Reklama

Jak poznat hysterku

Jirka (So, 10. 10. 2015 - 11:10)

Ne,neutekl jsem v cas Candice,i kdyz...jak se to vezme.Na druhou stranu me to poznani dodatecne nasmerovalo ke studiu PO,pozdeji i sem,na doktorku.I do sebe jsem nahledl a leccos o svem "ja" pochopil,nicmene tu spinu,kterou ve mne nakonec spatrovala,v sobe nevidim...
Chtel bych rict,ze po nacteni tech informaci o problematice PO,bych se choval v pripadnem dalsim vztahu s Histrionkou jinak,s vetsim pochopenim i ohledem,ale ono z dlouhodobeho hlediska to opravdu nema smysl,neni to udrzitelne,kdyz' Histrionky jsou casto i Narcistni osobnosti,navic nekdy jejich symptomy (caste stridani partneru,videni pouze v intencich dobro/zlo,suicidalni myslenky) vedou k diagnoze Hranic'ni PO a to je potom hodne slozite.Vysvetlovat se neda...Nekdy se chovaji jako male deti,kdyz' has'teri,nebo se urazeji a nemluvi pak s vami nekolik dni.Z tech poznatku mi vyplinulo,ze partner by se k nim mel chovat tak trochu jako otec,chapajici,podporujici a za vsech okolnosti milujici svoje ditko....jenze s tim vsim take i "neodmlouvajici",a to precijenom ne-vzdy jde...
Koho vinit..?Casto rodice tech nemocnych.Za to,ze v dobe citoveho vyvoje jejich ditete (do 3 let veku) jim odpirali zpetnou citovou vazbu,kterou dite nutne potrebovalo vnimat a marne ji hledalo.Taci rodice svuj pristup nezmenili ani v dobe,kdy tyto jejich deti dospivaly a mely pochopit spravnym prikladem,jak se asociovat v soukromych i interpersonalnich vztazich,coz' se ale take nestalo.
Je to smutne,ale je to tak;a tedy opravdu - nedavejte takovym sve city,paklize o ne nechcete za kratko prijit.Jsou to jinak hodne holky,ale od napadu zalozit si s nimi rodinu ucouvl kazdy,kdo je (zpravidla do 1/2 roku vztahu) lepe poznal....
Tak se opatrujte.See you ;-)

Candice (Pá, 9. 10. 2015 - 20:10)

Ps:jeste zes Jiriku vcas utekl! Aspon v zivote uz poznas varovne signaly hysterie.

Candice (Pá, 9. 10. 2015 - 20:10)

Jeste bych dodala ze hysterky maji jeste jeden spolecny znak a to je falesnost a desna pretvarka. Kdyz byla Claudia s mym otcem a i chvilku po jejich rozchodu se ke me chovala jako kopretinka. Chodili jsme spolu na obedy,ja jeji dceri( cili me nevlastni sestre)nakupovala sladkosti,hadry a nejen ji. Tehda jsem velkou cast sveho casu travila v US a Claudii vozila parfemy,davala ji penize,tehda byla na cas bez prace. Ja jsem za to nechtela nic zpatky,byla to matka me nevlastni sestry ze. To same k jeji skorotchyni (k me babce) se chovala jako milius. Baba ji varila,zradlo do kastrolu domu davala. Pak se z otcem rozesli a ona zacla mit blby kecy. Asi ze vzteku ze jsme tatova rodina. Najednou bylo baby jidlo moc tucny,nechtela mi davat malou a zacla hledat ruzny vymluvy,jako napr: ze mi ji ve skolce stejne nevydaj. Pritom kdyby rano nahlasila ze ji vyzvedne ta a ta,vypadajic tak a tak a ja se prokazala obcankou tak mi ji daj,ze ano. Ale znate to,kdo chce psa bit,tak si hul vzdycky najde. Proto v hadkach hysterky nikdy nehledejte duvod. Nenajdete ho! Oni se umej tak bravurne pretvarovat,ze kam se hrabou frajerky v Narodnim divadle! Jestli me zblbla? I s navijakem! Nejlepsi je utect a pokud je v tom uz dite,tak je to boj na dlouhou dobu. To si uzijete a s takovymi muzi soucitim. A to umim taky muzskyho vyuzit. Dnes se s ni nevidam,seru na ni,holku vidam jen obcas a uprimne uz o to ani nestojim. Mam jine sourozence. Vim,ze ta mala za to nemuze,ale ja se o ni nebudu prece porad doprosovat ne?!! A tyhle hysterky jsou jeste je vsemu hloupi,protoze od nas (nemyslim to jen materialne) vzdy dostala. Mejte se tu pa

Jirka (Pá, 9. 10. 2015 - 18:10)

Nemusim asi dodavat,co to znamena - proste partnerstvi "jenom na sex"...

