Reklama

Kluci a nahota doma

Petra (Ne, 15. 5. 2011 - 19:05)

Divné to myslím není. Myslím že je lepší když mámy koupou i starši kluky. Hlavně kvůli předkožce a tak. Je to lepši než aby se něco zanedbalo. Nebo kdyby se objevil nějaký problém aby byl řešien včas.

Hanka (Čt, 12. 5. 2011 - 19:05)

Co se týče holek, tak na to...Tomu že ho nechce pouštět samotného do pánských rozumím. Jestli jsou ty dámské s kabinkama kde má každý své soukromí a nikdo tam nikde nechodí svlečený tak by mi to taky nevadilo a nevím proč by si měl někdo stěžovat. Co se mytí týče to Ti říkala ona sama? Třeba to myslela tak že se myje sám + jednou týdně například o víkendu ho vykoupe sama nebo jenom zkontroluje. Přijde mi to celkem normální. A s tou Amerikou bych to asi brala s rezervou. Co když syn bydlí u matky do 30 :D

Kristýna (Čt, 12. 5. 2011 - 09:05)

Mě to přijde kolem toho 12. 13. roku ještě v pořádku, pokud samozřejmě není dítě už moc vyspělé. Náš syn se takto koupával asi do 12 a bylo to bez problému, nikdo to neřešil, občas se jen trochu koukaly stejně staré děti, ale to spíš bylo asi ze zvědavosti kvůli jeho obřízce než že by řešily jeho nahotu.

Anna (Čt, 12. 5. 2011 - 07:05)

Koupání bez plavek u trochu větších dětí už moc běžné není ale vím že jsem našla nějaké starší fotky od mámy a tam byly všechny děti někde u přehrady a skoro nikdo z nich plavky neměl, hlavně teda kluci - docela si to pamatuju protože to bylo poprvé, co jsem viděla pindíka :-) Jinak naši taky patří k podobným rodičům jako Kamila s Lídou. Se ségrou jsme bývaly nahaté až do mých 13 let,pak jsme dostaly plavky obě. Vím že ke konci mi to už trochu vadívalo a plavky jsem občas mámě nadhodila - u mě šlo spíš o to že jsme chodili nejčastěji k rybníku kousek za naším sídlištěm (Homolka) a vadívalo mi že mě mohlo vidět docela dost kluků od sousedů. Co si pamatuju tak nikdo jinak tu nahotu neřešil ale tihle kluci na mně samozřejmě koukali. Byla jsem pak za plavky ráda ale nakonec mi koupání v nich vadilo a po pár letech jsem sama začala chodit na nudu.

Kamila (St, 11. 5. 2011 - 19:05)

Co se týče holek, tak na to...Divné to samozřejmě je. Řekla bych že jde o svobodnou nebo rozvedenou matku a kluk bude trochu mamánek. Taky dceři pokud něco potřebuji po zaklepání vejdu do koupelny a občas si třeba chvilku povídáme nebo jí umeju hlavu, ale to co píšeš mi přijde jako nezdravá upnutost na syna.

Karen (St, 11. 5. 2011 - 07:05)

Co se týče holek, tak na to nemám vyhraněný názor, ale přijde mi že Kamila i Lída mluví rozumě a dcery do ničeho nenutí, takže se mi zdá všechno úplně v pořádku. Já co si pamatuju nosila plavky od devíti a ve 14 nahatá bych se už asi styděla, ale vím že ještě tak do 12 jsem se taky občas sušívala nahá na dece a když jsem se převlíkala tak bez nějakého schovávání za ručník.
Jak se tady řešila i nahota kluků tak myslím že hlavně u hodně matek i dnes převládá pocit že kluci můžou být nahatí, protože se nestydí a psychicky dospívají pomaleji a holčičky už jsou malé slečny a mají mít plavky. Pár lidí znám co mají třeba mladší holku a staršího kluka a ona přesto plavky dostává a on ne.Myslím že ne vždy to tomu klukovi vyhovuje. Zase ale mám známou a ta kluka bere k vodě nahatého ještě v jeho 13, ale ten kluk je opravdu jak tělesně tak duševně (myslím co se vyzrálosti týče, ne inteligenčně) na úrovni 8letého děcka. Dokonce když jdeme do lázní tak ho nepouští samotného do pánských sprch a bere ho k nám do dámských a nikdy se nestalo, že by si nějaká ženská stěžovala. Co už ale i mně přijde divné je to, že ho doma pořád sama myje. Ona mi ale tvrdila že i v prudérní Americe kolikrát matky koupají i mnohem starší syny prostě po dobu, co u nich bydlí. Nepřijde vám to divné? Zajímalo by mě, jestli i toto je běžné nebo ne.

