Reklama

Jak poznat hysterku

Sharlene (Po, 26. 10. 2015 - 11:10)

Jsem žena a myslím si, že každá z nás je v určité chvíli tak trochu histerka, pokud jí k tomu dá můž důvod :D :D

Jirka (Ne, 25. 10. 2015 - 21:10)

Ona opravena 1. veta tedy plati v obouch pripadech... :/

Jirka (Ne, 25. 10. 2015 - 21:10)

Jojo,Histrionky maji chlapy jako sve hracky;a nekterym chlapum nevadi si hrat.Pak je to o sexu,jak pises.Nicmene ti,jejichz' city doznaly z takoveho vztahu ujmy,uz podruhe opravdu "nenaleti"... Ano,poznal jsem ty zarucene altruisticke umelkyne,ryzi povahy se zcela nesobeckou,nefalsovanou laskou;jenze to neni laska,je to sebelaska a jejich "altruismus" jim dobre vynasi,jinak by se v dobrocinnosti neangazovaly...Ble,jeste ted' mam z toho poznani mirne receno nauzea...Never more!!

Jirka (Ne, 25. 10. 2015 - 21:10)

Jojo,Histrionky maji chlapi jako sve hracky;a nekterym chlapum nevadi si hrat.Pak je to o sexu,jak pises.Nicmene ti,jejichz' city doznaly z takoveho vztahu ujmy,uz podruhe opravdu "nenaleti"... Ano,poznal jsem ty zarucene altruisticke umelkyne,ryzi povahy se zcela nesobeckou,nefalsovanou laskou;jenze to neni laska,je to sebelaska a jejich "altruismus" jim dobre vynasi,jinak by se v dobrocinnosti neangazovaly...Ble,jeste ted' mam z toho poznani mirne receno nauzea...Never more!!

Wendy (Ne, 25. 10. 2015 - 20:10)

Chlapi se zajímají o problematiku hysterek až když sami naletí. Teoreticky je to absolutně nezajímá. Dobře píchá a kouří a ty primitivy víc nezajímá. Někteří vyhledají další hysterku, prostě něco neuvěřitelného.

Jirka (Ne, 25. 10. 2015 - 19:10)

maty,pro lepsi pochopeni Histrionek a vseho v (i kolem) nich odkazuji na tuto stranku:
ografologii.blogspot.com/2007/12/hysterie-v-psmu.html
precti si ji a budes' v obraze-zjistis',jak jsou si nositele teto PO sobe podobni,a jak na ne popisovane vzorce chovani presne sedi...

maty (Ne, 25. 10. 2015 - 18:10)

Ano,rychle citove...Navíc k tomu všemu spolu pracují i v jedné práci..

Má vůbec chlap šanci se z takového vztahu nějak vymanit? Kamarád sám přiznával, že období klidu se střídala z obdobím jak jsem popisovala (hysterické scény, vyčítání, ignorace, urážky, občas i demonstrativní noční útěky z bytu kdy nevěděl kde je, atd.). Když byl klid tak byl evidentně rád, všechno fungovalo jako normálně, normálně spolu trávili čas a tak. Raději nic neřešil, říkaval, že to nechá "vyhnít", že se uvidí. Když vyváděla, tak to snášel těžko, obvykle to trvalo delší dobu, ale co jsem tak pochopila, když viděla, že je zle, že by taky mohl odejít tak se zase zklidnila. Říkala jsem mu, že je jak žába, co se pomalu vaří - že si na to pomalu zvyká. S bývalou přítelkyní ten vztah tehdy kvůli této ukončil dost drsně, zařídil si práci, bydlení a stěhovaní do ciziny a ona na to přišla až náhodou pár týdnů než odjel. Vůbec jí to tehdy neplánoval říct, prostě by odjel "jako" na služební cestu. Při nějakém záchvatu upřímnosti pak říkal, že karma existuje, že to má za to co jí provedl. Akorát mi přijde, že tohle všechno si jeden člověk nezaslouží.

