Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

Sylva (Út, 2. 12. 2003 - 17:12)

Diiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :-))))))))))))

simona (Út, 2. 12. 2003 - 16:12)

Sylvi:Vis o tom, ze kdyz clovek "normalne jí" vazi vic hlavne diky:1. tekutinam, ktere za den doplnuje2.diky strave ktere konzumujeTo ti za den hodi kilo dve ani nemrknes. To prece neznamena: ZE JSI TLUSTA!! nebo ZE SI PRIBRALA!!Tu vahu ...VYHOD Z VOKNAAA!! :oDMyslis, ze lidi co se na tebe tesi, se tesi na to, jak te uvydi HUBENOU??NE!! oni se tesi na tebe!! Pokud nebudes spokojena, jen tak sama se sebou, protoze jsi protoze zijes. Zadna vaha at uz bude ukazovat 56 nebo 45 ti nepomuze k tomu aby si v pohode byla!!Ti ktery, budou skodolibe rikat BUHVI JAK SI NEPRIBRALA!...stoji ti tyhle povrchni KECY!! za to aby sis k vuly nim nicila zivot, trapila se byla smutna???Na takovy KECY odpovez..-Pribrala jsem?..no a co VSAK SE MAM DOBRE!! -Kdyz se ti nelibim, tak se koukej jinam!!....TREBA NA SEBE JESTLY TI NAHODOU NEROSTE FALD, NEBO NELEZOU ZEBRA!! :oDUkaz jim, ze jsi v pohode, nenech si libyt narazky na svou osobu. Nebo si myslis, ze se na tebe (ti kteri te maji opravdu radi), tesi, aby te mohly kritizovat??Sylvi, tohle si honem rychle vyzen z hlavy. Uvedom si, ze vaha je to posledni, ses velka bojovnice a na to bud hrda, zvladla jsi pobyt v cizine, na to bud hrda...Vzdyt "oni" ti muzou jen a jen zavydet ze jsi DOBRA! pokud te budou kritizovat, bude to jen z toho popudu, ze te musi nejak ponizit, aby si samy nepripadaly jako NULY pred tebou!!Uvedom si co jsi vsechno uz ve svem zivote dokazala. "verim, ze je toho mnoho, na co muzes byt ve svem zivote pysna a hrda", na to co si spackala se VYKASLY, kazdej packa a dela to prave proto, aby se z toho ponaucil. Bud na sebe hrda, za to jaka jses, ne za to jak vypadas. Protoze lidem kteri te maji radi, a kterym na tobe zalezi, te maji radi prave proto jaka jsi. Budou te milovat kdyz budes tlusta, hubena, chuda, bohata, vesela, smutna,...Sylvi...zacni se mit rada takova jaka jsi, bud tou holkou kterou jsi, prijmi se. Pak sama uvydis, ze ti na nejake vaze zalezi stejne tak, jako na tom jestly byla driv slepka nebo vejce :oDZacni se chvalit za veci, ktere se ti povedly, ktere si udelala dokazala, kazdou chvilinku si pripominej, jak si dobra co vsechno uz si zvladla "a zvladnes jeste viiic" :oDNevim uz co vic napsat, strasne rada bych ti pomohla, obejmula te, rekla ze si skvela holka. Ale ze sve zkusenosti vim, ze mi to muze denne kdokoli opakovat treba milionkrat, ja hned spustim vnitrni monolog...aaale..to neni pravda..Takze az ti priste nekdo da kompliment, podekuj s vedomim ze krasa vychazi ze vnitr a ze ten clovek ti slozil kompliment, protze si vazi TEBEVIM ZE TO DOKAZES :-*

Sylva (Út, 2. 12. 2003 - 16:12)

