Reklama

Existuje Bůh?

sardanapal (Ne, 18. 1. 2015 - 03:01)

To se ptáš ty mě?Já jsem...Pavlíku , tohle je pro tebe ! https://www.youtube.com/watch?v=6l-2QQffCmY

D (Ne, 18. 1. 2015 - 01:01)

To se ptáš ty mě?Já jsem...Ja o voze, ty o koze. Tak fajn :D

Pavel (Ne, 18. 1. 2015 - 01:01)

A jaky muj nazor vlastne...To se ptáš ty mě?Já jsem jenom řadový člověk co se ptá a nalézá Bibli,něčemu nerozumím.

D (Ne, 18. 1. 2015 - 00:01)

Já tvůj názor...A jaky muj nazor vlastne nesdilis? Prijde mi, ze reagujes na neco uplne jineho, nez co jsem tu napsal.

Pavel (Ne, 18. 1. 2015 - 00:01)

A jini bohove, kteri si -...Já tvůj názor nesdílím,podle mě církev sehrála víceméně pozitivní roli a jestli někdo čekal,že je všespásná a že zabrání tomu ,aby se něco stalo ,tak evidentně ne.Tolik pevně věřících zřejmě nebylo a není ani dnes a naopak mnozí nevěřící se třeba ukázali spravedlivější.

D (Ne, 18. 1. 2015 - 00:01)

věřte,že bůh je,církev...A jini bohove, kteri si - podle svych vyznavacu - tez kladou narok na jedinost a universalnost, zase po podobne dlouhou dobu "zivi" jine nabozenske komunity, kulty a organisace.

A to jeste nemluvim o tom, ze nejaka diachronni identita "cirkve" je jen iluze.

Vyznavaci boha, jehoz ma byt Jezis Kristus "jednorozenym synem", nebyli nikdy jednotni, a jejich doktriny, kultovni praktiky a organisace se za dva tisice let zmenily k nepoznani, a meni se i nadale.

koniáš (Ne, 18. 1. 2015 - 00:01)

věřte,že bůh je,církev živí už 2000 let a dobře.

D (So, 17. 1. 2015 - 23:01)

Někdy je potřeba se opřít...Vira je tak pevna, jak sverepe si odmitas pripoustet skutecnosti, ktere ji zpochybnuji az ad absurdum.

A pokud jde o bibli, v ni se lze spolehnout jen na nekolik malo informaci, ktere jsou spolehlive dolozeny v na ni nezavislych historickych pramenech (napr. existence rimskeho cisare Tiberia).

Pavel (So, 17. 1. 2015 - 23:01)

Pavliku, ty jseš jak Ned...Někdy je potřeba se opřít o něco pevného a tím víra je a insporace je v Bibli.Dřív jsem se ji taky bál otevřít,ale pro internetofily je dostupná i na internetu.

Pavel (So, 15. 6. 2013 - 01:06)

Citovani z bible si laskave...Já říkám že vesmír a Zemi vytvořil Bůh a cituji ze svého zdroje z Bible. Tak se k tomu můžeš vyjádřit, jestli s tím souhlasíš nebo ne. Ty také cituješ a odvoláváš se na různé napsané knihy. Tím, že necháme druhé vyjádřit i když s nimi nesouhlasíme, tak se můžeme vzájemně obohatit. Proč nemůžeme diskutovat o tom jak je popsán vznik země i života na ní v Bibli? Můžeme porovnat jak k tomu přistupuje evoluce. Byla podle evoluční teorie planeta na začátku pod vodou, jak to popisuje Bible?

D (So, 15. 6. 2013 - 00:06)

Rozdělení vod na zemi na...Citovani z bible si laskave odpust. Kdo ma zajem ji cist, obejde se i bez tve asistence. Toto ma byt diskuse, a ne kopirovaci cviceni.

Pavel (So, 15. 6. 2013 - 00:06)

Rozdělení vod na zemi na vodu přímo na naší planetě a vodu ve vzduchu.

1. Mojžíšova 1:6
A Bůh přikročil k tomu, aby řekl: „Ať nastane prostor mezi vodami a ať nastane rozdělení mezi vodami a vodami.“ 7?A Bůh přistoupil k tomu, aby udělal prostor a aby udělal rozdělení mezi vodami, které měly být pod prostorem, a vodami, které měly být nad prostorem. A stalo se tak. 8?A Bůh začal nazývat prostor Nebem. A nastal večer a nastalo ráno, druhý den.

D (Pá, 14. 6. 2013 - 21:06)

Jenže, pro věřicího...> Jen se divim těm, kteří jsou prozatím věřicí, že se nechaji zatahnou do nesmyslných debat.

A proc jsi tady ty?

D (Pá, 14. 6. 2013 - 21:06)

Chceš říct, že deismus...> Chceš říct, že deismus dává nám ateistům nějaký důvod ke znepokojení?

Nic takoveho jsem neminil. A uprimne receno, tezko si dokazu predstavit duvod, proc by se ateista mel deismu bat. Deismus povazuji za zastaraly, a patri proto podle me predevsim historii.

Nejenze prirodni zakony, o kterych si deiste mysleli, ze je stvoril buh, se stale vice jevi jako specificke pripady ci implikace stale obecnejsich, a zadny "bozi podpis" nevykazujicich zakonu ci principu.

Navic ani deisticka "predzjednana harmonie" se jiz dnes nejevi zdaleka tak predzjednana a zdaleka tak harmonicka jako pred 300 lety.

V tom vidim hlavni duvody, proc jiz dnes deismus neni ani mezi vericimi v boha prilis popularni.

Haha (So, 17. 1. 2015 - 12:01)

Pavliku, ty jseš jak Ned Flanders ne?
Když se praštíš kladívkem do prstu tak řekneš svým dětem: Poděkujme našemu Jehovovi za další krásný den.

A když někde zatroubí vlak, řekneš: To zní jako Gabrielova trubka, víte co to znamená děti? A oni nadšeně odpoví: Hurá, hurá, Boží království.

Pavel (So, 17. 1. 2015 - 10:01)

To je tedy vidět,jak je potřeba vás tady zkultivovat.Gramatika správně,ale ten obsah.Vulgární slova,citoslovce,jak u zvířátek.

haha (So, 17. 1. 2015 - 09:01)

Pavle , uklidni se, ať ti...to je opravdu vtipné, Pavlik s prasklými tangami u kolen

Pavel (So, 17. 1. 2015 - 00:01)

A i kdyby si dal nick Sára,Ráchel,Libuše,Hagar,já si otázky dávám sám.

Pavel (So, 17. 1. 2015 - 00:01)

Jinak téma diskuse je "...Té,a diskuse ,že je jaké?!Jako to myslíš,že se budu řídit písmenky,které někdo napsal před 12ti lety?!Si spad z višně ne?!Tíma si určuju sám a tázku taky.Nepoučuj.

děkuji (Pá, 14. 6. 2013 - 18:06)

Jenže, pro věřicího...to je přesně, co se nedá dokázat, ale má svoji váhu

Reklama

Přidat komentář