Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

pavouček (Ne, 23. 11. 2003 - 22:11)

Sylvo - zvlastni:) me muj pritel nikdy nestve. i kdyz mu neco vytykam, rikam mu to s usmevem a prej hrozne nezne. jeste jsme se za dva roky nepohadali, o kazdem problemu si v pohode promluvime. je to zlaticko:))no - prestan se teda hlidat, abys neztloustla. proc bys tloustla kdyz budes jist zdrave, casto, bezne porce a nebudes se prejidat? neni duvod. hlavne si naimplantuj do mozku, ze nepotrebujes hubnout a pul problemu mas z krku.jedna dalsi vecicka pro VSECHNYzaludek bulimicek se pomaleji vyprazdnuje, nez u zdravych jedincu.u zdravych to trva zhruba 30 min, nez se prvni porce dostane do dvanacterniku a poradne se rozjede proces traveni, do mozku prijde cukrik a tedy nastane sytost. u nas to muze byt treba i 45-60 minut! takze po jidle hlavne klidek! jit neco delat! snad musi existovat neco, co delate fakt rady. takze do toho.Simco - ja vim ze je to "utikani"ale proc tomudle peklu parkrat neutyct? pokud se myslenky stale vraceji k jidlu - lehnout, zhluboka dychat a pocitat nazpatek od 500 do 1 tak ze budes preskakovat po trech cislech. soustredis se na pocitani - trosku lepsi blbost nez je mysleni na jidlo, ne:-)

pavouček (Ne, 23. 11. 2003 - 22:11)

Simco. u Tebe chut na sladky je hlavne proto, ze jsi trosku moc hubena. A taky proto, ze obdoci BEZ prejidani a zvraceni jeste netrva dost dlouho.

simona (Ne, 23. 11. 2003 - 20:11)

Tady jsem zkopirovala, krasny pribeh ze sdruzeni anabell, organizace zabyvajici se ppp anorexii a bulimiiTrpěla jsem bulimií Bulimií jsem trpěla od svých 14 let. Prošla jsem různou léčbou

simona (Ne, 23. 11. 2003 - 20:11)

Tak jsem to nezvladla. Dalo se to cekat, byla sem tak nastvana a pripadala si tak neschopna vymotat se z tech myslenek, ze sem se pustila do cokalady a pak uz jedla jen proto, aby se mi lip zvracelo. Vim, mohla jsem jit ven, nebo zacit delat nejakou jakoukoli cinnost co by odpoutala moje myslenky, ale mam pocit, ze je to jen takova onanie, protoze moje myslenky by se i tak porad vracely k jidlu. Ach jo, ja to chci dokazat. Nechci se poustet do cinnosti jen proto abych odpoutala svoji mysl od jidla, sytosti, strachu z tloustky. Prala bych si to v sobe vyresit tak, ze i kdyz se prejim nebudu z toho delat tragedii. Kdyz se najim a koukam na TV kde je zrovna hezkej film, ktery se mi libi, nemuzu u nej vydrzet pre mi myslenky neustale litaj kolem jidla. Ja se chci najist a klidne si ten film vychutnat a ne UTIKAT k jine cinnosti, kdyz mam myslenky na jidlo, chute, strach z pribrani.Ale nevycitam si to, ze jsem to nevydrzela, jsem rozhodnuta bojovat, tak moc, ze me od toho jen tak neco neodradi (doufam):o)Sylvi: Znam spoustu holek ktere to dokazaly a moc me povzbuzuje cist si jejich pribehy az dopisu tento prispevek pujdu najit nektery z nich a zkopiruju ho sem k nahlednuti, nebo sem dam odkaz. Myslim, ze k povzbuzeni je skvelecist takove pribehy klidne porad dokola, naplnuje to virou a ujistuje, ze to skutecne jde.Je to presne tak jak to zpiva skupina Hop Trop v jedne svoji pisni:KDYZ PO NECEM TOUZIS, TAK NUTNY JE VERIT A STRASLIVE CHTIT :o))

Sylva (Ne, 23. 11. 2003 - 19:11)

