Reklama

Mužnost

rr - kdo dokaze (Po, 26. 6. 2017 - 11:06)

V nedávných letech přišlo o zaměstnání 215 učitelů, protože odmítli zúčastnit se politicky zaměřeného semináře. Později bylo ze školy vyloučeno 118 dětí, které nechtěly zpívat státní hymnu. Zástupci odbočky se obrátili na příslušné orgány, aby vysvětlili, proč jsme neutrální, a většina dětí se po mnoha měsících mohla do školy vrátit. Bratři se odvolali na historii díla ve Rwandě a zdůraznili, že v roce 1986 byli svědkové Jehovovi kvůli své neutralitě posíláni do vězení a v roce 1994 byla právě neutralita klíčovým faktorem, proč se nepodíleli na genocidě. (Jan 17:16)

Svědkové poslouchají zákony a jsou politicky neutrální bez ohledu na to, jaká vláda je u moci. Například v roce 1986 byl kvůli svému neutrálnímu postoji na 18 měsíců uvězněn François-Xavier Hakizimana. Když se po genocidě vláda vyměnila, byl v letech 1997 a 1998 ze stejného důvodu uvězněn znovu. Z tohoto příkladu je vidět, že svědkové Jehovovi jsou neutrální za každého režimu a nejsou v opozici proti nějaké konkrétní vládě. Křesťanská neutralita je skutečně založena na zásadách stanovených v Písmu.

rr - kdo dokaze (Po, 26. 6. 2017 - 11:06)

Při mnoha příležitostech se ukázalo, že Ježíšovi následovníci jdou odvážně ve šlépějích svého Pána. Mnozí z nich zůstali pevní navzdory posměchu, pronásledování, zatčení, věznění a mučení, a dokonce když jim hrozila smrt. Odkud získávají nedokonalí lidé takovou odvahu?

rr (Po, 26. 6. 2017 - 10:06)

A já neváhám použít...protoze jsi mimo, Decko

25.6. (Ne, 25. 6. 2017 - 13:06)

I mnohé jiné věci víme o lidech jen zásluhou nacistických experimentů.Tohle je taky experiment.

rr (Ne, 25. 6. 2017 - 12:06)

Většina jmen se poněkud mění, když se přenáší z jednoho jazyka do druhého. Ježíš se narodil jako Žid a jeho jméno se hebrejsky vyslovovalo snad Ješua, ale inspirovaní pisatelé Křesťanských písem neváhali použít řeckou podobu jména Iésous.

rr (Ne, 25. 6. 2017 - 12:06)

pomazán.

Jméno Ježíš (řec. I·e·sous?) odpovídá hebrejskému jménu Ješua (nebo, v nezkráceném tvaru, Jehošua), jež znamená „Jehova je záchrana“. Toto jméno nebylo nijak neobvyklé; tehdy se tak jmenovalo mnoho mužů. Proto se k jejich jménu přidávalo další označení, například „Ježíš Nazaretský“. (Mr 10:47; Sk 2:22)

hele Decko (Ne, 25. 6. 2017 - 12:06)

Nastuduj si neco ke jmenu Jezise, at se tady neztrapnujes

dejiny (Ne, 25. 6. 2017 - 11:06)

zbaví — a nakonec zemřel na mučednickém kůlu. (Mt 26:67; 27:1, 2, 26–31, 38–44)

Pronásledování křesťanů. Když Ježíš zemřel, pronásledování Jehovových věrných služebníků neskončilo. Tento velký Prorok to předpověděl, když tři dny před tím, než byl přibit na kůl, oznámil nevěrnému Jeruzalému: „Vysílám k vám proroky a moudré muže a ty, kdo veřejně poučují. Některé z nich zabijete a přibijete na kůl a některé z nich budete mrskat ve svých synagógách a pronásledovat z města do města, aby na vás přišla všechna spravedlivá krev vylitá na zemi, od krve spravedlivého Abela po krev Zecharjáše, syna Barachiášova, jehož jste zavraždili mezi svatyní a oltářem.“ (Mt 23:34, 35)

25.6. (Ne, 25. 6. 2017 - 06:06)

Židovský řezník by vyslovil,že podstatou šchity je,aby zvíře netrpělo. Otázkou je,kdo ale v té chvíli zvíře byl.

D (Ne, 25. 6. 2017 - 01:06)

"dole"

D (Ne, 25. 6. 2017 - 01:06)

Měla by snad být pro tento...No, chlupy tam dalo někdy padnou - zadek, koule a péro si holím podle nálady.

23.6. (Pá, 23. 6. 2017 - 12:06)

No jo Medvěd.

dale (Čt, 22. 6. 2017 - 20:06)

Jaký smysl měly fialové trojúhelníky na jejich vězeňských úborech? „Jednotlivé kategorie vězňů v [nacistických] táborech nosily zvláštní rozlišovací označení,“ vysvětluje se v knize Anatomie des SS-Staates. „Jednotný systém značení, který byl zaveden před válkou, spočíval v tom, že se na úbor každého vězně přišil kus látky ve tvaru trojúhelníku, jehož barva se lišila podle kategorie daného vězně: političtí vězni měli červený; svědkové Jehovovi fialový; antisociálové černý; zločinci zelený; homosexuálové růžový; emigranti modrý. Židé museli kromě tohoto trojúhelníku nosit ještě trojúhelník žlutý, který byl přišitý přes barevný trojúhelník tak, aby společně vytvářely šesticípou Davidovu hvězdu.“

„Pokud morální význam fialového trojúhelníku zůstane v myslích většiny z nás,“ napsal profesor John K. Roth ve své knize Holocaust Politics, „může tento trojúhelník ještě sloužit jako štít proti neštěstí, štít, jehož tři rohy zaměřují naši pozornost a odpovědnost k dobru, které si zasluhuje to nejvyšší lidské uznání.“ Svědkové Jehovovi natočili dokument s názvem Svědkové Jehovovi zůstali pevní i při útocích nacistů, který si získal uznání široké veřejnosti. Pokud budete chtít, někdo ze svědků Jehovových rád zařídí, abyste tento film mohli zhlédnout.

