Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Markéta (St, 29. 3. 2006 - 08:03)

Jo jo, jsme tady dvě Markéty :-) já mám ty záchvaty přejídání hlavně přes den, večer mě to málokdy chytlo, ale i to přes den bohatě stačí, protože je to fakt síla. Včera jsem vydržela, možná vydržím i dva, tři dny, ale pak to tady bude znova :-( je to už na návštěvu psycholožky? Nechci, abych skončila tak, že budu zvracet vše, co s ním, budu mít žluté zuby a budu nemožná, už takhle mi to vadí, když je to takhle a stačí to. Chci pomoc, prosím!!!

jona (St, 29. 3. 2006 - 07:03)

To jsmena tom stejně, Isis. Já asi nějak podvědomě už v začátku tomu nevěřím,tak se potom není co divit. No uvidíme. Tak se mějte pěkně.!

jona (St, 29. 3. 2006 - 07:03)

To jsmena tom stejně, Isis. Já asi nějak podvědomě už v začátku tomu nevěřím,tak se potom není co divit. No uvidíme. Tak se mějte pěkně.!

Isis (Út, 28. 3. 2006 - 23:03)

Knížku od Krcha jsem taky četla - téměř všechny co napsal. A že by mi to pomohlo se teda fakt říct nedá:(. Jenže já k těmhle svépomocnejm věcem přistupuju děsně skepticky, takže si to pokazim už v úvodu.

Isis (Út, 28. 3. 2006 - 23:03)

Tak vám popíšu svůj dnešní den... Ráno jsem vstala s přesvědčenim, že dneska to fakt zvládnu - naplánovala jsem si celej den tak, abych neměla ani chvilku na nějaký přežírání. Takže snídaně v pohodě - jogurt a jabko, kolem desáty musli tyčinka (ve škole). No pak mě ovšem přednáška a moji kámoši ve škole tak otrávili, že sem zdrhla domu... A po cestě nakoupila zásobu všeho možnýho i nemožnýho - doma to zlikvidovala a následně vy**** a zas šupajdila zpátky do školy.... A teď večer to samý - spořádala jsem úplně všechno při pročítání článků na netu a každou chvíli se chystám to vyhodit:(.

Markétka (Út, 28. 3. 2006 - 23:03)

Ahoj holky! Tak Markety jsme tu opravdu dve:) Já budu Markétka, aby se to nepletlo. To je dobre, zes to v nedeli vydrzela, Jono. Je to sice jeden den, ale je dobry to zazit od rana do vecera. Ze se to taky da. Ja mam treba velky problemy vecer, takze sem rada, kdyz preckam i ten. Ale nekdy se taky probudim a uz je mi blbe, to je pak zas tezky to prekonavat hned od rana. Je pravda, ze hodne lidi se prejidam sladkym. U me se to strida - dam si neco sladkyho, pak slanyho a takle porad dokola, ale vysledek je stejny - sem prejedena k prasknuti. Mam ted cislo na nejakou pani doktorku, co se PPP zabyva, tak doufam, ze mi to k necemu bude. Ja uz si sama neporadim:(

Markétka (Út, 28. 3. 2006 - 23:03)

Ahoj holky! Tak Markety jsme tu opravdu dve:) Já budu Markétka, aby se to nepletlo. To je dobre, zes to v nedeli vydrzela, Jono. Je to sice jeden den, ale je dobry to zazit od rana do vecera. Ze se to taky da. Ja mam treba velky problemy vecer, takze sem rada, kdyz preckam i ten. Ale nekdy se taky probudim a uz je mi blbe, to je pak zas tezky to prekonavat hned od rana. Je pravda, ze hodne lidi se prejidam sladkym. U me se to strida - dam si neco sladkyho, pak slanyho a takle porad dokola, ale vysledek je stejny - sem prejedena k prasknuti. Mam ted cislo na nejakou pani doktorku, co se PPP zabyva, tak doufam, ze mi to k necemu bude. Ja uz si sama neporadim:(

jona (Út, 28. 3. 2006 - 16:03)

Teď nevím, jestli tu píší Markéty dvě nebo jsi jedna a ta samá.
S tím sladkým mám taky ten problém. Mám období, kdy ho nemusím a jím i normální jídlo,jako je maso....Ale z toho přijde třeba týden, kdy jím jenom sladké. Na snídani,oběd i večeři nemám chuť.Ale opravdu se tím sladkým šíleně přecpávám,jako kdyby ho od zítřka měli zrušit.Jen s tím rozdílem,že nezvracím.Ale už i tyto myšlenky jsem někdy měla.Je to trápení. Taky nevím jak z toho ven.Poradí nám někdo?