Ahoj Pavoucku, tak to je supr, ze se ti vraci uz ve stredu!!! Ja bych ted momentalne byla radsi sama, protoze me ten muj nasral! Vubec na me nema v posledni dobe chut. Je sice fakt, ze ma chripku, ale to ho neomlouva... No nic, to me prejde :-)Simco, ja to mam to samy s tim sladkym a vubec. Kdyz se nebojim, ze zltloustnu, tak ani na to jidlo nemam takovou chut, ale kdyz se zacinam hlidat, tak me strasne honej chuti. Jinak dneska jsem se k obedu pekne prezrala. Pozvali jsme prarodice na obed a zrali samy "ztlustovadla" a nakonec jeste dorticky. Vubec by me nenapadlo jit blejt a to proto, ze jsem nebyla sama doma a navic jsem to naplanovala dopredu, ze se poradne nadlabnu :-) Mam pro vas jednu otazku: Myslite si, ze se bulimie da jednou vylecit uplne?? Jsem dost pesimisticka, mozna, ze se to da vylepsit, jakoze se "to" nestava tak casto, ale vylecit na 100%?? Ja nevim. Co si o tom myslite? Znate nekoho? Ja ne, ale asi proto, ze se o bulimii s nikym nebavim. Jedinej, kdo to vi, je muj pritel. Holky mejte se krasne a DRZME SE!!! Fakt je to supr, ze si o tom takhle muzem povidat!!!

simona (Ne, 23. 11. 2003 - 18:11)

Pavoucku, to s tim sladkym. Verim ze je v tom kus pravdy. Ale ja u sebe registruju presne opacny problem. Dokud sem bulimicila mela sem chut na samy "normal veci" sladky skoro nikdy. Od te doby co jim "normalne" ( a to si vem ze sem mela dnes na obed fakt poradnou porci hranolek, smazak k tomu, rajce..no vsechno co mam fakt rada) stejne sem po jidle dostala desnou chut na sladky a to i presto, ze sem uz byla pekne najedena a syta. Dala sem si teda oplatek, ale mlsna me honi dal. Jsem z toho zoufala, protoze vsak sama vis, tohle byva ten zlom. Rikas si uz sem plna, uz sem mela az dost a je to ten moment kdy si zase zakazujes (i presto ze rozumne). Snazim se prijit na to, proc to tak je. Achjooo me uz z toho fakt klepne, nejvic me sere, ze jsem diky tomu nesoustredena a duchem mimo. Pak se mi stava, ze mi nekdo neco rika a ja nevnimam, protoze v duchu se porad zabivam tim pitomim jidlem. Grrr. Vim, ze to co mi zpusobuje moje dalsi myslenky na jidlo je porad, ten nezvladatelnej strach z toho, ze stloustnu. Chci se na to VYSRAT!! ale jak ?!? Jaaaaaaaaaaaak?? :o((Proc se nedokazu smirit s tim, ze priberu, stve me to!!

pavouček (Ne, 23. 11. 2003 - 16:11)

a jeste jedna velmi povzbudiva - motivacni - vecicka. chut na sladky (a ze byla poradna!) se zmensila o 80 procent, co se snazim jist normalne.

pavouček (Ne, 23. 11. 2003 - 15:11)

pravopisne chyby v neformalni internetove diskuzi snad nikoho normalniho nemohou iritovat, tady prece jde o obsah, ne o formu! (je treba kaslu na nejaky velky pismena a vubec pisu jak prase)dneska jsme mela k obedu:mala porce polivkykruti maso se zeleninou a pohankoua jeste maly kousek babovkyvubec jsem se necitila prejezena ale proste dobre najezena:-)Simco, sladkosti radeji po jidle, chut na sladky je z nedostatku ostatnich zivin, to mam vyzkouisene, kdyz jsem se na oslave poradne najedla syra, zeleniny a pod, vubec jsem pak nemela chut na dort, prisel mi nechutne sladkej. takze sladky na chut, ne na hlad. jsi samozrejme sikulka. svoje pocity registruj ale dal se jimi nezabyvej, jdi proste neco delat.jo a jez fakt kazdy tri hodiny, je to takrka nutnost.

simona (Ne, 23. 11. 2003 - 14:11)

Jenom maly dodatek, pro ty, ktere irituji pravopisne chyby a hrubky.Jsem desnej analfabet a i po znovuprecteni si celeho textu chyby nevydima nenajdu.Takze se omlouvam a doufam, ze aspon na chvily zapomenete na opravovani pravopisu a budete se spise soustredit na OBSAH sdeleni, ktery je myslim dulezitejsi.Dekuji za pochopeni Sima :o*

simona (Ne, 23. 11. 2003 - 14:11)

