Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

jar (St, 2. 2. 2005 - 21:02)

Ahojky holky a vyjimecne kluci,Chtela bych vam napsat neco o sobe. Celou zakladku a gympl jsem byla tlusta. Malo lidi se se mnou bavilo, a ti co ano urcite ne ze sympatie na první pohled. Vlastne jsem byla docela hnusna, tlusta, brejle, nezkoordinovatelny vlasy. Proste vizualne nejvetsi hruza, co si muzete predsatvit. Navíc na tom gymplu byly moje vysledky takřka katastrofalni. Sice jsem nepropadala, ale zas tak daleko od toho nebylo. Ve ctvrtaku jsem se dozvěděla o bulimii.Vedela jsem, ze to je spatne, ale bylo mi to fuk, fungovalo to na me jako reklama na zhubnuti, trvalo me do nastavby, nez jsem se to takzvane naucila. Pak jsem zhubla 20 kg. Bylo to super, zacala jsem se citit lip, ve smyslu, ze jsem si nepripadala hnusna, i když mozna to bylo naopak, ze o mne zacali projevovat poprve v zivote zajem kluci a tak

dáda (Ne, 9. 1. 2005 - 13:01)

ahojky Any,jak to tak čtu-víš, že máš problém a ne nezávažný, jsi inteligentní a přesto tě nic nevede k tomu nějak svou situaci řešit? svěřit se někomu,podniknout něco, co by ti pomohlo, nebo ti to takto vyhovuje?určitě ně, jak to můžou vaši přehlížet? píšeš, že máte vcelku dobrý vztah, to nevědí, jak ti to může ublížit? chrání tebe nebo sebe před přijetím faktu, že jejich dcera má vážný problém na kterém mohou mít podíl i oni? nechci být rýpal ani moralizátor jen jsem chtěla, aby jsi se trochu zamyslela a třeba mě poslala k šípku, to je jedno:o)), ale vím, o čem píšu- s anorexií se potýkám už 8 let a vcelku úspěšně a to právě i díky tomu, že mi do toho talíře neustále koukali:o))Dáda

any (So, 8. 1. 2005 - 22:01)

Ahoj Petkoje mi 18, jo, doma sem celej rok a o tom zvraceni nasi nevi - teda o tom bulimickem nevi, o tom po alkoholu vedeli a brali to s humorem. Co se tyka Kamily - nasi to tusi uz od zacatku, ale kdyz se ot om spustila rec, vzdycky jsem to nejak zakecala a od te doby si vzdycky davala vetsiho majzla. Ale i po tech 4 nebo 5 letech si myslim, ze porad neco tusi, mame celkem dobrej vztah az na to, ze si myslim, ze me podezrivaji a podle toho se taky chovam, nekdy uplne z blbosti me to urve a zeptam se Co je, kdyz treba mamka pohledne na jidlo, ktere si pripravuju nebo tak, uplne nahodou. Ja bych nebyla schopna jim to rict, pro me je to slabosske - samozrejme ze neni, pomuze ti to k uzdraveni, jenze pak te vasi furt sledujou a davaj pozor co jis a tak - aspon tak si to predstavuju, nikdo o tom uz u nas nemluvi, prestoze mozna neco tusi. Ale tak to je pro vsechny strany lepsi. Ono uzdraveni je stejne jen na tobe. A abys mela mit maminy oci na sobe pokazde, co si pridas, to neriskuju.Any

Dráža (Ne, 2. 1. 2005 - 19:01)

milá Kamilo, říct, neříct, to je oč tu běží, rodiče jsou taky jenom lidé, mnohdy tě překvapí, jak vše vezmou a pomáhají a jindy zklamou, jak tě odepíšou a označí za cvoka, nebo tě ignorují a dělají, že se nic neděje a snaží se tě v tom utvrdit, že je to jen rozmar mládí. neznám tvé rodiče, ale jestli jste si blízcí, tak už něco tuší, tvé chování i nálady se jistě liší od ,,normálu". já osobně bych to svěření riskla:o)) držím palce při rozhodování DrážaPS: ještě že jsou ty dny, kdy se všichni jen cpou už skoro za námi:o))

Kamila (Ne, 2. 1. 2005 - 19:01)

Jo holky, je to krize. U me taky porad stejny. Jsme rada, ze sjem objevila tenhle chat, protoze u me o tom vubec nikdo nevi. A vlastne mam hroznej strach to rict nasim. Co si asi pomysli, jak to vezmou. Co mi radite, mam jim to rict, jak to bylo u vas, pomohlo vam to? A holky do dalsiho roku vam vsem preju, at si na konci muzete rict, ze jste ho proyily fajn a niceho nelitujete. Mejte se fajn a MY NA TO MAME ahoj Kamila

Peťka (Ne, 2. 1. 2005 - 16:01)