„Co ten fialový (Čt, 22. 6. 2017 - 20:06)

„PŘED několika dny jsem od jedné svědkyně Jehovovy dostal výtisk Strážné věže,“ napsal jistý úředník, který pracuje na ministerstvu spravedlnosti v Soulu v Korejské republice. Pokračoval: „Dočetl jsem se tam některé věci o pronásledování svědků Jehovových za nacistického a komunistického režimu. Ale měl bych jeden dotaz. Svědkové Jehovovi na fotografii na obálce mají na levé straně kabátu připevněn obrácený fialový trojúhelník. Co ten fialový trojúhelník znamená?“

Za nacistického režimu odmítali svědkové Jehovovi v Německu zdravit „heil Hitler“ a zaujímali neutrální postoj v politických a vojenských záležitostech. Nacisté je kvůli tomu zuřivě pronásledovali. Asi 12 000 svědků bylo na různě dlouhou dobu posláno do vězení nebo do koncentračních táborů. Přibližně 2 000 jich zemřelo, z toho stovky byly popraveny.

svedkove jako j (Čt, 22. 6. 2017 - 20:06)

Záhy jsem byl poslán do koncentračního tábora Gross-Rosen ve Slezsku. Přidělili mi vězeňské číslo a dali mi fialový trojúhelník, kterým byli označováni svědkové Jehovovi. Esesáci mi udělali nabídku. Mohl jsem být z koncentračního tábora propuštěn, a dokonce se stát důstojníkem v nacistické armádě. To vše ale pod jednou podmínkou. „Musíš se zříct nauk badatelů Bible, protože ti jsou proti Třetí říši.“ Žádní jiní vězňové podobnou nabídku nedostali. Jedině svědkové Jehovovi měli možnost z táborů odejít. Přesto jsem podobně jako tisíce dalších bratrů a sester tuto „výsadu“ jednoznačně odmítl. Esesáci odpověděli: „Dobře si prohlídni tamten komín od krematoria. Ještě jednou si to dobře rozmysli, protože jinak se na svobodu dostaneš jedině tamtudy.“ Znovu jsem pevně odmítl a v tu chvíli mě zaplavil „Boží pokoj, který převyšuje všechno myšlení“. (Filipanům 4:6, 7)

dokaz tohle a b (Čt, 22. 6. 2017 - 11:06)

Svědkové Jehovovi si například v nacistickém Německu během druhé světové války zachovali víru v Boha a lásku k bližnímu, a odmítli jakýkoli kompromis v uplatňování Zlatého pravidla. V době, kdy stát prosazoval nenávistnou, diskriminační kampaň proti všem Židům, svědkové Jehovovi se dále řídili Zlatým pravidlem. I v koncentračních táborech neustále pečovali o své bližní, a i když měli málo jídla, dělili se o ně s hladovějícími Židy i Nežidy. A i když stát přikazoval chopit se zbraně a zabíjet druhé, svědkové Jehovovi to odmítali dělat, stejně jako si sami nepřáli, aby někdo zabil je. Jak by mohli zabíjet ty, jež měli milovat jako sami sebe? Odmítli chopit se zbraní, a mnozí za to byli posláni nejen do koncentračních táborů, ale dokonce na smrt. (Matouš 5:43–48)

rr (St, 21. 6. 2017 - 10:06)

ale kdyz zijes, jeste muzes jinym pomahat. Mrtvy jsi na kompost, a na nikoho nedela dojem, jak hrdinsky jsi posel. Rekni to vdove a sirotkam po Tobe, uz jsi jim na 2 veci!

Tony (Ne, 18. 6. 2017 - 23:06)

Chlap umí pít hektolitry...Ty doby, kdy jsem do sebe lil bazény piva, jsou dávno pryč.

dsfg (Ne, 18. 6. 2017 - 22:06)

Chlap umí pít hektolitry piva.

rr - kdo dokaze (Ne, 18. 6. 2017 - 10:06)

Matous 26 : 52 Tehdy mu Ježíš řekl: „Vrať svůj meč zpátky na jeho místo,+ neboť všichni, kdo berou meč, mečem zahynou.+ 53 Nebo si myslíš, že se nemohu obrátit na svého Otce, aby mi opatřil v tomto okamžiku více než dvanáct legií andělů? 54 Jak by se v tom případě splnila Písma, že se to musí takto stát?“ 55 V tu hodinu Ježíš řekl zástupům: „Vyšli jste s meči a kyji jako proti lupiči, abyste mě zatkli? Den co den jsem sedával v chrámu a vyučoval, a přece jste mě nevzali do vazby. 56 Ale to všechno se stalo, aby se splnila písma proroků.“ Potom ho všichni učedníci zanechali a uprchli.

Reklama

Přidat komentář