Dalsi me zazitky NORMALNIHO JEZENI: :oDSNIDANE: Kava ze smetanou a cukrem, chleba s maslem platkovym syrem, rajce, Lina oplatek (s oriskama a cokoladou) "mozna ho znate" :oDCo sem se vzbudila, honily me desivy chute na sladky (podle toho vypadal nakup 2cokolady, 4oplatky, a klasicke veci denni potreby).Mlelo se ve me, jestly si muzu!? dat jen oplatek ke snidani, nebo klasickou snidani a potom se uvydi jestly chut neprejde, nebo rovnou oboji??Vyresila jsem to tak ze sem si nachystala vsechno. Dala jsem si chleba s rajcatkem, chut me moc nezaujala, tak sem s nim placla na talir a dala se do oplatku. To bylo to prave :oD snedla jsem ho cely a jeste zkusila ten chleba(kdyz chci muzu ho snist), ale fakt mi chut oplatku vyhovovala a uspokojila me. S pocitem sytosti jsem dopila kavu.(Ten chleba tu i po hodine lezi vedle me, v kuchyni dalsi ty sladkosti, ale u me se poprve dostavil pocit, ktery jeste neznam JA UZ FAKT NECHCI! :oD vim ze za 3-4 hodiny me ceka obed, tak az dostanu trosku hlad, nebo chut, zacnu premyslet co si dam na obed, nebo co na nej mam. Ted vsak citim tu ulevu a zaroven misto a prostor k tomu premyslet o jinych vecech ... !!!!!Mozna, je tohle cesta:..behem jidla si doprat skutecne VSE (sladke, slane, kysele...) Telo si samo rekne (chutna-nechutna) co chce a co uz nemusi.!!!!!!CO JSEM SI ZAPSALA PO JIDLE:-Ted jsem spokojena, bez (myslenek na jidlo), coz je pro me novinka :oD-Tesne po dojezeni, kdy uz sice neni hlad, ale chute stale jeste nedoznely, muj mozek stale jako by chtel, neco jako: A TO BYLO VSECHNO?! :oO-je dobre chvily pockat, pokud chute samy neodezni je mozne, ze jeste neco chybi, nebo si ZASE neco zakazujeme proto po tom touzime.-behem teto "pauzy", premyslejte nad sebou (co dnes podniknu, co si preju, cim se dnes potesim...)Pak je toto posuzovani chuti mnohem obektivnejsi.!!! Verim, ze tato "taktika", tento zpusob mysleni, se stane neustalym (i kdyz ne zrovna prijemnym) opakovanim AUTOMATICKYM a to "neprijemne" opakovani a mysleni , ktere jsou pro jine samozdrejmosti, stane se samozrejme i pro nas a nam tak uvolni (premysleni nad jidlem), misto a prostor pro veci a myslenky, ktere jsou v nasem zivote skutecne dulezite (rodina, laska, pratelstvi,...)"Doufam, ze se nebudete zlobit, ze pisi tak dlouhy prispevek, snazte se jej precist a porovnat jej se svymi pocity a napiste je verim, ze nam to pomuze.Drzim nam pesticky, vydrzme to holky zacatky jsou vzdycky tezke a opakovani je matka moudrosti.Vsechny vime, ze vyhrat stoji za to.Zase najit tu usmevavou a stastnou holku, ktera miluje zivot.Kazda jsme original a super holka co si zaslouzi, lasku, nehu a prostor k ZIVOTU. :O*

simona (Ne, 23. 11. 2003 - 13:11)

Kacenko: Dekuju :oDSilvy: mi to dokazem sme holky sikovny ;oDPavoucku: Taky jsem happy, ze muj zaludek i pres to jak jsem se k nemu za tech 5 let chovala porad pracuje takrka jako hodinky, vazim si toho a o to vic mu to chci oplacet dobrem:oD

pavouček (So, 22. 11. 2003 - 21:11)

Jeste pro Sylvu. Tak si na kazdy den naplanuj neco skvelyho! najdi si novy konicek, sport, neco hezkeho si porid, podivej se na nejaky dobry film nebo bez se proste projit - ale musim rict, ze nejlepsi je nejaka aktivni cinnost mezi lidmi. kdyz vis, ze nejhorsi je byt sama doma bez konkretniho planu, proste se tomudle vyhni. ver mi ze ti doma nic "neutece" zatimco budes nekde jinde neco delat.

pavouček (So, 22. 11. 2003 - 21:11)

