Reklama

Co se stane po smrti?

Hitokage (So, 8. 6. 2013 - 19:06)

Vždycky jsem přemýšlel, jak například bude souzen teorista.
Představme si situaci. Mladý muž bez vzdělání, z chudé rodiny konečně nalezne smysl svého života. Nalezne pravou víru. Konečně může sloužit svému Alláhu. Konečně našel společnost lidí, kteří jej podporují. Samotný vůdce této náboženské organizace jej vyzve, aby vykonal skutek, kterým ukáže svou víru v Boha. Cena za tento skutek je život a ne jeden.
Stačí jen letadlo a mrakodrap, nebo bomba a dav lidí. Zemřou nevinní ano, ale svým skutkem je přece vezme do nebe sebou.

Jak bude Bůh soudit takového člověka?

hm (So, 8. 6. 2013 - 18:06)

Slova Jezie "Ty dny...Kelišová, nech toho.

Rose (So, 8. 6. 2013 - 18:06)

Slova Jezie "Ty dny budou zkraceny, jinak by neprezilo zadne telo" Buh planuje, aby Armagedon prezil nekdo telesne. matous 24

Rose (Ne, 2. 6. 2013 - 10:06)

uved duvod pro sve tvrzeni a ne kopec reci a osobneho utoku

Esor (So, 1. 6. 2013 - 20:06)

moc reci a zadny text
Příliš moc víry a příliš málo rozumu.

Rose (So, 1. 6. 2013 - 20:06)

moc reci a zadny text

D (Čt, 30. 5. 2013 - 19:05)

Nekteri verici si z ruznych duvodu mysli, ze po jejich (telesne) smrti bude (z jakesi bozi milosti) prezivat jakasi jejich duse ci duch.

Jini (napriklad adventiste, svedkove Jehovovi) se zase domnivaji, ze Buh Otec ci Jezis jednou vzkrisi mrtva tela svych vernych.

Bez ohledu na podobne nuance, rada krestanu ci muslimu se domniva, ze za jistych podminek (zpravidla pokud to dovoli buh) a v jiste forme (at jiz fyzicke, duchovni ci dusevni) je mozny jakysi vecny zivot tech, kteri jsou nejakym zpusobem verni bohu, ci jemu mili, nebo pred nim se kajici, akceptujici jej skrze Krista atp. atp.

Prikladem takove myslenky formulovane v bibli je napriklad Jan 3,16. (V tomto konkretnim versi je do toho jeste zamontovana i jakasi bozi laska ke svetu a jakasi bozi obet jeho "jedineho syna".)

Bez ohledu na podobne nuance vsak u takovych predstav a vyroku vzdy plati, ze prani je otcem myslenky (a jeji matkou je touha).

Rose (Čt, 30. 5. 2013 - 18:05)

odpovidam tomu, kdo m rika, abych si precetla celou Bibli, cekam, ze mi uvede vers, kde se jeho nazor podporuje. je vim, ze tam o tom ze duse opusti telo zije dal, nic neni

Rose (Čt, 30. 5. 2013 - 17:05)

Podle Bible zemře jen tělo....Ty jsi Bibli asi moc necetl/a. Duse ktera zhresi - zemre{Ezekiel 18:20). kdo nehresi? Cela Bible neobsahuje zadne zdeleni, ze by neco zilo dal. Uved text, o kterem jsi myslis, ze Tvuj nazor podporuje. Je to podvod od Satana - on rekl "nezemrete"

Petr (Čt, 30. 5. 2013 - 15:05)

Co se stane po smrti? Nic - všechno pujde dál. Jenom ty tu už nebudeš.

Jana (Čt, 30. 5. 2013 - 14:05)

Podle Bible zemře jen tělo....Jestli ty jsi četl(a) bibli, tak se tím ani nechlub a vem si raději učebnici českého jazyka. Ty spísku a nebezkého.........

Rose (Čt, 30. 5. 2013 - 11:05)

Je to lehke, duse umira, pise Bible a take prach si a do prachu se navratis. lez o posmrtnem zivote zacala Bozi odpurce, v prekladu Satan. Ten Eve rekl 'nezemrete'

Rychliš (Út, 28. 5. 2013 - 00:05)

"Prulet sachtou",...Jak myslíš. Tak jak to mam napsat když je to jak když letíš šachtou výtahu dolů a ono to nekončí. A nirvánu znám z tripů, to neni zas tak nic novýho. Klidně si to zkus a uvidíš..
Tak mi to sem napiš kde to tu je napsaný rád si to pročtu. Když to bude česky. Ale fakt až zejtra, dobrou.

