Reklama

Jak poznat hysterku

Jirka (Po, 15. 6. 2015 - 09:06)

Akito:to neni jen nahoda,ze lide,co se zapletli s Histrionkou nebo Hranicarkou (v horsim pripade s nositelkou vicero poruch ze skupiny F60) se stavaji zoufalymi - a tato zoufalost je drive ci pozdeji dovede az na toto vlakno o hysterkach,nebo na vlakno o HPO.Sam jsem jednim z nich a tak "nevarim z vody",kdyz' pisu "pryc od takovychto typu lidi".S nimi totiz' lze kamaradit,nezavazne flirtovat,ale nikoliv udrzet dlouhodoby partnersky vztah.Ten je totiz casto o tzv.energetickem vampirismu,coz lze pochopit napr'.z teto stranky:
spektrumzdravi.cz/neni-ve-vasi-blizkosti-energeticky-upir
Definice poruch ze skupiny F60 dle MKN-10 lze vycist z teto strucne,ale vsevypovidajici stranky:
cs.medixa.org/nemoci/poruchy-osobnosti

AKITA (Po, 15. 6. 2015 - 08:06)

Ono,pokud je dotycna opravdu...Ty ve všech hned vidíš diagnozy:)Může to být jen samolibá ženská, která ještě nedostala pořádný kopanec.

upřímně? (Po, 15. 6. 2015 - 08:06)

Každej člověk má v sobě trochu hysterie. ať se nám to líbí, nebo ne.

Jirka (Po, 15. 6. 2015 - 06:06)

Ono,pokud je dotycna opravdu Hranicni,tak pokud nepochopi a neprijme Tomovu zadost,aby se svym zdr.stavem neco delala,tak ten vztah pujde od 10ti k 5ti dal - na osoby s HPO je potreba psychologicka specializace a ani ta neni zarukou,ze sezeni nekam povedou...Casto se Hranicarky "chytnou" i s psychologem,odejdou mu se vztekem ze sezeni a dostat je k nemu zpet,je pak tezke,ne-li nemozne.Jejich argumentace je jejich strategie,kdy nepripousteji vlastni chyby.Tzn.,ze nacist si problematiku Poruch osobnosti neni samo o sobe zarukou,ze to k necemu bude...
Proto je s nimi vztah tak slozity,na coz' nema kazdy...
Lituji,ale pokud ta dotycna Toma neposlechne,tak ten vztah je odsouzeny k zaniku.Atmosfera permanentniho domaciho dusna proste nedovoli jit spolecne dal;tedy pokud chlap neni masochista,coz' vetsinou neni...

AKITA (Ne, 14. 6. 2015 - 23:06)

To je pribeh jako prez...Tak to asi nepůjde, protože podle mě, ona se cítí spokojená a má nadvládu ve vztahu, nespokojený je Tom a ten musí něco udělat. Pokud to nedokáže, nic se nezmění. nejvíc platí nepředstíraný nezájem a dělat si věci podle svého a neohlížet se na její hysterické výjevy. Buď to pochopí, nebo se rozejdou...

Jirka (Ne, 14. 6. 2015 - 23:06)

To je pribeh jako prez kopirak;manipulatorka,Histrionska a zrejme i Hranicni PO,co uz' pohnula osudy mnohych jinych... Tezka prace a ne s nejlepsimi vyhlidkami do budoucna.Ono,cim dele,tim to bude horsi...Nevim,jestli Tva pritelkyne bere prasky,ale toto chovani je na lecbu,podle diagnozy bud' nejakou formou terapie,nebo AD typu Neurol...
Asi by jsi ji mel dat najevo,ze pokud se sebou neco neudela,ze by vztah mohl i skoncit.Bohuzel Hranicni si tim svym vec'nym testovanim reality pod sebou podrezavaji vetev a nici lasku tech,na nichz' jsou paradoxne zavisle a Histrionky Ti predkladaji obraz sebe takovy,jaky ho chces mit.Bohuzel,ty masky se casem "opotrebuji" a zmizi,jak jsi uz' take zjistil.
Doporucuju Ti nestavet se na odpor a ty pokusy utocit na Tebe prejit proste s usmevem,jako by prochazeli krs Tebe - to pomaha nevykresat z jiskry ohen'...
A jeste ke Tve zmince:lituji,ale toto opravdu nejsou typy zen pro vytvoreni stastne rodiny; proste proto,ze kdyby cokoliv jineho zvladaly(zamestnani,obchodni styky),tak vztah proste nefunguje,neb malokdo s nimi vydrzi dele,jak rok.Nositelky HPO jsou citove oplostele a to co jsi zazil na zacatku,byla jedna z nejkrasnejsich masek,ktere Ti mohla Histrionka nabidnout...No,drzim palce,mas ji asi rad,tak jestli i ona Tebe,tak at' Te poslechne a jde se vypovidat k psychologovi,tot' jedina moznost.+ Tvoje nekonecna trpelivost...