Jirka (Pá, 9. 10. 2015 - 18:10)

Ano "D",to je fakt,ale pri sve odbornosti si uvedom to,ze bezproblemovy vztah,coby zaklad funkcni rodiny je mozny pouze,pokud ani on,ani ona nejsou nositele PO ci schizofrenie.Na takove nema aparat nikdo - vyjma toho sebeobranneho aparatu,ktery veli vzdy jedno - odchod a pro priste si hlavne nevybrat nikoho podobneho..A pokud ano,tak do takove radeji nevkladat city...

Jirka (Pá, 9. 10. 2015 - 18:10)

Clarice:diky za prispevek,ktery je do detailu pravdivy - je to,jako kdybys psala o Expartnerkach prakticky vsech,tech,co prisli do tohoto vlakna podelit se o svuj pribeh."Jako prez kopirak"...Chtel bych dat smajlika,ale usmevne to vskutku neni.
Ano,jedna se opravdu o Psychickou poruchu,jejiz' mozne duvody vzniku jsem zde popsal o par prispevku vys'e..
Nejhorsi je prave ten poznatek,ze jine nebudou...To,co popsal Michal,je az' identicke s tim,co jsem zaz'il ja.Vcetne 3 rozchodu (za 7 mesicu...),jednou jeji ustni "vypovezeni vztahu",2x muj utek od ni.Po 3.uz' jsem se k ni ale vratit nesmel...
"A takova to byla laska...".Tahle okridlena veta mne napada vzdy kdyz' si vzpomenu.A dnes... -jsem pro ni s'mejd,cizi clovek;nemam ani tucha,jak se ma (ale nepochybuji,ze dobre,az' na vztahy co nevydrzeji,si zivot zaridit umi dobre,pani umelkyne...Bohem,jak o sobe rada rikala...).
Jo,tohle jejich kamaradi nechapou,protoze je takove neznaji;a veri jim jejich dokonalou story o Expartnerove bezcharakterni povaze...Ale ti,kdo je poznali vedi sve a na jejich fnukani o hroznem osudu nereflektuji...Delaji dobre,vedi,ze Histrioni jsou velci manipulatori...

Ano, (Pá, 9. 10. 2015 - 18:10)

Nevim jestli je to...ony se jistě nezmění. Nicméně většina mužů je vnitřně ustrojena tak, aby od žen dobrovolně trpěla. Za životní partnerky si muži často vybírají osoby, které by nikdy nemohly patřit do okruhu jejich kamarádů.

Sexuální pud tu prostě není od toho, aby udělal muže šťastného. Je tu od toho, aby s nějakou osobou opačného pohlaví zplodil biologicky kompetentní a konkurenceschopné, jakž takž vybalancované potomstvo.

Candice (Pá, 9. 10. 2015 - 14:10)

Nevim jestli je to hysterie,ale ja sama mam pocit ze jo,tak prihodim do mlyna a dodam 2 fakty. Je pravda ze hysterky jsou vetsinou dost pekne a ze maji sklon k alkoholismu. Pekne jsou jen do urciteho prelomoveho bodu,kdy se na nich zacne podepisovat ten rev a stres,pak zacnou krome scen i rapidne "skaredet". Moje story: otec uz mel 2 dospivajici deti z predchoziho manzelstvi. Zacal chodit s zenskou,pekna,vysoka a stihla. Rikejme ji treba Claudia Schiffer. Oni po nem krasavice vzdycky sly. Delala po nem jako diva, byly spolu asi 5 let,ji tahlo na 30 takze bio hodiny utikali,jemu na 40. Claudia s nim chtela hrozne dite,ale tvrdila ze nemuze prijit do jineho stavu. On nechtel. Jasne ze prisla,dnes uz je z toho 7 leta holka. Kdyz si totiz zenska postavi hlavu,ze si dite necha,tak s tim nic neudelate i kdyby jste se posrali! Jasne ze se v jejich 3 letech rozesli,Claudia pracuje,ale zacala pit,ne tvrdej,ale vypije 8 velkejch piv denne. Otec ji plati alimenty,ona mu ma davat holku jednou za 14 dni,ale dava mu ji podle svych nalad. V mladi byla stihla,dokonce byla jeden cas v Bohnicich kvuli anorexii. Takze hysterie je psychicka vada,dle meho. Ted je skareda,z chlastu natekla. Rozesli se kvuli jeji vybusny povaze,otec ted nikoho nevida a treba na vanoce do posledni chvile nevi,zda bude slavit s Claudii(chce tam byt kvuli holce)nebo s nami. On totiz nikdy dopredu nevi jak on sam rika: KDY JI TO ZASE CHYTNE. Jedny vanoce uz primo na stedry den byl u ni a bylo neco v troube. Ona prisla a spustila desnou scenu,ze tu troubu blbe nastavil nebo co,tak po sobe rvali jako kone nez ho vyhodila. Takze se vratil k nam a my, jak uz ji za ta leta zname,tak jsme mu nechali u stedrovecerni vecere pripravenou jednu volnou zidli)))) Hysterky neprestanou dokud nedostanou co chteji,milujou vyvolavat hadky kvuli naprostejm blbostem a zivot s nimi je neustale nejistej. Vsem vam doporucuji utect,oni se nezmeni.