Simco - klobouk dolu. Ja bych mela s maslem a salamem problemek jak to udrzet v sobe. Zaludek mi nevezme cokoliv:-) rozmazlenej spratek:-)no dam si jeste nejakej ten jogurt? a ted jaky?? kiwi, jahoda, hrozno? no rozhodne jsou to prijemnejsi starosti nez --- vite co.

pavouček (So, 22. 11. 2003 - 21:11)

Sylvo, milacek se mi vraci ve stredu vecer, strasne se tesiiiim - a on se ma na co tesit taky, viz pradelko a konvicka:-) Ja presne vim o cem mluvis.. Ale nastesti jsem si to vcas uvedomila a zacala jednat - hledat si nejake aktivity, poteseni, proste predchazet psychicke nepohode a ono to pomohlo, tech 14 dnu uteklo jako voda.Hlavne jsem si casto rikala, na jakou holku se asi tesi ON kdyz prijede? uplakanou a unavenou? nebo usmevavou, plnou energie a zazitku?:-)Jinak ty ses prefektni, jen tak dal!

pavouček (So, 22. 11. 2003 - 21:11)

Dneska to bylo perfektni - vylet moc hezky, 27km:-) a jidlo bez problemu.7,00 tm.rohlik se syrem a rajce11,30 tm rohlik se syrem, tatranka, jablko15,30 tmava bageta, asi 80g syra17,30 mala musli tycinka19,30 kruti maso, ryze a rajce - porci mi dal tata, jablko.Takze jsem spokojena. nekolikrat jsem dnes uvazovala o prejedeni, ale zavrhla jsem to. pochopila jsem jak jsi to myslela - stejne se budu muset zase zvednout a jit dal, tak proc se zbytecne na moji ceste zdrzovat a padat do blata?huraaaa

Sylva (So, 22. 11. 2003 - 20:11)

Ahoj Simco, fakt supr, taky uz se mi to prihodilo, ze jsem si uprostred rekla "DOST" - bohuzel moc casto se to nestava. Alespon to potrvzuje to, ze se to prezirani a nasledne zvraceni da ovladat, musi se chtit. U me to dost zalezi na nalade. Kdyz jsem sama se sebou spokojena a prozila jsem fajn den, tak jde prezirani stranou. Nejhorsi je bejt sama doma a nevedet co delat...A PAVOUCKU, co ty?? Zvladas to?? Jses fakt skvela s tim optimistickym pristupem, dikkkkkkkkkkkkkk! Psala jsi nedavno, ze tvuj pritel odjel na 14 dni, uz se vratil?? Myslim na to, ze to musi byt tezka perioda, co se tyce preziracky a zvracecky, rozhodne v mym pripade by to tak bylo... Jinak dneska vse probehlo v pohode - byla jsem cely den se svym pritelem a jedla jsem normalne (jakmile nejsem sama, vse je OK).HOLKY DRZME SE, zivot je fajn, skoda se vycerpavat zvracenim!!! Tak proc to delam?? Je to porad dokola...HODNE ZDARU VSEM!!!

Kačenka (So, 22. 11. 2003 - 13:11)

Simco, zvladla jsi to na jednicku s hvezdickou, gratuluju! To je snad to nejtezsi, prestat, kdyz uz se vlastne zacnes prejidat a jist ten chleba se salamem. To je vazne super, ze si dokazes uvedomit, ze to vlastne nepotrebujes a ze se chces jen normalne najist, ne percpat!K.

simona (Pá, 21. 11. 2003 - 23:11)

