Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Alena (Po, 8. 12. 2003 - 08:12)

Ilyn, ja mela v 15 hroznej pocit - ze jsem oskliva, divna, zamindrakovana - pripadalo mi, ze vsichni kolem me maji presne ty zazitky, po kterych jsem touzila, holky zacinaly chodit s klukama, ja porad nic...Pak jsem se fakt silene a hlavne neplanovane zamilovala do sveho nynejsiho pritele - vubec jsem to necekala a dalo mi to dost zabrat, dat se s nim dohromady...Sbalila jsem ho coby intelektualka, fakt jsem nebyla moc hezka, byla jsem naivni a nezkusena...mame se s pritelem cim dal tim radeji, vztah zraje...Aloe co ti chci napsat: Kluci se za mnou zacali otacet fakt v tu chvili, kdy jsem pribrala nenavidenych 12 kilo a je fakt, ze jsem fakt rozkvetla a kdybych nemilovala sveho pritele, myslim, ze bych sama dlouho nezustala. Tyjo, doufam, ze to nezni moc domyslive - ale: fakt priber, zacnes mit na kluky vetsi chut a urcite se do nekoho zalaskujes a pak to pujde samo, ale pamatuj, ze zalezi hlavne na tobe a tve odvaze a vuli se vyporadat se svym problemem - nevim, jestli anorektickym ci bulimickym. To prijemny pak prijde, ver mi. Alena

Alena (Po, 8. 12. 2003 - 08:12)

Ilyn, ja mela v 15 hroznej pocit - ze jsem oskliva, divna, zamindrakovana - pripadalo mi, ze vsichni kolem me maji presne ty zazitky, po kterych jsem touzila, holky zacinaly chodit s klukama, ja porad nic...Pak jsem se fakt silene a hlavne neplanovane zamilovala do sveho nynejsiho pritele - vubec jsem to necekala a dalo mi to dost zabrat, dat se s nim dohromady...Sbalila jsem ho coby intelektualka, fakt jsem nebyla moc hezka, byla jsem naivni a nezkusena...mame se s pritelem cim dal tim radeji, vztah zraje...Aloe co ti chci napsat: Kluci se za mnou zacali otacet fakt v tu chvili, kdy jsem pribrala nenavidenych 12 kilo a je fakt, ze jsem fakt rozkvetla a kdybych nemilovala sveho pritele, myslim, ze bych sama dlouho nezustala. Tyjo, doufam, ze to nezni moc domyslive - ale: fakt priber, zacnes mit na kluky vetsi chut a urcite se do nekoho zalaskujes a pak to pujde samo, ale pamatuj, ze zalezi hlavne na tobe a tve odvaze a vuli se vyporadat se svym problemem - nevim, jestli anorektickym ci bulimickym. To prijemny pak prijde, ver mi. Alena

Alena (Po, 8. 12. 2003 - 08:12)

Ilyn, ja mela v 15 hroznej pocit - ze jsem oskliva, divna, zamindrakovana - pripadalo mi, ze vsichni kolem me maji presne ty zazitky, po kterych jsem touzila, holky zacinaly chodit s klukama, ja porad nic...Pak jsem se fakt silene a hlavne neplanovane zamilovala do sveho nynejsiho pritele - vubec jsem to necekala a dalo mi to dost zabrat, dat se s nim dohromady...Sbalila jsem ho coby intelektualka, fakt jsem nebyla moc hezka, byla jsem naivni a nezkusena...mame se s pritelem cim dal tim radeji, vztah zraje...Aloe co ti chci napsat: Kluci se za mnou zacali otacet fakt v tu chvili, kdy jsem pribrala nenavidenych 12 kilo a je fakt, ze jsem fakt rozkvetla a kdybych nemilovala sveho pritele, myslim, ze bych sama dlouho nezustala. Tyjo, doufam, ze to nezni moc domyslive - ale: fakt priber, zacnes mit na kluky vetsi chut a urcite se do nekoho zalaskujes a pak to pujde samo, ale pamatuj, ze zalezi hlavne na tobe a tve odvaze a vuli se vyporadat se svym problemem - nevim, jestli anorektickym ci bulimickym. To prijemny pak prijde, ver mi. Alena

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 23:12)

jeste su tu. pritel mi rek zajimavou vec, v 15 se vsichni kluci lepeji an jakoukoliv bytost s XX chromozomy jen aby se s ni vyspali. my ne:-) my myslime od zacatku mozkem

