Reklama

A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

qqq (Po, 24. 5. 2010 - 22:05)

Á, "inteligentní"...Fakt mě fascinuje, jak jsou někteří lidi namyšlení. Tečkovanej, předpokládám, že jste studoval medicínu. Ti jsou na těchto diskuzích absolutně nejchytřejší a stále se vytahují svými 10 nebo kolika lety studia a jak jsou chytří. Je smutný, že za tu spoustu let ani nedostali rozum nebo aspoň trochu slušnosti a navíc ani nic neumějí vyléčit. Tak to trapně zdůvodňují tím, že má každý těměř všechny nemoci v genech a že to vyléčit nelze. Nevím, kam jdou ty miliardy co se cpou do výzkumu. Je super, že znají genetický kód a pod, ale bylo by mnohem užitečnejší, kdyby uměli vyléčit aspoň nemoci jako diabetes 2, astma, vysoký tlak, lupénku, ekzémy a pod. Ale to bych asi chtěl moc.

... (Po, 24. 5. 2010 - 18:05)

Však já vím a proto to...A proto si píšeš sama se sebou a nedochází ti, že je to již dávno běžná fráze, jejíž vadí jen debílkům, kterým konečně někdo vysvětlil rozdíl a teď mají nutkání se pochlubit, že znají jedno cizí slovo..

Bára (Po, 24. 5. 2010 - 18:05)

přesně takhle se projevuje...Však já vím a proto to vůbec neřeším.
Jen se snažím vymýtit ten strašný nesmysl, který se kdovíproč drží mezi lidmi a tj., že schizofrenie je rozdvojení osobnosti.

Báro (Po, 24. 5. 2010 - 18:05)

přesně takhle se projevuje na všech diskusích doktor Šrámek alias Formol, nebo taky Q, nebo kaspar.

... (Po, 24. 5. 2010 - 18:05)

Schizofrenie nemá s...Á, "inteligentní" Bára se opět projevila. Zajdi do knihovny, najdi si tam slovník cizích slov a zjisti si význam pojmů "hyperbola" a "fráze". Až to pochopíš, tedy tak kolem Vánoc, tak se opět ukaž.

Bára (Po, 24. 5. 2010 - 16:05)

Fakt, jo? Tomu by mohla být...Schizofrenie nemá s rozdvojenou osobností nic společného, proboha!!!

kaspar (Po, 24. 5. 2010 - 16:05)

Paní v 9.50 jste snad...Fakt, jo? Tomu by mohla být schizofrenie!

spolužák (Po, 24. 5. 2010 - 13:05)

Paní v 9.50 jste snad slepá? Vždyť ten pitomec si sám klade otázky a sám si na ně odpovídá. A sám se taky nezapomene pochválit......

Q. (Po, 24. 5. 2010 - 12:05)

Toho jsem si vědom, ale v...Ono stačí dát jasný signál politikům, že je dost lidí, kteří si uvědomují, že zdravotnictví směřuje to těžké personální krize. Doporučuji podívat se např. na diskuze na na serveru Novinky.cz - zatím to vypadá tak, že poměrně dost lidí, alespoň těch hlučnějších, žije v domění, že lékař je jejich osobním sluhou nebo dokonce otrokem, žijí v jakési iluzi, že lékařovou povinností je léčit prakticky zadarmo, nicméně v případě i zdánlivého pochybení platit horentní sumy odškodného. K zamyšlení doporučuji text http://www.stefajir.cz/?q=pozadavky-lekaru

kaspar (Po, 24. 5. 2010 - 11:05)

Důvod v "průmyslovém...Toho jsem si vědom, ale v tom případě račte kandidovat do voleb, abyste stihl změnit celé naše zdravotnictví a v první řadě jeho financování. I laik může pozorovat, jak ohromné množství prostředků je promrháno třeba jen díky tlaku farmaceutických firem. To nejnákladnější není vždy to nejlepší. Ale to jsme, jak se říká, trochu odbočili.
PS: Trpaslíky nemám rád. Ale někdy bychom se k nim mohli kouknout přes plot, jestli náhodou nedostali nějaký dobrý nápad.

Q. (Po, 24. 5. 2010 - 11:05)

Všiml jsem si, že tu...Důvod v "průmyslovém pojetí" (hezký pojem, s dovolením bych ho také občal použil) není v medicíně jako takové. Důvod je v tom, že je výrazný nepoměr mezi počtem personálu a počtem pacientů, takže se péči je nutné redukovat na tu akutnější. Když je lékař v nemocnici několik dní bez přestávky, pak od něj nelze nic jiného očekávat - bez ohledu na to, zda na nějaké trpaslíky věří či nikoliv. Naopak, víra v trpaslíky může být nebezpečná, protože je může pokládat, pokud to trochu přeženu, za vážnější problém než vnitřní krvácení....

Pokud chcete osobnější medicínu, nemá smysl volat po uznání nějakých trpaslíků, problém je v počtu lidí. Zcela by postačovalo zrušit několik okresních nemocnic (tři nemocnice v okruhu 20km nejsou výjimkou), zvýšit platy lékařů (aby stále častěji neprchali do zahraničí) a zvýšil platy a mnohdy i náročnost studia nelékařských profesí (aby se zvýšila možnost samostatné práce).

Q. (Po, 24. 5. 2010 - 10:05)

Víte kaspare,

on se ten...Nemáš pocit, že tě pronásleduje celý svět? Zejmána tk po ránu... Ono předpokládat, že tě má za duševně ne zcela komponovaného jen jeden člověk, je možná snažší na vyrovnání se s tím, ale je to patologický mechanizmus svědčící při nejmenším o nevyzrálé osobnosti.