Dik Simco,ale pro dnesek je pozde. Jsem po zachvatu (dvojitim, protoze pri prvni preziracce mi uz bylo z toho vseho zradla tak blbe, ze jsem nemohla dojist cokoladu, kterou jsem si specialne poridila na zachvat, a tak jsem se vyzvracela a pak ji dojedla, supr ne?? Fakt je mi ze sebe na bliti). Taky to neberu jako prohru, ani se necitim provinile. Vedela jsem uz od rana (od toho vazeni), ze jsem zas nanovo v ohrozeni, ale az do obeda me realne prezirani nenapadlo. Obedvala jsem dietne u kamaradky (ona drzi dietu a tak jsem se prizpusobila) a najednou jsem na to zacala myslet - na hranolky, na hawaisky tousty, na bilou cokoladu a uz jsem si zacinala v hlave vymejslet vymluvy na odpoledne, jakoze mam spoustu domaci prace, apod. Sla jsem nakoupit, co bylo treba a zbytek si muzete domyslet. No a neberu to jako prohru, spis zas nevim, jak dal. Vzdavat to nechci, chci s tim dal bojovat, ale problem je, ze ty dve kila chci absolutne zhubnout, jinak se fakt necejtim dobre (vim, ze je to prkotina 2 kila, ale ja z toho fakt mam depku). Nejhorsi je, ze oboji dohromady - leceni bulimky a dieta - nejdou dohromady. Budu to muset nejak promyslet, protoze zvracet se mi uz nechce a pritom chci zhubnout. I bych se na to hubnuti vykaslala, ale za 2 tydny se vracim do Prahy a spousta lidi uz me dlouho nevidela a nechci aby si rikali, je ona ztloustla (nekteri i skodolibe, a tu radost jim udelat nechci). Vim, ze bych se na lidi mela vykaslat, ale je to hlavne kvuli sobe, jakoze vim, ze kdyz na lidech bude videt, ze vypadam dobre, tak se budu citit dobre, a kdyz to bude opak, tak se dobre citit nebudu. Uz zas se do toho vseho zamotavam a pisu nesrozumitelne, soraaaaaaaaacccc. Asi tedy budu jist odlehcene a kdyz me budou chytat chuti na preziracku, tak se to budu snazit zahnat sportem, nebo nejakou jinou cinnosti (hlavne nezustavat doma). Navic my bulimicky vime, ze kdyz se prezerem, tak se chuti na jidlo nezbavime. Jak uz jednou pavoucek napsal zachvat vede k dalsim zachvatum a to mam taky naprosto vyzkouseny!!! Takze preziranim se nezbavime chuti a takze to k nicemu nevede!!! A zaver??? Nevim, uvidime...zitra zas bude novy zkusebni a bojujici den, pokud se tim vsim budu furt tak zaobirat, tak jednou reseni snad najit musim!!!Simco, sorac, porad pisu o sobe, ale prijde mi, ze ty uz jses mnohem dal, a ze moje rady nepotrebujes (stejne moc zadny nemam a ty co mam, tak ty uz davno vis :-))))))))))))))) PAAAAAAAAAAA, POSILAM VROUCNE OBETIIA TAKY HODNE KURAZE VSEM!!!!

simona (Út, 2. 12. 2003 - 14:12)