Any, Ty jsi doma celý rok? Kolik je Ti let? Možná jsi to už někde psala, ale já sem zas nechodím tak často. Většinou sem zajdu, když je mi bídně..To já kdybych byla doma sama, tak už je asi po mně...A co Vaši na to, že jsi tak zvracela? Nebo to nevěděli?! U nás se mnou třeba právě kvůli tomu asi 3 dny nemluvili..Vánoce jsou tak krásný svátky..teda spíš byly, ale to už si skoro nepamatuju. Naposledy to bylo před osmi lety, kdy jsem nemyslela na jídlo a užívala si Vánoce se vším všudy..Tolik bych chtěla, abych to prožila znovu..

any (Ne, 2. 1. 2005 - 01:01)

Jsem nechutna a nemozna, tak rikala jsem si - kdyz je ten Stedry den, tak to teda vydrzim nezvracet ... nevydrzela, po darcich a televizi jsem se asi v 22.00 prejedla a zvratila to. To same Silvestr - neprejim se, nebudu zvracet, vecer chci prece jit ven a musim mit taky neco v sobe, aby ten alkohol tak neucinkoval - jo houby, pri delani chlebicku jsem to nevydrzela, docpala se cukrovim a zanedlouho zvracela. Ale citila jsem se fajn - vzdycky se po tom citim fajn - kdyz se to opravdu povede. A sla jsem ven. A bylo mi fajn. A opila jsem se - poprve v zivote. A pak jsem zvracela - uz jsem uplne zapomnela jake to je zvracet kdyz nechci. Pamatujete si ten pocit? No nic, svatky byly prozvracene, prestoze nasi pres svatky nechodili do prace a byli doma. Jake to asi bude v tom novem roce, kdy budou chodit do prace a ja budu doma sama?....Hodne stesti vsem, co se snazi drzet se. Neni to snadny. Vubec.

... (So, 1. 1. 2005 - 14:01)

všechno je nanic,opět jsem s epřejedl za chvíli jdu zvracet

Dráža (So, 1. 1. 2005 - 06:01)

hm, taky doufám, že tenhle bude průlomový- k lepšímu:o))to je vážne dobrá motivační písnička, asi si ji taky začnu pouštět:o))tak, ať na to máme:o)) Dráža

Peťka (So, 1. 1. 2005 - 00:01)

Je Nový rok - jak na Nový rok, tak po celý rok :o) pouštím si tu pořád dokola písničku "Já na to mám" Hm? Co Vy na to?! MÁME NA TO!!!!!!!!

Peťka (So, 1. 1. 2005 - 00:01)

PF 2005!!! Taky jsem doma - stydím se jít mezi lidi. Teď po Vánocích to bude krize. Snad se to co nejrychleji srovná....Chce to hlavně nevzdávat se!!Už nechci další rok(sedmý)jen přežívat!!!Peťka

anna (St, 29. 12. 2004 - 11:12)

holky zkuste bylinkywww.webpark.cz/ddss/

Kamila (St, 29. 12. 2004 - 11:12)

Ahoj holky, tak jsem konecne sebrala odvahu a chci s tim neco delat. Bulimii mam uz 4 roky, nejdriv to byla anorexie. Ja vim, ze to sama nezvladnu, ikdyz jsem se hodne snazila a uz jsem i nejaky cas vydrzela byt v pohode,ale pak zas... Prosim nevite, kam bych mohla zajit, kde mi pomuzou? Jsem z HK. Byla nektera z vas i na leceni delsim, jak to probiha, kdyz jste v nemocnici? Holky drzte se. Ahoj Kamila

Sarah (Po, 27. 12. 2004 - 15:12)

Evik: ahojky! hele co se týče tý skupiny, tak tam se třeba mužeš přijít podívat, a nemusíš klidně vůbec nic říkat když nebudeš chtít. normalnim lidem se sice PPP muže zdat jako kravina, ale to proto že se vo to ani nezajímaj, a nejde jen o PPP ale i o jiný psychický onemocnění, člověk prožívá uvnitř peklo a jenom proto že ti neni navenek vidět tak si ostatni myslej ze se jenom dělá zajímavej nebo že je slaboch.

Evik (Čt, 23. 12. 2004 - 21:12)

Ahojky,moc Ti diky.Koukala jsem na ty stranky a vypada to docela zajimave.Jsem z Prahy a na Andela to mam kousek-jen nevim,jestli se tam dokopu jit.Jsem totiz typ cloveka kterej hrozne nerad mluvi o svejch slabostech a problemech...respektive to nedelam skoro nikdy.Je mi to nejak trapny a taky kdyz se jedna o takhle vyslovene zbytecnou a naprosto nelogickou kokotinu jako je zavislost na jidle-se za to strasne stydim.Ikdyz vim,ze tam jsou lidi se stejnym problemem,proste si nedokazu predstavit,ze bych se mela nekomu s takovouhle slabosti sverit do oci.Na to proste nemam odvahu.Byla jsem i na pppinfo-ale uz jsem Te tam bohuzel nezastihla.Tak treba priste:)