Rychliš (Po, 27. 5. 2013 - 23:05)

Já jsem mněla plícní...To je moc dlouho. To tě museli mezitim kyslíkovat, jnak bys měla vygumovanou myslivnu nebo spíš už vůbec nic. Páč mi říkali doktoři že při úplný zástavě to začne být po pěti minutách blbý a deset že už stačí pro totální vymazání osobnosti. Ale zástava dechu jde pomalejš, to jo.
Ale sis teda užila. Takovou dobu, to jsi to musela mít jako na houpačce nahoru dolu a zase zpátky, to muselo bejt sakra hustý taková doba. No to sis dala. Ale hlavně že sis to užila a že tě z toho vytáhli. I když teda když jseš v tý nekonečný blaženosti tak teda vůbec chuť vrátit se jsem nějak neměl. Ale to už bysem to nenapsal tady.
Ono těch pět minut v jednom zátahu taky bylo dost, nemysli si. Ale rozumím ti, to víš.
Dobrou noc, musim spat, zejtra mám šichtu a musim bejt čilej.

D (Po, 27. 5. 2013 - 23:05)

Taky jsem si tím stavem..."Prulet sachtou", "nirvana", "more blazenosti" - to nemas z vlastni hlavy.

Stavy NDE ("Near-Death Experience") uz tu byly na doktorce vicekrat popisovany, a byla tu i rozebirana jejich pricina.

Euforie predsmrtnych stavu - zejmena pri duseni - je dana produkci specialnich neurotransmiteru v neuronech, jejichz hlavni funkci je co nejvice oddalit zniceni neuronu v dusledku nedostatku kysliku.

V pripade teto euforie se tedy jedna jen o vedlejsi - a pochopitelne docasny - produkt normalni neurofyziologicke funkce, jejiz hlavni ucel je nekde uplne jinde.

Smrt ve sve podstate je kazdopadne definitivnim zanikem lidske bytosti, a v zadnem pripade ne - jak by si nekdo jiste chtel myslet - nejakou tajemnou branou do jakesi "vecne blazenosti".

Šilchir (Po, 27. 5. 2013 - 23:05)

Taky jsem si tím stavem...Fajn povídání. Ale proč myslíš, že tam člověk skejsne nafurd? Logičtější je, že to všechno skončí, jakmile zcepeníš.

Eva (Po, 27. 5. 2013 - 23:05)

Taky jsem si tím stavem...Já jsem mněla plícní embolii po operaci v e 23h. se to stalo a ve4h.ráno jsem se probrala.

Rychliš (Po, 27. 5. 2013 - 23:05)

Já jsem prodělala klinickou...Taky jsem si tím stavem blízké smrti prošel a je to fakt hustej úlet. Prudký zlomení smrtelnýho strachu. Nejvíc mě ale vzal ten divokej průlet úzkou šachtou ke světlu a nakonec ta nepopsatelná božská nirvána. Nekonečný moře blaženostě. A taky to odhozený vlastní tělo. Škoda že se z toho jeden musí vrátit ale je dobrý vědět že jednou tam člověk zkejsne nafurt jako když se vrátí domů a že to vůbec není špatný. Těžko se to dá s čim srovnat. Nájezd je jak hodně hustej šit, ale pak se to spíš rozjede jak lsd, ale hodně víc do konejšivý blaženosti. Fakt se to blbě popisuje, musí se to zažít. A nejde to zapomenout.
Jo a měl jsem to od reflexívní zástavy dechu. Taky se tomu říká vyraženej dech a prej to trvalo skoro pět minut než mě rozdejchali.

Eva (Po, 27. 5. 2013 - 22:05)

Já jsem prodělala klinickou smrt,věřím že něco je,je to zajímavé ale jen ten co tím prošel uvěří.Dalo by se o tom psát ale možná by jste si mysleli že jsem blázen a to bych nerada.

D (Po, 27. 5. 2013 - 22:05)

Máš pravdu,ale to co..."Duch" je od slova "dech".

Vira, ze existuje jakysi duch cloveka, ktery je schopen preckat zanik tela, je nadherne zbozne prani.

Da se s nim ale tez nadherne ideologicky hrat. O posmrtnych slastech ducha odedavna nejvice zvanili prave ti, kteri meli ta nejlepe zaopatrena pozemska tela.

Reklama

Přidat komentář