Holkyyy, ty wogo no ja mam dnes den, poslouchejte:Rano jsem si dala snidani jako vzdy 2 chlebiky s maslem platkovym syrem a paprikou, kavu (smetana, cukr), pomerancovou mineralku.Pisala sem tady na doktorce, pak sem si malovala.ALE, zacla me honit mlsna predstavila sem si co budu mit na obed (na vareny chut nemam) premyslela co mame doma sladkyho ..nugeta, tureckej med, kakao.(na to chut nemam)Mela sem CHUT se nadlabnout zakusku a cokolady.Chvily sem se premlouvala, jezis klid si muzes dat jeden a nestresovat. NE JA JICH CHTELA MILIOOON!! :oD"OK, jak chces" rekla jsem si, je to tvuj zivot chces se prejist bez nakup si zakusku kolik se jich do tebe vejde.....a ja sla..Uz v obchode sem si rikala pri pohledu na ty zakuzky "ale ja fakt nechci tolik by mi stacil jeden ..treba tamhle ten vypada dobre" (to byla zdrava Simona), ale ja chtela ukazat te sve bulimce, ze kdyz se chci prezrat tak se prezeru!!Nakoupila sem zakuzky, prihodila 2cokolady do kosiku. (vsechno ostatni jsem nakoupila "normalne", jak co potrebujem doma co chybelo)Uz po ceste z obchodu, jsem jasne vedela, ze ty zakuzky NECHCI, kdyz jsem vedela, ze si je muzu dat, ze jsem si je povolila TOUHA po nich opadla jak podzimni listi.Ale ja se rozhodla to dotahnout do konce!!Vsechno jsem vypla PC, hudbu..a pustila jsem se do zakuzku.Jedla jsem presne tak, jak jim "normalne", pomalu, vychutnavala soustredila se na to co mi rika telicko.Prvni zakusek uz kdyz sem dojidala mi bylo jasny, ze uz sem preslazena az po stareckovo :oDU tretiho sem jasne vedela ze mam dooost uz mi to ani nechutnalo (bylo to vsechno sladky, mazlavy tema kremama a me se z toho spis zacalo delat blbe), takovej ten pocit "jak rikaj "zdravi" jeste jeden tak prasknu, jeste jeden tak se asi poblinkam,..I tenhle pocit sem prekonala a jedla dal...to uz sem pak vedela, ze i kdybych bulimku nemela "poblila" bych se i tak pre !takove mnozstvi najednou, nemuze normalni clovek stravit!!Dnesni den neberu, jako prohru, ze jsem zvracela.Naopak jsem na sebe pysna ze jsem se rozhodla i za tuto cenu, studovat a prijit te sve bulimce na kloub.Ted je mi jasny, ze nemusim mit strach ze svych chuti, ani z jidla. Sama moc dobre poznam kdy je to mooc, nemusim si zakazovat se prezrat, kazdy i normalni zdravy clovek se obcas prezere (ovsem pak plati a pika tim i mnou zaznamenanym pocitem "jezis ja sem prezrana, ze je mi blbe" ..(to znam i od sveho brasky kdyz sem uvarila dobre jidlo a on si prida i presto ze mi rika: "ja uz sem plnej, ale to je tak dobry...a pak narika "jezis me je blbe ja se nemuzu ani hnout :oDD)Takze holky:Nebojte se prezrat, jen se pripravte ze vam bude pekne blbe a budete mit: pocit: jezis ted uz nemusim jist celej den nez mi tohle vytravi.pocit: jezis zakusky uz nechci v zivote ani vydeeeet :oPPPSem skalopevne presvedcena a rozhodnuta bojovat az dokonce a nebudu resit ze jsem se prejedla, beru to jednoznacne pozitivne, jako dalsi krok v pred. "vzdyt nebyt toho, muj strach z jidla bych nedokazala analizovat a pochopit"Ted uz ani necuuu si davat tunovy porce jezis ten pocit: PREZRANI je hnusnej.. hehehe..:oPA kdyz se prejim, nemusim se bat toho, ze stloustnu, pre je mi jasny, ze se priste spis neprejim, pre mi z toho zas bude blbe, budu zbytek dne jak lenochod :oDTed je muj nejvetsi problem (pocit menecennosti, nizky sebevedomi, ...)Takze jidlo mam vyreseny, nemyslim na nej kdyz mam hlad tak se najim, kdyz mam chut tak si dam, kdyz si chci pridat tak si pridam.Ted si jen preju vyzrat na svoji psychyku, na sve pocity, naucit se mit se rada, byt asertivni, pocit mene cennosti premenit na pocit rovnocennosti.Nevim, jak dlouho mi to bude dlouho trvat. Jedno, ale vim jiste bulimka uz neni moji berlickou, takze nevydim duvod prejidat se a zvracet, kdyz resim sve problemy i presto "ze jim", at uz se prejidam nebo neprejidam. Bulimie u me ztraci smysl. Verim, ze to nebude dloho trvat a ja se na to, jak a co jsem tady psala budu koukat, jako na UFO..jezis jak sem to probuh premyslela co jsem to resila za "cicoviny" :oDD Holky my to dokazem, ja sem o tom skalopevne presvedcena jen CHTIT.Kdyz po necem touzis a straslive chces....tak se ti to splni.Je v tom mocna sila myslenek,touhy a vule, ktera nam nase sny meni v realitu.:-*

