Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Byvalka (Čt, 11. 12. 2003 - 22:12)

Martino,ted jsem si precetla ten prispevek o zdravotnim stavu, jen me napadlo:nevim kolik a co jis, ale snez denne aspon jeden rohlik se syrem a k nemu spolkni vitaminy (bez sacharidu a tuku vitaminy nevstrebas)asnez denne jeden bananZda se to sice divny, ale treba by ti to mohlo malinko pomoc s tim zdravotnim stavem.Jo, po kazdem zvraceni dukladne kloktej, skolovina se ti bude nicit mensim tempem.Pa pa

Byvalka (Čt, 11. 12. 2003 - 22:12)

Ahoj Martino,ja jsem tu ty prispevky jen tak prolitla, takze ten o tvem zdravotnim stavu jsem neobjevila, ale vratim se k nemu. I kdyz si dovedu zive predstavit, co tam asi stalo...Jiste ze ja jsem taky mela zdravotni problemy, docela jsem si na to zvykla, uz mi to ani nevadilo.Ja jsem rada sama, i ted, a anorexii (schvalne pisu anorexii, protoze muj pritel je presvedcen, ze jsem od korene anorekticka a moje bulimie byla prevlecena anorexie) jsem mela jako kamaradku, zdravotni potize mi delaly dobre. Citila jsem se vlastne stastna, jen mezi lidi jsem nemohla (meli divny otazky atd, vsak to znate), pak jsem zacala chodit s pritelem a holt jsem se "musela" uzdravit.Ale kdyz si sama vecer ctu nebo usinam, tak mi moje kamaradka chybi..Neni ale snadny se do PPP zase vratit..ja vim, ze tady pisu jako ukazkovej psychopat, ale ono neni lehky prekonat hlad a chute, tu schopnost zit na jablku denne jsem uz ztratila. Proste mam normalni zdravej hlad a jidlo si rada vychutnam, rada pecu, poradam vecere s kamarady a pritelem a miluju kavarny.Ale stejne se trapim, ze uz nejsem hubena, netrci mi kosti a nic me netlaci a nepicha...proti vam jsem jako slon...(mam 53 na 164cm).No nic, prominte.

pavoucek (Čt, 11. 12. 2003 - 21:12)

jen mimochodem, ctu si forum o "vychrtlosti", to je brutalni cernej humor.:-( Boze, za co..?

pavoucek (Čt, 11. 12. 2003 - 21:12)

ne, jen jsem velmi dlouho (7 mesicu) velmi malo jedla, 1200 kcal denne, zhubla jen 5 kg, dal to neslo(vysvetluji si to dobrym "korinkem":) pak zacala bulimie, jeden maly vylet do anorexie tam pak byl, ale vahove minimum bylo rekneme jeste "v pohode" 49 kg na 171, rok bez menstruace, otresny stav. hlavni je vedet co je spravne a chovat se podle toho. co nejcasteji.

peta (Čt, 11. 12. 2003 - 18:12)

holky, vy, co trpíte bulimíí, trpěly jste předtim anorexií?a jestli jo,jak to bylo závažný a jak dlouho to trvalo?

Sylva (Čt, 11. 12. 2003 - 17:12)

Cau holky!!Marti, hlavne se za to, ze o vsem pises vubec neomlouvej!!! Vzdyt si navzajem pomahame!!!Ja se ale naopak musim omluvit, ze nebudu reagovat na vase prispevky. Nemam na to dneska silu. Vsechny jsem je precetla, jste skvely holky!!! Je skoda, ze se tim vsim futr dokola trapime. Ja jsem zas pred chvili zklamala. Chtela jsem jen neco snist a z toho "neco" byla nakonec hrozna hromada. Co dodat, jako obvykle. Citim se dneska fakt hrozne, nejradsi bych to zabalila... Nevim, jestli jsem dneska mela zachvat proto, ze jsem si zas trochu zakazovala anebo proto, ze se necitim ve sve kuzi dobre. Citim se osamocene, navic zitra mi konci staz a pristi tyden zas zacina skola (sice jen tyden, ale i tak je to peknej stres...navic bych se mela zacit ucit a odkladam to...). Je mi fakt hrozne psychicky, navic me ted boli hlavu. Holky, prominte, ze si tak stezuju!!! Je to ale tak fajn, si mezi vama postezovat!!! Budu zas muset to moje reseni bulimie zvazit, asi porad nevolim tu spravnou cestu. Prijde mi, ze vy (Adelka, Simca a Pavoucek) ted uz zachvaty temer nemate.Mejte se fajn a drzte se!! Moc vas objimam, jeste, ze existujete!!

