Reklama

Chci umřít a nedaří se mi to

Pampeliška (So, 22. 6. 2013 - 16:06)

Mono,
díky i za Tvůj příspěvek, naděje je vždycky dobrá věc.
Taky jsem na AD, ale nějak se mi příčí tento stav považovat za "vyléčení". jsem prostě na lécích, což není totéž, jako zdraví.

Stejně jako absence akutních myšlenek na sebevraždu není totéž jako chuť žít.

Já jsem se spíše smířila s tím, že momentálně to o moc lépe nejde, ale že je to tak dobré, jak to jen může být. Mluvím za sebe.
Žiju, pracuju, učím se, párkrát jsem si i uvědomila, že TOHLE nebo TOHLE je okamžik, o který bych přišla, kdybych se zabila, jakjsem chtěla. povětšinou ve spojitosti s tím, jak rostou mé děti, jak občas pronesou nějakou hlášku, jak si uvědomím jak vyrostli, jak pokročili, jak bohatý vnitřní svět mají a já do něj občas mohu nahlédnout.
To jsou ty chvilky, kdy si řeknu-jo, fajn, zvolila jsem zatím dobře, že tu jsem.
Jakmile ale budu vidět, že zase působím především destruktivně, pak budu chtít opět rychle odejít.
Tehle potřeba rychlého úniku ve mně už navždy zůstala. Přesto se občas raduji ze života. Jen tam hluboko pod tím je to poznání. Tam jsem stará unavená duše, která odvádí v hmotném světě tu těžkou práci, a už se vlastně hrozně těší, až bude moci odejít, přestože tu všechny miluje. Jen si přijde už moc stará, uondaná. Plní povinnosti, které na sebe vzala.

Pampeliška (So, 22. 6. 2013 - 16:06)

Je fakt, že nedostatkem práce skutečně netrpím, chvála Bohu.
Byla jsem nějakou dobu nezaměstnaná, o to si nyní práce mohu více vážit.¨

Nevím na jakých všech diskuzích jsi mě, "tečko", četla, ale jestlis mě tam četla, pak jsi tam byla tedy taky. Proč považuješ mou přítomnost na více diskuzích jako projev nedostatku mého jiného vybití, vždyť totéž přece by platilo i na Tebe, nemyslíš?
Já se hodně chodím na net odreagovat právě od práce. :-)
A není nic nepochopitelného na tom, že dělám to, co mě zajímá, baví, co je mi blízké.

Jill (So, 22. 6. 2013 - 12:06)

Už vás tu čtu nějaký...Mono, Pampeliška nepovažuje tento stav za neměnný. Naopak, sama na sobě ukazuje a vysvětluje, jak se z nejhoršího dostala a že je stabilizovaná. Ale její emapatie ji přivádí sem aby druhým řekla, že na to a na tom nejsou tak sami...
Jedno co ji drží v přijatelné formě je právě spousta práce, kterou dělá a je nepěkné až ubohé od té věřící (jak umí věřící být zlí, co..? )která jí vzkazuje že má nasadit terapii prací, to je absurdní.
Pampelišce se omlouvám, že se jí zastávám, protože ona o zastání nestojí, ví, co a proč to dělá.

dotatek (So, 22. 6. 2013 - 10:06)

kur.., proč ti fanatičtí věříci si myslí, že jsou dokonalí, chtějí změnit svět a serou se všude.

smetanka lékařs (So, 22. 6. 2013 - 10:06)

ze nebudes do toho zatahovat...Podívej se tečko, jsi taky rozesetá všude na diskusích a Pampelišku nech na pokoji. Pomáhá lidem i sobě. Tomu ty nerozumíš, vidíš jen jeden bod. Ale ostatní ti uniká.
Takže se odeber, třeba do kostela. Užitečně si zchladíš hlavu a srovnáš neplodné myšlenky.

