Reklama

Kluci a nahota doma

tomášek (St, 16. 2. 2011 - 21:02)

Milý Tomášku,přestaň...Václave,díky za upozornění,ty kluku starostlivej

Michal (Po, 14. 2. 2011 - 20:02)

Magdaleno, rekl bych nech to...Souhlas s Tomem. Hlavně aby děti nezískaly pocit, že říct si o plavky je něco nepatřičného. Já se ještě ve 12 u vody nahatej propadal hanbou zatímco kolikrát i menší děti měly plavky, ale díky mamčinému přístupu k mé nahotě mi bylo trapné říct jí, že se stydím.

radek (Po, 14. 2. 2011 - 16:02)

Zkusím to napsat z pohledu...Tebe bych chtěl mít Mirko za mámu.To by bylo supr,já ve dvanácti nahý a moje sestra v šesti v plavkách,to bych se raději nekoupal.

! (Po, 14. 2. 2011 - 13:02)

Mirko, Vy si snad děláte...Mi to ale pripada, ze nabadate, aby nedavala plavky ani 13 divce(pokud by ji mela). To je ale opravdu vec tech deti, zdali jiz pocituji, ze ty plavky chteji. Otazka je, zdali ty plavky te 6-lete dcerunce nenuti.

Otec (Po, 14. 2. 2011 - 12:02)

Zkusím to napsat z pohledu...Mirko, Vy si snad děláte legraci. Šestileté dívce plavky dáte a třináctiletému klukovi ne ??? Pokud to myslíte vážně, tak byste se asi měla jít léčit .

Tom (Po, 14. 2. 2011 - 10:02)

Magdaleno, rekl bych nech to nejprve na nich, ujisti je, ze az budou chtet plavky, at ti reknou, ze jim je koupis. A jako limit bych videl az zacnou "chlupatet", pak uz by to bylo asi divny. Ale do te doby je to rekl bych hlavne jejich vec.

Peter (Po, 14. 2. 2011 - 09:02)

Včera v televíznych novinách ukazovali jedného hlupáka, ktorý sa tam sťažoval, že ho do liečebného bazénu na procedúry nechceli pustiť v plavkach. Tvrdil, že už v živote nepôjde do kúpelov. Neviem čo sa tak bojí o toho svojho fógla asi ho má malého...

nahatej (Ne, 13. 2. 2011 - 21:02)

Opět musím doporučit návštěvy nudistických pláží. Pokud nejsou poblíž, tak se chodit koupat tam, kde nejsou lidi - samozřejmě bez oblečení. I rodiče mohou být nahatí. To není úchylka. To je přirozenost a je to normální. Dokud prostě nebudou podmínky takové, aby lidské tělo nepohoršovalo, tak to řešit takhle.

Magdalena (Ne, 13. 2. 2011 - 17:02)

Paní Ivo a do kolika let se koupal? Staršímu synovi se to už asi totiž blíží, přiznám se že jsem to čekala už dřív ale oběma klukům občas zajdu do koupelny umýt záda nebo hlavu o víkendu - samozřejmě i proto abych si je prohlédla jestli jsou v pořádku a zatím prostě není nutné aby se ani jeden z nich musel u vody zahalovat. Obřízka na to podle mne nemá vliv, jeden syn ji má ale nevím proč by se kvůli tomu měl víc stydět než druhý nebo by měla být jeho nahota tabu jen proto, že má odhalený žalud.

Iva (Ne, 13. 2. 2011 - 17:02)

Navíc mů j synovec se koupal od malinka natý to měl od 2 roků udělanou obřízku

Iva (Ne, 13. 2. 2011 - 17:02)

p.Andrýsková i p.Magdalena mají naprostou pravdu,než se začnou měnit v muže se mohou koupat nahatí.

