Reklama

Obřízka evropských žen

irena (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

Velikonoce jsou překrásný...pokud si pod pojmem překrásný nepředstavuješ ženskou s jelitama, pak s tebou můžu souhlasit.S Ježíškem , krtečkem, gulášem a slivčou 100% :-))......snad nevadí, že nejsem Wendy

pro wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

Co chceš ty slepice? Umíš...Velikonoce jsou překrásný slovanský zvyk. Osobně nemusím Santa Klause ani MickeyMouse, nemusím ani hamburger, stačí mi Ježíšek,krteček a dobrý český guláš. A místo whisky pořádná slivovice taky udělá své. :-))

irena (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

Co chceš ty slepice? Umíš...bohužel, žádné tradice se jen tak nevykoření- ani ty špatné. Možná trochu chápu, co myslíš.I ty ženské, které pak brečí, že si kvůli jelitům nemůžou pár dní sednout, taky tvrdí, že to tak má být, že je to tradice. Přitom kdyby někdo přišel s tím, že se velikonoce zrušily, byly by mezi prvními, kdo by se velice hlasitě oddechnul s tím, že to bylo dost kruté.
Takže já zastávám názor, že když už velikonoce, tak jen symbolicky a jen takové návštěvy k nám chodí.

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

Wendy, tys si spletla...Co chceš ty slepice? Umíš vůbec číst??

K ženské obřízce jsem se už vyjádřila. A pro nechápavé ještě jednou polopatě.
Je to krutý a barbarský zvyk postavený na tradici. Bohužel bude problém ho zcela vykořenit, když tolik lidí lpí na nesmyslných tradicích. Kdykoliv tu někdo napíše, že české velikonoce jsou taky barbarská tradice, zvedne se vlna nevole od slepic jako jsi ty. Nemáš žádné argumenty jenom meleš tradice, tradice. Takže si nejdřív zameť před vlastním prahem a pak kritizuj tradice ve vzdálených krajích.

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

ale tos tam poslala sebe nebo...Tohle jsem přece nepsala já. Přečti si to znova a musí ti to být jasný.

Karel (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

No co asi budeme? Lidi ne?...Ne, nevadí, mě se ty tradice líbí.
A lidi jsme i s tradicemi.
Já se cítím i svobodný, jaký si to uděláš - takový to máš.

Hele (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

Wendy, tys si spletla diskusi. Vrať se zase na diskusi o Velikonocích ty chytrá hlavo nebo se vyjádři k obřízce žen. Je zvláštní, že Velikonoce v Česku ti vadí a obřízka tě nechává klidnou. Zakvokáš????

já ti nevím, (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

jdi do prdele a odstěhuj se...ale tos tam poslala sebe nebo hanu? Pokud hanu, tak proč, nic špatnýho snad nenapsala.

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

Ale tradice jsou to jediné,...No co asi budeme? Lidi ne? Svobodný lidi nesvázaný pitomejma tradicema.

Prý tradice, a to ti nevadí, že ty tradice jsou zprzněný, a vůbec ne původní, tak jak to původně bylo? Že to přišlo z Balkánu, ale ani tam se to neudrželo?

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 18:12)

že novodobou tradicí se...Máš pravdu, až na to že se ty Madleny a Joudové pustily do mně, ne já do nich. Já jsem nikoho osobně nenapadla, jen jsem vyjádřila svůj názor na velikonoce. A už se to tu hemží útoky a urážkami.

koukám, (Čt, 16. 12. 2010 - 17:12)

Je vidět, že si nevidíte...že novodobou tradicí se stává napadání všech, kteří mají jiný názor.A to ani nemusíš vědět, co a proč si vlastně myslí.Jen si dovolí myslet něco trošku jiného.Doufám, že tuhle tradici dlouho dodržovat nebudem.

Karel (Čt, 16. 12. 2010 - 15:12)

Ale tradice jsou to jediné, co nám tady zbylo z minulosti a je to to jediné, co nás odlišuje od ostatních států Evropy.
A proč bychom se toho měli vzdávat?
Co budeme bez tradic?
Jen stádo tupců, které se bude řídit reklamou a cpát se hamburgry a pizzou a zapíjet to kolou.

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 15:12)

Je vidět, že si nevidíte ani na špičku nosu. Těžko můžete kritizovat zvyky primitivních národů, když se sami, byť relativně vzdělaní nechcete vzdát vlastních pitomých tradic.

. (Čt, 16. 12. 2010 - 14:12)

jdi do prdele a odstěhuj se...A ty jsi byla kde a jak dlouho, že se ti nelíbí české velikonoce a podrobuješ se cizokrajným vlivům?

možná (Čt, 16. 12. 2010 - 14:12)

by bylo dobrý napsat, na koho to je.Že by Wendy reagovala sama na sebe?

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 14:12)

České velikonoce jsou...jdi do prdele a odstěhuj se tam, kde se ti to líbí. Jdi se nechat obřezat ať opravdu poznáš, co je to místní tradice. Jestli mě někdo opravdu štve, tak jsou to lidé, kteří jsou 4 měsíce mimo republiku a už kritizují. A podrobují se cizokrajným vlivům. Slepice je mírné pojmenování

hana (Čt, 16. 12. 2010 - 13:12)

České velikonoce jsou...já bych řekla, že velikonoce by mohly být krásné, kdyby....Třeba k nám chodí jen "slušní" chlapi, takže si stěžovat nemůžu.

Wendy (Čt, 16. 12. 2010 - 12:12)

České velikonoce jsou mezinárodní ostuda a čeští bulíci a multiknedlíkáři tomu říkají tradice a kulturní dědictví. Stejně jako nazývá prezident ženskou obřízku v Ghaně. Následky českých velikonoc nejsou tak drastické, ale princip je stejný, neospravedlnitelné násilí na ženách a jejich ponižovaní (nastav slípko zadek a dej nám vejce). Kdo tohle nevidí, musí být tupec.

hana (Čt, 16. 12. 2010 - 09:12)

Podle mně nic, podle...mnooo, když vezmeš, že někteří chlapi se chovaj jak barbaři (hlavně ženskou zmlátit), tak se jim nedivím. Možná by ses divil, kolik ženských velikonoce nemá v oblibě. Nejsem americká feministka a velikonoce- ve slušné podobě- mi nevadí.

Hnusoň (Čt, 16. 12. 2010 - 08:12)

Shrnuto a podtrženo - stejně bude jednou mezirasová válka :-))

Reklama

Přidat komentář