. (So, 22. 6. 2013 - 10:06)

Bože, tak to se bude i...ze nebudes do toho zatahovat nabozenstvi?Ved len katolicka viera Ta moze zachrańit,nic ine.A mimochodom,neviem kto si,ale Tvoj nick,je v kazdej debate na tomto portaly...ako moze jeden clovek nonstop sediet na portaly a debatovat po vsetkych blogoch?!To uz hranici s nenormalnostou!Clovek ma predovsetkym robit nieco uzitocne a na net ist raz za cas!!!Tebe asi treba nasadit terapiu PRACOU,zeby si nemala cas na hlupe neplodne myslienky

Mona (So, 22. 6. 2013 - 10:06)

Už vás tu čtu nějaký pátek a mám pocit, že někteří z vás se opravdu točí v začarovaném kruhu. Chápu to, sama jsem trpěla těžkou depresí asi 5 let a myšlenky na smrt jsem měla stále. dokonce jsem se i pokusila o sebevraždu. Ale dostala jsem se z toho. Nakonec jsem objevila takovou kombinaci léků, která mi zabrala a z deprese jsem se vyléčila. Antidepresiva budu sice brát do konce života, ale pomáhají mi, tak jsem s tím smířená. Chápu, že lidi v akutním stádiu deprese nejsou schopni užívat si plavání s delfíny, já nebyla schopná ani vstát z postele a vyčistit si zuby, ale je z toho cesta ven - a není to smrt.
Mám pocit, Pampeliško, že ty a hodně těch, co sem přispíváte, berete tento stav jako neměnný, ale není tomu tak. každý se může z deprese vyléčit, každý může uvidět to světýlko na konci tunelu a každý si může zase začít užívat života.

hgh (So, 22. 6. 2013 - 08:06)

ahoj.Taky mam k tomu sklony.Protože sem všechno pokazila.Ale vždycky mně něco zastavi.A nevim proč...

Oprava (So, 22. 6. 2013 - 00:06)

to před tím OK, v příspěvku být nemělo :)

KM (So, 22. 6. 2013 - 00:06)

Pampeliško, musí to být...možná by přišly o určité vyplnění jakési OK,možná by se dostavila prázdnota, představa smrti totiž dovoluje člověku kdykoli z tohoto světa zmizet, alespoň v představách.
Neodsuzuji to, a do jisté míry to i chápu, někdy je opravdu realita velmi těžko snesitelná. Jako únik dobrý, ale ne jako náhradní smysl života?
Proč si nevybrat něco

Pampeliška (Pá, 21. 6. 2013 - 22:06)

Pampeliško, musí to být...Možná má vše svůj čas a nic se nedá uspěchat.
Možná má každý život ve svých rukách a rozhoduje si sám, kdy je připraven se pustit, či jestli vůbec.
Možná to není nic k hodnocení, jen to každej máme jinak.

OK (Pá, 21. 6. 2013 - 22:06)

pro OK:
Je skvělé že jsi...Pampeliško, musí to být emoce, které vedou člověka napsat svůj názor? Třeba jiný pohled .. Nemám nic proti tomu, když se lidé svěří se svým problémem. Naopak. Jak se říká - sdělené trápení, poloviční trápení. Jen vím, že je potřeba se rozhodnout - buď chci pro svůj život něco udělat nebo nechci a pak tedy ve své mizerii nacházím něco, co mne v tom stavu "napůlcesty" udržuje a co mi vyhovuje. Znám tu půlcestu - možná, kdyžtak - a to je nicneřešící a deptající. Z mého pohledu .. Proto jsem se tady vyjádřila svými příspěvky. Ovšem zdá se, že jiné příspěvky odmítáte .. proč nechcete slyšet, že je z toho možná cesta ven? O co byste přišly?

hm (Pá, 21. 6. 2013 - 22:06)

Ano,je Jeden který má...Jsi loutka?