martina (Čt, 11. 12. 2003 - 13:12)

Tak jsem šla před zrcadlo,když všichni byli na obědě.Ptáte se co jsem viděla?moc mi nejde to osobě napsat-nejsem zvyklá osobě mluvit,teprve se to učím a snažím si říc ,že mám problém.tak co jsem viděla.Obličej-trochu propadlejší tvářeramena a klíční kosti vystouplýprsa-můsím se přiznat jsou menší,že ani nemusím nosit podprsenku)měla jsem 3,a neměla jsem rádaklučičí připomínky.Pod prsama je vidět pár žeber pak je propadlina(fajn)),ale pod pupkem vystupuje břicho(bohužel,ale toho se asi nikdy nezbavím)HKK a DKK jsou docela hubený-jsou vidět kosti a žíly.Nyní závěr:nebýt břicha jsem hubená.Těď,když jsem to přečetla,bych to nejradši smazala,ale ptali jste se a chci popravdě odpovědět.když si připadám blbě.Pozor dnes ráno jsem si určila jídelníček na dnešek,že sním víc.Rozhodla jsem se jíst přes den víckrát ovoce a až se naučím víckrát za den jíst bez výčitek tak to oběním za něco výživného.Neumím si totiž představit,že bych si nyní sedla např.k rohlíku a snědla bez výčitek.Vím ,že se stále opakuji,ale jste mi oporou a díky vám si věřím,že to zvládnu.Dokud jsem nenašla tyto stránky tak jsem z toho byla úplně něštastná,pouze jsem přežívala a myslela kdy už to konečně vše skončí.Nyní mám chuť se pustit do uzdravení a žít.Zní to docela hezky,když si říkám chci žít a né myslet na konec.Vidíte dokud jsem to tu nenapsala ani jsem na to nemyslela,že chci žít od teď si to budu opakovat častěji.Asi si každý musí šáhnout na své dno,aby pochopil,že to tak nejde a něco s tím dělal a neměl chuť se k tomu vrátit.Proto prosím Bejvalku ať nezáviďí(není co spíš naopak)a je štastná,že je z toho venku.A kdyby to nestačilo ať si přečte můj příspěvek,kde píši o svém zdravotním stavu!a ať si řekne jestli jí to za to stojí.Já zas díky jí jsem konečně napsala všechny svoje nynější problémy dohromady-ani jsem si je neuvědomovala,vždy jsem řešila jen jeden akutní problém.Mám to tady jako vrbu co tyto stránky? Tak se omlouvám,ale když už jsem konečně začla takhle o tom mluvit tak jsem k nezastaven(jsem po tolika letech toho plná,konečně jsem totiž našla,někoho kdo mě chápe).Tak se mějte všichni hezky a zatím pa Martina

A. (Čt, 11. 12. 2003 - 12:12)

Holky moje,dneska vám asi nedám pokoj,nešla jsem do školy(jsem nastydlá) a doma nemám do čeho píchnout,tak se na mě kdyžtak nezlobte.Marti,z toho,co jsi napsala jsem pochopila,že se ani necítíš nijak zvlášť hubená,viď?Promiň,že to pořád řeším,ale uvědomit si svoje tělo je to nejdůležitější a v tvém případě tě tohle může nakopnout k tomu,aby jsi začala tvrdě bojovat.Odhoď ztlušťovací brýle nebo se nech vyfotit nebo já nevím,ale musíš si uvědomit,že máš velkou podváhu.Nechtěj se zbavit bulimie a zachovat si tuhle strašně nízkou váhu,to by se ti totiž nikdy nepodařilo.Mně taky dlouho trvalo,než jsem se rozhodla,že chci přibrat,že to pro sebe a své tělo musím udělat.Nejhorší na tom je,že mám dny,kdy se sama sobě líbím a jsem se svojí postavou spokojená,ale pak si jdu koupit třeba nový kalhoty a nastává problém...,takže takhle ne.Myslím,že je důležitý nevážit se.Proč se vážit každý den?-vždyť je to blbost,akorát to stresuje.Takže Marti,pořádně se prohlídni v zracadle a napiš nám,co jsi viděla a na co jsi přišla.Do ničeho se nenuť a napiš pravdu,i kdybys tam viděla tlustou Martinu,tak nám to sem napiš,ano?Simčo,líbilo se mi,co jsi napsala Martině,ty jsi vážně skvělá holka.Přeju ti,ať se ti daří a to nejen v boji proti bulimii.Zatím se mějte,já jdu obědvat,papapaaa!Adél

simona (Čt, 11. 12. 2003 - 11:12)

