Reklama

Jak poznat hysterku

Tomáš (St, 2. 12. 2015 - 22:12)

Pro Petra. Utíkat, pokud...proč se to podobá mému příběhu ? jenže se špatným koncem :-( byl jsem zamilovaný a máme dítě .

Dolňák (St, 2. 12. 2015 - 21:12)

Diky za tvuj zivotni...Díky Jirko za pochopení, bylo to samozřejmě ještě složitější a košatější, ale snad jsem to ve zkratce vypsal jak to zhruba probíhalo, i když to co je uvnitř se nedá popsat. Nejhorší je, že tě ten člověk zblbne tak, že hledáš i léta chybu v sobě, přivedení se do rovnováhy pak trvá dlouho, někdo to možná ani neustojí. Jen pro silné osobnosti, ani těm to ale nedoporučuji, je to ztráta času.

Jirka (St, 2. 12. 2015 - 13:12)

Diky za tvuj zivotni pribeh.
Zivot s Histrionkami mnohdy vyda opravdu na roman.Bohuzel,kazdy,kdo je poznal,pochopil,ze ten roman nikdy nekonci "happyendem",ale (bez nadsazky) spis hororem...A to i pr'esto,ze ten vztah s nimi vzdy zacal takr'ka "pohadkove"... :-/

Dolňák (Ne, 15. 11. 2015 - 18:11)

Pro Petra. Utíkat, pokud nejsi totální egoista a flegmatik. Měl jsem tu čest s takovou. Začalo to na sklonku vojny, jí čerstvých 17, mi 21 let. Jsem dost citlivý introvert, mám rád klid a pohodu, ona jedináček s hysterickou matkou na které doslova visela a poslouchala ji ve všem, živá, živočišná, společenská a akční, můj pravý opak. Sex bez jakýchkoli problémů po pár setkáních, což mi imponovalo. 4 roky lásky na velkou dálku, milostné dopisy, setkávání tak 10x do roka po ubytovnách a pod., vše fascinující a OK. Následovaly 3 roky manželství v bytě její matky, která ale už žila ve Velkém městě. Ona taky pracovala v onom Velkém městě a do našeho bytu v Malém městě dojížděla zpočátku denně, na konci tak jednou měsíčně. Během několika měsíců změnila zaměstnání, proti mému přání a naléhání že ji chci mít doma, opět ve Velkém městě, kde si večerně dodělávala školu a spala (údajně) u matky. Její přítomnost doma, stejně jako společný sex, byla čím dále řidší. Ocitla se v mužském mladém pracovním kolektivu a začala zahýbat, po dvou letech jsem se dověděl, že tam snad nebyl chlap, který by ji neojel. Někdy v té době mi taky přinesla pohlavní nemoc (naštěstí léčitelnou), ale nepříjemnou. Důkazy jsem pochopitelně neměl žádné, ona lhala, vše popírala a vinu házela na mě, že žárlím bez důkazů atd. Pak mě začala urážet a zesměšňovat a to i na veřejnosti, na jejich podnikové akci se přede mnou na parketu líbala se spolupracovníkem, jindy řekla že ho mám malého (blbost) a pod. Po popisovaném jsem už o sex s ní neměl zájem i když bych chtěl, moc chtěl. Budeš se oprávněně ptát na co jsem ještě čekal, děti se mnou nechtěla. Bylo to moc složité, nechtěl a částečně nemohl jsem se vrátit do vzdáleného starého bydliště a říkal jsem si, třeba se vyřádí a přejde ji to, počkám. No dočkal jsem se, oznámila mi že měníme byt a odcházíme do Velkého města, protestoval jsem marně, byt byl tchýně. Po měsíci v novém bytě mi k narozeninám přinesla dárek a žádost o rozvod. Dárek letěl někam na WC a po rozvodu (řízeném a inscenovaném matkou) začalo peklo. tahala si domů nového chlapa a mě čekaly kruté bezesné týdny do přídělu ubytovny s nočním hekáním, hlasitou hudbou a tak. Když jsem si přivedl nějakou já, tak scény, lítání přes můj pokoj do koupelny a tak. Přesto, že jsem se ještě rok krutě trápil, bylo to moje vysvobození. Ona si toho chlapa brzy vzala, měla děti a světe div se, dodnes žijí spolu, ale za situace že on ji drží ve všem zkrátka, sleduje přes mobil nepřetržitě její pohyb (má na to lidi), SMS, maily a pod. tedy chudák. Já mám skvělou ženu, děti a klid. Jak to vím? Po 40 letech jsme se potkali, zašli na kafe, pokecali. Nezměnila se, lže jako když tiskne, prý byla mladá a blbá, nechápe nerozumí jak mohla být tak závislá na matce, chce se se mnou setkávat. Tentokrát už to ukočíruji, mám sloní paměť, zkušenosti a pokročilý věk. Přesto při setkání s ní se dosud srdce ve mě chvěje, vzpomínky na to hezké neuhasly. Projevy histriónské poruchy si někde najdi, jakmile několik znaků sedí utíkej včas než tě pohltí a vzápětí odkopne. Jsou bezcitné a rády ubližují.