Lída (St, 11. 5. 2011 - 06:05)

Správně, v tomle souhlasim...No co přesně si myslí dcera nevím, ale řekla bych, že víceméně totéž jako my. My prostě vedli holky od mala k tomu, že nahota je něco normálního a přirozeného a spíš je učili,kdy vhodná je a kdy není. Starší dcera by si podle mne už o ty plavky sama řekla, kdyby je nezačala dostávat od nás, ten rok z 14 na 15 začala menstruovat a začaly se na ní poprvé nějak projevovat znaky dospívání a psychicky začala zrát, tam nebylo co řešit. První rok je nosila bez problémů, teď (bude jí 17) už si většinou zakrývá jen spodek a v soukromí doma na zahradě se běžně opaluje úplně nahá.
Zajímavé to bylo spíš s mladší dcerou, která v 13 z toho ještě neměla úplně rozum, přesto ale od nás dostala tehdy plavky (spodní díl), aby byla stejně jako sestra "velká holka" a nezáviděla jí (oběma holkám jsme pořídili plavky nové, protože ty určené na koupaliště už dva roky ležely ve skříni). Po vykoupání pořád kňourala, že jí plavky studí a že se jí to nelíbí, takže jsme ji ubezpečili, že pokud nechce, plavky nosit nemusí. Pak si je brávala jen do vody a na dece se sušívala bez plavek ale pak se čím dál častěji stávalo že plavky "zapomněla doma" a loni už je nakonec nenosila skoro vůbec. U ní ještě žádné znaky dospělosti nejsou, tak jí možná ještě letos to nahaté koupání dovolíme, ale pak jí budu muset vysvětlit, že už bude třeba do plavek, pokud na to nepřijde sama.

Mára (Út, 10. 5. 2011 - 22:05)

Ale Jarko, prostě lidé jsou...Správně, v tomle souhlasim s Lídou a nechápu co natom Jarce připadá tak šíleného. Paní Lído, možná by Jarce k pochopení pomohlo, kdyby jste napsala co si o nahotě myslí přímo Vaše dcera, protože by to byl názor ne dítěte, ale mladé slečny. A ten by měla Jarka respektovat.

Jarko, není pravda, že by Lída "nechávala holku do 14 nahatou". Její dcera tak činila určitě dobrovolně.

Paní Lído, jak dcera reagovala na plavky? Přijala je bez odmlouvání a jak dloho si na ně zvykala? Nestěžuje si?

Lída (Út, 10. 5. 2011 - 20:05)

Pro Kamilu, Lídu a podobně...Ale Jarko, prostě lidé jsou různí a každý na toto má jiný názor. Dcera ve 14 žádné známky dospělosti nejevila, prsa neměla, žádný zadek, žádné zaoblení, nic. Nebyla sice tak malá jako dcera Kamily, ale rozhodně žádná dlouhánka, ale nevím, proč by se toto mělo posuzovat podle výšky. Jakmile jí začaly růst chloupky, plavky jsem jí pořídila - to už jsem psala. A kdyby to holkám tehdy vadilo, tak by určitě chtěly chodit častěji na koupaliště, kde jsme jim dávali plavky, ale ony taky vždycky chtěly radši k rybníku. Mladší holka sice plavky dostala taky, ale stejně si je často po vykoupání sundávala a ležela na dece nahatá, protože jí mokré plavky nebyly příjemné. Takže rozhodně žádné trápení nešťastných "mladých slečen" šílenými rodiči. Prostě se můj a tvůj pohled na nahotu neshoduje. Tečka.

Mirka 75 (So, 15. 4. 2023 - 19:04)

Dokud se dcera nestidi tak se může koupat bez plavek i ve dvanácti

Pinďa (So, 15. 4. 2023 - 19:04)

Ve 12 už některé mají chloupky a celkem slušná prsa

Silva (So, 15. 4. 2023 - 19:04)

No můj syn v tom věku má 15cm v klidovém stavu.

Karel (Út, 10. 5. 2011 - 18:05)

Pro Kamilu, Lídu a podobně...Možná jste šílená vy, jestli je pro vás lidské tělo "šílené". Pokud to nevadí té holce, že je ve 14 nahá, tak proč to vadí vám?
A kdyby šla v 16 nebo třeba v 18 letech na nudapláž, tak je to taky šílené???

nahatej (Út, 10. 5. 2011 - 11:05)

Hm, tak asi jsem spadl z Marsu nebo co...