Markéta (Út, 28. 3. 2006 - 16:03)

Ahojky, nevím, jestli mi pomůžete, ale ráda bych. Měla jsem v osobním životě nějaké změny, tak jsem začala jíst, ale řekla bych, že to jsou takové záchvaty, kdy mi v hlavě cvakne a sním hromady sladkého, ale opravdu hrozně moc!!! A pak mám břicho jako těhotná v šestém měsíci a je mi špatně. Někdy to jdu vyzvracet, někdy ne. Nevím, jestli jsem na cestě k bulimii, nebo jenom mám děsně rozežraný žaludek. Nemusím jíst majonézové saláty, maso, tučné věci, omáčky, knedlíky apod. ale sladké můžu cokoli. Je to už tak třetí měsíc a někdy to je pět-šest dní za sebou a pak je klid týden-dva. Když zvracím, tak max. jednou denně, jinak ne. Za tu dobu jsem přibrala 7 kilo. Má někdo něco podobného nebo poradí mi někdo? Jsem z toho moc zoufala, ale neumím si poradit, potřebuju něčí názor nebo zkušenost. DĚKUJI MOC A MOC!

jona (Út, 28. 3. 2006 - 14:03)

Ahoj holky. Tak jak bojujete?
Děkuji za radu "neznámé" ohledně těch knih. Taky už jsem se po nějakých dívala. Asi nějakou zkusím,ale nejsem si jista jestli mě to dovede na správnou cestu. Jestli máte někdo s knihama od Krcha zkušenosti, dejte vědět. Děkuji mooooooooooc!! Zatím se mějte krásně a držte se.

Návštěvník (Út, 28. 3. 2006 - 09:03)

Ahoj, holky tímto svinstvem
B, už trpím asi 5 let. Je mi 30. Začalo to ze dne na den. Předtím jsem se snažila držet, ale žádné diety jsem nedržela. Občas jsem něco zvrátila, ale to se vůbec nedá mluvit o nějakých orgiích. Nemůžu se z toho dostat. Jsem už na dně a k odborníkovi se taky bojím. Kvůli prozrazení. Měla bych to zkusit do jiného města, ale z časových důvodu to nejde..Tak nevím. Ještě bych mohlaporadit knihu od Krcha: Jak bojovat s přejídáním, má i něco o anorexii. Je to program, jak s tím seknout. Někomu to třeba pomůže....přeju moc štěstí.

jona (Po, 27. 3. 2006 - 23:03)

Ahoj Market!Je víc než jasné,že naše problémy (všech holek,co tady píšou) souvisí s psychikou. Mě tyto problémy začaly už hodně dávno při velkém psychickém vypětí. Taky střídavě hubnu a tloustnu a tak pořád dokola. Dnes jsem to například vydržela a mám velkou radost. Jen se bojím,že to hned zase pokazím a bude mi z toho všeho zle.Tak ať nám někdo poradí, jak z toho ven! Proooooooooooooosím mooooooc!!!

Markéta (Po, 27. 3. 2006 - 22:03)

Ahoj Jono! Asi to neni tak moc o veku ale o dobe. Holky, ktery dospivaj v tyhle dobe to maj tezky v tom, ze dneska se klade velkej duraz na vykon a to smeruje k PPP. Ale jinak mi pride, ze PPP uz stejne musi byt podminena necim uvnitr cloveka, akorat k tomu dnesni doba svadi, aby PPP propukla u tolika lidi.
Taky se bojim vyhledat odbornou pomoc a hlavne, kdyz uz k psychologovi pridu, nedokazu ze sebe nic moc dostat. Stydim se za svuj problem, a tak hodne veci nereknu.

isis (Po, 27. 3. 2006 - 22:03)

