Reklama

Existuje Bůh?

a (Út, 25. 6. 2013 - 14:06)

Takže další blahoslavený?...proč říkáte další blahoslavený?
říkám něco špatně? jen to že su lidi hádají a přesvědčují jak to je a dokazují to různými teoriemi které si někde stejně přečetli,prostě buď lidi věří že Bůh je nebo nevěří,já si tedy myslím že člověk není myslící kus masa.....

Návštěvník (Út, 25. 6. 2013 - 14:06)

také to je prosté,to jen...Takže další blahoslavený?

On totiž každý problém má své na prvý pohled zřejmé, jednoduché a snadno pochopitelné chybné řešení.

a (Út, 25. 6. 2013 - 13:06)

Některé věty jsou až...také to je prosté,to jen všichni hledají složitá řešení a vysvětlení,na tom nic není,ale často se názory rozvětví a lidi se začnou hádat kdo má a nemá pravdu

Yvan (Út, 25. 6. 2013 - 13:06)

Modlím se k nadbohu, aby zajistil existenci boha.

Je něco mezi ne (Út, 25. 6. 2013 - 13:06)

to snad rorejs si vyskakuje...Některé věty jsou až příliš prosté.

a (Út, 25. 6. 2013 - 11:06)

Seš snad bůh, že si tak...to snad rorejs si vyskakuje ne?je vidět že nejsi schopen/a pochopit prostou větu

Yveta (Út, 25. 6. 2013 - 07:06)

Velice ti rozumím, ač...Ahoj,přesvědčovat tě o tom, že Bůh je ,by asi nemělo smysl, musíš si na to přijít sama a sama se i přesvědčit.
Každopádně víra následuje za slyšeným, je proto nutné, aby sám člověk zkoumal Bibli a přesvědčoval se, jestli je tomu tak.

Jedno znázornění:
Možná, že máš přítele, o kterém bys řekl: "Tomu člověku důvěřuji. Mohu se spolehnout, že dodrží slovo a vím, že mi přijde na pomoc, když budu mít nějaký problém." To bys ovšem sotva řekla o někom, koho jsi viděl včera poprvé. Musel by to být někdo, s kým se stýkáš už dlouho, kdo už vícekrát dokázal svou spolehlivost. Podobné je to s náboženskou vírou. Abys měl víru, musíš si udělat čas a poznat Boha i způsob, jímž jedná.

Dobré ráno (Út, 25. 6. 2013 - 06:06)

aby bůh opravdu existoval,...Velice ti rozumím, ač nejsem sama, vnitřně sama jsem a též se modlím, abych zkrátka někoho, tedy Boha, měla při sobě, aby mne měl někdo rád. Má víra je slabá, touha aby byl však silná.

Návštěvník (Út, 25. 6. 2013 - 00:06)

nebo tu existuješ ty vid?...Seš snad bůh, že si tak vyskakuješ, nebo ti ten rorejs šláp na kuří voko?

Strašně moc si (Po, 24. 6. 2013 - 23:06)

aby bůh opravdu existoval, aby nás ochraňoval, aby nás miloval. Modlím se každý den, ale ani nevím, jestli v něj věřím, nebo si to jen přeju věřit. Moc potřebuju mít někoho na své straně, někoho, kdo by mě měl rád, jsem sama, bez rodičů, sourozenců, partnera, přátel, potřebuju lásku a podporu.

možná (Po, 24. 6. 2013 - 22:06)

bude rorejs,sám to o sobě...že už i rorejsi mluví lidskou řečí a proč né??

to (Po, 24. 6. 2013 - 21:06)

nebo tu existuješ ty vid?...bude rorejs,sám to o sobě tvrdí..kdyby vám příště tvrdil že je člověk nevěřte mu :-))

a (Po, 24. 6. 2013 - 21:06)

Jo, existuje. Třeba rorejsi.nebo tu existuješ ty vid? jen tak co? dělali to dělali ale kdo byli ti první?????????????? že se tu zrodil takovej chytrák?? asi jsi z planktonu viď? moc rozumu nepobral,uvažovat se mu nechce jen je a prudí:-))))

zatod (Po, 24. 6. 2013 - 17:06)

co je nebe, je nebe někde...jj, je to nahoře, takový to modrý, určitě to najdeš.

Návštěvník (Po, 24. 6. 2013 - 13:06)

že něco mezi nebem a zemí...Jo, existuje. Třeba rorejsi.

myslím (Po, 24. 6. 2013 - 13:06)

že něco mezi nebem a zemí existuje.

D (Ne, 23. 6. 2013 - 00:06)

Abych někoho přesvědčil o...To münchhausenovske trilema navic plati hlavne jeste tak pro nejaky "lepsi svet".

V zahnojene realite nasi kazdodennosti zridka najdeme nejake B, ktere by plne a jednoznacne implikovalo A.

Spise tu hlavne jsou jen nejake tusene - slabsi ci silnejsi - interkorelace mezi vagne vymezenymi jevy, a usuzovat je nutno s nezanedbatelnym rizikem na zaklade neuplnych, jen omezene spolehlivych, a ne zcela jednoznacnych vstupnich informaci.

I kdybychom ale ve vyse zminenem münchhausenovskem "lepsim svete" zili, a hojne se nam nabizela kristalove cista treti varianta münchhausenovskeho trilematu, obavam se, ze i pouha shoda v prisouzeni pravdivostni hodnoty nejakeho podpurneho argumentu mezi argumentujicim, na jedne strane, a adresatem argumentace, na strane druhe, by nebyla nicim extra.

Ostatne ani Rekove si treti varianty münchhausenovskeho trilematu prilis nevazili.

Prave to, ze si ovsem zde lze jen tezko teoreticky predstavit neco - byt trebas jen o malicko - prijatelnejsiho, nez je ona treti varianta, vsak dodava jakekoli lidske (a to nejen intelektualni) argumentaci tragicke epistemologicke zabarveni.

Děti moje (Ne, 23. 6. 2013 - 00:06)

existuji,jako já věřím že existujete.Není třeba teorií a důkazů,prostě jste nebo ne? kdo zde mluví a není přestože druhého nevidí?přesto věříte že diskutujete s někým kdo existuje........a opravdu ten s kým hovoříte existuje? proč by měl existovat když jste ho nikdy neviděli jen vidíte jeho počínání? věřte mi a nebudete nikdy sami

Bůh (So, 22. 6. 2013 - 23:06)

existuje co tady stále rozebíráte a řešíte ??? o co se přete ?? vy jste nějakm dokonalí a všemu rozumíte?? :-))

Borec (So, 22. 6. 2013 - 21:06)

Münchhausenovske trilema je...Abych někoho přesvědčil o svý pravdě A, měl bych vyjít z tvrzení B, který se mu líbí, a přesvědčit ho, že z něj A vyplývá. Tedy že pokud se mu líbí B, tak se mu musí logicky líbit i A. To je zhruba tvoje zmíněná varianta 3 a nevidím na ní nic špatnýho. V zásadě snad ani není jiná racionální cesta.

Reklama

Přidat komentář