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 23:12)

a to jsem se ztrapnila - uz vidim odpoved na svou otazku. 20, to vubec neni moc, vsechny samicky jsou vybirave, nelibi se jim hned tak nekdo a to je v poradku. napis o sobe vic, prosim.dobrou noc

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 23:12)

Ilyn, vzdyt ti Sylva odepsala tak co ses hnedka urazila??:)) ja muzu napsat v podstate to samy jak ona, taky jsem mela pocit ze me nikdo nebude chtit, ale pak najednou prisel fajn kluk kterej me chtel a pulroku po nem uplne nadhernej kluk se kterym jsem porad. kolik ti je?

Ityn (Ne, 7. 12. 2003 - 22:12)

Hm..., tak koukám, že ezi sebe už druhé neberete...Tak co tu pohledávám, že?

Myska (Ne, 7. 12. 2003 - 17:12)

Zdravim vsechny. Zrovna ted mam poradnou depku, ani nevim proc, a prave ted si nejlip uvedomuju, jak zbytecny je porad resit, jestli po jidle nahodou nepriberu. TO, ze budu hubena, mi totiz zadny stesti neprinese. Spis naopak. Takze na to myslete !!!!

Sylva (Ne, 7. 12. 2003 - 17:12)

Cauves pavouku :-)Odpoledne jsem si prozila peknou depku, hezky jsem ten slunej den probulila... Uz je to lepsi.S tim bazenem chapu, taky se citim nesva, kdyz mam jit v zime do bazenu a svliknout se (proto pak zustavam spis ve vode :-). V lete me to ani nezere, jsem u vody furt, takze zvyk. Nevim, co bych ti poradila. Asi to, abys ten strach prekonala a sla tam - jedine tak se ho zbavis.A pro ten posledni prispevek (od Inek, nemuzu si to presne vzpomenout). Chtela bych ti rict, ze nez jsem potkala mou nynejsi lasku (pred tremi roky), tak jsem resila uplne stejny problem. Nejlepsi bude, kdyz to nebudes resit, proste to pak prijde samo, ale chapu, ze te to desi. Ja jsem si taky uplne rikala, ze jsem divna, ale neboj, prijde to samo, az to budes nejmin cekat!!!Tak holky pa, uz jdu, s pritelem jsme se domluvili, ze uz sem budu psat min. Za prvy to vsechno pak budu min resit, nebudu furt myslet na jidla a vsechny problemy okolo a budu se vic venovat jemu!!!Tak cauky a drzte se!!!PS: doufam, ze to vydrzim sem uz dneska nenakouknout - az zas zitra vecer...

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 16:12)

prominte vyskocila mi zavorka, snad je to srozumitelne

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 16:12)

Sylvo, to je vonco:-) prestat to furt resit a zacit jist:-) ty to zmaknes! jen zacit jednat.ja mam problem holky!!! pomoc!neumim moc dobre plavat a jeden dobrej kamarad mi z legrace slibil ze me to nauci. dneska me zval a ja nemohla! stydim se! ale nevim za co. tlusta si nepripadam, ze to neumim by taky nemuselo byt tak hrozny.. jen ta situace samotna svliknout se pred nekym znamym do plavek. kdyz jdu sama, nevadi to, lidi co me neznaji jsou mi docela ukradeny.je proste hruzostrasne!to jsou presne ty psychicky nasledky PPP. ale uz jsem se rozhodla, pristi tyden do toho bazenu proste jdu! s pritelem, pred nim bych se snad stydet nemela. a pak napisu jak jsem se citila a jak to dopadlo.strasne jsem se na sebe dneska nastvala! chtela jsem jit ale neco mi to nedovolilo udelat! zatracenej strach. pujdu si aspon poradne zabehat, abych to ze sebe tu podelanost dostala.

