to v důsledku Depo-Provery, naposledy jsem ji měla asi před 10 měsíci. Myslíte, že bych měla zajít ke svému gynekologovi na nějaké hormonální testy? Zatím to necítím jako problém, jen jako podnět k zamyšlení. Jiná věc by byla, kdybych již nekojila. Takhle je to jen otázka. Odpoví mi někdo? Katka

Reklama

Přidat komentář