Martinko: Psala jsem presne to co je ve foru uvedeny. Ze jsem bulimicka, ktera se chce vylecit, ale nevim jak si spravne urcit porce davkovani jidel,.. Dale jak dlouho trpim bulimii, kolik merim a vazim. V prispevku mate uvedeno prime telefonni cislo. Tato porada by mela byt zdarma "pouze za cenu hovorneho". Pokud by nastaly nejake zmeny v placeni, urcite informace doplnim.Jinak Martinko, souhlasim s Adelkou nejlepe kdy zacit je zacit hned. Nevim jestly mas strach z vanoc, ale uvaz ..ted jsou to vanoce, pak to budou narozeniny, oslava viroci, svadba, cokoli.. Vzdycky je co oslavovat a proc si dat poradne do nosu. Dnu kdy je clovek ve spolecnosti s horami jidla je vic nez dost, takze by si nakonec leceni mohla odkladat donekonecna.Marti, ja mam taky skazeny zuby az hruuza, uz sem tady o tom psala, je mi 25 jsme skoro stejne stare, ja mam bulimii od 20 to uz je 5let a uz nechciiii!!Taky byly doby kdyz jsem vazila 42kg byla uplna troska bez chuti do zivota, bez chuti na sex, ...Ale vydis vazim 47kg "ted uz mozna i vic, nevim nemam vahu a citim se porad stejne hubena :oD" a nejsem zadnej spekon.Martulko, ja bych ti tak moc chtela pomoci, obejmout a pohladit, ale vis i ty sama nejlip bojovat za tebe nemuzu to musime kazda z nas sama za sebe. Tady mas nas muzes nam napsat cokoliv uplne cokoliv co te trapi, na co myslis, co se ti udalo v zivutku, my v tom jsme a budem s tebou, ale bojuj Marti BOJUJ mas na to my vsechny na to mame!! Zadna pitoma bulimka nam nebude delat ze zivota peklo!! Tak premyslej a napis, taky by me zajimalo jak se vnimas ty sama, tak jak se te na to ptala Adelka. Myslim, ze tohle je asi nejdulezitejsi. Vnimani sebe sama, co je skutecnost a co je pouze vyplodem nasich nemocnych hlavinek. Neco jako: KOSTI ZHUBNOUT PROSTE NEJDOU!! :oDAdelko: teda dekuju za chvalu, ze jsem talentovana :oD No nevim ty si me vyplody nevydela, treba by se ti vubec nelibyly, ale musim rict jedno. Vetsinou kdyz neco namaluju tak hned zhodnotim a zkritizuju, ze je to des vydim na tom jenom chyby. Ted uz mam dva obrazy takove jako nove serie a tedaaa libi se i me :oDD to je uuspech. Treba seberu odvahu a udelam vystavu pak bych vas na ni mohla pozvat jsem z Olomouce tak by jste si udelaly chezkej vylet na moravu za kultuurou :oDDAdelko: preju at si krasne uzijes prehlidku (zima je hezka v tom, ze se na prehlidkach vetsinou predvadi zimni bundy, kozichy a teple obleceni vubec, aspon se schova ta vyzablost modelek :oD)Mam vas vsechny moc rada, verim ze dokazem vsechno co chcem sme holky sikovny s nami si zadna bulimka zahravat nebude a basta :oDSlunickovy dnicky a hodne pohody Sima :-*

martina (Čt, 11. 12. 2003 - 10:12)