Ityn (Ne, 7. 12. 2003 - 13:12)

Ahojky všichni zůčastněné...Sleduji vaši diskuzi, jsem jedna z vás, ráda bych občsa přispěla svými názory, postřehy, ale jelikož těch příspěvků přibývá neuvěřitelně mnoho, nestíhám to ani číst, tak jsem se rozhodla, že se vás alespon na něco zeptám...Je mi něco přes 20let a vzhledem k PPP mám problém, který se mi zdá, že vás nijak moc netrápí, protožwe píšete o svým přítelích atd...Je tu někdo, kdo má problémy s navázáním partnerského vztahu?...Já ano a už si připadám dost odlišná, ale jistě vím, že mě nepřitahují ženy-tudíž vím, že nejsem lesbička.Poradil by mi někdo?Dík a pěkné adventní dny:-)

Sylva (Ne, 7. 12. 2003 - 13:12)

Jo jo, uz si zase prijdu jak debil... Pisu tady vsechno co ze me vychazi, co skutecne pocituju, ale nikam to vsechno moc nevede...

Sylva (Ne, 7. 12. 2003 - 12:12)

Ted jsem zrovna docetla, co jsi napsala predtim. Nevidela jsem to driv. Rozum nerozum, nevim v cem to vezi, proste si nevim rady a mam toho docela uz po krk. Mozna bych mela prestat tolik psat sem na doktorku, treba me to jen porad udrzuje u myslenek na jidlo a na to to porad dokola resit. Mela bych konecne prestat to resit a normalne jist....Tak pa

Sylva (Ne, 7. 12. 2003 - 11:12)

Jeeeeeeeeee, to je krasny pavoucku. Uzivej si ty pocity, asi i to te dost musi odvadet od jidla a pripadat ti to jako malichernost a vubec i motivovat!!! Jak dlouho uz jste spolu?? Je to fakt nadherny. My se taky strasne milujeme, ikdyz ne az tak, ze s toho nemuzu spat. Uz jsme spolu 3 roky, tak uz jsme si na sebe tak nejak privykli, ikdyz casto (alespon jednou denne, pokud nemame nejakou krizi) se na nej treba zadivam a uplne se mi chce zamilovanosti brecet a rikam si, jake mame oba stesti, ze jsme se nasli (i presto vsechno, ze kvuli nasemu vztahu jsem odloucena od rodiny...).Pavoucku k tomu jidlu. Je mi to jasny, a vim, ze az si to naplno uvedomim, tak teprve pak se zacnu doopravdy z toho dostavat. Ted to vsechno pouze vim, ale nejde mi to aplikovat. Zvlastni, proste budu nejakym zpusobem muset uplne prevratit mysleni. Dneska rano jsem se zas zadivala na sebe do zrcadla a zas se mi podarilo (po tejdnu) odlozit ztlustovaci bryle a pripadalo mi, ze mam normalni postavu, docela stihlou. Jindy, kdyz se na sebe koukam, se mi totiz vzdycky vybavuje takova plnostihla postava (prirovnavam se k otekline..). Vcera vecer, kdyz jsme si s pritelem lehli do postele a zhasli a meli jsme jako spat, tak jsem se strasne dala do breku. Zacalo to tim, ze jsem si uvedomila, ze memu priteli tema svyma kecama o tloustce, hubenosti, jidle, bulimii musim lizt strasne na nervy, ikdyz se snazi. Pak navic uz jsem z toho vseho byla unavena a znechucena, porad se videt osklive a "otekle", porad dokola resit jist nejist, porad dokola se rozhodnout jist normalne a pak zas ten ulek, ze ztloustnu...Nechci si stezovat, akorat mi to dela dobre, kdyz se z toho vypisu. Necham si to ted zas vsechno poradne projit hlavou a zkusim to nanovo, to jist normalne!!! Cauky pavoucku a uzij si krasnoucce dalsi zamilovany nedelni den!!!! Paaaaaaaaaaaa a dobrou chut k obedu, pokud za chvili obedvas. Ja si dam do nosu - kureci stehna a nevim co k tomu, mozna fazolky, tak paaaaaaaaaaaa

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 11:12)

neodpustim si tohle. dovol citatek:-)"Dneska me telo dostalo zabrat kaloriema"??? co to ma znamenat? kalorie nejsou nic skodliveho. ty nepotrebujes hubnout. mela jsi jen bagetu a veceri. to prece neni zadny prejidani!je to v tvy hlave. prijde mi ze tvoje mysleni obcas odpovida veku tak 15-ti let. ale ty jsi prece rozumna holka, studujes vejsku, umis skvele cizi jazyk... nejak se mi nechces verit tomu co tady obcas pises o svych nazorech a postojich.abys dobre rozumela, ja chapu ze je naky podvedomi ktery muze neco naseptavat, ale ty mas prece rozum! a ja mam prave pocit ze ty ani ten rozum nechces pouzivaz..v cem jsi tak vyjimecna ze nepotrebujes normalne jist? podivej se na lidi okolo, ktery jedi vsecko a dost, nejsou obezni a jsou v pohode. proc zrovna ty bys mela jist trikrat min?ano jsem nastvana ale ne na tebe, soufam ze me dobre chapes.. je to ohromna skoda ze se trapis kvuli prkotinam.