A jen tak mimochodem, pokud se nemýlím, tak je dr. Šrámek postgraduant na teorii, "vyčítat" takovém člověku, že nikoho konkrétního nevyléčil ukazuje, že při vůbec nevíš, jak to v medicíně chodí.

Whitie (Po, 24. 5. 2010 - 09:05)

Vaší úctu a obdiv mít může, ale u ostatních zásadně propadl.
Medicína celostní - tedy třeba i čínská - se naopak dostává do popředí. Jen zaostává - a teď Vás budu citovat - u medicinských zlatokopů. A tam náš společný známý určitě patří.
Jestli existuje u nás starších nějaké poslání, tak je to osvěta, jak se se takovýchto individuí bez úhony vyvarovat.
Chci jen dodat, že na tuto diskusi už nevkročím. Ale byla bych ráda, kdyby se on vyvaroval návštěv tam, kde zase o něho nemá nikdo zájem.

kaspar (Po, 24. 5. 2010 - 09:05)

Všiml jsem si, že tu každý chápe celostní medicínu jinak. O to nic, ale je to podle mne odklon správným směrem od té klasické, neosobní medicíny. Od průmyslového zdraví. Podstatné, podle mne, je skutečnost, že celostní medicínu provozují skuteční lékaři a ne nevzdělaní šarlatáni či medicínští zlatokopové. A to, co je celostní medicína dnes, je jen počátek vývoje. Netroufám si odhadnout, jaký bude její stav za dvacet či více let, jen doufám, že lidský a komplexně pojatý přístup k pacientovi nebude zaměňován ezoterikou a jinými pavědami.
A k Formolovi; cosi, byť ne příliš důkladně, jsem si přečetl, no ale musím říci, že ho docela chápu. Jako ryzí pragmatik (možná až moc), nemá šanci uspět ve sporech s lidmi, jejichž názor je založený na víře. Přesto má potřebu upozorňovat na pomýlenost oné víry
(a tady s ním vřele souhlasím), což ho vede až k jisté formě hrubosti. Má mou úctu a můj obdiv, že se do boje s větrnými mlýny pustil s takovým nasazením.

Whitie (Po, 24. 5. 2010 - 09:05)

Víte kaspare,

on se ten formol pěkně čte. Ovšem pouze lidem, kteří ho neznají z dřívějších dob a jiných diskusí.
Tam pan doktor nadávěl starším, nevědomým a bezradným do blbců, idiotů a negramotů.

Má kluk Šrámek nastudováno. Ovšem je patrné proč. Protože si tím léčí svoje komplexy, které má v životě.

Trošku vám poškrabal celostní medicínu, to ale jen proto, aby se psaní zase dostalo na chemii, kterou zde propaguje.

Podívejte se třeba na toto a najděte, jak se k ostatním chová : http://www.google.cz/search?q=doktorka.cz+formol&rls=com.microsoft:cs:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLL_en&redir_esc=&ei=KyX6S-HsO6SkOKfFrJUM
Jinak zadejte na google doktorka.cz formol a tam si můžete přečíst, že se chová jak Mengele.
Nutno rovněž napsat, že podle sdělení jiných ještě nikoho nevyléčil.

Kašpáreg (Po, 24. 5. 2010 - 00:05)

Prosil jsem o tip a nikdo...Tak se koukni na diskuzi o léčitelce Alence Pastelce, a hned dostaneš pár tipů...:)))

fanda (Ne, 23. 5. 2010 - 23:05)

Prosil jsem o tip a nikdo neodpověděl asi nevěděl!!!!!!!Nejsou to jasnovidci!!!!!!!!!!!!!!!

kaspar (Ne, 23. 5. 2010 - 15:05)

Nesmysl jako téměř vše,...Klaním se uctivě :-)

Q. (Ne, 23. 5. 2010 - 15:05)

Ale doufám, že chápete,...Nesmysl jako téměř vše, co alternativní experti vypouští do světa za účelem sebepropagace.

Celostní medicína (angl. holistic medicine, něm. Ganzheitliche Medizin) je škála konceptů. Zcela seriózní je pohled na nemoc jako výslednici spolupůsobení noxy (čili vlastního agens), biologických (konstituce jedince), psychologických (prožívání jedince) a sociálních (okolí jedince) faktorů; tento pohled je medicíně vlastní, v nepojmenované podobně se jím řídili např. prakticky všichni velcí internisté (protože právě interna je ten zastřešující obor). Ostatně, jen díky snaze vyhnout se spojení se šarlatánskou celostní medicínou se tento postup, pokud je třeba jej pojmenovat, nazývá biopsychosociální paradigma medicíny.

Celostní medicína ve smyslu alternativců zahrnuje dále např. "vlivy" religionistické, spirituání, parapsychologické, metafyzické, esoterické, mystické,... tedy právě ty "naštvané trpaslíky".

Detoxikace je pojem, který lze z alternativistického konceptu obhájit celkem snadno (stejně jako by se dala obhájit existence trpaslíků), nicméně není to pojem nezbytně nutný.

kaspar (Ne, 23. 5. 2010 - 13:05)

řeknu vám tajemství...A nikde není slyšet o Energiích, vyšších Bytostech, Andělích, pozitivních vibracích, harmonizaci, Boží Lásce a jiných, stejně strašlivých zhůvěřilostech. Rajská to hudba. A taky nikdo přiložením rukou neléčí nádory a žaludeční vředy. Ale nad bůček stejně není, takové výpečky... Juj!

Reklama

Přidat komentář