Reklama

existuje posmrtný život?

Radku, ty pro … (Út, 30. 10. 2018 - 10:10)

Musejí tlačit svoji ideologii jako jedinou správnou, jedinou přípustnou. Svět ideologií je vždy takový. Buď jsi demokrat, svobodomyslný a připouštíš pluralitu, pestrost, výběr z nabídky, nebo ne a tlačíš JEDEN SMĚR, jednu kolej, po které se má jít. Nejen ty, ale všichni ostatní. Ano, pobožní chtějí diktát. Ale nejen oni. To samé přece chtějí muslimové. Ani muslimové nepřipouštějí pluralitu. Takže se to netýká jen křesťanství. A co Hitler a nacismus. Copak ti připouštěli více cest a pluralitu? A co udělali komunisti, když byli u moci? Mohly být svobodné volby? Mohli si lidi vybírat z politických stran. Radku, nenech se zmýlit, že náboženství je něco jiného než politika. Není to něco jiného. Je to něco velmi podobného. Náboženství se zabývá těmi samými otázkami, co politika. A náboženství chce regulovat životy jako to dělají politické ideologie. Rozdíl je minimální. Jen v tom, že náboženské ideologie mají jako nadstavbu nadpřirozeno a esoteriku. To čistě politické ideologie nemají. Ale jinak obsah je totožný. A každá ideologie nesnáší jinou ideologii. Vždyť si vzájemně konkurují. A taky si vzájemně přebírají členy.

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 09:10)

Položím ti otázku?...jirka ale oduzuje jako většina tzv křestanů věci,které nezná již jen proto, že je psáno a říká se u křestanů,že to je od toho zdola...Ale to je demagogie.A tvrdit,že jen křestanství je cestou k bohu, je hloupost a namyšlenost.Já nikomu nic nenutím, a na rozdíl od něj říkám, že i křestanství to správné, je cestou kvalitní.On ale nikoliv...

mima (Út, 30. 10. 2018 - 09:10)

každý je originál, jistě...Položím ti otázku? Nechtěl by jsi ty a ostatní taky, aby to byla právě jejích pravda, která přesvědči nás, okolí, která zvítězí......tady vůbec nejde o přesvědčení naší pravdy. Jaký smysl by to mělo? Přece ty jsi zodpovědný za svůj život, před lidmi v mém případě i před Bohem. Můžeme si tady povídat, každý zde může psát své zkušenosti, pro mě to je velmi zajímavá komunikace, nejvíce mi pomáhá hvězdoun :-) protože mě nutí znovu objevovat nové věci ( je pravda, že někdy ten nápor posměchu neunesou, ale pořád se učím a snad i to zvládnu ) ale jak by bylo krásné, kdyby každý svou víru, poznání hájil ne protože chce někoho přesvědčit, že on má pravdu, ale proto, že ten se ptá, ten druhý chce vědět jak je to u vás a každý může zde psát své zkušenosti, byť by ti ostatní nesouhlasili.Mělo by to být stejné jak v mém případě, kdy já navařím oběd, třeba i více menu :-) Prostřu, na stůl všechno jídlo naserviruji, rodina zasedne a pak každý dle chutě si vybere. A u nás, když někomu nechutná, stěžuje si tak řeknu, podívej, nikdo tě nenutí, máš tady opodál restaurace, budou rádi když je navštívis. :-)A přesně tak by to mělo i zde fungovat, vyber, ochutnej.... a když ti nechutná, nikdo tě nenutí tady jíst, můžeš o dům dal :-)Jirků neznám, neznám podrobnosti jeho osobního života, ale co když Jirka zůstal sám v důchodě....... víte on ten internet v některých případech není špatný v dnešní době, kdy děti nemají čas na své staré rodiče, protože musí ještě pracovat.....

Jirka (Út, 30. 10. 2018 - 08:10)

Dobré ráno Jirko, mima tě...Dobré ráno Mimo, dekuju. Já teď musím k doktoru, tak mohu psát až později.

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 08:10)

Dobré ráno Jirko, mima tě...každý je originál, jistě ano.Ale Jirka se snaží ostatní přesvedčit,že jen on/oni mají pravdu...

problém (Út, 30. 10. 2018 - 08:10)

Dobré ráno Jirko, mima tě...je akorát v tom, že boha si každý představuje jinak...

mima (Út, 30. 10. 2018 - 07:10)

