Reklama

A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

Nojo, (Čt, 26. 5. 2016 - 20:05)

Zaměstnání nemám, ale...Zaměstnání nemáte... A čím to podle vás je?

Hm, (Čt, 26. 5. 2016 - 20:05)

Zaměstnání nemám, ale...Takže si to shrneme. Vy vzdělání nemáte, pracujete manuálně, podle vás jste ten pan "chytrý", bez kterého by se asi zbořil svět, ale jste bohužel bez práce.
Zatímco ten, kdo je podle vás "jen" obyčejný kancelářský poskok práci má, vydělává peníze, což je asi zajímavé.
Takže kdo je na tom dobře a kdo špatně?

Já v klidu jsem (Čt, 26. 5. 2016 - 20:05)

Vzdělání mám, a i...Spíše mi připadáte jako člověk, co má komplex z toho, že někteří, co mají vzdělání berou více, než vy.
To bude asi váš problém, že se s tím nějak nedokážete vyrovnat a patrně děláte práci, která vás nebaví a štve vás, že někdo jiný, co má třeba vysokou školu bere daleko víc. Váš komplex si hojíte tak, že každý, kdo má vysokou školu je podle vás hlupák, co má jen titul, zato vy jste chytrý.
Měl jste se holt více učit a mohl jste se uplatnit lépe.

Manuální (Čt, 26. 5. 2016 - 20:05)

Vy asi nebudete mít...Zaměstnání nemám, ale znám jej dobře z minulosti. Ty pokud takto odhadujes své IQ, by ses neuzivil touto tebou opovrhovanou manuální prací... Jistě děláš nějakého kancelářského strašně důležitého poskoka.

Buď v klidu, (Čt, 26. 5. 2016 - 20:05)

Vy asi nebudete mít...Vzdělání mám, a i uplatnění... Ovšem když vidím, jak vzdělání degraduje, a jaká nemyslici individua mají vysoké školy, je to tristní... Často jsou absolutně nepouzitelni, a protože to nechápete, budete asi jeden z nich.

Iva (Čt, 26. 5. 2016 - 18:05)

Klíčové slovo je...Ale to je vlastně otrok, který ani nemůže utéct.

Lojza (St, 25. 5. 2016 - 22:05)

Klíčové slovo je ZAŠKOLENÍ.
Např. než přišel Baťa, tak tady byli ševci, kteří znali řemeslo a dělali dobré boty. Věděli co a jak a nikdo z nich neudělal blbce.
Pak přišly tyhle praktiky velkokapitálu a pásová výroba, kde zaučenec utáhne jeden šroubek tisíckrát za hodinu a naučí se to za deset minut. Už neví co vyrábí a ani tomu nerozumí, či si neumí poradit a začít sám podnikat. S čím taky, nic neumí, takže je odsouzen dělat jen co mu řeknou.

Jojo, (Út, 24. 5. 2016 - 21:05)

Toto pojetí školství je...Vy asi nebudete mít vzdělání žádné. Takoví, jako jste vy mají holt komplex z toho, že někdo má školu a dobrou práci a někdo je holt blb, co je rád, když sežene manuální práci.

Meleš blbosti.. (Út, 24. 5. 2016 - 12:05)

je třeba aby si i děti...Toto pojetí školství je cesta do pekel. Pravdou je,že až na zaměstnání kde je potřebná manuální, technické dovednosti, či vědecké znalosti, je vzdělání zbytečně nadhodnocene, a každý průměrně inteligentní člověk, je po měsíčním zaškolení zvládne... Kolik lidí má schopnosti na práci, kterou by zvládl špičkově, ale nemá papír oproti lidem co papír mají, a jsou k ničemu...

jarda (Út, 24. 5. 2016 - 12:05)

Ta mladá a šikovná má...Vždyť elity chtějí, aby lidé byli idioti, a dobře ovladatelni otroci, kteří nebudou vůbec chápat, o co gou... V Británii i jinde, už kvůli imigrantům upravili školní osnovy, aby byly tak jednoduché, aby to zvládl i debil.makat, nemyslet.

No (Út, 24. 5. 2016 - 10:05)

je třeba aby si i děti zvykaly na to, že pokud mají ony to štěstí a jsou zdravě, tak jsou na tom mnohé a to ne vlastní vinou prostě zdravotně mnohem hůř. Začleňování do kolektivu ve škole je rozumné vždyť ve společnosti dospělých je to už dnes běžnou záležitostí. A to hlavně díky panu Krásovi. Já také min. školství fandím, je odvážná a ne stereotypní .

Cynik - realist (Út, 24. 5. 2016 - 10:05)

Hele to mi připomíná...Ta mladá a šikovná má spíše tendence sočasné školství dorazit. Nesmyslně pojatá inkluze bezpochyby povede ke snížení tempa a kvality výuky, vždyť ta by se musela přizpůsobit schopnostem těch řekněme méně nadaných, nebo hendikepovaných. Dost dobře si též nedovedu představit třídu, v níž je spolu se žactvem učitel, několik asistentů, tlumočník do znakové řeči a v koutku postává psychloložka a logopedka. S pravděpodobností, hraničící s jistotou, lze též očekávat posměch, šikanu, jakož i silné tendence rodičů zdravých dětí odvelet své ratolesti do jiných škol, kde se jim dostane výuka v přijatelné kvalitě a tempu.