Ne! Jsi to TY.
TY rozhoduješ o svém životě, nepotřebuješ k tomu nějaké video, nějaké řeči od Dr.Nešpora. A právo o SOBĚ rozhodovat máš jen TY.
Rozkazovat, On TI něco rozkazuje?

Otevři oči!

Sophie (Pá, 21. 6. 2013 - 21:06)

Ano,je Jeden který má právo i lidem rozkazovat radovat se, a protože je vytvořil, ví, že toho jsou schopni.
Myslí si to konečně i Dr. Nešpor, i když nevím jestli je věřící.

zde je názorné video, že to jde

http://www.youtube.com/watch?v=G__lywYIPJs

Jill (Pá, 21. 6. 2013 - 21:06)

Říká se, že všichni máme stejnou šanci.
Nemáme!

Pampeliška (Pá, 21. 6. 2013 - 21:06)

Víš, proč se ptám? Pokouším se najít motivaci, která tě sem vede psát a dělit se o svůj pohled na život.

Pampeliška (Pá, 21. 6. 2013 - 21:06)

N., nejsem příznivcem tzv....pro OK:
Je skvělé že jsi našla sílu znovu chtít žít.
Jsou tací, co ji nenajdou. Z různých důvodů. je to špatně, myslíš?
Každý se neustále rozhoduje, jak se svým životem naloží.
Pokud člověk sílu nemá a hledat nechce, těžko mu to zazlívat.
Co Ty při tom cítíš, když to čteš, že někdo z nás žít nechce? Rozčiluje tě to? Zlobíš se? Nebo je ti to líto? Jaká to je emoce?

Pampeliška (Pá, 21. 6. 2013 - 21:06)

Bože, tak to se bude i přikazovat radovat se? No nazdar...
Náboženství bych do toho fakt netahala. Do léčebny se mohou dostat věřící i ateisti. Nemoc není v tomto vybíravá.
I když je pravda, že věřící mívají větší podporu ve víře a ve své komunitě věřících.

Ale všechno je relaticní, viz:
https://www.youtube.com/watch?v=N49H_Q17oYY

OK (Pá, 21. 6. 2013 - 20:06)

Ty se prostě na Doktorce...N., nejsem příznivcem tzv. pozitivního myšlení, protože z toho vznikají takové ty přihlouple trvalé úsměvy, jimiž člověk v sobě něco překrývá, potlačuje. Jsem pro to, abychom nacházeli příčiny svých problémů, abychom je chtěli pochopit, jsou-li příčinou jiní lidé - abychom chtěli poznat, jestli jsou schopni vidět svůj omyl, proč si nás vybrali za oběť, co potřebujeme touto zkušeností objevit pro sebe a svůj život apod.
Nenazvala jsem tě troskou, nechci tebou manipulovat a myslím, že věkově nebudeme příliš vzdáleny. Teoretizuji? Je to sice už dost let, co jsem se po smrtícím koktejlu "opět" probudila na ARO a co jsem řešila nebyla jen tak brnkačka, ale během dalších víc jak třiceti let jsem došla k závěru, že když člověk chce svůj život změnit, tak ho taky změní, protože je to jenom jeho rozhodnutí, co udělá. Víš, jde o to hledat tu sílu v sobě a CHTÍT žít lépe .. odměna je poté nad očekávání. Štěstí? Pokud mu nejdeš naproti, budeš jej míjet stále

Manka (Pá, 21. 6. 2013 - 20:06)

Radovat se na příkaz?
To jste lidi slepí?

Nemusím být křesťan, abych žil důsledně, nemusím se radovat na příkaz, stačí se podívat kolem a chtít. Chtít vidět to, co nevidíte. Zvednout hlavu, otevřít oči. Žít.
Ono je pro co. Jen stačí chtít a hlavně se dívat kolem.

Pro jednu kapku rosy
pro ranní zpěv kosí
pro úsměv od neznámých lidí
co nejsou slepí a vidí.

Reklama

Přidat komentář