Reklama

Praktický lékař-jinde než v místě bydliště

ovšem (Pá, 23. 11. 2018 - 19:11)

taky platí, že doktor nemusí vzít každého pacienta. Řekne, že má plno, např. Myslím, že musí vzít toho, kdo bydlí v jeho spádovém obvodu, ostatní brát nemusí.

Tony (Čt, 22. 11. 2018 - 09:11)

v každém případě máme svobodnou volbu lékaře

Návštěvník (Čt, 22. 11. 2018 - 09:11)

Nejsem spokojený s místním orl lékařem, můžu si najít jiného.

Vlasta (Čt, 22. 11. 2018 - 09:11)

Určitě můžeš. Já mám občas problém se zalehlým uchem a jdu pokaždé k někomu jinému.

Laura (Út, 24. 6. 2008 - 14:06)

To my sice taky. Ale k té dr. kterou máme nasmlouvanou bych si nešla dát ani přilepit náplast:) Tak hledám někoho jiného:)

Návštěvník (Po, 23. 6. 2008 - 00:06)

Lauro, kazda skola ma nasmlouvane lekare, kteri jsou urceni predevsim pro studenty, takze hledej ve skole blizsi informace. Obecne je praktickych malo, takze hodne stesti...

Laura (Ne, 22. 6. 2008 - 23:06)

Ahojky, nevíte o nějakém dobrém praktickém doktorovy v Praze?? Nejlépe v Praze 7??Jsem tu na VS a domů to mám daleko, tak jestli by mě tu nějaký ošetřil, popř. bych se sem přihlásila. měl by být příjemný a svědomitý:)Tak jestli o někom takovém víte..

Anicka (Út, 12. 6. 2007 - 21:06)

No taktez jsem vykulena, ale z toho, co se deje v praxi. Pritel ma jit na operaci (hemoroidy), mel akutni problem, tak sel do nemocnice, co ma nejbliz k zamestnani. Tam ho osetrili, ale na kontrolu musel jit "v miste trvaleho bydliste" a na dalsi vysetreni take. Jsem z maleho mesta, tenhle pristup me dost udivil... Ale nemocnice v miste jeho bydliste je stary, spatne vybaveny spital. Je nejaka sance, aby si obycejny smrtelnik vymohl operaci i jinde? Tam kam by mel jit ho snad ani nepustim, radsi mu nejak zaridim osetreni u nas :(

evík (Pá, 11. 5. 2007 - 16:05)

Jsem z toho trochu vykulená!!! Přece na všechny takové dotazy je nejlepší se ptát přímo ve zdravotní pojišťovně, ke které patřím. Opravdu si po přečtení těchto příspěvků připadám jako v jiném století. Existuje něco jako zákony a vyhlášky!!!

__utmb=48467763 (Po, 7. 5. 2007 - 11:05)

Přednost má odborný lékař v tomto případě.

Božena (Po, 7. 5. 2007 - 11:05)

nevím co jsi mám myslet pro neurologa jsem
invalidní a pro praktického lékaře jsem zdravá

Dana (St, 13. 11. 2019 - 07:11)

Nevím co SI. Bože lidi, když už se prezentujete veřejně, naučte se česky !!!!

Ra (Čt, 15. 3. 2007 - 13:03)

Žádný obvod neexistuje.Jen pro lůžková zařízení existují spadové oblasti. Doktor tě může odmítnout pouze pokud má hodně pacientů nebo pokud by pro něj byla problematická návštěvní služba z důvodu velké vzdálenosti od tvého bydliště. Takže ten s tím "obvodem" by mohl díky tomuto lhaní mít dost problémů s pojišťovnou nebo s registrujícím orgánem.

barara (Čt, 25. 1. 2007 - 16:01)

No, už máme asi zase jiné století - dneska mě odmítli 3 doktoři - 2 kvůli ZP se kterou nemají smlovu a třetí s tím, že nejsem "v jeho obvodu"...

Helena (Ne, 17. 12. 2006 - 19:12)

anna,jsi jak z jineho stoleti:-),samozrejme muzes mit doktora kde si vyberes,v ramci CR.

Tom (Ne, 17. 12. 2006 - 19:12)

Proč ach jo? Lékaře můžeš mít kde chceš.

anna (Ne, 17. 12. 2006 - 14:12)

ahoj, nevíte jestli si můžu najít prakt. lékaře jinde? Když studuji 100 km od místa trvalého bydliště a nejspíš už tu také zůstanu. Takhle mě třeba stálo potvrzení na řidičák 5 hodin ve vlaku plus 2 hodiny v čekárně, jenom kvůli razítku. Krom toho ta doktorka je stejně strašně nevrlá. Nebo budu muset bydliště změnit a zároveň vyměnit i všechny doklady? Ach jo. díky

Reklama

Přidat komentář