Pavoucku,Ani nevis, jak mi to narovnat se vzprimit, vypnout prsa narovnat zada pomohlo a pomaha. Ted jsem se vratila s braskou z baru. Cely den sem jedla takto: 12:21 SNIDANE "upozornuji ze sem nocni tvor pracuji v noci a i kdyz mam volno mam den a noc, proste opacne, tak vstavam dOsti pozde a pozde chodim spat". (jeden a pul celozrnneho chleba s maslem a platkovym syrem) 15:07 OBED (cinske nudle se smetanovozampionovou omackou a kecupem, maly vrchovaty talirek, snedeny cely) uplne syta a spokojena. Kolem 18:00 jsme byly v kavarne kde jsem si dala cokoladovy kafe, pak v baru tam jsem vypila 2maly piva. Porad, ale jsem mela vycitky ze jsem vynechala veceri a taky me honily chute( dilem ze jsem nevecerela, dilem po pivu, ktere na chuti pridava). Prisly jsme domu a ja ve 23:04 snedla maly talirek vrchovaty stejnych cinskych nudli s kecupem a porad chute a touhu prejist se! (a velikou). Tak sem si rekla tak jo nezakazuj si bez, prezer se. A taky ze jo. Namazala sem si nejdriv jeden celozrnny chleb maslem, na to salam a jedla.. Zkoumala sem chut toho chleba a salamu na nem, stala jen tak u linky, zvejkala a a u toho premyslela.. "no jo, ale ten salam fuj teda, jako nic moc", fakt mi nechutnal. "Ale zname se mi bulimicky, kdyz uz, zdlabnem i to co zrovna dvakrat nechuti"... Tak zvejkam dal a rikam si a co zaludek? A najdenou sem si uvedomila "ty jo jestly ja to snim, tak mi bude leda blbe..ten salam je fakt hnusnej a sem uz ted dost plna"..Tak si rikam co neco jineho k jidlu?..premyslim.."mohla bych si dat topinky s vajickem, chleb s pastikou, co mame na mrazaku aaa noky ze spenatem..atd" a zjistila jsem ze vlastne na nic nemam chut, moje telo uz vazne bylo syte nic uz jsem nepotrebovala najdenou sem si uvedomila jak sem dobre najezena a spokojena, ze mi nic nechybi, zbytek chleba ze salamem sem hodila do kose a bylo. Jsem taaaaaaaaaak stastna jist je krasny, Dovolit si jist je KRASNY najednou si rikam ze to snad i zvladnu. Jsou to prvni krucky opatrne, plne obav, strachu. Vsak doufam, ze to dokazu. A preji to nam vsem. Myslim na nas holky drzme se. My to dokazeme :oD

pavouček (Pá, 21. 11. 2003 - 22:11)

Sylvo, vidis, jsi super bojovnice a jeste zdatna v domacich pracich - hotovej poklad pro kazdeho chlapa, ne.Rekni si, ze se prejist muzes kdykoliv - opravdu muzes, nikdo Ti to nezakaze. Ale zeptej se sama sebe drsne a narovinu jestli je to optimalni postup. Pritom si jeste dodej ten O2 do hlavy a treba se rozhodnes zrovna protentokrat uplest dalsi kus saly - nebo hrat piskvorky. Kdyz se prejis - stejne musis zacit hnedka znovu, tak proc se vlastne prejidat? tedka pisu to, co se snazim rikat si sama sobe.

pavouček (Pá, 21. 11. 2003 - 21:11)

ahoj:)ja jsem to dnes zvladla na jednicku, i s cokoladovou tycinkou. budu si pomalinku povolovat i tyhle uchylne potraviny, ale jen v bezpecny situaci, treba dnes v praci to bylo naprosto bezpecne.udelala jsem si radost - koupila jsem si nejake pekne pradlo (pro te prilezitosti jsem se pristihla pri tom ze se s velkym zalibenim prohlizim v zrcadle) a taky cinskou cajovou konvicku - k tomu medunkovy cajik, ted ho popijim a moc dobre to uklidnuje.Simonko, vitam Te tady, jde presne o to co jsem napsala a co mi pred 14 dni napsala Alenka - jde o to, jestli chces zit nebo hubnout!! oboji nejde. mezi nama, jsi desne hubena. vypust z hlavy prosim ze potrebujes hubnout. nepotrebujes, spis potrebujes klidek, lasku, pohodu, zdravi, no a taky cukry, tuky a bilkoviny.ad "depky", uzkost a podobne - zkuste jednu takovou vec, kdyz to na vas prichazi, narovnejte zada, ramena dozadu a dolu a dychejte, poradne a zhluboka. moje zkusenost rika ze to pomaha, okamzite a na 100 procent. telo, hlavne nas chytry mozek se okyslici a zacne rychle premejslet co s tim divnym stavem provest.ja vim ze je to banalita ale kdyz je nam spatne, automaticky se i drzenim tela uzavirame do sebe, nahrbime se, sklopime oci - a ono to zamezuje dostatecnemu dychani. uplne nejlepsi je, pokud mate moznost, lehnout si, zavrit oci a udelat 100 pomalych vdechu a vydechu. ale jak rikam, staci jen parkrat. vyzkousejte! napadne vas leccos zajimaveho pro reseni dane situace - treba to ze ji neni treba resit.

Reklama

Přidat komentář