Se mi líbí jak si to někdo...Dobré ráno Jirko, mima tě nemusí poopravovat :-) ale nedej se vyhodít ze sedla. Vzpomněla jsem si na Thomase Edisona ( na jeho jméno je vedeno 2332 patentů, dalších tisíc je registrovalo jeho firmy ) Vime, že do školy chodil velmi krátce, byl často nemocný. Jeho paní učitelka, řekla, že z toho kluka nikdy nic nebude. Jenže jeho matka si to nemyslela, jako učitelka, učila Edisona doma, její metoda učení spočívala ve čtení knih....Chci říct, jedno, nikdy se nedej odradit tím co si myslí druzí o tobě. Ty jsi originál, nikdo, nikdy nebude jak ty a nikdo nevi, jaký je potencionál v nás.A když jsem si vzpomněla na Edisona, vzpomenu jeho výrok. Dotaz novináře na Edisona. " Pane Edisone, je pravda, že jste vynalezl žárovku, aniž jste znal Ohmův zákon?Odpověděl mu: Neznal jsem ho, a kdybych ho znal, tak by mě to zdržovalo."A ještě jeden." Mám neobyčejnou úctu a obdiv vůči každému inženýrů, zejména vůči největšímu z nich - Bohů "Je zvláštní, že tolik práce zůstalo za pánem Edisonem a pokorně přizná, že největší inženýr je Bůh. A někteří lidé za svůj život nic nedokázali, nejde za nimi žádné dílo.......

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 04:10)

Ačkoliv to běžně nedělám jednou jsem vymital špatné entity z jednoho domu... Bylo to nutné. Dělal jsem to ve jménu Ježíše, a predrikal patřičný text. Povedlo se. Myslíš, kdybych byl napojen na druhou stranu, že by to fungovalo?

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 04:10)

Radku to je právě to...Nechtěl jsem již reagovat, ale ještě ti něco řeknu. Lidé jako ty, se chovají jako antikrist, protože lidi od víry odhaneji...jsi dogmaticky fanatik.jezis byl vyslanec boha, ale i tak Buddha, Krsna... Ten říká mimochodem to samé, co tvůj poslední citát... A je to systém starší, než křesťanství... Ne že bych byl krsnovec, ale tak to je... A kdo na pravdu tedy? Samozřejmě vy že? Až nakonec poznáme, kdo měl pravdu... To tak bude. Psal si, že nejde si vybrat víru a systém... Proč ne? Člověk vybírá dle toho, co cítí... Není to diktát. Jsi podobný středověkým prelatum, kteří palili knihy i lidi za odlišný názor. Toto ale cesta Ježíše Krista není. Ahoj.

luci (Po, 29. 10. 2018 - 23:10)

proč by tvůrce vesmíru...Neprosazoval by nic. Když si uvědomíme , že jen naše galaxie je tak veliká ,že naše sluneční soustava jí oběhne za dvě stě padesát milionů pozemských let .A takových galaxií jsou ve vesmíru miliardy. Takže pokud by tohle někdo stvořil , těžko by potřeboval takové služebníky jako jsou kněží ,jeptišky a mniši.

A pobožní nikd… (Po, 29. 10. 2018 - 23:10)

proč by tvůrce vesmíru (kdyby existoval) vyznával a prosazoval zrovna jejich židovskou ideologii.

Jirko (Po, 29. 10. 2018 - 22:10)

asi jsi nepochopil, že o tvého Krista v tvém podání tady nemá nikdo zájem. Strč si svého Krista do prdele. Tomu rozumíš, pobožný trolle?

Jirka (Po, 29. 10. 2018 - 22:10)

vy si myslíte,že to je tak...Radku to je právě to bláznovstvi Boží, které zahanbi rozumné a málokdo jí uvěří. Kdybys opravdu věřil v Boha, věděl bys že Boží moc má moc tě spasit. Ne, člověk se sám nespasi a kdo to říká je antikrist. To je falešné evangelia a není z Boha. Radku ty si stále myslíš, že je několik možnosti, ale není, jsou jen dvě. Ale chápu že to musíš prozkoumat. Ježíš sám říká, že kdo není s ním je proti němu. Ovšem to bys musel mít ponětí, kdo to je. "Dřív než byl Abraham, JÁ JSEM! ...i chystali se ho ukamenovat, ale zmizel jim v zástupu."

Jirka (Po, 29. 10. 2018 - 21:10)

když čtu některé tvé...Komu slouží? Kristu, Radku. A komu sloužíš ty, když ne Kristu. Jakého pána sis vybral Radku, pověz?

Jirka (Po, 29. 10. 2018 - 21:10)

ty jirko evidentně nemáš...Radek píše:Odvrhovat něco, co neznám je hloupost a pýcha.________________________Ne Radku, pýcha je myslet si, že nepotřebuju Boha abych byl spasen. Tys sis nechal něco nalhat a teď věříš že je to dobré a bráníš to. Chápu. Jsi sveden jako Eva hadem, a to natolik, že máš k Písmu averzi. Mnoho projevů toho zlého, nemyslíš? Kdybys to aspoň uznal.