Jirka (Ne, 25. 10. 2015 - 16:10)

Ano,rychle citove vzplanuti,pak prudke,zdanlive nesmyslne reakce jsou Histrionkam vlastni.Ale jak jsi cetla v prispevcich vyse,kdyz' miluji,dokazuji to velmi intenzivne.To je pak tezke si to neuvedomovat a nenutit se hledat chyby v sobe.Nasledny pocit provinilosti (spolu s onou chemii v mozku) pak nuti k omluvam a k touham "vratit cas".
Pravda je ale jen jedna:Histrionstvi je nemoc (dg.F60.4 dle MKN10),ktera nelecena vytvari interpersonalni bariery (ucelove i spojenectvi) na vsech urovnich (rodina,vztah,pracoviste).Pozdejsi konfrontace s touto pravdou muze citlivejsi protejsek i pomerne dost citove zasahnout...Potom je tezke byt ryze racionalni...

maty (Ne, 25. 10. 2015 - 14:10)

maty:ve vztahu s Histrionkami...To je zajímavé shrnutí, pořád jsem si říkala, jak to, že s ní vydržel 4 roky a teď už to chápu. Dali se vlastně dohromady hrozně rychle, byli spolu asi 2 měsíce když byl v zahraničí na služebce, pak se vrátil a trvalo asi půl roku než se rozešel se stávající dlouholetou přítelkyní tady, tam si sehnal práci a odstěhoval se za ní. Asi po roce se vzali a to tím stylem, že ho napřed opustila, protože se k tomu neměl (avízoval prý dopředu, že se ženit nechce a ona souhlasila.. napřed, pak už ne), pak se stěhovali a spravovali byt po jejích rodičích. Až ho spravili tak prý ten byt a okolí nenávidí, že chce nový byt. Až do toho odchodu před rokem to vždycky byla nějaká ta "akce" - svatba, stěhování, rekonstrukce bytu. No.. asi má co chtěl.

Jirka (Ne, 25. 10. 2015 - 14:10)

maty:ve vztahu s Histrionkami je to takove "hadala se duse s telem".V praxi to znamena stridani racionalnich a iracionalnich myslenek a uvah o takovem protejsku.Mohou byt tedy jednou osobou milovane,ale zaroven k nesneseni.Potom od nich takova osoba odchazi,ale ma tendenci se vracet.Urcite mu tedy neni lhostejna,ale vztah s takovymi je skoro vzdy o stezovani si.Jejich system odmeny a trestu je vskutku pozoruhodny (v partnerstvi pak zasahuje i do intimni roviny),takze pokud ma Histrionka "sve" obdobi,doma se nedari nicemu a to chlapiky precejen moc nebavi.Odchod od takove se v ten cas jevi jako racionalni reseni,iracionalni mysleni vsak vola zpet.Je to bludny kruh a je otazkou,co na nem zmeni pripadne prestehovani.Teoreticky zafungovat to muze (aspon na cas);ale musi se jim v novem miste darit,aby nevznikaly dalsi stresory a z nich dalsi hadky (prace,penize,obava z budoucnosti..). Histrionky potrebuji akci,takze stehovani,zarizovani noveho bydleni,take poznavani noveho okoli,mistniho kulturniho zivota i lidi - to ji muze na nejakou dobu zabavit a zklidnit...

maty (Ne, 25. 10. 2015 - 13:10)

Nechce si to vzít na...To stejné si myslím taky, proto jsem mu řekla, že už mu vrbu dělat nebudu, že ví, že to není už normální. Ona se nezabije, jen ho pěkně manipuluje a on to nechce vidět a ani slyšet i když mu to celá rodina říká.

Astra (Ne, 25. 10. 2015 - 07:10)

Nechce si to vzít na svědomí?? Když se chce někdo zabít doopravdy, tak to udělá. Vydírat se nesmíte nechat, to jste závislý slaboch.

maty (So, 24. 10. 2015 - 21:10)

A co když si chlap takovou hysterku vezme a chce se rozvést a ona nechce? Kamarád si jednu takovou vzal, je to cizinka a žijí i v cizině. Přesně to co tu padlo prožívá, ale je zamilovaný (nebo spíš závislý na ní a na sexu, navíc izolovaný od včech známých, protože je tisíce kilometrů daleko od domova) tak vztah nedokáže, nebo nechce, ukončit. Asi před rokem se od ní odstěhoval, absolutně ho ignorovala a nekomunikovala, už se domluvili na rozvodu a ona mu pak začala v noci volat, že se zabije, že bez něho nemá její život cenu (žijí v zemi, kde pro ženu je rozvod pořád velké stigma a ostuda) tak se k ní vrátil. Prý si to nechtěl vzít na svědomí.. podle mě zahrála na správnou strunu a tak se cítil jako king a nepostradatelný. Předtím vykládal celkem drsné story o vydírání z její strany, vyčítání a hádky. Když to na ni přišlo tak třeba dny ležela na sedačce v obýváku, nemyla se, nepohnula se. Hádky probíhají stylem, že mu třeba vyčítá, že se měl před rokem/měsícem/týdnem zachovat jinak, nebo že měl předpokládat, že ona něco potřebuje a měl jí to koupit sám od sebe, nebo udělat něco sám od sebe a nečekat až mu to řekne ona, atd. Jak se konal návrat tak už otočil, že ona měla těžké dětství, navíc prý bydleli ve čtvrti kde to nenáviděla, proto měla ty nálady takže kamarád začal shánět byt jinde. Poté už jsem na to neměla nervy poslouchat to celé znovu dokola a utla kontakt. Bylo to totiž asi rok pořád to stejné dokola.