Máš (Čt, 12. 11. 2015 - 10:11)

Pro A: Jo trápí ji jediný,...pravdu,ale ven si,jeden člověk je sobecký,oploštěný,jak ty píšeš,druhý zase naopak moc přecitlivější,co je vlastně lepší? Myslím,něco mezi,ale každý je prostě nějaký.Pokud nám někdo nesedí,pak s ním přece nejsme,ale hlavně je důležité co zjistit za včas.

Máš (Čt, 12. 11. 2015 - 10:11)

Pro A: Jo trápí ji jediný,...pravdu,ale ven si,jeden člověk je sobecký,oploštěný,jak ty píšeš,druhý zase naopak moc přecitlivější,co je vlastně lepší? Myslím,něco mezi,ale každý je prostě nějaký.Pokud nám někdo nesedí,pak s ním přece nejsme,ale hlavně je důležité co zjistit za včas.

Ten co přežil K (St, 11. 11. 2015 - 22:11)

Pro A: Jo trápí ji jediný, že ztrácí svůj objekt a svou loutku zájmu a to je celý a pak ano protože je oploštělá vyhledá si jinej objekt jinou oběť, sorry ale z toho co píšeš cítím že s tímhle nemáš absolutní zkušenost ty nevíš jaký to je když končíš a čeho to je schopný nekonečný volání, sms z cizích čísel citový hroucení, vydírání....tímhle takový sobecký potvory lámou chlapa a to je hnusný, oni ani kolikrát neví že jsou nemocný a o to je to horší....v tom se stavím za Jirku co ti napsal ten si něčím takovým prošel a věř mi že člověk z toho vyleze domlácenej jako hardovej panák v lepším případě!

Jirka (Po, 9. 11. 2015 - 11:11)

Anonymko...stale zde mluvíme o lidech s Histrionskou PO (dg.F60.4).To není totéz,co hysterka.Hystericky se muze v jistých chvílích vyjevit kazdý z nás.Kdezto Histronská PO je nemoc.A to,at' uz' je osoba diagnostikována a lecí se (terapie+AD),nebo není,neb o své nemoci neví a tem,co ji nabádají k návsteve odborníka,neverí.
Jedním ze symptomu Histrionské PO je (bohuzel) i "citová oplostelost"Tedy v komorbidite s Hranicní PO a zneuzíváním návykovych látek k tomu v zásade ano.Ale más' pravdu - i tyto osobnosti se mohou z rozchodu trápit.Ale cca. v rádu dní
- ne vsak déle.Projdi diskusí o pár stránek zpet,treba pochopís z príspevku tech,co sem napsali,ze Histrionka si nekdy i zaflirtovala..O jakém trápení Histrionek tedy mluvís??Jak se muze trápit bezcitný clovek??(Respektive "sobec"?)
Muzes' si stát (jako vzdy) za svým,z vody vyvar'eným názorem,ale vádis' se zde s chlapíky,kterí si vztahem s Histrionskou (Hranic'ní) osobností prosli a tedy vedí,o cem mluví...

A (Ne, 8. 11. 2015 - 18:11)

co když ta hysterka rozchod nechce,pak se přece trápí také.Není pravda,že by hysterka hned hledala někoho nového,to je spíš o té povaze každého z nás.Přece i hysterka se může trápit,stejně tak se ale dokáže rychle zamilovat do jiného a to i nehysterka.

Jirka (Ne, 8. 11. 2015 - 17:11)

Ano; i tady vidis,jak to maji cituprazdni lide.Kapka toho trapeni je po rozchodu normalni,a je nabiledni,ze takovy clovek zustane na nejaky cas sam.Ne tak Histrionka:"poplive te",ve spolecnosti vylozi,kterak byla "poplivana" ona sama,a to by v tom byl cert,kdyby se jeste ten vecer nenasel nekdo,kdo ji uveri,"pochopi" ji,doprovodi domu a budou-li si rozumet,druhy nebo treti den si vyznaji lasku...A zacarovany kruh se toci dal...