Lído, zkuste třeba Džbán, je tam docela hezky, Hostivař se odbahňuje, pro vás by byl hezký Motolský rybník, je tam malá plážička pro nudisty, ale pěkná, soukromí a tak. A možnost se vysprchovat po vylezení z bazénu. Tam vás nikdo očumovat nebude. Pamatuju na jednu maminu s asi třináctiletou holkou, která tam byla, holka už byla chlupatá a styděla se a měla na sobě spodní díl plavek a při vstupu do vody je sundávala. Máma byla vyholená. Pak to ale dcerku omrzelo a na plavky se úplně vybodla. Zrodila se pravá naturistka :-)))

Mimochodem, já nahotu neřeším ani u kluků, mně přijde stejně normální a přirozená jako ta holčičí. Pokud někdo tvrdí opak, pak má mindrák nebo zakrývá nějaký divný choutky. Přeju prosluněné dny. Petr

Jarka (Út, 10. 5. 2011 - 10:05)

Jarko, jako extrém mi to...Pro Kamilu, Lídu a podobně smýšlející: Co by na nich kdo viděl? To se zeptejte pedofilů co na těch dětech vidí. I když mně osobně 13 nebo dokonce 14 letá dívka už jako dítě nepřipadají. Já samozřejmě
nechci nikomu zkracovat dětství, ale jsem toho názoru že by se zase nikomu nemělo oddalovat dospívání. Pokud holka nosí pouze spodní díl a její hrudník vypadá jako klučičí, tak je to v pořádku. Nevidím důvod proč mít na sobě mokrý vršek, když pod ním nejsou prsa. Ale nechat holku do 14 nahatou, to je šílené. Vaše dcera ve 14 už nebyla žádné malé děcko, ale mladá slečna a nějaké známky dospívání už přeci musela mít ať už je to zde již zmiňovaná výška, první chloupky, náznak prsou nebo zaoblení. Jako malé dítě bych považovala holku tak do 10 s tím že plavky by nosila asi tak od 6 a veřejně se převlékala tak do 8 let.

Kamila (Út, 10. 5. 2011 - 08:05)

Děkuji, mě to vážně přijde rozumné, naopak nerozumím opaku. Ale u kluků se s tím úplně neztotožňuji. Jde o to, že pokud holka není vyvinutá, tak na ní opravdu není vůbec nic vidět, nikoho to pobouřit nemůže. U nahatého kluka je tam pořád den penis. Kdybych měla syna, tak mu pravděpodobně dávám plavky třeba už od desíti. Ale zase je pravda že kluci jsou méně psychicky vyspělí a ta nahota jim ještě dlouho vůbec nepřijde, takže vlastně nevím. Ale je to jednou, jsou to jen kdyby. Každopádně jsem si 100% jistá že s dcerou dělám správnou věc a není jediný důvod, proč by měla mít u vody plavky.

navi (Út, 10. 5. 2011 - 08:05)

Kamila je rozumná žena

Kamila (Út, 10. 5. 2011 - 08:05)

Já to vidím prostě jinak,...Jarko vy to prostě vidíte tím svým pohledem. Ale jsou zkrátka rodiče, kteří se ještě snaží držet rozumných hodnot a 13letá dívka je prostě dítě, nezlobte se na mne. Vy se ptáte proč ji za každou cenu vystavovat, já se zase ptám, proč jí zakrývat plavkama tam, kde ještě nic nemá, uměle jí zkracovat dětství a dělat z ní předčasně dospělou. Nehledě tomu že nahaté koupání opravdu není žádné vystavování - my se nikdy nesetkali s tím, že by někdo na dceru zíral nebo její nahotu nevhodně komentoval. Také se ovšem koupeme spíše v ústraní. Občas velmi výjimečně se stane, že si ji pozorněji prohlédnou stejně staří kluci, ale v tom vidím spíš jejich zvědavost a ne nic sexuálního.

Lída (Út, 10. 5. 2011 - 07:05)

Nevím, tu zkušenost zatím nemáme. Trochu jsme přemýšleli o FKK v Chorvatsku v srpnu, tak si to možná před tím vyzkoušíme tady - nevíte o nějaké slušné pláži v okolí Prahy? Tím myslím něco, kde není krásná pláž pro oblečené a kousek bahnitého břehu za křovím pro nudisty...

nahatej (Út, 10. 5. 2011 - 07:05)

Starší jsem je pořídila...A fakt neuvažujete o tom zajít na nudu??

Reklama

Přidat komentář