Sarah (Čt, 23. 12. 2004 - 09:12)

od kud jsi? ja sem mela podobny problem, litala sem v PPP skoro 5 let z toho asi 3 roky bulimie, a bylo to presne jak popisujes, posedlost jidlem, jedina moje starost byla sehnat prachy na jidlo a nacpat se, v posledni fazy sem to delala snad 20x denne. nakonec uz se to nedalo vydrzet, zacla sem chodit k doktorce, brat prasky, chodit na skupinu a zaclo se to obracet k lepcimu. tedko sem asi 4 mesice v pohode tak snad to vydrzi. jesli si z Prahy, tak prijd nekdy na skupinu (www.povidani.unas.cz) tam muzes ziskat kontakty na doktory a promluvit si o svych problemech. Nebo prijd na stranky pppinfo.cz, je tam vetsinou dost zivo, tady uz to posledni dobou nak chciplo.

Evik (St, 22. 12. 2004 - 22:12)

Zdravim,chtela jsem nekoho pozadat,jestli by mi nemohl doporucit nejakou doktorku/a,kteri by mi pomohli zbavit se me zavislosti na jidle.Sama to proste nedokazu-uz se o to pokousim dobry ctyri,mozna pet let.Je mi 21 a nemyslim na nic jinyho nez na jidlo.Celej den se toci jen kolem toho,kde sehnat neco k snedku a pak to zase vyzvracet.Nedejboze,kdyz to nejde!To se samozrejme odrazi na mem sebevedomi(jestli jeste neco takovyho existuje)a nemluve o penezich.Moc jich nemame(studuju)a to malo,co mama pracne vydela(ziju jen s mamou a brachou)a da mi,tak doslova splachnu do hajzlu.Je mi z toho vseho na bliti...fakt nevim jak dal.

juliana (St, 8. 12. 2004 - 18:12)

S tim vanocnim cukrovim jsem na tom stejne. Skoro vsechny Vanoce, tedy od doby, co trpim PPP,jsem doslova prozvracela. Loni jsem si ale rekla, ze kdyz uz je to vanocni cukrovi pro me takovy spoustec, radeji si ho vubec nedam. Podarilo se mi to dodrzet, ale lehky to teda nebylo. Me ale motivovala to, ze uz zvracet proste nechci... Doufam, ze to letos zvladnu stejne.

any (Út, 7. 12. 2004 - 19:12)

ahojctu si vase prispevky a nejedna holka uz treba par dni-tydnu-mesicu nezvraci, ja ... nechci to zakriknout... ale par dni jsem se neprejedla a nezvracela, je to pro me silene dlouha doba, ale vubec nemam motivaci pokracivat v tom kdyz vim, ze stejne prijdou vanoce a ja v sobe neudrzim cukrovi, jak to hodlate resit?ja proste nedokazu snist normalni mnozstvi cukrovi a ke vsemu ho budu delat..

Kaja (Út, 7. 12. 2004 - 19:12)

Alexandro,s temi klystyry si opravdu muzes hodne ublizit, pokud ti streva prestanou pracovat, muzes jednou zkoncit i s vyvodem. Urcite si zajdi k psychiatrovi, jak tady psaly holky a rozhodne neuzivej zadne projimadla!Zkus to jeste jednou s tim Psylliem. Zezacatku te to bude nadymat a bude se zdat, ze to nebude mit velky ucinek, ale to trva tak 2-3 tydny maximalne, jde o to to ty 2-3 tydny vydrzet, i kdyz se to zda hodne. Telo si musi zvyknout na zvetseny prisun vlakniny a nadymani je jeho normalni reakce. Za tu dobu se to ale spravi a pak bys mela chodit pravidelne. Ja jsem na tom byla podobne jako ty, taky jsem mela pocit, ze pokud si nejak "nepomuzu", tak se nevyprazdnim, ale bala jsem se prave toho vyvodu. Tak jsem se rozhodla, ze to zkusim jeste jednou (v minulosti jsem to Psyllium vzdycky vysadila po par dnech, mela jsem problemy presne jako ty). Udelala jsem to tak, ze jsem si rozpustila polevkovou lzici Psyllia rano v 0.5l vody (na lacno) a jeste pak to poradne zapila, vecer pred veceri to same. Ty prvni dva tydny to byla hruza, byla jsem nafoukla jak balon, ale pak se to najednou upravilo a ted mam bricho ploche, davky jsem snizila na malou lzicku a casem asi zkusim ubrat jeste vic, pokud to pujde.Vydrz to a zkus to, v nejhorsim si rekni, ze jde jen o 3 tydny a to stoji za to, pokud by ti to melo pomoct!Hodne stesti, Kaja

Reklama

Přidat komentář