HiHi (Út, 24. 5. 2016 - 10:05)

Hele to mi připomíná školu. Proč dětem nesmí stačit čas strávený ve škole? Proč domácí úkoly? Copak by bylo normální aby si dospělák nosil práci ještě domů jako domácí úkol? Jsem zásadně proti domácím úkolům pro školáky. Učitel musí být schopen je naučitz to co mají umět ve škole. Upravit osnovy. Úkol pro ministerstvo. Je tam mladá a šikovná mohla by to prosadit.

Haha (Út, 24. 5. 2016 - 09:05)

Pracuji ve velké...No to je hrůza... Zaměstnanec si neska dovolí jít domů s čistou hlavou a nemyslet na práci při sexu s manželkou, ve spánku, ba ani při jídle. Neměli by se takoví střílet na potkání?

L.F. (Po, 23. 5. 2016 - 23:05)

Vždy má člověk možnost...Ta úroveň je nízká i v technických oborech.

L. F. (Po, 23. 5. 2016 - 23:05)

Vždy má člověk možnost...Pracuji ve velké mezinárodní firmě kde přijímáme poměrně hodně mladých inženýrů (ekonomie) po škole a musím říci, že jejich osobní úroveň a pracovní dovednosti jsou ve valné většině spíše děsivé než prospěšné. Nevím, zda je to úpadkem školství a jeho úrovně, či čím, ale tak dvě třetiny vyhodíme ve zkušební lhůtě a s tím zbytkem se také dost pereme pár let, než se trochu proberou a začnou být přínosem. Ale i tak je většina typických zaměstnanců, ráno přijdou, odbydou si svých osm hodin a jdou domů s čistou hlavou. A když jsme jim dělali benevolence formou volných pondělků a pátků, když bylo méně práce a chteli po nich, aby zase v práci byli víc v období uzáverek, tak jsme se zlou pochodili. Málo kdo to pochopil a nakonec tedy musí do práce každý den.

jarda (Ne, 22. 5. 2016 - 12:05)

Ano, každý, který je...Vždy má člověk možnost se učit něco nového a jiného, a nemusí za tím často nikam ani jezdit.
Pokud se Člověk spoléhá jen na ti co se naučil na fakultě, a bere to jako dogma, je to vždy špatně... Na těch fakultách, které nejsou zrovna technické, jako je např. Psychologie a psychiatrie, je často vše naprosto jinak, než bylo na fakultě predkladano... Většina těchto odborníků, pokud na sobě dále nepracuje a nepoužívá alternativní postupy, stává se jen úředníkem co předepisuje chemické látky, které většinou neleci, ale jen otupuji...

Lili (Ne, 22. 5. 2016 - 11:05)

Neměli by se spíš na...Ano, každý, který je přesvěčen o své pravdě a hlásá, že je to ta jediná správná cesta je škodná.
Vždy je zapotřebí rozmanitost. A za genie platíme spoustou sadomasochistů a jiných úchyláků. Není možné mít výchylku jen na jednu stranu, vždy to jde na obě, i supr lidi, i exoti.
A naše poznání je vždy omezené. i když jsem se považovala za odborníka ve svém oboru, publikovala, byla zvána na přednášky po celém světě, tak když jsem přijela do Kanady, tak jsem jen koukala. Tam vše dělají jinak a někdy na první pohled divně, nicméně s větší účinností, než my, takže jsem se na tři měsíce nechala školit jako student v prváku. Po návratu mám ovšem potíže s těmi kolegy, kteří ráno přijdou do práce, ordinují a odpo. jdou domů s čistou hlavou a nemají potřebu se cokoli učit, protože říkám něco jiného, než se naučili na fakultě.

Vlasta (Ne, 22. 5. 2016 - 09:05)

Taky mi pomohly tyto...On ten počet návštěv nejde paušalizovat. S klukem jsem byla třikrát, doktoři chtěli mu dát kochlearní transplantát a operovat ho a tady mu zlikvidovali streptokoky v ouškách a je to v pořádku.
Já byla s manželem asi pětkrát, měli jsme tam toho dost a manžel odmítal změnu stravy, takže šel ještě asi pětkrát sám, než se mu to vše srovnalo a než mu to došlo.
Babička byla taky asi pětkrát s námi a dvakrát sama a děda mě ošklivý nález a chodil tam asi tři měsíce. Taky byl problém se stravou a byli z toho i smutní, že kdyby se jen trochu držel, bylo by to třikrát rychlejší. Ale děda je snad ještě horší beraní hlava než manžel :-)
Nám to moc pomohlo řešit problémy, které doktoři neuměli řešit několik let a hlavně nám došlo, že si za své zdraví odpovídáme sami a ne doktoři.

* (St, 4. 5. 2016 - 15:05)

Neměli by se spíš na potkání střílet lidi, co by každýho, kdo jim nesedí nebo komu nerozumí, odkráglovali?

Reklama

Přidat komentář