Děkuji Ti Adélo.nevadí mi,že mi tykáš.Já to tady beru důvěrně,tak proč si netykat.Hodně mi to tady pomáhá,že to můžu napsat.Stydím se o tom s někým mluvit.Člověk,když to v sobě drží a nemůžete nikomu říc je hrozný.ptáš se mě jak se sama vidím.Vím,že mám špatný pohled na sebe,protože stále něco na sobě vidím,ale u druhých,když jsou moc hubený tak se mi to nelíbí a říkám si že jsou nemocný.S tím,abych to neodkládala až po vánocích máš uplnou pravdu.S nažím se již dnes(ale bohužel jsem měla tento týden již 2xzáchvat-byl mikuláš a táta mi nechal plnou ledničku jídla,vždy to vydržím nějakou hodinku,ale pak ta mrcha vyhraje).Proč po vánocích,protože jdu na vánoce k rodičům 23.12.nějak zvládnu,ale 24.12. to nevím již jsem prosila,aby mě nenutili do štědro večerní večeře tak jsme se trochu chytli,ale já se bojím,že budu mít pak jako vždy výčitky a nemyslím na nic jiného než na to,kdy budu moc jít na záchot.Jinak díky těmto stránkám,které mě moc pomáhají zatím psychicky(a ukazují jak to vzít za správný konec), moc děkuji.Hlavně těm které nám radí a pomahájí k lepšímu.Držím všem mooooooooooooc palečky.Pa Martina

A. (Čt, 11. 12. 2003 - 09:12)

Sylvi,s tím modelingem to není žádný terno.Jde jen o přehlídky na menších akcích,já jinak na klasickou modelku nemám výšku.Teď budeme mít nějaké vánoční přehlídky,docela se těším,akorát,že jsem nějaká nastydlá,tak snad mě to do víkendu přejde.Četla jsem si,jak si psala,že už sem moc nechceš chodit a že na jídlo tím víc myslíš.Víš,já tu třeba neřeším jen jídlo,ale i drobný problémky,které třeba nepřímo,ale souvisí s bulímií-jako např.vztahy,nálady apod.Taky se mi sem nechce psát o každém soustě,které jsem snědla a pocitech,které jsem při tom měla.Možná to občas potřebuju,ale taky si potřebuju postěžovat na přítele,na školu atd. a i v tom jste vy chápavý a plný porozumění.Sylvi,drž se a zase napiš.Adéla

A. (Čt, 11. 12. 2003 - 09:12)

Marti,právě jsem si přečetla tvůj příspěvek a je mi z něj hrozně moc smutno.Pokud se chceš opravdu uzdravit,nic neodkládej a začni už dnes!Mně bulimie vypukla někdy v květnu,to jsem ještě nevnímala jako velký problém,říkala jsem si,že do prázdnin se to určitě srovná.Pak přišly prázdniny,já zvracela stále častěji a zase jsem se zabedněně uklidňovala tím,ža až začnu v září chodit do školy,samo!!! se to spraví.Teď je prosinec a rozhodně o sobě nemůžu říct,že jsem v pohodě.Už ale nic neodkládám,nemůžu si dovolit říct,že si třeba ještě dopřeju o Vánocích,když to přeženu,tak to vyzvracím,ale od ledna budu OK.To jsou kecy a odkládání na neurčito...Nemám právo v mých 19 letech poučovat,ale moc a moc ti fandím.Předpokládám,že máš bulimii hlavně proto,že chceš být štíhlá.Štíhlá nebo vychrtlá?Zodpověz si tuhle otázku,protože jetli ti vyjde,že vychrtlá,nemáš šanci se z bulimie dostat.Holka ty jsi ale hrozně moc podvyživená.Když tě srovnám se mnou-163/43,tak musíš být opravdu kost a kůže.O mně taky každý říká,že jsem vyzáblá a už mi to konečně začalo vadit a chci být zdravě štíhlá,proto se snažím přibrat na 46-47kg.Tolik jsem měla před bulímií a cítila jsem se fajn,ale pak jsem si vsugerovala,že chci mít hubenější nohy a...,ale co s nima,když nejsem šťastná?Zajímalo by mě,jak sama sebe vidíš,jak vnímáš své tělo.Je mi taky moc líto tvých zdravotních problémů,tělíčko se zkrátka brání.S těma zoubkama jsi mě pěkně vyděsila,ale na druhou stranu mám další obrovskou motivaci,proč nezvracet.Marti,ještě je čas s tím něco dělat,ještě máš šanci prožít krásný život plný lásky.Zoubky se opraví,krevní obraz se taky jistě zlepší a ta menstruace-to opravdu nevím.Já naštěstí menstruaci mám,každý měsíc za ni děkuju bohu,protože si ji ani nezasloužím za to,jak se ke svému tělu chovám.Martinko,držím ti palečky a brzy zase napiš.AdélaPS:nevadí,že tykám?