Radek (Po, 29. 10. 2018 - 21:10)

K tomuto problému se...vy si myslíte,že to je tak jednoduché,že stačí uvěřit, tím máte odpuštěny hříchy a místo v nebi.Jenže tak jednoduché to není...To je jen začátek,a bylo to vytvořeno pro lidi,kteří nebyli schopni pochopit a realizovat něco jiného...Ježíš také meditoval.Ahoj, měj se dobře,a přemýšlej.Já si žádného boha nevytvářím, protože je jen jeden.Jenže každý z nás ho chápe poněkud jinak...

Radek (Po, 29. 10. 2018 - 21:10)

K tomuto problému se...když čtu některé tvé postřehy,pak se nedivím že víra taková jak ji podáváte,lidi akorát od ní odvádí...Dalo by se tedy říct,kdo vlastně komu slouží?

Radek (Po, 29. 10. 2018 - 21:10)

K tomuto problému se...ty jirko evidentně nemáš zase ponětí o ničem...A zase cituješ...Něco ze sebe, z vlastního poznání...Jak a na základě čeho jsi něco poznal,že to byl opravdu bůh a ne někdo jiný.Ale zase budeš jen papouškovat.Promin,ale tak to je.Proto už odpovídat nemá cenu.Odvrhovat něco co neznám,je hloupost a pýcha.Takový jste ve většině vy,tzv.následovníci krista...To co tu předkládáš jako dogma, ježíš vůbec nemusel říct.Ale tobě to asi stejně nevysvětlím.Měj se, a přemýšlej a praktikuj.

Jirka (Po, 29. 10. 2018 - 21:10)

myslím,že nemá cenu...K tomuto problému se přesněji vyjadřuje např. 1 epištola korinťanům 12 kapitola, nechci to opisovat. Už Ignac z Loyoly zřejmě rozpoznal, že existuje hranice za kterou se ďábel už nedostane. Ty jsi zřejmě nepochopil to "že Bůh nám to vepsal do našich srdcí" není jenom nějaká metaforicka fráze, je to skutečnost. A jak je psáno, nikdo v Duchu neřekne Ježíš buď proklet a nikdo leč v Duchu svatém neřekne: Ježíš je Pán. A těmto slovům ty teď nemusíš porozumět správně. I přesto, že zní docela jednoduše. Jenomže mají hluboký rozměr. A tak to platí u většiny Písem. Boží slovo je "šifra". A kdo je nechápe, říká že jsou tam nesmysly, ale to jen proto, že to posuzuje lidsky tělesně a ne duchovně. Radku, ty zde pořád píšeš o nějaké duchovní praxi. Já sice nevím co máš mysli konkrétne. Můžu si tě představovat při nějakém rituálu, meditace, nějaké óohm opakování apod. Skutečně nevím. Jen bych ale rád věděl, jakou máš vůbec představu co bude dál, ať už tady a potom. Máš to zatím dost nedotažený a nedomyslene. K Bohu nemůžeme přestoupit a říct, podívej se co dobrého jsem udělal. Ty hlavně Radku nemáš ponětí o lidském hříchu a jeho dopadu, a také vím, že mi moc nerozumís co píšu. Podle mě sis vytvořil v hlavě mix různých duchovních nauk ze všeho, co jsi nastudoval, a vytváříš si nějakého svého soukromého boha/energii, nevíš přesně, neznás to, ještě jsi to nepojmenoval. Nešlo by ani tak o to, že je to infantilni, ale hlavně to není nic platné. Člověk, který chce znát pravdu a zároveň říká, že je to nesmysl, ať napřed přijde za Kristem a pak ať si to říká, ale odsuzovat to předem kvůli různým hloupostem to není spravedlive.Radku a ty tvrdís že se spasíš sám a ja zas věřím že mě spasí Kristus, zkus teď hádat kdo to vedení má zespoda.Jak jsem psal, když budeš hledat skutečného Boha (žádného jiného si nevyrobis) upřímně, jsem přesvědčen že se ti dá poznat. Předně bys měl ale činit pokání z toho okultu a vyznat Ježíše Pánem.

A to, co tu dě… (Po, 29. 10. 2018 - 20:10)

to bombardování pobožným průjmem a opakování manter jako Kristus a Duch a Otec, atd., to je pokus o čarování. Jirka tě chce prostě očarovat množstvím esoterických slov. V reálu nemá Jirka nic. Jen lexikon kouzel - bibli a svoje emoce. Reálnou moc nemá žádnou. Nadpřirozeno se nekoná.

Reklama

Přidat komentář