simona (Út, 2. 12. 2003 - 09:12)

Sylviii..jeee to neee,Vprve rade pro sebe udelej jednu vec:Vyhod vahu do popelnice! nebo ji venuj nekomu koho nemas v lasce :oDPred zdrdcadlem, na sebe nekric tlustochu (i kdyz verim ze se ti ulevilo), ale to bylo hlavne tim, ze rvanim si uvolnila to napeti v sobe. Kdyz mas vztek, rvi z plna hrdla, klidne nadavej sproste, udelej si s pritelem polstarovou valku, cokoli...V zrdcadle se pozoruj jako CELEK, koukej se na sebe, jako na svoji nejlepsi pritelkyni, kterou MILUJES (protoze prave ta holka v zrdcadle je ta co tak bojuje aby byla zdrava) a to ze ma vetsi brisko??...uprimne: "je to skutecne tak dulezite??"Zkus se zamyslet, jak ty pristupujes a jak se koukas na ostatni holky co jsou silnejsi, nebo trochu pri tele.Ja osobne na tom nic zlyho neshledavam (ma sestricka "ted uz stihlunka", vazila kolem 78kg 167cm) byla pri tele, ale ja "i presto ze sem bulimicka :oD", jsem ji opakovala porad jak je krasna, ze ji miluju takovou jaka je.Proto si myslim, ze pokud mas nekoho rad mas ho rad takoveho jaky je, pokud nekoho rada nemas hledas na nem jen to vosklivy.(Mimochodem: na moji sestricku letely vzdycky kluci jak vosy na bonbon, a vubec je nezajimalo, ze ma o deset kilo vic nebo min :oD)Znam zensky, ktery tim ze jedly normalni stravu, vyvazene porce, neomezovaly se nezakazovaly si kdyz mely na neco chut tak si to dalya ZHUBLY timto zpusobem treba 30kg!!Myslim, ze jasnejsi dukaz o tom ze to jde neexistuje.I moje sestricka, zhubla ze sve velikosti L na velikost M, S, (mam radost hlavne z toho, ze si ted muzem pujcovat veci:oD) a to ja kdyz ji vydim jak si na obed da 2rizky, "brambor sice poskromnu", ale za to s tatarkou :oD a NETLOUSTNE!! nestresuje se ze pribere, protoze telicko pracuje, telicko to spali.Takze Sylvi, az se budes priste koukat do zrdcadla: Nekoukej na sebe, jako na tlustocha, neprohlizej si a chorobne nestuduj kazdou partii sveho tela. Koukni se sama sobe do oci, jako by si se divala na uplne ciziho cloveka co si potkala venku na ulici.Myslis, ze tu holku, kterou tam vydis muzes mit rada??Ja myslim, ze jo (vzdyt je to tva nejlepsi pritelkyne), kolik lidi kolem tebe te ma rado, myslis si ze te maji radi protoze jsi HUBENA??To by to bylo na svete mooc smutny, kdyby tomu tak bylo, nemyslis?Sylvi, drz se vim, ze je to tezke,ale ty na to mas, ses sikulka.A bud na tu holku v zrdcadle hodna, vzdyt je to tva nejlepsi pritelkyne, ktera si nezaslouzi nic, nez LASKU.:oD velikanske obeti :-*

Sylva (Út, 2. 12. 2003 - 08:12)

holky, uz z toho zacinam blaznit. Koukala jsem se na sebe do zrcadla a najednou jsem na sebe zacala rvat, ze ty kalhoty maj bejt volnejsi, ty zroute tlustochu...dobry ne??