Ten co přežil K (So, 7. 11. 2015 - 20:11)

To co popsal Tom, je opět jako přes kopírák, abych ti odpověděl, několikrát sem se zkoušel vrátit utáhla mě bylo to šílený, pronásledování, citový vydírání, ale věř mi že se to nedá snášet dlouhodobě, i když si připustíš že bys ji měl jen na sex, kterej ti stejně těma jejíma kecama i při aktu a tím vším nakonec dokáže znechutit, je to ztráta času, ano taky mám občas vzpomínky na nádherny noci a vášnivý spontanní milovačky, ale prostě ne není to opravdu do života, s odstupem času sem rád že sem od toho dal ruce pryč a utekl ....vysávalo to, ničí to, člověk je v kolotoči ze terýho se nedá jen tak lehce vysmeknout....než se definitivně nenasere a neodsekne to jednou pro vždy rázně...

Tomas (So, 7. 11. 2015 - 18:11)

To je racionalni pohled a velmi vystizny. Pokouset se nekoho takoveho zachranit je proste sebeznicujici a neproveditelne.

A jo, (So, 7. 11. 2015 - 17:11)

To Jirka: Diky, urcite to...tak to jsem nevěděla,myslela jsem si,že je to pouze tvoje domněnka.Tak potom nemusíš litovat,ono jít do vztahu s duš.nemocnou osobou,tím bys akorát trpěl a vlastně celá rodina.

anonym (So, 7. 11. 2015 - 17:11)

je to tak,že pokud se moc...Bohužel tohle je můj případ.

Tomas (So, 7. 11. 2015 - 17:11)

To Jirka: Diky, urcite to zvladnu.
Hysterka je proto, ze ji byla histrionska porucha osobnosti diagnostikovana. Mj. taktez jeji matka, se kterou ma velmi komplikovany vztah, sebevrazedny pokus jako dusledek citoveho vydirani, atd.

Většinou (So, 7. 11. 2015 - 17:11)

je to tak,že pokud se moc nebavíš v mládí,pak až by se vdala,měla by tendenci to dohánět a to je myslím horší.Naopak,kdo stále někde spouzí,pak se zase usadí.Nemusí to být pravidlem,to je asné.

Tome, (So, 7. 11. 2015 - 17:11)

Ano, je velmi mlada a mezi...proč si myslíš,že je hysterka? Proč by hned měla mít poruchu osobnosti? Víš proč jsem to uhádla,že asi bude ještě hodně mladá? Jednoduše,protože tak to mladé holky mívají.I já sama jsem měla první a vážnější vztah.Tehdy můj kluk musel odjet pryč a já jsem šla poprvé sama na zábavu a tehdy jsem to poznala,jaké to je jít bez kluka,být jako svobodná,bez závazků a bylo to úplně něco jiného.Hned ještě ten víkend jsem tomu klukovi psala a byl rozchod.Asi by se to nestalo,pokud bych nevyrazila bez něho.Mladí se nemají hned vázat,trošku si užívat.Třeba časem k sobě cestu poznáte,pokud si tedy nenajde někoho jiného,nebo nepoznáš někoho ty.Mladá holka z toho ještě nemá rozum,není tak moudrá jako ty,který jsi starší,ale možná přijde doba,kdy na to přijde,kdy si řekne,že udělala chybu.

Jirka (So, 7. 11. 2015 - 17:11)

Ano,tak to je.Preju ti silu se s tim smirit...
:-J.

Tomas (So, 7. 11. 2015 - 16:11)

Ano, je velmi mlada a mezi nami je docela veliky vekovy rozdil. Samozrejme chapu aktualni stav, kdy zaziva nepoznane vyplivajici z jeji svobody, kterou doposud nemela. S touto poruchou osobnosti a s ohledem na jeji vek je prirozene, ze pocet partneru bude narustat paralelne s poctem zklamani. Ale tak uz to u hysterek chodi. Nezbyva nez se oklepat a jit dal.

Je (So, 7. 11. 2015 - 16:11)

A ted zcela uprimne -...podle mého moc mladá,nevyzrálá,když ti sama řekla,že se nechce vázat,ale chce si užívat.Může se ale stát,že po letech hodně zalituje,bude totiž vybírat až přebere,i tak to bývá.Nicméně je ale fakt,že hned se vázat na prvního kluka není dobré.Každý by měl poznat víc partnerů-tím nemyslím ve stovkách,hi,hi.

Reklama

Přidat komentář