Tom (Ne, 14. 6. 2015 - 15:06)

Zdravim vsechny,dovolte mi podelit se i o sve zkusenosti.Asi pred dvema lety me ma byvala partnerka podvadela.Situaci jsem nenesl uplne nejlepe mame spolu dve deti.V te dobe jsem poznal pres zname jednu velmi krasnou slecnu.Casem jsme se setkavali casteji ja vylozene vyhledaval jeji spolecnist,jelikoz jsme si meli co rici.Postupem kratkeho casu se z nas stali velci pratele,za nedlouho pratele s benefity.Uplynul rok pratelstvi a slecnu jsem si nastehoval k sobe a stal se z nas par.Vse bylo velmi krasne a ja si liboval v tom,jakou mam uzasnou zenu a jak jsem vlastne mohl byt tolik let s tou predchozi.Byla uplnym opakem.Rada jezdi semnou na motorce,oblibila si me pratele a neustale me zahlcovala lichotkami o tom jak jsem skvely clovek a jak mam uzasne pratele a jak muj konicek se stal jejim konickem.Pak prisla prvni spolecna kratka dovolena.Po navratu zpet domu jsem si zacal pomalu uvedomovat,ze je slecna docela manipulator a ze vikend spolecne straveny byl v cele jeji rezii a absolutne nedbala na me prani a pozadavky.Slo se jen tam kam chtela ona.To byl prvni projev jeji sobeckosti nad kterym jsem v te dobe mavl rukou.Dnes jsem presvedcen,ze slecna je hysterka se vsim vsudy.Misto lichotek vycitky a kritika na mou osobu.Z kazde situace ztropi totalni kovbojku krik plac a slzy jsou to nejmensi.Vyhruzky,hazeni klicu od bytu do schranky apod.Na vse ma argument a na kazde sve vylevy omluvu.Kdyz si mame neco vyrikat,neposloucha prekrucuje a obraci vse proti mne.Vyvolava vzdy po mne pocit viny a ceka ze se budu omlouvat.Vzdy provazene hysterickym placem kdy zustavam stat jako opareny a s nepochopenim co v ni tyto stavy vyvolava.Vzhledem k jeji atraktivite je o ni zajem ze stran jinych muzu coz ji pochopitelne dela velmi dobre a rada me vypravi jak ji opet nekdo nekam zve a ceka na mou reakci.Jednou jsem se dockal z jeji strany ponizeni pred mymi prateli v podobe zesmesneni.Dosti me to popudilo a jeji odpoved na danou situaci znela ze to byl jen zert.Kdyz se ji nekdo z mych pratel na neco zepta je jako v euforii,je rada stredem pozornosti a rada o sobe mluvi.Nastane-li situace opacna uz ji to nebavi a chce odejit.Obcas me podezira z nevery i kdyz vi,ze je to nesmysl zna me velmi dobre i mou naturu a muj postoj k nevere.Veci ktere delat nesmim nebo bych nemel sama dela a na me namitky ma omluvu...vymluvu.Kdyz si dovolim udelat si cas sam na sebe bez ni,nevyhnu se neprijemnym smskam a telefonatum s brekem o tom jaky jsem hajzl a jak jsem ji nasral.Ma kamarada,ktery je do ni silene zamilovany uz leta a vzhlizi k ni.Kdyz jsem rekl,ze bych ho rad poznal,na to nastala opet kovbojka plna slz s tim ze to po ni nemohu chtit,ze mu to nemuze udelat apod.Predstava,ze je slecna ma manzelka a mame spolu deti a ja budu drzen stranou od jejich kamaradu a zapiran je nesmyslna a nepredstavitelna.S kamaradem si vymenuje dosti lechtive az vulgarni smsky a mejly.Kdybych ji rekl ze to vim,byl bych za hajzla co ji leze do soukromi a jeste by to omluvila jako zert.Bohuzel me to moc zertovni neprijde.Napadniky neodmitne s tim ze ma partnera a ona vlastne nema o ne zajem,ale jeji odpoved je vzdy "bohuzel to by neslo mam partnera a jemu by se to nelibilo" to je stejne jako by rekla,ze by vlastne sla ale ja bych se posral.Kdyz nekde spolu jsme a ja se jen jednim ockem na zlomek vteriny podivam na jinou slecnu je ohen na strese.Nic ji neunikne.Nastava pro me otazka zda se na to vybodnout a nebo se naucit se slecno zit a nepripoustet si jeji chovani uplne k telu.Ale obavam se ze s mou klidnou naturou to dlouho neustojim a jsou tu z me strany obavy o jeji vernost ke mne.Neco mi rika,ze odpoutat se od takoveho cloveka neni uplne lehka zalezitost a obavam se pomsty z jeji strany.