Sylva (Út, 2. 12. 2003 - 07:12)

Asi s tim problemem stejne nakonec zaskocim k doktorovi, dietetologovi (pise se to takhle :-)?? Vysvetlim mu muj problem - bulimie, atd. a zeptam se co mi navrhuje za jidelnicek. Tak zatim paaaaaaa holciny moje :-))) (hlavne optimisticky - to si ted rikam sama sobe:-)))

Sylva (Út, 2. 12. 2003 - 07:12)

Cauky,dneska jsem udelala hroznou kravinu, kterou nikomu nedoporucuju delat (pokud ma stejny duvod bulimie jako ja - strach z tloustnuti). Neodolala jsem a zvazila se. Misto mych jeste prijatelnych 54kg jsem na vaze objevila 56kg (moje milovana vaha je 52kg, to jsem dost daleko, co??). Uplne jsem se zpotila a udelalo se mi blbe. Normalne v sekunde jsem na vsechno ztratila kuraz. Ted uz se asi hodinu snazim ujistovat, ze kdyz budu jist normalne, tak se to samo vyrovna, ale je tomu tezky uverit. Vubec tu vahu nechci pripustit, co kdyz jeste ztloustnu. Je mi z toho nanic... A uz zas se mi do hlavy vkrada dieta (to ale vim, jak dopada - omezovani a pak zachvaty porad dokola). Fakt jsem ted rozpolcena, navic musim makat do prace (mam staz). HOLKY MEJTE SE OK A HLAVNE NEVAZTE SE (pokud nechcete mit depku jako ted ja!!) PAAAAAAAAA

simona (Po, 1. 12. 2003 - 23:12)

Tenhle citat je nadhernej: :o)Náš největší úspěch není v tom, že neupadneme, ale v tom, že po pádu vždy znovu vstaneme)

simona (Po, 1. 12. 2003 - 23:12)

Pavoucku: Dovedu si predstavit jak to vypada. Ja sem desne zvedavej clovek. Treba ted kdyz sem byla u doktora s ledvinou..napsal mi diagnosu a ja si na netu vyhledala vsechny odkazy..a koukala jak to uvnitr ve me v te ledvine vypada co to tam mam za problemek, ty nazvy no to je hruuuza to bych si nezapamatovala ani za 100let :oDVazne te obdivuju, a moc drzim palecky. :-*

simona (Po, 1. 12. 2003 - 22:12)

Sylvi: Dekuji za pochvalu.K tomu jak souhlasis s tim co jsem napsala co mi spousti bulimku (zacnu myslet na jidlo "i presto ze sem do te doby byla v pohode"), jsou situace, ktere se snazim naucit vyresit jinak nez jidlem, je sice desny dohledavat a patrat v te sve mozkovne co me to zas zere proc se citim tak mizerne, ale jakmile zjistim co to je a zacnu praktikovat jiny pristup hned se tyhle spousteci situace zbavuju.Ten pocit menecennosti je asi nejvetsi strasak, kterej je ouplne scestnej v tom nasem mozecku usazenej a my z nej mame malou dusicku.Takze kazdou chvilinku, kdy si zacnem pripadat nemozny, nebo zjistime ze ze sebe zas delame pipky...pre se snazime nekomu zalibyt. PROSTE STOP!! A DOST!!My se nemusime nikomu zpovidat, omlouvat za svoji existenci. Sme holky, ktery sou onemocnely, bojovat s touhle nemoci, je narocny, tezky a vycerpavajici.Ostatni nas muzou leda obdivovat, jakou mame silu, ze se s tim snazime rvat co nas to stoji sil. Chtela bych vydet je na nasem miste, jak by se praly oni:oDV kazde situaci, myslete na sebe!!V kazde situaci, si opakovat:jsem tady protoze JA CHCI delam tohle protoze JA TO DELAT CHCIV nasich zivotem my jsme svym panem.Mluvte o svych pocitech, nestydte se za ne.Napriklad: Partner vam zacne radit a vy v sobe citite zmatek, protoze mate POCIT ze si tak o vas mysli, ze jste nesvepravna osoba, ktera potrebuje poradit, protoze sama na nic nedokaze prijit. (a vy jste se mu pritom chtela jen vyzpovidat "dostat to ze sebe")Tak mu proste reknete o tom POCITU:"vis kdyz mi takle radis tak mam POCIT, ze ve me vydis maly decko, ktery neni sto, zit vlastni zivot a samostatne uvazovat", JA od tebe nepotrebuju rady, ja si poradim sama, JA se potrebovala jen vyspovidat, VYKECAT :oDJakmile budete mluvit o svych pocitech uvydite jaka zmena ve vasem zivote nastane...ULEVAAAA :oDDD

