Reklama

existuje posmrtný život?

Jirka (Út, 30. 10. 2018 - 14:10)

Nedivím se,že vám lidi...Radku to je dost černobílý názor, nemyslís? Přece nechceš argumentovat Vatikánem, každý ví co je papežství. Jestli Vatikán není jedna z šelem. Do církve již vstoupil ďábel, a to co jsi jmenoval jsou následky. Ty si myslís, že kdo se pohybuje v tomto prostředí, tak je nutne nějak dobrý? Nebud naivní. Ve všech sortach je to smíchane. Jde hlavně o osobní vztah s Bohem a ne poslouchat církevní pontify.Tvoje argumentace stojí jenom na obyčejném lidském postoji- já vám to uznávám, tak mi to také uznejte- ale tady nejde jen o nějakou zdvořilost. Je to otázka důležitější.Psal jsi, že jsi vymital Ježíšem. A tady bych se chtěl zeptat na několik věcí-1) Odkud jsi se dozvěděl o Ježíši Kristu?2) Proč vymitas Ježíšem, když nevěříš Bibli?3) Co znamená výraz "antikrist"?4) Kdo je to Ježíš Kristus?Budu rád za tvé odpovědi, Radku. A dovolím si za ne předem poděkovat

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 14:10)

Radku, právě na těchto...Pokud nedokážeš pochopit v čem spočívá duchovno, a že to není dogma, nemá cenu ti tady říkat, co a jak a hlavně proč dělám.

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 14:10)

Radku, právě na těchto...Už jsem věnoval dost času tomu abych ti osvětlil, že to co říkáš jsou nepodlozena dogmata a tvůj názor. Něco cítíš a myslíš že to je bůh. Ale nevíš ti určitě, jen si to přeješ, protože jiné nauky ti nefungovaly, tak ses prichytil k tomuto... Má cesta je cestou duchovní, taková která ti dá přímé odpovědi. Ale nenutim jako ty že je jediná...

mima (Út, 30. 10. 2018 - 14:10)

Radku, právě na těchto...Jirko tady jedná a tatáž osoba si sama se sebou povídá, tak jí nech ona si vystačí samá :-) Měj krásné odpoledne a doufám, že u lékaře jsi se dověděl samé dobré zprávy.

mima (Út, 30. 10. 2018 - 14:10)

Mimo a k čemu by to bylo?...Tady si někdo hraje na Radka. Aspoň každý může posoudit, kdo koho přesvědčuje.

Jirka (Út, 30. 10. 2018 - 14:10)

Vnucujete každému, že...Radku, právě na těchto příspěvcích, a jsou to zdánlivé nuance, se ukazuje, že jsi stále spjat s tímto světem. Je jedno jaký je věk, jestl starověk, rany středověk, trecento quatrocento, baroko nebo doba internetu. Jestli věříš ve stejného Boha, tak bys měl vědět, že jeho smlouva co učinil s tvorstvem je věčná. Nepodléhá změnám tohoto světa,kdybys to nevěděl, Bůh je víc než tento svět. K člověku si našel vždy cestu, když chtěl. Protože je to alfa a omega - možná i toto začnes vyvracet, kdo ví. Z těchto, a dalších komentářů se Radku sám usvědčujes, že tvoje učení je z tohoto světa. Nezlob se, ale je pro to dost důvodů si to myslet. Navíc kromě napadání a urážek (které chápu a počítám s nimi) jsi neodpověděl na mnoho otázek. Dokonce jsi stále neprozradil, co to ta duchovní praxe/cvičení vlastně znamená. Možná by nebylo od věci s tím jít ven, ať se trochu hneme.

Radku, ty jsi … (Út, 30. 10. 2018 - 13:10)

už jsem ti tu několikrát vysvětloval, že křesťanství je ucelená koncepce. Je to uzavřený systém. Základem jsou neměnná dogmata. Není tady prostor pro diskusi a nemůžeš od pobožných čekat, že by připustili nějaký jiný směr. Vždyť jejich kniha je nutí k tomu, aby si mysleli, že jsou nadřazeni všemu ostatnímu. Výlučnost mají zakódovanou v jejich nauce. Ideologie nejsou pluralitní. Jsou vždy unifikující a vytyčující jeden směr. S křesťany se nikdy na žádném kompromisu nedá domluvit. Stejně ani s muslimy, ani s nacisty. Jsou přesvědčeni vždy o své vyvolenosti a vlastnictví pravdy. Přes to nejede vlak.

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 12:10)

Já nepotřebuji, aby mi...Vnucujete každému, že jedině vaše víra je to dobré, a ostatní špatné a od ďábla... Jenže už není středověk, a lidé vám na to neskoci. To je vše, co k tomu mám. Přeji vše dobré,a pochopte to.

