Reklama

Dlouhodobé pálení močových cest

Otázka (St, 17. 10. 2012 - 15:10)

Prošla a procházím si tím...Báro, chtěla jsem se Vás zeptat, zda všechny ty věci, které jste vypsala, zde se musí používat všechny naráz? Nebo třeba vybrat jen, dvě, tři a to stačí?
Moc děkuji

Bára (Pá, 12. 10. 2012 - 01:10)

Zapoměla jsem dodat, že příležitostně mlsat brusinky ( i ve velkém a i ve formě štávy) a omezit sladké, je také další pravidlo pro rychlejší vyléčení a prevenci :)!

Bára (Pá, 12. 10. 2012 - 01:10)

Prošla a procházím si tím samým už od léta. jenže mne to začalo šílenou kolikovou bolestí, se kterou jsem pak v noci skončila na pohotovosti, kde mi našli krev moči a ráno mne poslali na urologii.. Uroložka však na základě ultrazvuku nic nenašla, jen že jedna ledvina byla mírně nateklá. (Pro jistotu mi pak ještě udělala stěry).Proto mi řekla abych si volně v lékárně koupila něco na roztažení močových cest ( nepamatuji si ted už název), hodně pila a pak mi předepsala zřejmě pro "jistotu antibiotika. Výsledek nula k nule.. Jen jsem se zřejmě po antib. cítila ještě více pod psa.. Kolikové bolesti ledvin jsem týden zaháněla algifenem.. Pak najednou klid.. A minulý týden znova, jen v mírnější míře a do toho se přidal zřejmě zánět močových cest. Kromě křečí a krve v moči, jsem pokaždé na malém záchodě prožívala holocaust..
K dr. už jsem nešla. Místo toho poslechla svojí babičku a začala poctivš brát bylinky, je to pátý den, co jsem na "nich" a celkově se cítímlépe asi o 200%. pálení jen v malé míře a jen na při konci..
Ledviny úplně klid a křeče v podbřišku také ustaly. Dle mé babičky jsem měla písek v ledvinách, který se vyplavil do močové trubice a napáchal v ní velké škody.¨Tady přikládám návod mé babičky :)
V první řadě: zamyslete se nad kvalitou pitné vody u vás doma, pokud jí komzumujete v hojné míře jako já.. Měli jsme doma velmi tvrdou vodu, což bylo zřejmě hlavním důvodem usezeného písku v ledvinách a následně v močových cestách. Pokud jste na tom podobně, poohlídněte se po možnostech, jak u váís vodu změkčit!
1)Lichořeřišnice, brát pravidelně - dobrat celé balní i když uý nic necítíte!!!!Ideálně silný výluh s pupenů, například:http://medunka.cz/eshop/produkt/322-lichorerisnice-50ml¨
2) svízel, Bříza, konopička - brala jsem přímo tyto kapky :
http://gemmoterapie.eu/shop/11-ledviny-kapky-tinktura-50-ml.html
3) A to je hodně důležité:
Varuna , indický bylinný čak, který rozpouští písek a kameny a regenerujemočové cesty!! - http://www.cestaprirody.cz/index.php?productID=5122
Důležité ho pít pravidelně i kdyř už pálení odezní, minimálně ještě týden!!!
4) Kurkuma mletá- cpěte jí všude, kde se dá a jezte ve velkém!!Já jí skousknu i s čajem, ale to je otázka výdrže :)
5) Až odezní potíže s močovými cestami, pravidelně si průběžně dělějte heřmánkový a kopřivový čaj. Ideálně čistící kůru alespoň týden :) !
Vydržte, budte důslední a já zaručuji, že Vás tyto problémy opustí, stejně jako opouští konečně mne..

Alice (So, 6. 10. 2012 - 15:10)

Dobře vím o čem mluvíte,...Ještě zkouším zlatobýl, ale ten se má pít jen cca týden, ale zase 6x denně, tak to také vyzkouším. Musí se u toho pít hodně vody, aby se všechno vyplavilo. Jo a udělala jsem chybu v měchýři (i-y) :-D.
Snad tohle někomu pomůže.