Když to tady čtu, předpokládám, že ho bude zkoušet pořád dokola. Když bude klid tak přitvrdí a kdyby se chtěl rozvést tak zas bude ta neodolatelná milenka a manželka, že? :-) nebo si to ještě navíc posichruje dětmi aby jí neutekl.

Jirka (So, 24. 10. 2015 - 07:10)

To Jabka:ano,mas' pravdu,vlastne ve vsem,co pises'.I vtom,ze kdo poznal Histrionku osobne,dokaze pro priste odtusit,ze pred nim nekdo takovy stoji.Nicmene - existuje spousta chlapu,kteri jsou bigamiste nebo promiskuite,a pro ty jsou tyto zeny silnym magnetem.
Jeden prispivatel kdysi (snad primo v tomto vlaknu?) napsal,ze se pro lasku k takove dokonce i rozvedl;cehoz' ale za 6 mesicu vztahu s ni velmi litoval (presne podle psychologickeho poznatku,ktery vysvetluje,ze po 6ti mesicich jsou jiz' "herecke" masky Histrionky vycerpany a dochazi ke konfrontaci s pravdou...).
Moralni clovek,pokud se do takove zamiluje,dojde drive ci pozdeji vzdy k poznatku,ze vztah s takovou byl omyl;na zacatku nezny a krasny,na konci vsak bolavy a kruty.
PS:je-li Histrionkou matka,resume je naprosto stejne - odchod ze spolecne domacnosti je jedinym logickym resenim;clovek ma nervy jen jedny;ze..?

jabka (Pá, 23. 10. 2015 - 21:10)

= ostatni jim to veri
!!!

jabka (Pá, 23. 10. 2015 - 21:10)

Jeste bcyh dodala, ze ja to snad uz poznam podle vyrazu v obliceji. A vy ostatni?

Tady za rohem je restaurace a jeji majitelka me "nahani" uz od leta, chce abych u ni delala, vi ze jsem spolehliva a pracovita, a ze se nestresuju. Ale ja se na ni jenom podivam, a uz vim. Ostatni se mi divi, proc tam teda nejdu, kdyz to mam 2 min od baraku? Ani to nedokazu vysvetlit, snad jen tim, ze se tam vecne stridaji lidi.

Je to takovy ten neklid v jejich gestikulaci, takove to vecne ublizeni, ironie, stezovani si. Nevim, proste ten typicky KUKUC.

I kdyz, nejsem muzsky a tim u me nehrozi, ze si toho nevsimnu.

Mimochodem ja si zase prosla manzelstvim s hysterikem, anebo aspon narcisistou, pripada mi ze je to skoro na sociopata (psychopata?), ale to uz je na dalsi nove vypraveni. I on mel ten vyraz!!!

Oni se I divaji tak - presvedcive... a ostatni jim to very. No, ja uz teda ne.

Jirka (Pá, 23. 10. 2015 - 18:10)

Alka:"na kazdem sprochu je pravdy trochu".
Diky za nazor;ja se pro podruhe Histrionkam opravdu vyvaruji... :-)

oprava- (Pá, 23. 10. 2015 - 18:10)

-Histrionska PO (je dg.F.60.4)...

Jirka (Pá, 23. 10. 2015 - 18:10)

Tome:lituji,ale takhle presne to dopada s Narcistnimi (dg.F60.8) Histrionkami (dg.F60.3.4) s HPO (dg.F60.3.1.) navic.Preju ti silu se s tim smirit,i kdyz' vim,ze ta cesta bude nejakou dobu obtizna...Vice k tematu:
uzis.cz/cz/mkn/F60-F69.html
alien:tohle je otevrena diskuse,navic vztaz'na k tematu vlakna - pokud ti to nesedi,jsou tu i jina vlakna,napr. o "zasouvani prstu do zadku" apod.,vyber si to sve,psychologicky diferentni,tam te zadne zminky o hysterkach pravdepodobne iritovat nebudou.A nam tu snad promines' tyto vymeny poznatku (ktere navic mohou byt nekomu i k uzitku...).

Podle (Pá, 23. 10. 2015 - 12:10)

To Jirka:
Dnes je to presne...mého je nestálá a své nové partnery si moc idealizuje.Myslím,že jsi o nic nepřišel,žije víc v klamu a tím si něco dokazuje.Realita je však jiná.

Reklama

Přidat komentář