Reklama

Gamblerství

:) (Čt, 25. 10. 2018 - 16:10)

Pět let abstinence maji i lemog a tragik.

:-)) (Čt, 25. 10. 2018 - 15:10)

Toto je hlod měsíce :Proto jsem se rozhodl něco napsat asi po 3 měsících.:-)))))))))))))))))

Mira lev (Čt, 25. 10. 2018 - 12:10)

Tak mám za sebou 5 let a k tomu asi 3 dny bez hazardu. A to už je pořádně dlouhá doba. Proto jsem se rozhodl něco napsat asi po 3 měsících. Nešpor říká, že nejrizikovější jsou první dva roky. Další roky pak, dle něj jsou rizikové: pokud je někdo v dluzích, pod tlakem dluhů, exekucí, nemá koníčky, bydlení, zázemí, ubíjí ho jeho práce, život, vztah, je na prášcích, antidepresivech, a když přijde těžká životní situace, může se k hazardu vrátit. No a já žiju spokojeně, šťastně, všechny oblasti života fungují skvěle. Pomáhám spoustě lidí. Paráda. Za celých 5 let nebylo ani jedno bažení, žádné myšlenky na hru. Hazard pro mne neexistuje, jsem zcela vyléčený z této těžké nemoci.Jde to zvládnout bez léčeben, antidepresiv, AG, psychiatrů. Na tomhle fóru jsem kdysi odvedl kus práce, mnohé nakopl k abstinenci. Už bych tady, ale čas a energii neztrácel a neztrácím.Gratuluji Lenko.., ale jsi to pro mne právě Ty, kdo tady tu diskuzi před 2 lety rozbil svým sobectvím, když v pět ráno vstávalas do práce. Byla jsi rozstřelená, dluhy, psycho stavy, podrážděná, pod tlakem, to Tě omlouvá. Takže to chápu a i zpětně s Tebou soucítím. Žena gamblerka a konec konců třeba i alkoholička, jsou veřejností i samotnými gamblery vnímány daleko hůř než muži.Na srazu v Brně byla fajn atmosféra, lidi se sblížili. Kde jinde měli Petra, David psát své stavy, situace, než tady, na jediném místě, kde se scházeli, v pro ně těžké době po recidivách? Oni nevyvolávali každý den hodiny Lemogovi jako Jana Jepice a některé další ženy, nejezdil za nimi domů a nebalil je jako Tebe.:) Tobě a Tvé kamarádce Jepici vadilo to Petry a Davida psaní o své situaci a zbytečně ostře jste reagovaly. Jako by vám něco dávalo právo určovat co tady ti dva psát mohou a co ne. Jepice rychle zapomněla jaké všechny stavy a nesmysly tady řešila. Ty své prášky na alkohol, a jak se hádala s lidmi, že není alkoholička apod. A nikdo ji nepřerušil a nepsal ať ty svoje alkoholické problémy řeší s alkoholiky a ne tady.A já jsem reagoval, po noci strávené s Petrou, zbytečně ostře, když jsem se jich obou před vámi zastal. A udělal bych to před vaší agresí k nim znovu. S Petrou jsem se pak sešel ještě 2x a od té doby se z žádným gamblerem nestýkám. Přeju všem vyléčení nebo alespoň doživotní abstinenci. Jakou metodu, léčebnu, AG použijí je jedno. Hlavně neskončit sebevraždou nebo v dluzích, exekucích, insolvenci. Tak hodně štěstí všem.14.11.2016 05:34 - Lenka..Myslím, že toto diskuzní fórum se lehce začíná míjet svým účinkem a to z důvodu, že se zde řeší i věci, které jsou trochu mimo náplň, pár zúčastněných, využívají toto forum k běžné denní/osobní/ komunikaci/připomíná mi to lehce statusy na FB typu : tak byl jsem se osprchovat...a ted se čeká, kdo jak na to bude reagovat.../.Přišla jsem sem před měsícem ,a díky tomu, že jsem si přečetla poslední příspěvky, tak jsem zde také napsala a reagovala a našla také potřebnou pomoc.Dnes, kdybych sem přišla takto, jako před měsícem/zlomená a neštastná/ a hledala a potřebovala pomoc, tak bych po přečtení posledních pár stran zde nereagovala a nenapsala, měla bych pocit, že tato stránka je velmi vzdálená problému gamblerství, cítila bych se zde jako cizí, mezi touto komunikací zde.Myslím si, že je to škoda/pro ty, kteří pomoc třeba zrovna hledají a může je to odradit/. Je to můj osobní názor a pocit. 14.11.2016 07:30 - jepiceAhoj Leni, mám stejný názor jako ty... včera jsem přesně to stejný řekla Lemogovi. Je to tu zaplevelený osobní komunikací, kterou si můžou psát přes telefon.Toto forum je jediné aktivní, kde lze řešit gamblerství... bohužel nově příchozí člověk, který sem nakoukne, určitě hned odejde. Plky o ničem ho určitě nenakopnou k abstinenci... jsem rada, že jsem toto forum poprvé navštívila již v únoru a našla zde souputniky v boji se závislostí, kteří jsou součástí mého života každý den... Díky Lemogu, Abstinentko, Reyzi a Lenko...14.11.2016 10:20 - BIKERMyslím, že toto diskuzní...Zdravím všechny, pekne jsi to napsala ale je lepsi kdyz si to tady nekdo plete se seznamkou, nez aby chodil do herny. Jinak, ja jsem tedka nahlédnout nejhorším stavu závislosti , tak me to nic neda a to je skoda. Hold diskuze ktera zde byla za doby jepice, abstinentky, luka atd.. Je fuc, aspon, ze tomu davaji nadeji mirek a lemog. AzPetra reagovala:14.11.2016 08:30 - pomocNa jednu stranu mate holky samozrejme pravdu...ty kavy a vylevy jsem si mohla odpustit, takze se omlouvam a budu se jiz kontrolovat.Na stranu druhou ale musim konstatovat dve veci.Jednak...Jepice Tebe sem tady za 16 dni potkala pouze jednou a to kdyz jsi resila svuj osobni sen :) zadnou radu nebo zpetnou vazbu jsem od Tebe nikdy nedostala,Lenko u Tebe to same, vcera jsem Ti polozila konkretni otazku primo o gamblerstvi a nic. :( chtela jsem si z toho vzit nejake ponauceni, radu jak se zachovat kdyby..ale zadna reakce...tak jak konkretne chcete tem lidem pomoci?Neaktivnin foren?Protoze jsen prave chtela dodat, ze jsem taky nove abstinujuci...to ze sem tu 16 dni neznamena, ze sem vylecena a pomaha me psat si tu s lidmi, kdyz ale neodpovite na aktivni tema gamblerstvi, tak pak neni na co reagovat vite :(