Sylva (Po, 1. 12. 2003 - 22:12)

Pavoucku, preju hodne sil na uceni!!!! Znam to, ted mam sice staz na 5 tejdnu ale po vanocich zas zacinam, ikdyz to rozhodne neni tak tezky jako medina!!! Na to bych fakt nemela - bratr je zubar, tak jsem vydela, co je to zapiplacku... HODNE SIL!!!

pavouček (Po, 1. 12. 2003 - 21:12)

a pocit menecennosti.. jeje, o tom bych mohla napsat traktat

pavouček (Po, 1. 12. 2003 - 21:12)

Simco, dik! budu se z uceni radovat. vy byste se asi neradovaly, je to sama latina a hra se slovicky a terminy. a spousta krkolomnych obrazku.vikend byl super, pritel, sport, kultura:), uceni, dobre jidlo a vecirek - takovej ze zaludek dneska place

Sylva (Po, 1. 12. 2003 - 19:12)

Jo a Simco GRATULUJU k obrazku :-)))

Sylva (Po, 1. 12. 2003 - 19:12)

Predtim jsem si nevsimla, ze jste toho tolik napsaly a tak musim reagovat :-))) Fakkt cumim Simco, nechtela bys delat psychologii?? Myslim, ze by to byla tvoje parketa.. Co vlastne delas za povolani? Ted k veci: souhlasim s tebou v hodne bodech, treba jako ze hlad taky nesnesu, takze anorekticka bych byt taky rozhodne nemohla!!! No, ikdyz donynejska jsem se trapila hlady kazdej vecer, ale bylo to pro me "normalni". Jakmile jsem ale mela hlad behem dne, tak jsem to nesnasela a budto (kdyz jsem byla v pohode) jsem se normalne najedla anebo jsem se prezrala... To jak pises, ze se citis menecenna oproti ostatnim, uplne vidim sebe!! Porad mam pocit, ze jsem neco min, anebo ze me proste ostatni nemaj proc mit radi. Nekdy (spis dost casto) jsem doslova paranoidni, jakoze si rikam, ona se se mnou bavi, jakoze neco chce (vyuzit). Anebo mam furt pocit, ze o me lidi spatne mluvej (me pomlouvaj), no proste se strasne podcenuju (pritel fakt nekdy nechape). Dost z toho vseho pochazi ze stredni skoly. Nejak mi nesedla ta skola ani ta spolecnost a ztratila jsem dost sebevedomi...Taky to jak jsi psala, ze jsi sla se sestrou do mesta, a ze jsi rikala, co chces ty. Nikdy jsem to nedokazala popsat, ale v podstate jsem se o to taky nekdy snazila (kdyz jdu s kamaradkou nekam, tak reknu chci se jit podivat po svetrech a prijde mi to neprirozeny si o to rikat, ale pak se citim lip). Pisu asi dost nesrozumitelne??!! Jsem fakt rada, ze jsem vas holky nasla, najednou si prijdu trochu normalnejsi, jakoze nejsem sama na svete se stejnyma problemama :-)))Pavoucku, jak jsi stravila vikend?? OK? A co jidlo, v poradku?? MEJTE SE FAJN MOJE HOLCINY A DIK ZA VAS PRISTUP A POZITIVIZMUS!!!! Jo a pavoucku taky by me to zajimalo o tom embriu :-)))))