Jirka (St, 8. 4. 2015 - 08:04)

To není těžké.

Jirka - dodatek (St, 8. 4. 2015 - 08:04)

Nejak jsem nevlozil pro srovnání ten odkaz na definici HPO,tak já ho sem jeste dodám.Ze vsech serveru,které jsem prosel,je krom doktorky.cz poucný i web:
stopstigma.cz/index.php?obsah=poruchy18
a také tento:
psychoweb.cz/psychologie/hranicni-porucha-osobnosti--z--faldyna--hranicar-a-jak-s-nim-byt/

Víte,ono by vlastne kazdému,o koho se osoba s HPO zajímá,melo být divné,ze se vse vyvíjí tak nejak az' moc snadno... Potenciální partneri by se preci meli nejaký cas "ot'ukávat",poznávat se... Ale Hranicní osobnost vás zahrne náklonností,pozorností,empatií (-zdánlivou?),která vás zbaví racionálního smýslení a uz' se vezete.Ony velmi dobre vycítí,ze se vám líbí...
Bohuzel,poté co hranicní idealizace zkoncí (a ona dríve ci pozdeji zkoncí), dockáte se pro zmenu hranicní devalvace - z lásky k vám je odpor,nekompromisní a bez nadeje na nejaké vysvetlení ci usmírení.Práve zde od nich hrozí pomluvy a lzi o vasí osobe,(nebudu psát,co jsem se na sebe po case od lidí dozvedel...!), dále pohruzky udáním za údajné stalkerování,(ac' jste jí,byt' jen 1x,prinesli do práce kvetinu ...kterou prijala...). To uz' ale vypadá na pr'ekrývání s paranoidní PO...
A ani ne 2 mesíce po rozchodu poznám její inzerát na seznamce: "...jsem pohodárka,nikdy nedelám z komára velblouda..." (zjistil jsem - to je totiz' jedna z definic psychologu na téma HPO).
Jinak,inteligence a emoce nejsou v jedinci úzce zpjaty (Goleman),proto lidé,konkrétne s HPO jsou v práci plnohodnotní.Problém je ryze v interpersonálních vztazích...

Ivka (Út, 9. 4. 2019 - 19:04)

mam za sebou dvouleté peklo s "úžasným hraničářem" a už ted' cítim,že je to trauma na zbytek života. jasně,život jde dál,ale …. :-((((

x_x (Út, 7. 4. 2015 - 20:04)

A hysterku matku pozná již...26.1.2015 19:34 - Milan
Hysterku chlap pozná až...
A hysterku matku pozná již v mládí.

Plný souhlas a nejhorší, když je ještě šmrnclá narcismem a je manipulátor.

Jirka (Út, 7. 4. 2015 - 20:04)