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 12:10)

Já nepotřebuji, aby mi...Mimo a k čemu by to bylo? Presvedcovali by jste ho s Jirkou, ze to chápe špatně, a že jen to vaše je správné...

mima (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

jak se díváš na to, že...:-) napíšu později.

mima (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

Nedivím se,že vám lidi...Já nepotřebuji, aby mi někdo věřil. Co jako bych z toho měla? Nějaké benefity :-) Možná by bylo lépe místo nás osočovat, kdyby jsi mi napsal proč věříš jak věříš? Co ti to dává za uspokojení, co od toho očekávas a jaké máš zkušenosti. Je vás víc a nebo jsi sám a kde směřujes? Co chceš docílit?.... jsi spokojený sám se sebou?

Mimochodem Mim… (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

jak se díváš na to, že Ježíš údajně dělal z vody víno? Nevedl tím lidi k alkoholismu? Co kdyby ti skleničku vína nabídl přímo Ježíš? I tak bys odmítla? A neměl Ježíš spíše vést lidi ke cvičení a zdravému životnímu stylu než pití vína?

mima (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

Můžu říct, že bylo...Dala jsem jen příklad a vůbec to nemělo nic společného s hodnocením lidí. Naopak měla jsem to doma a vím o čem je řeč, nemusela jsem nic řešit, byla to holá skutečnost, součast mého života. Ty žiješ jen ve svém světě a proto nevidíš, neslyšíš co ti druhý chce říct.

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

Proč myslíš, že Jirka to...Nedivím se,že vám lidi nevěří, dogmatismus, netolerance, fanatismus... Pedofilie a homosexualita kněží. Ale, víte vše nejlépe... Možná už si to ani neuvedomujete co děláte, ale to neomlouvá. A pak kdo za koho "kope"...

Mima píše (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

Můžu říct, že bylo hodně lidí kolem mě, kteří mi nabízeli jen jednu skleničku a vyprávěli mi pohádky jak je to neškodné, jak mi to neublíži......a když jsem je po pár letech potkala, opak byl pravdou.---------------------------------Měl jsem období, kdy jsem byl kuřák a příležitostně jsem i pil. Nyní jsem 12 let nekuřák a abstinent. Ale nikdy by mě nenapadlo hodnotit lidi podle toho, zda kouří nebo pijí. Protože na můj život to nemá vliv. A to stále nechápu, proč vy, pobožní, tak moc řešíte cizí životy. Zbude vám vůbec čas na žití svého vlastního života, když tolik stále sledujete a řešíte cizí životy?

Radek (Út, 30. 10. 2018 - 11:10)

Proč myslíš, že Jirka to...Jistě, samozřejmě. Křesťané, i ty fanaticti to pochopili, a ostatní jsou na cestě...no to je namyslenost... Kde bereš tu jistotu, že to tak je? Jen chymera! Pokud to dělal a nepoznal to, tak to dělal buď špatně či nedostatečně. Nebo hledal něco jiného... Až našel. To je v pořádku. Ale nemůže tvrdit ostatním, že jej jeho cesta je správná, a ostatních špatná... Když jsou to jen domenky a fanatismus! On a jemu podobní to pochopili, a ostatní jsou hlupacci, a pod vládou ďábla. No promiň. S blázny nemá cenu diskutovat...

mima (Út, 30. 10. 2018 - 10:10)

Oprava knih :-)

mima (Út, 30. 10. 2018 - 10:10)

jirka ale oduzuje jako...Proč myslíš, že Jirka to nezná? Že nemá například zkušenost? Neochutnal co ty jsi například ochutnal?A brání se tím, že něco o tom četl, něco viděl na vlastní oči a třeba byl jen upozorněn, informován.Dám ti příklad. Já jsem abstinent, takže pokusná myš na alkohol jsem nikdy nebyla. Nemůžu mluvit o účinků alkoholu na svém těle, ale můžu sto procent říct co ten alkohol udělá s člověkem.Mám informace z knich, pak jsou zde lékařské zprávy v konečné fázi to vidím v práci na ulicí a taky jsem to viděla doma.Můžu říct, že bylo hodně lidí kolem mě, kteří mi nabízeli jen jednu skleničku a vyprávěli mi pohádky jak je to neškodné, jak mi to neublíži......a když jsem je po pár letech potkala, opak byl pravdou.Možná ty jsi někde uprostřed cesty a Jirka je už u konce, viděl toho víc v životě....A to že některé církve, náboženství mají jen svou pravdu, udělají za svým vyznáním tečku, pokud si s nimi nejsi na jedné vlně, tak tam nemáš co dělát.... není to náhodou pro nás výhra? :-)

(.) (Út, 30. 10. 2018 - 10:10)

Musejí tlačit svoji..."a tlačíš JEDEN SMĚR"já jsem již tlačil dnes 2x !???

Lád (Út, 30. 10. 2018 - 10:10)

Já ještě za svého života budu brázdit astrál v lodích ,které kotví na oběžné dráze a jejich flotile.

Reklama

Přidat komentář