:-) (Čt, 25. 10. 2018 - 11:10)

19.10.2016 21:35 - DavidZdar, dneska jsem dělal palačinky jen z mouky a vody, protože mléko a vejce nemám a ani peníze pochopitělně. Přemýšlel jsem nad malou půjčkou cca 2000 někde u Providentu, ale zavrhl jsem to a budu trpět. Už nikdy víc to nesmím posrat.

chytrá holka (Čt, 25. 10. 2018 - 10:10)

Davi, i ty jeden špeku-lante. Ty se "domníváš", ty "už vidíš", tebe by "zajímalo jak se mají abstinenti z doktorky" apod. Podoba na Buda ale mozek Kelly. Kdybys měl aspoň jednoho kamaráda, doporučila bych ti aby ses ho zeptal, co znamená slovo "opatření".A pokud bys náhodou pochopil význam slova opatření, měl by ti kamarád vysvětlit, jak s touto informací naložit. Jenže tvůj deficit iq tě bohužel odsoudil k doživotní recidivě. Ale i ty tady na doktorku patříš, tvé komentáře jsou přínosné a gambleři, kteří zde přijdou si mohou rozmyslet, jestli chtějí být abstinenti nebo palačinkáři (mimochodem ten recept je fakt skvělý). Lenka a pár teček - jak sem zmínila včera - gratulace.Peter, gulak - dobře jedete kluci, Kamil a Lenka.. - to je správný příklad jak předávat zkušenosti v abstinenci.cajk

Biker (St, 24. 10. 2018 - 23:10)

Už vidím Lemoga jak od automatů skáče do vltavy:)

Biker (St, 24. 10. 2018 - 23:10)

Další co ji naháněl milionový dlužník zedník do svého stáda ovcí:)

Biker (St, 24. 10. 2018 - 23:10)

Nehraje 2 roky David už přez 2 roky, Mirek nehraje 6 let. A Luk chytrá holka pořád recidivuje:)

chytrá holka (St, 24. 10. 2018 - 22:10)

Lenka a pár teček - i já se přidávám ke gratulaci k 2 rokům abstinence. Jo, jo, pěkně si to natřela těm nepřejícným Mirkům a Davidům. ....rozumíme si.

Lenka.. (St, 24. 10. 2018 - 19:10)