Jirka Tomásovi
Jako by jsi psal muj vztah z roku 2013,ze kterého si nesu posttrauma jeste ted' - omotání kolem prstu,slib,ze s ní nezestárnu,tendence udelat pro partnera vsechno,zajímat se o mé,v podstate ryze muzské veci-jo,to si chlap snadno pomyslí,ze nasel tu pravou.Následne manipulace,bezprícinné jízlivé útoky(typicky na ego),s úsmevem vyrcené vety jako "já te stejne jednou zabiju" atp.; cím dál vetsí neochota prijmout a pochopit názor druhého,zjistil jsem hodne neuprímnosti a lzí.Utekl jsem po 6 mesících a prísahám,nikomu nepreju dusevní peklo po úteku od zeny,kterou más hluboko v srdci ale cítís,ze to NEJDE,ze se v ní vse otocilo o 180° a z lásky má vuci partnerovi nenávist;a pritom za co?
Abych jí (byt' pozde,ale preci) pochopil, celý r.2014 jsem cetl psychologii,spec.poruchy osobnosti,a vysla mi Hranicní porucha osobnosti (dg.F60.3.1). To je podle toho,co píses i Tvuj prípad.Muze tam být i dalsí z poruch F60-histrionská PO,ale vidím to nejvíc na HPO.To není nic pro "citlivky",spíse pro promiskuity,ti se ze stráty vztahu do hlavy nestrílejí.
Bud' rád,ze s ní nejsi,to ti hranicárky z fóra o HPO (které o své poruse os. vedí a resí jej) sami potvrdí.
Nakonec,posud' sám - koukni na tuto stránku,kterou tu jiz' nekdo v minulosti zmínil:
ografologii.blogspot.com/2007/12/hysterie-v-psmu.html
Preju hodne,nejen dusevního zdraví.
Resume:pryc od lásek s PO,jejich porucha (napr.PTSD ,coby následek traumatu /a predzvest mozného rozvinutí HPO/ ) se totiz' muze snadno stát i tou vasí...!
Já,tady Tomás a spousta dalsích o tom uz' ví svoje.
Muzu se zeptat,v podstate studijne,kde jste se potkali..?

Hysterka (Čt, 19. 2. 2015 - 16:02)

je nick Petra,která napadá lidi,kteří jsou chytřejší,než ona.Je zamindrákovaná,má velké komplexy.Normální člověk si píše s lidmi,se kterými má podobné názory.Ona ne,má potřebu shazovat lidi,aby si dokázala,že je nejlepší.No není,šmíruje ostatní,potřebuje léčbu.

alien (Čt, 19. 2. 2015 - 16:02)

Holku je potřeba nasrat. A...A až nas.re ona tebe, tak se bude dít co? Zachováš klid zenového mistra, že ;)

danica (Čt, 19. 2. 2015 - 16:02)

Poznal jsem ženu, je to s...Vážený pane,utíkejte co vám nohy stačí,nikdy nebude jiná,vím to,mám takovou 45 letou dceru.

řetatvrbu (St, 26. 6. 2013 - 22:06)

Hysterku poznáte jednoduše....Ještě tam není zatím jen na výletě po státních zařízeních:) A nebuďte histerická:)

La Fiome (St, 26. 6. 2013 - 14:06)

Hysterku poznáte jednoduše. Stačí si vzít jako příklad J. Nagyovou. Hystericky nechala sledovat svoji sokyni. A kam to tato hysterka dotáhla? Do lochu !

menworld.cz (St, 26. 6. 2013 - 12:06)

Hysterie: Věčně se uráží, bulí, řve a trucuje, a vy si ji musíte po každé hádce usmiřovat? Vynucuje si neustále vaši pozornost a obdiv a není jí trapné dělat scény na veřejnosti? Ráda se lituje a vy s ní v tom musíte spolupracovat a utěšovat ji? Máte co do činění s nefalšovanou hysterkou. Utečte, dokud to jde. Klidu se s ní nedočkáte, ona klid nesnáší.
Kolem 3.- 6.měsíce vztahu budete mít jasno v tom, zda je nebo není vaše přítelkyně hysterka. Důkladně se snažte poznat její nejbližší rodinu, přátele a známé, to, jaké byly její předchozí vztahy (důvody rozchodů) a jak se chová, když je ve stresu. Mezi znaky, které vám mohou pomoci rozpoznat hysterku, Plzák uvádí: hysterka nemá stálé kamarádky a má k nim rozporuplné vztahy, nesnáší svou matku nebo ji vychvaluje do nebes, nenávidí klid a pohodu, pořád brečí a citově vydírá apod.

Pepek (Út, 18. 6. 2013 - 15:06)

S hysterkou možná není nuda, ale také s ní není klid. Každý chlap musí vědět o co mu jde více.

Tomáš (Út, 27. 1. 2015 - 11:01)

Jo a ještě bylo dobrý, že mi naprosto s klidem řekla, že se odmilovala a trvalo jí to asi měsíc a půl. Prý jsme si nerozuměli a neměl jsem ní čas - hrozný kecy. Já už neměl totiž čas na nic jinýho než na ní. Samozřejmě na Vánoce se nechala ještě královsky obdarovat.

Reklama

Přidat komentář