Jirka.. (Pá, 9. 10. 2015 - 06:10)

Ano,je to vz'dy presne tak,jak Michal popisuje - ten scénár' se proste opakuje.
Ale s tím,ze nikdo nemuze vedet,co se lidem s PO F60.X stalo,nemohu souhlasit.Vz'dy je c'itelná nejaká minulost,která se ukáze být spous'tec'em.Puvod se nachází casto v nedostatec'né citové vazbe ve vztahu rodic'-díte (v nejútlejsím veku dítete,cca.18-36 mesícu),dalsí faktory mohou být - prozité trauma a/nebo zneuzívání drog (-v puvodní snaze medikovat se).
Myslím Michale,ze jsi také psal neco o "hraní na city" - takze nejaká konkrétní bolestná epizoda v minulosti probehla i v jejím zivote - nebo se mýlím..? (jen rec'nická otázka,netreba odpoved' konkretizovat,je to její (vás') zivot a soukromí...).

Michal (Pá, 9. 10. 2015 - 02:10)

Jitka:To je pravda, kazda je...*Jirka

Michal (Pá, 9. 10. 2015 - 02:10)

Jitka:To je pravda, kazda je trosku "hysterka", ale nektere jsou vic :)...Odchod byl nanekolikrat, nejdriv ona, pak ja a pak zase ja..to urazeni se kvuli malickostem samozrejme bylo, ale nejhorsi je mlceni(vubec nervala) az do stavu kdy se clovek z pocitu viny zacne omlouvat a to je pak casem jeste horsi..ale jak pise Alien, nikdo nevi co ten clovek prozil a proc tak reaguje, na to jsou vsechny knizky kratke..podle me je potreba toho cloveka podporovat aby se mel sam rad, mit ho uplne normalne rad a moc ho nerozebirat, nezapomenout mit rad sebe a spousta pochopeni a nadhledu a to nedokaze kazdy a kdyz je to ve vztahu, tak je to jeste horsi zvladat..a to jsem si myslel, ze jsem celkem tolerantni:)..pratelstvi je na tohle lepsi

Jirka (Čt, 8. 10. 2015 - 11:10)