A. (Čt, 11. 12. 2003 - 08:12)

Ahoj holky,Bývalko,původně jsem se k tvému příspěvku sice vyjadřovat ani nechtěla,tak nějak ho považuju za hloupý vtip a pokud to skutečně myslíš vážně,tak ti asi vážně není pomoci.Víš,tvého přítele by asi dost mrzelo,kdyby si přičetl,co jsi napsala.No a pokud nám vážně tak závidíš,tak do toho,vrať se k anorexii,staň se podvyživenou troskou,která si libuje ve svý vychrtlosti,podrážděnosti,samotě a odsouzení k neplnohodnotnému životu.Každý by se měl chovat tak,jak to cítí,takže netrap sebe ani svého přítele a dělej,co uznáš za vhodné.Sylvi,doufám,že jsi pocit plného žaludku zvládla,i tohle patří k cestě za uzdravením.Vím,jaké to je.Když jsem jednu dobu zvracela i několikrát denně,tak pro mě i jeden den bez zvracení byl peklo,ty pocity sytosti i po malém množství jídla byly příšerný.Teď už je to o moc lepší,např.včera jsem měla k večeři taky dost velkou porci,cítila jsem se přejedená a měla nutkání jít zvracet-je přece tak jednoduché se tohohle hnusnýho pocitu zbavit,ale ne normální,takže jsem šla radši na dvě hodinky ven a krásně mi vytrávilo.Simonko,tvý příspěvečky si přečtu.Moc tě obdivuju,jak jsi šikovná a talentovaná a tiše závidím.Pavoučku,užij si ten nádhernej pocit zamilovanosti a všechny se držte!Adéla

martina (Čt, 11. 12. 2003 - 08:12)

Zdravím vás všechny a přeji krásný předvánoční den.Simono prosím tě,když žádáš o ten jídelníček,psala jsi tam co jíš a co ne?A kolik stojí vystavení toho jídelníčku?Jinak chci hlavně poděkovat tobě Simono,pavoučkovi,Sylvě a vám podobným co sem píšete nebo do diskuzního fóra a snažíte se nám poradit,pomoc a psychicky povzbudit.Díky vám jsem se rozhodla,že od ledna se budu snažit z toho vyléčit.Bojím se jen,že to sama nedokáži.Rodičům nedokáži říc,že mám bulímii jen vědi,že mám PPP(myslí si,že stále mám asi anorexii).Táta mě nepochopil,když jsem ho žádala o pomoc-prý vše záleží na mě a na mé vůli.Máma se snaží u ní najdu oporu.Pro bejvalku-doufám,že to myslíš v legraci.Spíš by jsi měla svému příteli poděkovat a snést modré z nebe.Já taky nechci být tlustá,ale tento kolotoč je hrozný.Hlavně můj zdravotní stav-vážím do 40kg/na 165cm,nemenstruji od svých 17let(je mi 26let),při odběru krve se vždy modlím-mám špatný krevní obraz,látkovou výměnu,moc urei a kreatinu,ve žlučníku mám nějaké krystalky,slinivka mi prý pomalu přestává fungovat.Nyní zápolím se zubama-dělali mi uzdičky na dolních i na horních zubech(paradentoza a odhalené krčky),nyní již přes měsíc čekám na korunky-chodím každý týden,ale nechtěj mi je udělat,že mám zanícené dásně a nedrželo by to.Nyní mě prý objednají přes mámu-nevím tedy jestli nemají podezření.Ani bejvalko nevýš jak mě bolí zuby aniž bych něco jedla nebo pila,stačí jen otevřít pusu.jěště ke všemu začínám být citlivá na světlo i na žárovky.Ráno mám problémy vstát,dojít si na WC,již ani nevydržím cvičit celou hodinu(chodila jsem na aerobik jěště do října,nyní již ho nezvládám).Vlasy již taky nejsou nic moc a prý jsem bledá a vypadám nezdravě.Tak jestli tohle všechno opravdu chceš a stojíš o to tak jseš s prominutím pěkné trdlo.Takhle si zahrávat,já to taky nechci,ale bohužel nemám nad sebou kontrolu a nikdo kromětady holek co sem píšou nemám oporu(ty máš přítele,který Ti pomohl buď rána máš někoho já ne a je to těžký nad sebou mít samotná kontrolu.Já sama se nenávidím ani se nekoukám na sebe do zrcadla.kadého v okolí odrazuji od diet(nenávidím i toho kdo je vymyslel-já začla tím,že jsem začla držet všechny diety a udělala jsem si z nich prosebe dietu,takže skoro nic nesmím kromě ovoce a zeleniny).Obdivuji všechny z vás kdo se dal na ten boj proti bulimii(je to pěkně těžký nepřítel-již tento rok jsem párkrát proti němu zkusila bojovat,ale bohužel zatím vždy zvítězil).Holky držím vám palce.Já už nějak překlepu ty vánoce a pak se taky do toho dám(snad to zvládnu).Hodně mi pomáhá co napsala Simona do diskuzního fóra.asi je tö jako manuál proti bulimii stále si ho čtu.Pa Martina