Sylva (Po, 1. 12. 2003 - 18:12)

Cauves Simco,driv jsem nemela cas (byla jsem u kamaradky) a tak jsem jedla az ted v 18h30. Snedla jsem jednu cinskou polevku a jeste trochu dojedla po priteli :-), tak jde to, ne? Oproti obvyklemu jablku ci rajceti, apod. Jinak vseobecne dnesek je v pohode, citim se dobre ve sve kuzi (snazim se i kdyz jsem si na sebe oblekla jedny kalhoty a prijde mi, ze uz nejsou tak velky). Lucka, neni vubec lehky najit proc. Ja si v mym pripade myslim, ze se prejidam a nasledne zvracim, protoze mam porad pocit, ze musim neco zhubnout anebo ze strachu z tloustnuti. Pokud se citim dobre a prijdu si, ze jsem vcelku hubena, tak na prejidani nemam ani pomysleni. Zatim pa. A co ty Simco?

simona (Po, 1. 12. 2003 - 17:12)

Holkyyyyyyyyyyyyy ja uz to mam namalovanyyyyy jezis to je hezkyy :oDDD ja vim ze samochvala smrdi, ale me se to fakt povedlooo :oDDDPavoucku: :oDDDAni se ti nedivim, ze te u uceni strasi bulimka. Navic studujes jednu z nejtezsich skol jaka vubec existuje. Soude podle sebe (bulimka je neco v cem se uvolnime prezerem se a umime to vyblinkat tak se nebojime kil a MUZEM snist najednou treba cely prase)S tim ucenim je to tak ze vis ze MUSIS, cos je stresujici.Ja co jsem ze skoly venku, "takze uz se NEMUSIM ucit ucim se mnohem radeji sama od sebe pre me to najednou bavi, uz tam neni to MUSIS!Mozna bude fajn, kdyz budes pristupovat k uceni s tim ze:ne ze musis!! ale chtela bych nebo ja chci!! vim, ze to neni snadne, jen tak ze dne na den zmenit tenhle zabehnutej stereotip mysleni, ale vim ze muzes zkouset co na tebe plati, co tvoje hlavinka prijme jako nenatlakovou tudis nestresujici formu pristupu ke studiu.Ja nevim zkus treba si najit laiky "klidne i me me to desne zajima jak to lidsky telicko funguje" a rikej co to je jak to tam vsecko funguje jako by si byla ucitelkou. Fakt teda by me zajimalo co je na embriologii tak slozity?? Napis neco, docela me to zajima. Ja vim tak akorat jak se tam dostane vajicko, to se spoji se spermii, pak se zacnou ty bunky delit, no a nejak z nich vznikne to embriooo a pak roste az je z neho miminko :oDMozna tim ze mi to budes pisankovat si to sama zopakujes a lepe zapamatujes a ja se alespon priucim a kdo vi treba se taky dam na studia mediciny :oD

pavouček (Po, 1. 12. 2003 - 15:12)

nazdar -rozmyslela jsem si co jsem dneska napsala, a dala jsem se hezky do uceni.nekolikrat jsem se pristihla pri tom ze kdyz neco po prvnim precteni nechapu, jsem z nejakyho obrazku magor etc, dostavi se myslenka na prejezeni! takze takhle to se mnou je, utikat je jednoduchy, slozity je zabojovat.ale porad si opakuju - neutikam, neutikam, mam na to... a ja na to fakt mam:-) kdyz si neco byt strasne slozityho prectu podruhy, potreti, v klidku, pochopim to. a o tom to je:-)muj skutecnej problem je tedka embryologie, nikoliv bulimie. a to zni dobre, ne:-)

simona (Po, 1. 12. 2003 - 15:12)