Zdravím všechny, kteří to zde myslí vážně a svými příspěvky mohou motivovat a dávat sílu těm, kteří zatím nejsou dostatečně silní a podporu uvítají, stejně tak, jako tomu bylo u mě v začátcích. Gulag a Kamil570 díky kluci za pochvalu, potěší to, především když víme, o čem to je a co vše to obnáší. Ještě bych ráda napsala, jakým způsobem jsem překonala chvíle, když "to na mě přišlo" a velmi těžko se to ovládalo, nepodlehnout, především v začátcích , kdy závislost měla nade mnou silnou moc a několik let mě ovládala, táhla ke dnu a řídila mi život.Takže na základě rady zde jsem si vytvořila propracovaná opatření na chvíle, kdy jsem pociťovala extrémně silnou touhu hrát a zapadnout do "své" herny. Není jednotný návod, na každého zabere něco jiného, ale nejzásadnější je to, udělat v tu chvíli cokoliv, cokoliv co člověka v tu nejsilnější chvíli odvede od hraní, mít to připravené a hned reagovat.Měla jsem ta opatření vypracována, hodně jsem si s tím dala práci, abych měla jistotu, že když selže jedno /kámoš na telefonu, který ví jak reagovat/, mít připravené další/skočit do vody..../. Jen pokud je člověk upřímně přesvědčený i tam hluboko v hlavě, že chce na sto procent přestat, je ochoten podřídit tomu naprosto vše a vypracovat si plán, který mu nedovolí podlehnout i v těch nejtěžších chvílích . Takto jsem to udělala i já , mluvím z vlastní zkušenosti. A ono to dříve nebo později začne skutečně postupně nad člověkem ztrácet sílu a pak už stačí jen v mysli zadupat a poslat někam tyto záchvěvy závislosti, která se snaží a snaží , pokud není "přikrmována/hraním/", přestane mít nad člověkem sílu a přestane se ozývat. Přesně tak jsem to cítila, ten zlom, kdy jsem to já začala ovládat, neskutečný pocit svobody a síly. Byla jsem tak odhodlaná, že to přišlo relativně brzo , zhruba tak kolem půl roku nehraní. Neměla jsem nikdy opatření s penězi, nebyla jsem v léčebně /ale věřím, že to může někomu pomoci/ , šlo mi o ten efekt trvalý a uvědomění v mysli a ne o ten , že nesmím, nesmím, nesmím ,ale současně u toho velmi trpím, až je mi to paradoxně "líto", že nemůžu, držet se vlastně silou vůle. Tímto jsem chtěla přispět , třeba to někomu pomůže, někomu kdo neví "jak projít dveřmi". Není to jednoduché, ale je to proveditelné, to je moc důležité. Ještě jednou moc všem držím upřímně palce .

Biker (St, 24. 10. 2018 - 16:10)

Gulaku seš borec. Seš tady jedinej rozumnej mezi tou bandou recidivistů a zoufalců.

Biker (St, 24. 10. 2018 - 16:10)

Davidovi zbývá doplatit už jen 32 tisíc. Je svěží a na pohodu a 2 roky nehraje. Co by za to ti lulini a provokatéři dali Luku.

chytrá holka (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Davi, upaluj do léčebny, tam ti dají najíst, zklidníš se a třeba začneš opravdu abstinovat. Věřitelé počkají.Teď, když už víš, že vyléčení pomocí psychedelik pod neodborným v edením se nekoná, zbývá ti ta léčebna.

gulak (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

právě mám zaplatit...A komu?je z podivem ,že ti někdo pujčí ještě mě banka ne

biker (St, 24. 10. 2018 - 11:10)

právě mám zaplatit 150tisíc do týdne ach jo

chytrá holka (St, 24. 10. 2018 - 07:10)

Ty - od vychovatele dceron je vyléčený a poker není hazard.....ledaže...tak má už své roky - nebaví ho to, najdi si milence.Davi - do výplaty daleko a rýže ubývá. Tak po výplatě nejdříve do Alberta a tentokrát 4 tašky - rozumíme si, rýžisto.

gulak (Út, 23. 10. 2018 - 12:10)

takže jsem rád že plný počet nemám :) a snad mít nebudu

gulak (Út, 23. 10. 2018 - 12:10)

Dobrý den, zajímalo by mě,...vítej v klubu, závislost je ,pokud tomu věnuješ čas na ukor všeho ostatního, může si udělat test na stánkách věnove zavislosti , 20 otázek, mě tuším vyšlo 17 ano , ty ne mi vyšli že jsem snad nikoho neokradl, nezabil už nevím

Ta do vychovat… (Út, 23. 10. 2018 - 11:10)

Dobrý den, zajímalo by mě, jak byste klasifikovali, což už je závislost na pokeru. Můj partner se pokeru věnuje stále intenzivněji, i několik hodin denně, dokonce už zvládl hrát online i celou noc, samozřejmě za peníze, ale daří se mu- skoro chci říct bohužel a že zatím. Nenechá si na to šáhnout a říct půl křivého slova, vždy se dostaneme do křížku. Nevím, jak s ním jednat, jak ho přimět, aby své jednání alespoň umírnil. Zatím se jeho vášeň spíš prohlubuje. Na vrub pokeru připisuji i jeho vlažný přístup k jiným povinostem.

gulak (Po, 22. 10. 2018 - 23:10)

Je zajímavé, ze pokud vam...Mě ale nic jinýho nenapadá takovou velkou představivost nemam,tak se poděl co to muže byt za čisla

Reklama

Přidat komentář