Magdalena (Ne, 13. 2. 2011 - 15:02)

Paní Andrýsková, krásně jste to vystihla. Sama někdy přemýšlím, čím to, že se to takto proměnilo. Já dcery nemám, ale syny 10 a 13 let nechávám venku (samozřejmě myslím u rybníka, ne v lázních) odjakživa koupat nahaté. Musím říct, že naštěstí okolí to vnímá jako normální, nikdy s tím nebyl problém, ale kluků v jejich věku bez plavek moc nebývá - občas někoho potkáme, ale jsou v menšině. Podle mne kluk by měl dostat plavky a řešit nějak svou nahotu až se začne měnit v muže a k tomu mají oba mí synové dost daleko. Já s tou érou zrychleného dospívání, kdy z ještě nedozrálých dětí předčasně děláme dospělé a dospívající, nesouhlasím, je to okrádání o dětství.

Andrýsková (So, 12. 2. 2011 - 15:02)

Proboha jak někdo může považovat nahotu dítěte za nevkusnou, nepatřičnou a nevím co ještě... Dřív se to u kluků skutečně nijak neřešilo a bylo to běžné. Holčičky mezi tím 6-8 rokem dostávali plavky. Celodílné nebo kalhotky a kluci šli do plavek až když se vyvinuli. Dnes je normální že i předškolní děti mají plavky a to i s podprsenkou aby zakrývali prsa která ještě neexistují. Dnešní doba okrádá děti o dětství. Podívejte se na módu devítileté holky se oblíkají jako dospělé a ve dvanácti se běžně líčí! V médiích je prezentována nahota se sexuálním podtextem a nikdo nic nenamítá. Ale jeli nahaté dítě na pláži je to nevkusné. U holek tento argument částěčně beru-Různí pedofilové a šmíráci. A taky fakt že holky dospívají brzo a na některé muže sexuálně působí. Takže ty kalhotky tak od 5-8let podle situace a podprsenku tam kde je co zakrývat. U kluků je to více individuální. Tam mi to přijde přirozené do vyššího věku. Zamyslete se co uvidí žena na dospívajícím klukovi? Nic. Vůbec nic. Takže pokud bych viděla koupat se 12 r. chlapce venku a bez plavenk ani bych se nad tím nepozasatvila. A vůbec dávat klukovi v tomhle věku plavky mi přijde jako pitomost. Něco jiného je např. plavecká hala, aquaparky, plavání se školou atd. tam plavky musí, ale jindy ne. Jak už jsem psala nazačátku dříve to bylo úplně běžné. Je to prostě dané dobou. Ta se změnila.

Mirka 75 (Pá, 13. 9. 2019 - 22:09)

Souhlasím s tebou

Šárka (Pá, 11. 2. 2011 - 17:02)

Mě mamka nechávala koupat nahou myslím až nějak do 12, mladší brácha měl plavky už od první třídy. Nějak do těch 8 jsem to ani moc neřešila, pak už mi to bylo trapné ale nějak jsem se styděla to mámě říct. Jak jsem to ale ze sebe konečně dostala, tak mi bez problému pořídila plavky, škoda jen že mi to trvalo tak dlouho.

Návštěvník (So, 1. 7. 2023 - 18:07)

Dcera přítelkyně nosí jen spodní díl plavek je jí 14 let nestidi se

Tom (Pá, 11. 2. 2011 - 11:02)

Chtel jsem se zeptat, jestli tu mazou prispevky? Napsal jsem delsi prispevek, ve kterem jsem slusnou formou kritizoval jeden zde zmineny nazor, vim, ze se v diskusi objevil, ale po 2 dnech tu neni.

Terka (Pá, 11. 2. 2011 - 08:02)

U nás mají děti demokracii, tedy kormě koupání v bazénu, kde jsou plavky povinné, syn (10 let) i dcerka (6 let) mají svoje plavky a když se jdeme koupat někam k vodě a chtějí je, tak je dostanou, když je nechtějí, koupou se nazí. To většinou taky záleží na tom, kolik dalších lidí kolem nás je a tak... ale nikdy by mě nenapadlo je přesvědčovat, aby se koupali v plavkách nebo bez nich... Jak to chtějí mít, tak to mají.

Fido (Út, 8. 2. 2011 - 22:02)

Naprostý souhlas s Kateřinou (6.února v 18.54) - přesně a dokonale napsáno.

Iva (Út, 8. 2. 2011 - 21:02)

Můj malý bráška se také koupal do 10 - 11 roků nahatý a to měl od 2 roků udělanou obřízku.

Reklama

Přidat komentář