Tady jeste znovu pisu, kopiruju proc mam myslenky na to se prejist ja:Kdyz zacnu myslet na bulimku?-kdyz mam hlad....reseni jdu se najist-kdyz sem ve stresu...urcim si presnej duvod toho PROC jsem ve stresu...a hledam reseni, jak ten stres vyhnad z hlavy...jde to snadneji nez by clovek rek...a hlavne me pri hledani toho reseni ouplne opusti myslenky na jidlo. A nakonec mam radost, ze jsem to vyresila :oD-Kdyz mam starosti, problemy, ..znovu...premyslim proc, proc se trapim ...a hledam reseni, co s tim muzu udelat, nebo nemuzu a jestly mi vubec stoji za to si s tim lamat hlavu.Dnes k tomu muzu dopsat jeste jednu vec kdy zacnu myslet na prejidani:-kdyz se zacnu omezovat v necem jinem, nebo si neco nakazovat jako ze musim...(zacnu myslet na jidlo, jako na neco v cem si ulevit muzu, jako ze mi to pomuze uvolnit to napeti "coz je cicovina", ..tak se kontroluju, kdyz zjistim ze sem si neco nakazala...(jako treba ve spolecnosti..byt mila hodna usluzna slusna jednim slovem "DOKONALA") hned si rikam a dost!! je to tvuj zivot nedelej ze sebe pipku :oD a mysli hezky na sebe vsak druzi se o sebe umej postarat sami. Zjistila jsem ze kdyz to takle delam dostavam pocit, ze jsem neco min nez ti ostatni, ze musim bejt hodna aby me mely aspon radi.hehehe...ted kdyz to pisu tak se tomu smeju, ale to byl porod, nez sem na to prysla :oDDDStalo se mi to vcera kdyz sem mela doma nase a segru...mam je moc rada a byla sem happy ze jsou u nas, tak sem nechapala co to semnou je proc si tak preju aby vypadly abych se mohla prejist (coz sem nastesti neudelala, vedela jsem ze problem neni v jidle, po tehle strance mi bylo super), tak sem premyslela tak, ze sem vzala denicek a psala kdyz sem nevedela jak dal koukla se na to co sem napsala a premyslela nad tim a hned me napadly dalsi duvody co to vyvadim hehe kdyz jsem ve spolecnosti ten pocit menecennosti kterej sem si ani neuvedomovala...popsala sem nakonec asi 10stranek A4 a prisla jsem na to.Dnes jsem uz poucena tim na co jsem prysla jednala ze sestrou kdyz jsme litaly po meste:Asi takle- "s ohledem na to co chce ona, jsem naprosto jasne a cilene myslela hlavne na to co chci ja a rikala ji to", to mi naprosto automaticky dodalo pocit ze jsem rovnocennym partnerem, uz sem si nepripadla ze sem neco min a bylo mi skvele :oDTohle jsou veci, ktere si budu muset nejakou dobu opakovat pripominat a zkouset porad dokola nez se stanou samozdrejmosti, ale dulezite je ze jdu za svym cilem vim co chci a vim kam jdu. Chvily to potrva nez bulimka prestane strasit, byla to naplast na vsechno ..nechce se smirit s tim, ze ja dokazu resit problemy bez ni, nechce skoncit bez prace na ulici, ale ma smulu :oDDDTak ja uz jdu konecne malovat akorat sem prysla z mesta i se stetcema (doufam ze se mi to povedeeee :oDDtak zatim PAPA :-*

Reklama

Přidat komentář