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 00:12)

jeste Sylvopro TY lidi houby musis vypadat dobre(stihle). ver mi ze je jim to fuk jestli mas o pet kilo vic nebo min.pro TY lidi musis hlavne byt v pohode, sebevedoma, zdrava fyzicky a psychicky. cili jist jak clovek, veceret, nemit blbej pocit z plneny bagety! bagety se vyrabej pro skutecne lidi, ne pro nejaky fiktivni prezirace a stopadesatikilovy balony.muzes si klidne dat k jidlu celou bagetu a je to normalni, no spis trochu moc lehky obed nebo vecere.ja se vic nez jidlem ted trapim(je to az takove utrpeni?) tim co prozivam se svym klukem. je to silene intenzivni:))))))))))))) citim k nemu takovy veci a prijde mi ze mu to ani nedokazu dat vsecko najevo. a on je na tom podobne...Tohle je ta prava lidska tragedie:-) ani spat z toho nemuzu.

pavoucek (Ne, 7. 12. 2003 - 00:12)

Sylvo, makni na sobe. jsi hubena, fakt hubena a nemas duvod se bat tloustnuti. jak ti to ale vysvetlit.. to nejde, zprostredkovat hezky pocit z tela ktery funguje, ktery je v klidku a podava opravdovy vykony, ve skole, pri sportu, pri sexu..zivot sakra neni o kilech, prosim uvedom si to.

Sylva (So, 6. 12. 2003 - 23:12)

Cau pavoucku,jsem straaaaaaaasne rada, ze zas pises. Nekdy jsem si tak rikala, co asi delas a jak bojujes. Pritel me nuti jist, ale moc to nikam nevede, protoze jsem hroznej zabednenec. No, je to kazdej den furt dokola... Pokazdy se pta, co jsem jedla, kolik atd. Vecer mi pak pripomina, ze bych mela jist, ale nutit me na druhou stranu nemuze. Ja jsem ted hrozne zaneprazdnena myslenkou, ze se zas vratim do Prahy. Tak strasne se tesim, furt na to myslim a uplne se mi hrnou do oci slzy. No a mam v hlave zakodovany, ze chci vypadat dobre. Je to nekonecnej kolotoc. Rikam si, ze uz se tou svou hmotnosti nesmim tak zaobirat a treba na 2 hodky jsem rozhodnuta, ze to tak bude, ale za dalsi 2 hodky vidim v TV (jako ted pred chvili) pekny stihly holky a reknu si, ze se sebou budu muset neco udelat. Porad dokola to samy... Mozna, ze se na to 100%ne vrhnu az po Vanocich, ne ze bych to chtela odkladat, ale strasne ve me hraje myslenka, ze musim vypadat dobre pro ty lidi, ktere jsem uz dlouho nevidela a nedokazu se teto myslenky zbavit...No jo zas ty moje proslovy. A dneska vecer uz vypinap PC, protoze uz ho to fakt sereeeeeeeee. Docela se mu nedivim (travim tu fakt dost casu). Paaaaaaa holky a pavoucku napis, jak se ti dari!!!

pavouček (So, 6. 12. 2003 - 23:12)

zdarec:-) ja jen ze ziju a moc nezvracim, a ze nepisu znamena ze neresim jidlo. jsem totalne zamilovana do sveho kluka a ucim se.ale obcas si poctu.dneska jsem mela normalni snidani, pak v jednu k svace syrovou bagetu a ve ctyri jeste obed - testoviny. ale byli jsem s pritelem na vejlete, kosa, vitr a tak me to ani nestvalo.cauSylvo, tvuj pritel by si mel o bulimii neco precist a hlavne ti vysvetlit abys vic jedla (mozna te i nutit) a nebala se trochu pribrat. si myslim ja.

Reklama

Přidat komentář