simona (Čt, 11. 12. 2003 - 00:12)

Pavouckuuuu: ja cu takyyyyy :oDDDDD

simona (Čt, 11. 12. 2003 - 00:12)

Sylvi: v zivote jsou horsi veci nez plny brisko, "treba prazdny brisko je mnohem horsi" :oDByvalka: Ty si se snad zblaznila :-OJa neverim vlastnim ocim, co nam to tady pises?!! Kdyz chces umrit a nechces pritele, tak do toho je to prece tvuj zivot!! Zavydet nam nemas co!!!Ema: drzim palecky at jdou kila hezky dolu :o)Jeste k tomu osloveni, ja vazim 47kg nevim nevim jetly sem tlustoska :oDTak jsem Vam jen chtela napsat ze jsem trosku doplnila forum BULIMIE-Cesta k uzdraveni.Mate tam kontakt na dietolozku, ktera vam, ktere mate problemy s tim jak si spravne stanovit sve denni porace jidla a svuj denni prijem, pomuze a poradi.Jinak doma bylo super, udelala jsem vse co jsem si naplanovala takze mam ze sebe radost, jak sem dobra :oDDokonce jsem namalovala druhej obraz, teda to byla paplacka od barvy tu bylo ouplne vsecko :oDZitra zase jedu do prace (vubec se mi tam nechce :o( Ale co jeza uz klepe na vratka jezis ja se tesim jak mala (byla jsem hodna tak chci vydet spoustu darecku :oD Vsem drzim palecky a preju hoooooodne krasnych a pohodovych dnicku :-*

pavoucek (Čt, 11. 12. 2003 - 00:12)

hmhmhmtak tomu rikam uzdraveni. jsem tak zamilovana az mam pocit ze mi praskne hlava!! pomoooc!

Radka (St, 10. 12. 2003 - 23:12)

Muj predchozi vzkaz patri Eme

Radka (St, 10. 12. 2003 - 23:12)

To co jsi popsala, ja osobne vnimam jako jedinou zdravou cestu, jak z toho ven. Preji Ti hodne uspechu

Byvalka (St, 10. 12. 2003 - 23:12)

Ahoj holky,znam doktorku uz dlouho, driv jsem sem psavala jako "pacientka" (A i B). Ted uz jsem celkem dlouho "v poradku", jim uplne vsechno a uplne normalne, mam pritele a kazdy mi rika, jak jsem hezka. Mne je ale moc lito, ze jsem svou anorexii ztratila, moc bych se chtela vratit do toho obdobi osameni a vychrtlosti. strasne nenavidim pritele, ze mi z toho vseho pomohl. To byly doby, kdy jsem myslela na jidlo kazdou chvili, byla vyjimecne vychrtla a zimomriva. Dokonce jsem v te dobe delala i "modelku" (par fotek na mini kampan). Ted jsem jen obycejna stihla holka jako vsechny ostatni.Tolik moc vam zavidim vasi nemoc a hubenost...kez bych byla sveho pritele nikdy nepotkala! Nikdy mu nezapomenu, jak mi znicil moje stesti.Snazim se ho ted aspon vyuzivat, aby mi pomahal a zarizoval za me veci. Ale nic mi nemuze nahradit moji sladkou A...

Reklama

Přidat komentář