Alice (So, 6. 10. 2012 - 15:10)

Dobrý den,nejsem sice...Dobře vím o čem mluvíte, měla jsem ty samé problémy, neustálé pálení po celý den a i pocit jako bych v moč. trubici něco měla. Podstoupila jsem snad všechna vyšetření a bez efektu, doktoři si se mnou už nevěděli rady, tak jsem ze zoufalství navštívila léčitelku a ta mi řekla, že mám ledvinový písek, když jsem to řekla urologovi, tak řekl jen ano to máte. Víc už jsem tam nešla, podle jedné knížky jsem se dočetla jak se pomocí bylinek zbavuje písku a hle měla jsem 8 let klid, tak cca 3 týdny pít 3x denně kopřivu - nechat vylouhovat jen 2 minuty - je lepší koupit ji v bylinkách, ale opravdu toto dodržovat, pak jsem kůru po nějaké době opakovala. Teď po dlouhé době mám zánět močového měchíře, který se mi opakuje, ale myslím, že budu mít asi zase ten písek - tak opět nasadím léčebnou kůruu a uvidím, snad to bude zase dobrý.

Petr (So, 23. 6. 2012 - 21:06)

Dobrý den,nejsem sice...Na písek ideální voda s citronem ta písek rozbourá a je pokoj

Max (Út, 14. 2. 2012 - 03:02)

Kaménky nebo písek v močových cestách vzniká vlivem jednostranné stravy. Je třeba udělat rozbor a zjistit z čeho vznikají, potom daný typ potravin konzumovat v co nejmenším množství nebo ho vyřadit vůbec. Dosti často bývá problém právě s mléčnými výrobky (t.j. jogurty, sýry a tvaroh) díky vysokému obsahu vápníku.

dada (Po, 13. 2. 2012 - 13:02)

bylinka vŕbovka malokvetá (cesky nazov neviem), 1 lyzicku zaliat 1/4 litrom vody, 10 minut luhovat, tento caj pit rano nalacno a vecer pol hodinu pred vecerou...skuste to urcite!

Eva (St, 20. 7. 2011 - 21:07)

Dobrý den,
rád bych se zde...Dobrý den,nejsem sice lékař,ale zkušenosti s Vaším problém mám také nemalé.Celý rok a 3 měsíce jsem se léčila na ustavičné pálení a řezání močové trubice, neustále jsem brala různá atb,chodila na stěry, které byly vždy negativní, střídala to s návštěvou gynekologie, kde jsem byla už skoro za blázna, protože se nikdy nenašlo nic, co by bylo příčinou.V lékárnách jsem nechala spousty peněz za všelicos, co jsem vyčetla na internetu, nebo co mi kdo poradil ( lichořeřišnice,urinal,uro-vaxom,čaje všelijaké,laktobacily a aktimely...)Prošla jsem cystoskopií.Včera jsem se dověděla, že mám písek v moči-z běžného vyš. moče.Ten trubi¨ci poruší a pak stačí málo a je tu zánět, který se vyléčí atb, ovšem příčina zůstává a kolotoč se zase roztáčí.... Sama nevím co bude dál, prolívám se vodou jako šílená a doufám,že na další kontrole se dovím, jestli existuje něco, co zabrání písku, aby se tvořil, protože jenom jeho vyplavování mě neuspokojuje.Nevím, jestli jsem vám pomohla, ale zkuste se na to zaměřit. Zdravím a přeji úspěch v léčbě.

Pravděpodobně p (Út, 3. 5. 2011 - 19:05)

Dobrý den,
rád bych se zde...o prostatitidu... začne akutně a pak se to rádo vrací. Ať ti bude říkat kdo chce, co chce, je to v podstatě neléčitelné. Nepomůže klasická medicína ani léčitelé, čím dřív se s tím smíříš, tím lepší bude psychika a naučíš se to ignorovat. I když po většinu času to je bez příznaků. Není to nijak nebezpečné, jenom nepříjemné. Při akutním vzplanutí ATB, ale jenom ty, co mají dobrý průnik do prostaty. Při mírných potížích hodně pít, pak se moč naředí a pálení je slabé nebo žádné.

Pepa1 (Út, 3. 5. 2011 - 18:05)

Dobrý den,
rád bych se zde...Pošlu Vám jeden letáček k prostudování. Třeba najdete proč to vzniká. Pepa1 [email protected]

Reklama

Přidat komentář