Jeste v reakci pro Alien,na její 1.odstavec:
ne,povaha lidí s Poruchou osobnosti se nemení,jen více,ci méne stabilizuje.Vím,ze dovedou prozívat chvíle smutku,kdy by si práli svojí PO nemít,ale je to tezký boj,kdyz' tato se proste objeví necekane,kdy se jí zachce.V partnerství s nimi musí být jejich protejsek nejen silná osobnost,ale i více-méne Psychoterapeut,s nejakými znalostmi (treba díky clánkum a radám od Dr.Plzáka,Pras'ka,Rohra...) a nejlépe i s urcitou dávkou intuice,kdy vycítí,ze se jejich láska dnes necítí a ze bude dobré rozhovor vést tak,aby nedoslo predevsím k nepochopení.Neodmlouvat a neodpovídat "ne" je jedna z dobrých rad.
Proto plne souhlasím s názorem odborníku,ze pokud to nekdo chce myslet s Histrionkou (Hranic'ní) vázne,mel by "vedet do ceho jde".Ale oni/ony to o sobe povetsinou nereknou,a tím hned ze zacátku postaví základ na pozdejsí docela slus'nou barieru,postavenou -jak jsem psal- z nepochopení...Zatají Olanzapin,zatají Neurol a delají,ze vse je v normálu,i kdyz' tomu tak,cím dál,tím evidentneji není.A pokud ten jejich partner nechápe proc' tomu tak je,ze jde o nemoc,nemuze úcinne reagovat - a sám ztrácí v komunikaci i v reakcích na vývoj situace balanc.Zacne se stahovat do sebe,zacne se vyhýbat preventivne.Nekterí zac'nou popíjet..Kazdopádne (viz jak psal mimo jiných i Michal),vztah s takovými skoro vzdy skonc'í zapsaním dotyc'ného na cernou listinu,protoze jejich silné mínení o sobe samích a pocit vlasní dokonalosti,(kterou tím pádem ocekávájí i od druhých) jim neumoz'?uje videt chyby také v sobe,vidí je pouze v jiných.
...Asi nejeden Ex by i po c'ase pr'ál ríct jí,ze pro nej neco znamenala,i kdyz' jí byl dobrý zc'asta coby hromosvod nebo cíl posmechu,téma lásky nevyjímaje,ze pro nej to nebyl jen úlet,ze nevytýká a ani o nenávisti nebo pocitu lítosti (soucitu) nemuze být rec'.Ale uvedomení,ze s nimi to NIKDY nemuze být jiné,ze udrzitelnost vztahu s takovými (bez toho castého "napetí" ve vzduchu) lze jen za znac'ných energetických výdaju,me osobne od takových pr'edstav odrazuje a brzdí iracionální emoce.Navíc,po rozkolu s nimi je pro následné usmírení tak jako tak navz'dy vystavena "stopka".To muze být pro nekoho citový zásah,pro ne samotné je to vs'ak uzavrená kapitola...
Je to od nich racionalita,nebo cituplochost? Psychologie odpoved' zná (citová oplos't'elost je jeden ze symptomu pro urc'ení dg.F60.X) a ví i to,proc' tomu tak je.Výsledkem jsou objevy a medikace "AD-c'ek" s jejich schopností zajis't'ovat správnou funkci CNS (ovliv?ují pohyb neurotransmiteru mezi synapsemi - to dodávám jen pro úplnost).

Jirka (St, 7. 10. 2015 - 15:10)

Poznal...Vim o cem pisu Alien...A jen ten,kdo poznal take,tak mi da za pravdu...
Vlastne prave ono poznani mne privedlo ke studiu Poruch osobnosti.Tim jsem hodne pochopil.Ted' poznam Histrionku naprosto dokonale.Jednou stacilo;dekuji...
Nicmene je pravdou,ze po takovem poznani se pak kazda jina ("nehistrionska") zena muze zdat chlapikovy takova "nemastna neslana",proste bez akce,bez charisma...

alien (St, 7. 10. 2015 - 12:10)

To Michal:Dovol mi reakci na...Hm, moc pěkná teoretická definice vyčtená z tzv. diagnóz taktéž teoretických rozborů naprosto nehistrionských a pohodových psychiatrů (proto se umí tak vcítit).
Napadlo tě někdy, že osobnost se taky přizpůsobuje tomu, s čím se v životě setkává?
Jirko, ty už ses s nějakou histrionkou nebo klasickou hysteričkou setkal, nebo jen popisuješ cizí vize?

... (Po, 5. 10. 2015 - 20:10)

...a trpky rozchod..

Jirka (Po, 5. 10. 2015 - 20:10)