Ahoj holky,
tak jsem ráda, že po dlouhý době, co jsem se přišla podívat na doktorku.cz, se tu zase něco děje. B trpim už 5 let a poslední je to čim dál horší. Už se snad ani nedokážu normálně najíst bez toho, aniž by to neskončilo u přejezení a následnýho ..... Střídavě přibírám a hubnu, podle toho jak se mi zrovna daří. Ach jo, už mě to fakt nebaví. Nikdy by mě nenapadlo, že to bude trvat tak dlouho.... Už 5 let! Děs:(

jona (Po, 27. 3. 2006 - 16:03)

Markétko,nebyla jsem u žádného psychologa ani psychiatra,protože nemám odvahu.Už se tam strašně dlouho chystám,ale pořád mě něco odrazuje. Ani tady nevím o nějakém,který by se PPP zabýval.Já poruchou příjmu potravy trpím asi 3 roky a jsem zoufalá.Je mi 30let.A to mi všichni říkají,že tímto trpí většinou mladí. Tak nevím.Ale podle mě nerozhoduje kolik je ti let. Znám i starší takto postižené. Tak zatím se měj. Ještě se dneska ozvu.Čauky!!!

Markéta (Po, 27. 3. 2006 - 14:03)

Ahojda Jono! Sem moc rada, ze sem nasla nekoho, kdo je na tom podobne jako ja. Kdyz se budeme vzajemne podporovat, pude nam to lip. U me je to taky tak - rozhodi me nejaka hloupost a ja se "musim" prejist. Dneska se zatim drzim, ale vikend sem projedla celej:( Na jednu stranu sem rada, ze ted mi je lip, na druhou vim, ze to nepotrva vecne. Byla si u nejakyho psychologa nebo psychiatra? A kolik ti vlastne je? Mne je skoro 20. Zdravim vsechny a preju krasny den!

jona (Po, 27. 3. 2006 - 07:03)

Market,já mám úplně to samé. Taky začínám každý den znova s předsevzetím, že to zvládnu a opět večer se přejím. Už mě to nebaví,jsem protivná, přibírám a i po malém stresu nemyslím na nic jiného než na jídlo.
Včera jsem to nestihla tady kouknout.
Musíme to spolu zvládnout!!! Držme si palce navzájem!!!

Markéta (Ne, 26. 3. 2006 - 11:03)

Ahoj Jono! Ja budu moc rada. Ono s tou vuli to taky neni moc slavny, ja ji mela silnou v dobe, kdy sem mela anorexii. Citila sem se v tu dobu docela dobre, i kdyz zdrava sem nebyla. Ale ted, kdyz mam deprese, nemam chut se o neco snazit. Mam sice chvile, kdy si rikam: dokazu to. Ale najednou je mi zas blbe a du se akorat tak najist. Me nejvic drti ty porazky, milionkrat si rikam, zacnu znova a budu zit normalne jako ostatni lidi.. A pak se stane nejaka hloupost, nekdy ani nevim co, a uz sem zas na dne.

jona (So, 25. 3. 2006 - 23:03)

Markétko,mě je teď v poslední době taky pořád blbě. Taky trpím depresí a řeším to přejídáním.Já ještě navíc mám tu vůli slabou,tak si to dokážeš představit,co to se mnou dělá.Cítím to přesně jako ty a budu si s tebou ráda o tom povídat a vzájemně se v boji s PPP podporovat. Tak zatím se měj krásně a já se tady zítra ukážu jestli tady budeš. Pěknou dobrou noc.

Markéta (So, 25. 3. 2006 - 21:03)

Je, ja odpovidala na nejakej starej prispevek:) No nevadi, mne to dalo zabrat se v ty novy podobe stranek zorientovat. Mne je ted v poslednich dnech dost blbe. Trpim depresi a resim to prejidanim. Rekla bych, ze mam docela silnou vuli, ale nedokazu se udrzet. A navic, kdyz uz je mi blbe od deprese, je mi tak nejak jedno, co bude s mym telem. I kdyz pak mam zase vycitky,ze sem se prejidala. Rada bych tu nasla nekoho, kdo by chtel s PPP bojovat se mnou. Ze by sme si treba psali nebo se i sesli a popovidali. Ja mam totiz kamarady a kamaradky hodne vesely a oni to moc nechapou, ze nekomu muze byt tak moc blbe. A rodice to nechapou uz vubec, ty me nemuzou vystat za to, jaka sem.

Reklama

Přidat komentář