To Michal:Dovol mi reakci na tvuj prispevek...Faktem je,ze do jiste miry je hysterka kazda,vazny problem jsou ale zeny s tzv.Histrionskou poruchou osobnosti a takova opravdu kazda neni.Vyraz pochazi trefne z Reckeho slova Histros,coz' v nasem jazyce znamena herec,kejklir'.Neni to nahoda,nebot' shledavame,ze tyto damy jsou obdarene talentem hrat (nejen na city),pohybuji se v umeleckych sferach,pricemz' sami jsou opravdu talentovane herecky,zpevac'ky,keramic'ky,nebo take politic'ky,zeny vys'e postavenych manzelu pohybujici se v lepsich kruzich,proste celebrity,vzdy s Extrovertni povahou.Tyto damy byvaji ozdobou baru,kde urcite nezkazi zadnou srandu - tedy dokud v nem nenarazi na jinou Histrionku - to pak dochazi ke kolizim a vysledkem muze byt az' rozhadana cela spolecnost...
Protoze Histrionska porucha osobnosti je diagnozou (F60.4),dle revize MKN-10 jde o nemoc.Lituji,ale ne zrovna vylecitelnou,projevy nositelek PO lze pouze mirnit,ale ne vylecit...Jejich "zaz'ite vzorce chovani" jsou v nich velmi pevne ukotveny a tak opakuji stale ty stejne chyby.
Je smulou,pokud toto nekdo nevi a zamiluje se do takove.Pocatecni prochazka po nebi se zdanlive oddanou a chapajici zenou se do nekolika mesicu prakticky vz'dy zmeni v peklo na zemi.Pak je pro mnohe tezke,ptat se "proc'?".Tohle je odpoved'...
To,co jsi nenapsal a ja se jen domnivam,ze jsi take mj. poznal,je slovni nevybiravost (vulgarismus) ve spolecnosti i doma,urazeni se prakticky pro cokoliv,mozna i vicemene nenapadne,presto ale neprijemne vypady pro kdejakou malichernost at' uz' doma,ci treba na ulici...
Proste a jasne - s Histrionkami se zit neda;jak take dokladaji prispevky vsech,co napsali do tohohle vlakna svuj zivotni poznatek...
Rozumim tedy tvemu prispevku dobre,ze jsi od ni odesel..?To je mi lito,zvlast',pokud jsi ji to sve srdce opravdu dal a neslo ti pouze o ten skvely sex s ni...Bohuzel,prave tohle si Histrionky o chlapech mysleji,vlastne na to na zacatku i dost spolehaji;stejne,jako na to "hrani na city".
Je otazkou,nakolik citove zalozene jsou ony samy,soudim ale,ze jsou (z vicero moznych duvodu) cituploche,stejne jako Hranic'ni (emocne nestabilni porucha os.) - take porusene osobnosti ve skupine diagnoz F60 (konkretne F60.3.1).Hranicni PO se navic s Histrionskou PO muze v nositelkach i prekryvat.Vysledkem toho je pocatecni idealizace partnera,kterou pozdeji vzdy vystrida jeho devalvace...

Michal (Po, 5. 10. 2015 - 16:10)

S hysterkama to je tezky, jakmile pozna ze vas ma, tak to teprve zacne byt zajimave, ale to uz je vetsinou pozde. Sex skvely, na pohled krasna, obcas mi na zacatku prislo, ze rika co chci slyset. Urazlivost, snaha vyvolat zarleni(abych nekrivdil, tak musim priznat ze nejsem buhvijaky romantik), jednou jsem byl svedkem ze dokazala rozhadat cely stul, kde se lidi dobre bavili, vsichni jeji bejvaly zly, pomlouvani nejblizsich vcetne rodiny, slovo dialog je naprosto cizi termin, nejednou jsem z toho byl malem na prasky...hned jsem vedel jake mela spatne detstvi, a vubec vsechno, mno pud zachrance ve mne probudila a delalo mi dobre ze se citi v bezpeci...Rikam si, proc jsem do toho blbec sel, ale na zacatku to vazne clovek nepozna, pokud uz nema nejake zkusenosti, ale jedno je jiste, pak to zaboli...celkem me mrzi, ze jsem ji dost uprimne dal vedet co si o ni myslim, takze jsem se dobrovolne zaradil na seznam lidi co ji ublizili a krasne jsem ji nabil :))...takovy lidi potrebujou pomoc, ale odbornou...spatna zkusenost k nezaplaceni

sarajurka (Po, 10. 8. 2015 - 14:08)

Asi trochu souhlasím, že každá žena je tak trochu hysterka :D ale musím říct, že některé kamarádky jsou extrém. A nevím proč, ale přijde mi, že mají takové trochu bláznivé oči :D

Přemek (Po, 10. 8. 2015 - 13:08)

Asi vi,co od hysterky...Na hysterku se připravit nedá. I když budeš tušit, co tě s ní čeká tak dříve či později utahá (utrápí) snad každého chlapa. Ale jestli si v tom neklidu někdo libuje, tak proti gustu žádný dišputát. Stojí ty nervy za to? A každá ženská hysterka opravdu není...

Jirka (Čt, 6. 8. 2015 - 22:08)

Kdyz' to shrnu,tak vystizne a presne to napsal 10.1.2013 21:06 - Jonáš
,hned tady na strance nahore :-) To vetou "...že každá ženská je hysterka, pokud jí nedáš to, po čem touží.",je vyrceno uplne vse.Naprosto s nim souhlasim,bo tak to je...

Reklama

Přidat komentář